Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo czy Yamaha ? Co kupić jako zestaw Kina domowego ?


mie-szc-1992

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek- witam wszystkich. Nazywam się Mieczysław i zarejestrowałem się tu żeby dowiedzieć się co nie co o sprzęcie i podyskutować.

 

Moje pierwsze pytanie i prośba o radę:

Mam do wydania 3 tysiące złotych, mam dwa głośniki Klipsch rf 52.

Chciałem zapytać, co sądzicie o markach Onkyo i Yamaha w kwestii Kina domowego ? Nie chcę amp do muzyki, bo oglądam głównie filmy. Kolumny zostawił mi syn, który wyjechał za granicę i zainteresował mnie tematem.

Ja natomiast potrzebuję funkcjonalnego urządzenia, ponieważ myślę o skompletowaniu zestawu 5.1 i stworzeniu w domu małego azylu filmowego. Czy może polecicie mi inne marki godne uwagi - coś co dobrze zagra z 52'kami ?

 

Druga kwestia- myślałem o dokupieniu reszty klipschy do 5.1. Czy ktoś już próbował tych kolumn w surround i przy filmach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Klipsch idealnie sprawdzi się w systemie kina domowego, tak więc spokojnie możesz zbudować naprawdę ciekawy zestaw wielokanałowy na bazie Twoich kolumn.

Jeśli system będzie wykorzystywany przede wszystkim do kina domowego, spójrz proszę na amplitunery Onkyo TX-NR646 oraz dwa modele Yamaha RX-V779 i RX-A750 Aventage. Onkyo jest trochę delikatniejszy, bardziej analityczny, szczegółowy, z lepiej kontrolowanym basem. Yamaha natomiast to potęga, moc, dynamika, efekt. Biorąc natomiast pod uwagę dwa modele amplitunerów Yamaha, RX-V779 będzie lepiej wyposażony, jednak seria Aventage czyli RX-A750 po prostu lepiej zagra.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Wszystkie modele są dostępne od ręki we wszystkich kolorach. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na bajerach w amplitunerach to nie potrzebujesz najnowszych modeli amplitunerów a wystarczą Ci spokojnie modele z wcześniejszych serii, z Yamahy spokojnie z serii RX-V model 775(ok 1600zł) ,777(2400zł) lub z serii Aventage RX-A 730(k 2200zł) lub 740(ok 2400zł) a z Onkyo proponowałbym popatrzeć na TX-NR 727(ok 2700). Jednak i tym starszym modelom niczego nie brakuje w końcu to najwyższe modele z serii RX-V a RX-A to prestigowa seria Aventage.

Osobiście wziąłbym 775(praktycznie niczym nie różni się od 777 i jest sporo tańszy od niego a od Onkyo 727 aż o tysiąc) lub 727(ma THX). Zależy jak zapatrujesz się na wydanie kasy co do jakości sprzętu bo kino to też subwofer a taki do dobrego kina "trochę" kosztuje 2-2,5 tys w zależności od wielkości Twojego salonu lub więcej (nawet 3-4 tys i nie myśl, że to dużo) jeśli jest dosć duży(ponad 30m kw) i to co zostałoby przy kupnie 775 zostawiłbym na suba(oczywiście trzeba by było dozbierać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ! Co do bajerów, to chciałbym nie skomplikowany w obsłudze amplituner, ale nie ukrywam że nie pogardzę nowinkami technicznymi. Na co mogę liczyć przy tych amplitunerach ? Warto patrzeć na aspekt 4k ? Myślę o streamingu z urządzeń apple, ponieważ mam ipada i ipoda oraz spotify, młodsza córka słucha w kółko - mi też się udzieliło.

A co powiecie mi na temat Onkyo tx nr 636?

 

Co do suba i reszty głośników, oczywiście sukcesywnie będę zbierał i dokupował. Wszystkiego na raz nie dam rady finansowo, ale jak najbardziej chcę to zrobić porządnie i dobrze. Sprzęt ma grać dobrych pare lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bajerów, to chciałbym nie skomplikowany w obsłudze amplituner, ale nie ukrywam że nie pogardzę nowinkami technicznymi

 

Każdy terazniejszy amplituner ma dużo funkcji i możliwosci a czy jest/będzie skomplikowany zależy od nas samych, kwestia przestudiowania instrukcji.

 

Proponuję jednak 727 jeśli już Onkyo . Może zle , że napisałem o bajerach bo teraz prawie każdy amplituner je ma szczególnie te od popularnych marek a już na pewno ten z wyższej półki jakim właśnie jest ten Onkyo (727). Ma mpraktycznie to samo co 636 ale jest z wyższej półki a co za tym idzie "bebechy" ma lepszej jakości. Z uwagi na certyfikat THX ma dużą moc, którą wysteruje każde kolumny nawet te o niskiej impedancji (4 ohm) z którymi współpracuje co nie każdy amplituner z niskiej półki potrafi.

Klipsche, które masz mają bardzo wysoką skutecznośc więc nawet słabowity amplituner da sobie z nimi radę. Jednak słaby (chodzi o moc) amplituner to albo tani budzetowy słaby "klocek" z przeciętnymi "wnętrznościami" albo stosunkowo drogi z dobrym brzmieniem (jednak bez bajerów) ale mający mało watów na kanał np NAD 757, Anthem 310 ale za to mające te podane waty a nie jak to niektóre znane firmy podają , że ich amplituner za np 900 zł ma moc 5x120W, tak, ma ale gdy każdy kanał jest i tylko jeden po kolei obciążony podłączoną kolumną. Przy podłączeniu wszystkich 5 kolumn może wynieśc 40-50 kilka Watów , 5x40-50 kilka W gdzie przytoczone przezemnie amplitunery(NAD Anthem) mają podaną moc 5x60 i tyle mają faktycznie. I takie spokojnie by Ci wystarczyły do tych kolumn. Jednak są jak wspomniałem bez bajerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tylko 727 ma ta samą moc wyjściowa co 636. Fakt róznic się pre outem i nieco bebechami. Jednak dokładanie do tego modelu nie specjalnie ma sens. Zwłaszcza że jest pare stówek droższy.

 

Przy tej cenie wybrał bym Yamahe 677 a resztę pieniążków wrzucił na reszte zestawu. Tyłu z lini RS nie RB oraz center i sub.

 

W razie pytań zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt róznic się pre outem i nieco bebechami

 

i właśnie dla tych "pre out i nieco bebechami" wolałbym dołożyć te kilka stów. Poza tym mam dobre doświadczenia ze sprzętem mającym THX więc choćby dla niego kupiłbym 727. Ale to ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sytuacja jest podobna. 646 nie rożni się od 636. Zatem dalej wygląda że lepszym zakupem jest seria 7.

Biorąc pod uwagę jednak cena do jakości. Wrócił bym do Yamahy 667 jeśli ampli może nie mieć bluetootha.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Onkyo 636, faktycznie różnicy nie słyszałem.

Brzmi to dobrze z tymi Klipschami ale trochę brakuje mi teraz basu. Co poradzicie w kwestii Subwoofera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak w ogole masz duzy pokoj?

masz glosniki na 13 cm subach wiec sie nie dziw ze nie masz basu - sprzedaj i kup rp260/280 wtedy dla mniej wymagajacych suba nie trzeba - sam mam takie rozwiazanie i do stereo nigdy nie uzywam suba

a jesli glosniki zostaja i ma byc sub to licz sie z kwota ok 2500-3000 zeby to zagralo i w kinie i w stereo - moim zdaniem przy tych klipschach co masz do stereo tez bedzie potrzebny sub a co za tym idzie najlepiej w miare szybki czyli w obudowie zamknietej chociaz przy trybie w jakim powinno sie sluchac stereo na flacach czyli pure direct wyjscie na suba nie dziala :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.