Skocz do zawartości
IGNORED

Home Theater/Media Room - projekt


kil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Za namową kolegi Magoga postanowiłem założyć ten wątek, zainspirował mnie swoim profesjonalnym podejściem do tematu w autorskim wątku. Zdaję sobie sprawę, że u siebie nie osiągnę takiego poziomu jak Magog jednak chciałbym zrobić maksymalnie co w mojej "mocy" żeby wykorzystać potencjał pomieszczenia i nie zepsuć za bardzo robiąc "jakkolwiek".

 

Mam zamiar "zaadoptować" pomieszczenie na "kino domowe". Pomieszczenie jest zlokalizowane w piwnicy, ma ponad 30m2 (ok 35), ma ok 3m wysokości, ściany są wykonane z betonu, są bardzo grube, dzięki temu nawet przy wysokich poziomach głośności nic nie słychać na wyższych piętrach. Niestety w tylnej części pomieszczenia są podwójne drzwi (tzn na razie wnęki) tak jak widać na zdjęciach, oraz wnęka z kaloryferem na prawej ścianie, a za nią kanał wentylacyjny.

 

Moje pierwsze rozważania dotyczą tematu ścian. Czy zabudowywać je robiąc "pokój w pokoju", mając na uwagę, że nie o izolację akustyczną chodzi? Czy zamiast zabudowywać lepiej zakupić lub samemu zrobić różne ustroje akustyczne i z nimi się bawić. Tak czy inaczej mam zamiar zabudować ścianę na której będzie ekran, wełna + płyty GK, a w niej poprowadzone kable itp. Wcześniej w innej lokalizacji udało mi się stworzyć niezły akustycznie pokój kona domowego, w którym tylko jedna ściana była zabudowana z GK a pozostałe były murowane, oczywiście bez ustrojów akustycznych się nie obyło. W następnym poście wrzucę kilka zdjęć tak żeby można było mieć jakieś wyobrażenie o czym mówimy.

 

1.jpg?dl=0

 

2.jpg?dl=0

 

3.jpg?dl=0

 

4.jpg?dl=0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana na której będzie ekran (prawdopodobnie o szerokości 3m)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nieszczęsna ściana z kaloryferem, która zostanie zabudowana płytami GK + półki

post-12586-0-94472700-1440966257_thumb.jpg

 

Ściana lewa patrząc na wprost ściany ekranowej

post-12586-0-99401900-1440966262_thumb.jpg

 

Tylna ściana z wnękami na drzwi

post-12586-0-51626900-1440966268_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Super, że zacząłeś własny wątek. Wrzuć rzut pomieszczenia ze wszystkimi wymiarami, będzie łatwiej cokolwiek rozplanować. Jeżeli chodzi o budowę przedścianek, to biorąc pod uwagę dobrą izolację pomieszczenia od reszty domu (sprawdziłeś mocno basowe utwory?), możesz z tego zrezygnować. Jakkolwiek gołe betonowe ściany nie będą miały dobrego wpływu na czas zaniku niskich częstotliwości. Ale mając do dyspozycji 35m2 można trochę poświęcić na adaptację akustyczną :-)). Popatrz np. na ten wątek http://goo.gl/Xgxsuu, czy to jest to, co cię docelowo interesuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary pomieszczenia na obrazku poniżej, ten element po prawej stronie ok szerokości 110cm, ok 40cm od ściany to kanał wentylacyjny. Trochę sie pomyliłem w szacowaniu powierzchni, pomieszczenie ma ok 28-29m2, wysokość 273cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety na ścianie po prawej stronie, we wnęce która ma ok 290cm znajduje sie kaloryfer (tak jak na zdjęciach powyżej), ścianę ta planowałem zabudować płytami GK (zrobić tam półki wypełnione watą ociepleniową, np Isover PT80), kaloryfer zamaskować specjalnymi maskownicami z otworami tak żeby był niewidoczny.

 

Pierwsza rzecz którą mam zamiar zrobić to sufit. Planowałem wykonać podwieszane półki dookoła sufitu wypełnione wełną plus oświetlenie LED, mniej więcej coś na kształt zdjęć poniżej. Sufit i półki oczywiście w ciemnym kolorze.

post-12586-0-91669600-1441029644_thumb.jpg

post-12586-0-24329400-1441029651_thumb.jpg

 

Kolejną rzeczą którą planowałem zrobić to uporać się z kaloryferem, wstępnie myslę na czymś na kształt ze zdjęć poniżej:

post-12586-0-22546400-1441029742_thumb.jpg

- oczywiście zamiast kominka czarna siatka/osłona na kaloryfer, dodatkowo w okolicy górnej półki będę musiał wymyśleć coś co zamaskuje klimatyzator

 

ewentualnie coś na kształt półek z tego pomieszczenia na lewej ścianie:

post-12586-0-97315800-1441029902_thumb.jpg

 

Zostaje jeszcze ściana z ekranem, tutaj przy okazji konstrukcji na której będzie znajdował się ekran jestem w stanie wykonać ściankę wypełnioną watą + kanały na kable itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wydaje mi się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zbudowanie symetrycznego "kanału" po drugiej stronie. Z akustycznej perspektywy wszelkie niesymetryczności na drodze odsłuchu, czyli z przodu, nie są dobrze widziane. W nowym "kanale" można by umieścić np. szafkę na sprzęt. Pamiętaj, że wszelkie puste przestrzenie, włącznie z istniejącą obudową kanałów wentylacyjnych, muszą być wypełnione wełną, Druga sprawa to otwory. Część z nich należałoby zamurować lub zabudować. Z pewnością pozostawienie ich będzie ogromnym utrudnieniem. Proponowałbym zamurować tył i część ściany bocznej i zrobić drzwi tuż przy istniejącej zabudowie kanałów wentylacyjnych. Dzięki temu uzyskamy cała tylną ścianę, na którą można by przenieść kaloryfer, co nie wydaje się specjalnie trudne. W ten sposób uzyskamy całkiem przyzwoite pomieszczenie do dalszych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady...kaloryfer wyrzucam całkowicie, planowałem zabudować drzwi po prawej, w tylnej wnęce umieścić :grubsze drzwi. W tym całym zamieszaniu na razie nie wyobrażam sobie tylnych głośników lub bocznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Poświęciłem kilka chwil na twój projekt. Nie podałeś budżetu, ale jeżeli masz talent do majsterkowania i chcesz zrobić coś fajnego, to w wersji minimum zaproponowałbym następujące rozwiązania.

 

Zbudowałbym scenę (wypełnioną suchym piaskiem Kreisel), na której będą kolumny LCR i 2 subwoofery np. 12" (w zupełności wystarczą) w 1/4 szerokości ściany oraz w narożnikach absorbery basowe. Ściany do "kanałów" całkowicie obłożone 5cm wełną PT80. Cały tył od "kanałów" obłożony wełną PT80 do ok. 1m, powyżej PT80 z przyklejonym papierem pakowym, z tym że na tylnej ścianie wełna minimum 10-15cm grubości. Jeżeli potrzebujesz drugi rząd widzów, to musisz zbudować podest (linki do obliczeń w moim wątku), wypełniony wełną z 2 szerokimi otworami przy tylnej ścianie, w narożnikach. Zbudowałbym też sufit podwieszony np. 30x30cm, całkowicie wypełniony wełną, z tym że pozostawiłbym otwarty od dołu. W suficie tym można umieścić oświetlenie, wyciągając półkę na równo z "kanałami". Pamiętaj, wełna na absorbery i w pustych przestrzeniach powinna być o niskiej gęstości np. Knauf Ecose Classic (dostępna w Castoramie).

 

Wełnę na ścianach możesz umieścić w stelażach z kantówek drewnianych mocowanych do ściany i wykończyć tkaniną przepuszczającą dźwięk (jeżeli możesz swobodnie oddychać przez taką tkaninę to jest ok) w dowolnie wybranym kolorze. Ekran transparentny akustycznie, w zupełności wystarczy ten http://goo.gl/jj7YbJ (Dazian Celtic Clotch). Możesz go przystaplować bezpośrednio do drewnianej ramy.

 

Pamiętaj o sprawnej wentylacji i ogrzewaniu. Szybko przygotowany plan w załączeniu. Jeżeli projekt nadal aktualny to życzę powodzenia.

 

post-57849-0-00286900-1442180810_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wszelkie porady.

 

Budżet zawsze będzie za mały dlatego wszystko chcę podzielić na kilka etapów, niestety właśnie zdałem sobie sprawę, że bez projektu całości (tak jak w Twoim przypadku) mój pokój będzie daleki od ideału i niestety chyba będę skazany na wszelkie ustroje akustyczne w razie całkowitej porażki. NIe będę w stanie wypełnić kanału po prawej ponieważ jest to ściana nośna i tego nie zburzę. Dodatkowo muszę zostawić tylne drzwi. Wytłumacz mi jeszcze proszę skąd taka różnica w grubości wypełnienia wełną między tyłem i przodem.

 

W chwili obecnej kombinuje z sufitem i nie jest lekko, tutaj mam dylemat - czym wypełnić przestrzenie w zabudowie sufitu (też PT80 czy wełną o niskiej gęstośći o której pisałeś)? Czy istnieje jakaś alternatywa dla PT80 - jest bardzo trudno dostępny, a jeżeli gdzieś jest to trzeba brać 100m2.

 

"Wełnę na ścianach możesz umieścić w stelażach z kantówek drewnianych mocowanych do ściany i wykończyć tkaniną przepuszczającą dźwięk" - mógłbyś mi pokazać gdzieś przykład takiego rozwiązania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Budżet zawsze będzie za mały

 

Nawet ze stosunkowo niewielkim budżetem mozna zrobić ciekawą aranżację. Oczywiście nie będzie w niej miejsca na profesjonalne rozwiązania, ustroje akustyczne, itd, ale efekt finalny możne być bardzo dobry, szczególnie, gdy włoży się w niego sporo pasji i pracy.

 

Dodatkowo muszę zostawić tylne drzwi.

 

Drzwi z tyłu są niestety trudne w aranżacji HT, wiem coś o tym, bo sam 2 drzwi z tyłu, niestety.

 

czym wypełnić przestrzenie w zabudowie sufitu

 

Możesz dokładnie sprecyzować o co chodzi. Przydałoby się zdjęcie.

 

Wytłumacz mi jeszcze proszę skąd taka różnica w grubości wypełnienia wełną między tyłem i przodem.

 

Ściana tylna wprowadza tłumienie basu i wszystkiego co trafia z przodu, a jednocześnie musi zachować "żywy" charakter ze względu na rozproszenie kanałów efektowych, stąd naklejany na wełnę papier lub cienka tektura.

 

mógłbyś mi pokazać gdzieś przykład takiego rozwiązania

 

Tak na szybko znalazłem coś takiego. Zdjęcie z forum Muratora dotyczy wprawdzie budowy sauny, ale technologia podobna. Stelaż drewniany umożliwi ci łatwe przystaplowanie tkaniny i listew dekoracyjnych.

 

post-57849-0-85285500-1442871755_thumb.jpg post-57849-0-24990100-1442871758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Ściana tylna wprowadza tłumienie basu i wszystkiego co trafia z przodu, a jednocześnie musi zachować "żywy" charakter ze względu na rozproszenie kanałów efektowych, stąd naklejany na wełnę papier lub cienka tektura.<br />

 

 

mozna rowniez zastosowac panele binarne, ktore mozna pokryc ulubionym plakatem filmowym np. w cmyku. Zalatwiamy problem rozpraszania jak i uzyskujemy efekt estetyczno-kinowy w postaci ulubionych motywow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś wrzucić link do jakiegoś przykładu paneli o których piszesz?

 

Co myślicie o takich konstrukcjach zamiast zabudowywania całych ścian?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12586-0-64820300-1443041592_thumb.jpg

 

Dlaczego te panele są puste w środku? jedynie obleczone materiałem?

 

 

post-12586-0-04212600-1443042791_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Panele binarne (BAD Panel) są ustrojami akustycznymi opatentowanymi przez RPG, info http://www.rpginc.com/product_BAD_Panels.cfm. Poza tym nie są tanie, nawet w wykonaniu DIY. Warunek konieczny, to że musisz zlecić wykonanie paneli na wiertarce CNC, wg. ściśle określonego wzoru. Inaczej nie ma to większego sensu IMO.

 

Panele, które pokazałeś są jak najbardziej OK, ale wymagają naprawdę dużo pracy i dokładności. Pamiętaj, ze pomiędzy panel, a ścianę musisz zmieścić wełnę (z tyłu nawet 10-15cm). Sposób z obrazka nr 2 jest bardzo podobny do mojego rozwiązania, z tym że moje ustroje zajmują prawie całą ścianę od góry do dołu (1.2m x 1.8m sztuka) i przypominają duże obrazy. Są w solidnej ramie, i przykryte tkaniną akustyczną, a nie płótnem z nadrukiem. Zwykłe płótno nie jest akustycznie przeźroczyste, a to warunek konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to patent RPG.

Oryginał RPG 60x120 sama binarna bez ram, materiału wykończeniowego,itd. to ok. 300zl (funt) + transport z Uk.

U nas w kraju w zależności od kogo, najniżej co wiem to ok. 150 zł do typowo polskiego absurdu 600-700 zł w tym samym wymiarze.

Do tego należy doliczyć jakieś wykończenie np. nadruk w cmyku w wysokiej rozdzielczości motywu, plakatu filmowego- cena może ok. 80-100 zł.

Ale efekt jest podwójny i akustyczny i wizualny:) wg mnie łamie nudę jednolitych ścian okrytych materiałem, który jak wiadomo powinien byc w możliwie ciemnym kolorze dla projekcji.

Wiadomo decyzja i wybór sa własne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

RPG nie sprzedaje samych masek binarnych, sprawdzałem. A w USA panel 60x60cm kosztuje $135.

 

Jeden z takich produktów jest na allegro, ale pomijając aspekty prawne (BAD to produkt opatentowany), jego wygląd jest mocno podejrzany. W oryginalnych panelach otwór ma ok. 12mm (1/2") przy wymiarach panela 60x60cm. Ten przynajmniej "na oko" ma otwory większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele, które pokazałeś są jak najbardziej OK, ale wymagają naprawdę dużo pracy i dokładności. Pamiętaj, ze pomiędzy panel, a ścianę musisz zmieścić wełnę (z tyłu nawet 10-15cm). Sposób z obrazka nr 2 jest bardzo podobny do mojego rozwiązania, z tym że moje ustroje zajmują prawie całą ścianę od góry do dołu (1.2m x 1.8m sztuka) i przypominają duże obrazy. Są w solidnej ramie, i przykryte tkaniną akustyczną, a nie płótnem z nadrukiem. Zwykłe płótno nie jest akustycznie przeźroczyste, a to warunek konieczny.

 

Rozumiem z tego, że taki panel składa się z kilku warstw wełny (np PT80), do tego solidna rama + tkanina na wierzchu?

 

Wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz...która wełna do czego powinna służyć?

- wełna do pustych miejsc (np w suficie: Knauf Ecose Classic), a ISOVER PT80 tylko do ustrojów czy też między beton a płytę GK.

 

Mam wielki dylemat czy zabudowywać ściany, tzn czy robić zabudowę GK + wełna; czy może wystarczą duże (tak jak na zdjęciu) ustroje akustyczne (panele o których rozmawiamy). Ścianę z ekranem oczywiście zabuduje i wypełnię wełną, natomiast dalej mam wątpliwości co do bocznych i tylnych ścian?

 

Czy istnieje jakaś alternatywa dla PT80 - bardzo ciężko zdobyć?

 

Pierwszym etapem będzie budowa "sufitu" tzn mniej więcej tak ja na zdjęciu poniżej oraz zabudowanie ściany "z ekranem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wszystkie wełny służą do kreowania akustyki, inaczej zmniejszania pogłosu i kontroli odbić. Grubsze warstwy wełny działają jako szerokopasmowe pułapki basowe, szczególnie z tyłu jest to istotne. Bez znaczenia, które rozwiązanie wybierzesz, pod warunkiem, że pokryta będzie większość ściany. Wełnę PT80 kupisz z dostawą kurierem tu https://icmarket.pl/isover-pt-80-gr-50-mm-p-7089.html

 

Pokazany sufit wygląda na zwykłą "półkę" nie zawiera wełny. W twoim rozwiązaniu proponowałbym jednak coś takiego jak poniżej, wypełnione wełną i otwarte od spodu. Możesz wypuścić "półkę" do środka pokoju, w której umieścisz halogeny. W suficie tym łatwo też rozprowadzić kable i ewentualnie wentylację, Szukaj ciekawych rozwiązań na AVS i HTS.

 

post-57849-0-32894600-1443116537_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję półkę taką jak pokazałeś tylko płytszą + wypuszczona półka w celu zamontowania LEDów na pokój ok 50cm - otwarta od spodu oznacza brak zabudowy z GK? - tylko materiałowa?

 

im więcej czytam na avsforum tym więcej wątpliwości

 

Myślę jeszcze o czymś takim, tylko zastanawiam mnie zasada działania takich ustrojów "puste ramki obleczone materiałem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Być może wełna jest w samych ramkach, ale jeżeli rzeczywiście nie ma, to IMO szkoda energii. Puste ramki działają tylko wizualnie.

 

im więcej czytam na avsforum tym więcej wątpliwości

 

Zobacz jeszcze HTS, tam jest więcej konstrukcji niskobudżetowych. Po prostu wybierz jeden, dwa projekty i zaadaptuj je do swoich warunków. Tak będzie najłatwiej.

 

otwarta od spodu oznacza brak zabudowy z GK? - tylko materiałowa?

 

Tak, od spodu tylko przysłonięcie materiałem, od ściany do ok. 3/4 szerokości w przekroju. Dalej oczywiście płyta.

 

post-57849-0-10339600-1443119276_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />RPG nie sprzedaje samych masek binarnych, sprawdzałem. <br />

 

sprzedaje:) podane ceny znam z autopsji. Oczywiscie zalezne od kursu funta. Paradoksalnie byla to lepsza oferta niz 'krajowa'.

 

<br />Czy istnieje jakaś alternatywa dla PT80 - bardzo ciężko zdobyć?<br />

 

moze byc np. Rockton.

 

<br />Myślę jeszcze o czymś takim, tylko zastanawiam mnie zasada działania takich ustrojów "puste ramki obleczone materiałem<br />

 

pytanie czy sa puste? a moze niektore sa puste? w kostrukcjach ramowych z drewna, gdzie wypelniasz przestrzenie welna, w ten sposob mozesz 'regulowac' pomieszczenie aby nie przegluszyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moze byc np. Rockton.

 

 

mówisz o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Będę reklamował.;-))<br /> <br /> <br />

 

:))

proponowalbym nie uzywac mojego przypadku jako podstawy do reklamacji.

W kazdym razie nie mialem problemow, a chcialem same maski ( 15 sztuk 60x120), bo nie interesowal mnie calosciowy product jako taki- mialem inny plan.

 

Byc moze zmienili polityke. W czasie kiedy ja z nimi rozmawialem nie bylo zadnych problemow i byl nawet cennik z wyszczegolnieniem pozycji skladowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale obawiam się, że nie będę mógł sobie pozwolić na całkowite otwarcie od dołu podwieszanego sufitu, między innymi z uwagi na oświetlenie. Z tego co pamiętam Ty nie wykonałeś otwartego od dołu sufitu, dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Mój projekt zawiera profesjonalne ustroje akustyczne plus rozwiązania na drodze aktywnej, stąd pewnie nie było potrzeby wprowadzania dodatkowego tłumienia poprzez sufit. Ale mogły być i inne powody, niestety tego nie jestem w stanie racjonalnie wytłumaczyć.

 

Wykonanie takiego sufitu nie jest specjalnie trudne. Poczytaj ten wątek, może ci pomoże http://www.avsforum.com/forum/19-dedicated-theater-design-construction/1350179-bacon-race-theater-patio-bar-project.html. Swoją drogą, wykonanie takiego sufitu z MDF lub sklejki wydaje mi się znacznie łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />obawiam się, że nie będę mógł sobie pozwolić na całkowite otwarcie od dołu podwieszanego sufitu, między innymi z uwagi na oświetlenie<br />

 

a nie rozwazales np. zastosowania plyt Nida Sonic? Jezeli dobrze rozumiem Twoj problem, stosujac Nide polka dalej spelnia role pulapki basowej jednoczesnie dajac mozliwosc montazu oswietlenia...

 

Aczkolwiek wg mnie taki kompleksowy projekt od zera powinien byc jednak w oparciu o jakies wyliczenia akustyki polaczone z koncepcja. Wowczas wyjdzie porocentowo 'udzial'

scian w akustyce i ilosc potrzebnych ustroji, a co za tym idzie sposobu aranzacji. Jakie powinien miec wymiary 'wieniec' na suficie aby spelnial swoja role jako efektywna pulapka? Czy stosowac duze 'ekrany na scianach czy pojechac ze stelazem drewnianym wypelnionym welna po calosci cian? Taka koncepcja pozwala uniknac bledow i wpadniecia w pulapke budzetowa, szczegolnie jezeli ten jest napiety....

 

powodzenia i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja ciekawy 'footprint' otworow wiec mozna rowniez uzyskac dobry efekt estetyczno-wizualny. Jeden minus: malujac powierzchnie NIdy Sonic, farba nie pokrywa 'wnetrza' otworow, wiec pod pewnymi katami widac biel plyty. Co przy ciemnych kolorach moze niektorych irytowac.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież pistolety do malowania farbami "do ścian" i wtedy da się też pomalować otwory. Można też kupić małe pędzelki ale to już będzie prawie "modelarstwo" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja ciekawy 'footprint' otworow wiec mozna rowniez uzyskac dobry efekt estetyczno-wizualny. Jeden minus: malujac powierzchnie NIdy Sonic, farba nie pokrywa 'wnetrza' otworow, wiec pod pewnymi katami widac biel plyty. Co przy ciemnych kolorach moze niektorych irytowac.......

Mam sufit akustyczny z nidy sonic, pistoletem można pomalować idealnie i nie pozostają białe otwory, ale malować trzeba na kilka razy. Tyle że pistoletem idzie szybko. Sposób aby nie zamalować farbą włókniny w otworach i nie zmienić jej własności akustycznych też jest prosty. Woda z dużym stężeniem barwnika. Po zamalowaniu otworów i włókniny, reszta farbą wałkiem. Wychodzi idealnie.

Można też kupić małe pędzelki ale to już będzie prawie "modelarstwo" ;)

Nie da się, otwory są w nidzie dość chamsko wycinane, w otworach jest surowy gips i próba malowania pędzelkiem to byłaby chyba raczej szkoła charakteru.

Mój charakter poległ gdzieś na trzecim otworze:) Trzeba by gruntować ale wtedy znowu ta włóknina.

Ale koniec końców efekt redukcji pogłosu zadziwiający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.