Skocz do zawartości
IGNORED

Początek przygody z kinem domowym - budżet 2,5tys


Dziaadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Zacznę od tego, że jestem kompletnie zielony w temacie, a zależy mi na tym żeby dokonać w miarę rozsądnego wyboru i nie żałować wydanych pieniędzy, głowa mi paruje i widzę, że bez pomocy osób obeznanych istnieje duża szansa, że po prostu nadzieje się na minę :) Tak więc, planuje zakup kina domowego w kwocie max 2,5 tys ( wiem, ze to raczej niewiele, ale nie przeskoczę tego ) TV jest aktualnie podpięty pod zestaw głośników 2.1 firmy MANTA... tak więc jest to dla mnie początek przygody :)

 

- pokój 5m x 7m ( TV znajduje się dłuższej ścianie )

- przeznaczenie : muzyka 40% filmy 30% TV 30%

- muzyka : muzyka elektroniczna, house, rnb - lubie basik

- podłączenie do TV 47 cali Samsunga

 

Szukam kina w układzie ampli + 2 kolumny frontowe i centralny ( suba moze dokupie pozniej ) , sprzęt który zwrócił moją uwagę ze względu na cenę i dość przyzwoite opinie to

 

Amplituner :

 

denon avr-x1100w - zależy mi na połączeniu bezprzewodowym ( dlna oraz bluetooth )

 

Kolumny :

 

czytałem lepsze i gorsze ( z przewagą lepszych ) opinie na temat kolumn TAGA TAV-606v3

 

Pytanie - Jest źle ? mozna lepiej ? Doradzcie, z góry wielki dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie lepiej jest względne i zalezy od naszych preferencji i niestety od zasobności portfela. Wiadomo, im grubszy tym będzie lepiej. Będzie więcej muzyki a i salon dość duży i niestety nie obędzie się bez odsłuchu. Tam na własne uszy ocenisz grę Taga 606.

Chcesz kino bez suba. Porażka. Do takiego salonu już Ci "mówię" szykuj w granicach 2 tys (+200-300 zł) na samego suba. Niestety chcąc mieć na dobrym poziomie efekty w kinie musisz tyle wydać. I to moim zdaniem jest minimum. I wcale nie drogo. Kupując suba w tej cenie , np Velodyne Impact 10 lub 12 (do kina raczej ten drugi) masz od razu bardzo dobre wspomaganie kolumn na basie. Do tego nie każdy sub się nadaje.

U mnie te Tagi grają na 25 metrach i jest dobrze, nie wiem jak zabrzmią w większym pomieszczeniu. Myślę,że nie powinno być zle. Dasz im dużo przestrzeni to zagrają. Muza jednak tylko dobrej jakości bo przy skompresowanej znacznie spada dynamika a to słychać.

 

Osobiście proponowałbym nie spieszyć się i dozbierać drugie tyle i to co teraz chcesz wydać na zestaw kupić za to amplituner a za drugą taką samą sumkę kolumny i będzie naprawdę gicio.Zaspokojenie na lata. Teraz niekoniecznie. Ale jak wspomniałem zależy to od naszych preferencji. Muszisz posłuchać kolumn i to w parze z amplitunerem nie wzmakiem. w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio natrafiłem gdzieś na mega tanie zestawy 5.0 Auna czy jakoś tak miałem ci linka podesłać ale zacząłem komentarze o sklepie czytać i się przeraziłem, tak czy inaczej zestawy z tego sklepu, lekko mówiąc wyglądają barzo podobnie do znanych marek, ciekawe jak to gra w porównaniu np do gotowych zestawów koreańskich marek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.