Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy czy M-audio ?


maciejplan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Szukam kolumn głośnikowych do 2-2,5 tys złotych.

 

Widzę że firma M-audio ma bardzo bogatą ofertę w tym zakresie cenowym.

Jednakże nie wiele takich zestawów widziałem w domach. Znajomy polecał mi bardzo kolumny firmy Tannoy.

Słucham dużo muzyki akustycznej, sporo lekkiego rocka. Ma to współpracować chwilowo z Yamaha DSP-A2. Czy ma sens kupować kolumny w tym zakresie cenowym, czy lepiej poczekać i dołożyć? Co sądzicie o mojej Yamaszce ? Czy może mi ktoś coś powiedzieć na temat tych dwóch marek (m-audio , tannoy ) ?

 

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tannoyach mogę potwierdzić, świetne już od podstawowego modelu podłogowego V4, w Twoim budżecie wybrałbym model dc6t, już cena zjechała do 2 tys lub trochę więcej za egzemplarze z angielskiej dystrybucji, doszło do paradoksu ze są tańsze niż u niektórych naszych dystrybutorów V4...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba posłuchać ale tak bez odsłuchu to TANNOY

A2 to kawał pieca więc napędzi bez problemu wszystko..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Tannoy - to porządna angielska firma robiąca również kolumny budżetowe. M-Audio to pseudo-producent, dystrybutor najtańszej chińszczyzny, słynącej z niskiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Audio to amerykańska firma która jest już 27 lat na rynku a to że klepią w Chinach to w obecnych czasach norma.

 

Nie sugeruj się samymi opiniami na forum tylko słuchaj. Tannoye to pewny wybór ale te drugie też mogą być niczego sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za 2,5 tys. da się już dobre kolumny kupić ale oczywiście 1 parę. Głośników M-audio naprawdę nie brałbym w ogóle pod uwagę, chyba, że komuś się podobają z wyglądu a dźwięk nie jest ważny w osłuchu. Kiedyś w prezencie dla szwagierki kupiłem M-audio z serii HRS-75 i grały z Ampl. Kenwood. Chóć grać grały ale drugi raz już bym ich nie kupił. Dźwięk poprostu słaby. Podłączałem te HRS do Pioneera VSX 1014 i tez nie było lepiej. Tannoy mam osobiście, model DC4T i grają u mnie z Denon AVR 3313 i jestem zadowolony. Słucham różnej muzyki od klasycznej do rocka, nie słucham metalu itp. Tannoy mają swoisty charakter i z okablowaniem Chorda super się zgrywają. (jeżeli można w tej cenie kupić dc6T to naprawdę fajne głośniki). W tej cenie polecam również inne głośniki firmy Monitor Audio Silver 1 (około 2 tys. zł za parę nowych i do pomieszczenia do 25 m2 zupełnie wystarczą) lub Silver 2 (czasami można używane w tej cenie kupić), głośniki bardzo szczegółowe i dynamiczne. A jeżeli chciałbyś trochę dodać to polecam KEF LS50 taka seria limitowana na 50 lecie Kefa. Wyglądają niepozornie ale spokojnie w pomieszczeniu do 30m2 super zagrają. Mam te głośniki w systemie stereo i są naprawdę rewelacyjne. Im lepszy wzmacniacz tym lepiej grają. Poczytaj sobie opinii na forach jak i prasie branżowej. Zazwyczaj wszyscy je chwalą. Monza je kupić - używane za 2800-3200 zł para. Nie wiem jak zagrają z Yamahą ale masz model dość mocny i na swój czas tez dobrze oceniany. Oczywiście najlepiej jest przesłuchać bo czasami ktoś ma swoisty odbiór. Z modeli które podałem mi najbardziej podoba się dźwiękowo KEF LS50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy I to zdecydowanie. Co do ls50 to ja akurat nie jestem ich fanem. Po odsluchach kupilem Roksan kandy K2 Tr5. To bylo jakies 2 lata temu. Sluchalem tez wtedy gx100 MA i do elektroniki byly dobre, ale Roksan je pobil. Teraz mam Tannoy (drugi raz) i raczej szybko sie z nimi nie rozstane. Pewny wybor i mozna okazyjnie je kupic. Stosunek jakosc/cena jesli kupione z rabatem w UK jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już drobne rozeznanie. Nie biorę w takim razie M- audio pod uwagę. Szukając na portalach polskich i w uk natrafiłem na DC6T oraz DC6T SE . Te pierwsze są sporo tańsze. Jak to się ma do brzmienia ?

 

Możecie mi wypisać modele na które warto zwrócić uwagę i zakręcić się za odsłuchem ?

Z tego co wywnioskowałem to v4 mercury- tak ?

 

Budżet mogę lekko zwiększyć jeśli coś mnie powali na kolana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozumiem, iż interesują cię wyłącznie kolumny stojące (a jaka jest wielkość pokoju w m2, w którym mają grać?)? I czy interesują Cię tylko głośniki do stereo (takie jest forum, ale tak dla pewności pytam)?

Na pewno możesz wziąć na próbę do odsłuchu:

- Tannoy Revolution DC6T (nie koniecznie SE) ponieważ w cenie do 2600 zł są to bardzo dobre głośniki:

- Indiana Line Tesi 542 (chyba że gdzieś z wyprzedaży 560), być może Ci się spodobają;

- Dali Zensor 5 - niektórym się podobają i cenowa się mieszczą;

- Q-Acoustics QA 2050i HGL lub Q-Acoustics QA 3050.

 

Jeżeli wchodzą pod uwagę również podstawkowe to proponuję:

- Monitor Audio Silver 2

- Kef LS 50

- B&W CM5 v.2 (inaczej grają od tych 2 pierwszych tak do porównania).

Pozdrawiam, jeżeli wybierzesz podziel się opinią. W tej kwestii każdy komentarz indywidualny jest dobry ponieważ każdy ma własne odczucia i rożny sprzęt rożnie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie temat poruszany czesto. wyszło że roznica w dzwieku jest tak subtelna ze pewnie przy slepym odsłuchu nie zauwazalna. Roznice śa w obudowie, stabilności kolumn. róznica w cenie jednak nie bardz uzasadniona.

 

Ja gram na wersji DC6T i polecam!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem nowe Tannoy dc6t Se. Początkowo chciałem dc6t ale nie mogłem znaleźć nic interesującego.

 

Cholernie przekroczyłem zakładany budżet ale wziąłem sobie na raty więc nie boli tak bardzo.

Brzmi to pięknie. Szczególnie góra. Dziękuję za prywatne wiadomości. Odczytałem niestety po fakcie. Pozdrawiam Salon s4Home !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.