Skocz do zawartości
IGNORED

NAD D3020 vs REGA-brio-r -> co do topaz 20 ?


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zastanawiam się nad elektroniką pod kolumny topaz 20.

Ograniczyłem się do dwóch pozycji z czego nada już miałem okazję posłuchać, gra on charakterystycznym dla wzmacniaczy impulsowych dźwiękiem. Jest naprawdę fajnie ale....

i tutaj miejsce na drugą propozycję, której wcześniej nie brałem pod uwagę (dodam, że mam specyficzne kryterium gabarytowe...maksymalnie 26 cm szerokości - nie przeskoczę tego). Wbrew pozorom sprzętu o małym gabarycie nie jest zbyt wiele. Zamierzam 80% aptx/DAC oraz 20% cd. Będę słuchać głownie FLAC i systemu TIDAL/SPOTIFY więc idę na daleko idący kompromis - tym trudniejszy wybór.

 

NAD D3020 - wzmacniacz impulsowy, posiadający wbudowany DAC i BT APTX (wielkość książki)

REGA BRIO- R (droższe rozwiązanie) transyztor, wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy - w moim przypadku musiałbym dokupić acarm rblink lub inny dac (niedrogi)

warto dopłacić ponad 1000 zł?

 

Które rozwiązanie wydaje wam się bardziej sensowne, chciałbym pogodzić ze sobą wymóg gabarytowy oraz na tyle dobrą jakość żeby usłyszeć walory topazów.

Może macie doświadczenia z tym sprzętem, słuchaliście go lub mieliście podobny dylemat...bardzo proszę o porady.

 

B. zapłać bracia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

porównanie wzmacniacza NAD D3020 z Rega Brio-R to bardzo trudne zadanie, to zupełnie inne urządzenia. NAD to impulsowy, dosyć mocny jak na swoje gabaryty wzmacniacz, natomiast Rega to prawdziwy, bardzo dobry wzmacniacz o klasycznej konstrukcji. Jeśli tylko budżet pozwoli, jakość dźwięku oferowana przez brio-R będzie nieporównywalnie lepsza praktycznie pod każdym względem. Szczególnie jednak będzie to słyszalne w wypełnieniu, dociążeniu, środku pasma. Z mojej strony namawiam na Regę.

Zapraszam jednak do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Oczywiście mamy obydwa urządzenia, można spokojnie posłuchać i porównać.

 

Z mojej strony mam jeszcze jedną opcję - zestaw Audiolab czyli przetwornik z przedwzmacniaczem Q-DAC i stereofoniczna końcówka mocy M-PWR. Finansowo będzie to także atrakcyjna propozycja.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mieli Państwo okazję posłuchać regi z topaz 20 ?

zaproponowany dac raczej odpada, szukam urządzenia uniwersalnego mającego w jednej obudowie dac z BT aptx - może ktoś zaproponuje sprawdzone urządzenie....które zgrało by się z regą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dayens ampino ciekawa propozycja dziękuję, naprawdę ciekawa....gdzie można tego posłuchac?... W specyfikacji widzę, że ma 2X25 8ohm, rega 2x50 8ohm...zastanawiam się czy topaz 20 to wymagające kolumny. Myślę, że rega mogłaby ewentualnie znaleść nabywcę na rynku wtórnym...poza tym ten apollo... ;) (marzy mi się w przyszłości ten cd) ten design elektroniki lat 80/90 super....chociaż ci z lat 80/90 powiedzieli by, że to design futurystyczny...ot taka przewrotność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie wzmacniacza Rega Brio-R z Topaz to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Uzyskamy dźwięk bardzo dobrze wypełniony, spójny z dobrym wyraźnym środkiem, jednak nie wysuwającym się na pierwszy plan, świetną górą pasma, która będzie potrafiła przenieść bardzo dużo detali, prezentując jednak ten zakres bardzo aksamitnie, nie ostro. Bas będzie dobrze kontrolowany, szybki, dynamiczny, na pewno nie rozlazły.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, postaram się umówić się na odsłuch regi i pylonów w swoim mieście, nada już miałem okazję posłuchać...czy ma ktoś może jeszcze doświadczenia z małymi wzmacniaczami oraz odbiornikami aptx ?

 

zastanawiam się pomiędzy

 

Arcam rBlink - nie wiem czy cena nie jest na wyrost....

Musical Fidelity V90-BLU (V90 BLU)

NuForce BTR-100

 

co wg was pasowałoby do regi, przyznam że bardzo trudno mi ocenić techniczne tych skrzynek a rozpiętość cenowa jest od 300-1200 zł...może ktoś ma doświadczenie..

 

jak efektywnie podłączyć taki dac/aptx ze wzmacniaczem...po rca czy optycznie (polecicie jakiś dobry budżetowy kabelek)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos odbiorników dac z wbudowanym aptx, może ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

Ale patrząc na budowę arcama rblink dochodzę do wniosku, że dac służy jedynie wspomaganiu aptx i nie ma żadnego gniazda ,,in" w przeciwieństwie do MF V90 BLU, który ma zarówno gniazda in jak i out, co za tym idzie mogę korzystać z aptx lub podpiąć sobie kabel USB-konwerter na SPDIF a następnie podpiąć MF V90 analogiem do wzmacniacza. Tak więc MF wygrywa w kwestii użyteczności,tj. w przypadku kiedy nie posiadamy dodatkowego DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.