Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Zensor 1 czy Monitor Audio BX2


Piotr_57832

Rekomendowane odpowiedzi

Mając możliwość kupienia w tych samych cenach Dali Zensor 1 i Monitor Audio BX2, co jest lepszym wyborem do Yamahy RX-497?

Nie mam możliwości odsłuchu i kieruję się dobrymi opiniami. Pokój mam niewielki. Dali są mniejsze...

Chciałbym mieć dobrą średnicę, wokale bo bas uzupełni subwoofer.

Czy Wharfedale Diamond 10.1 jest dużo gorszy, pytam bo to o połowę mniej kasy... No ewentualnie Diamond 10.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając możliwość kupienia w tych samych cenach Dali Zensor 1 i Monitor Audio BX2, co jest lepszym wyborem do Yamahy RX-497?

To właśnie jest pytanie dwa fajne głośniki i... który?

Jak sam nie posłuchasz to nikt nie jest w stanie wskazać bo poleci głośnik który się jemu podobał a dla Ciebie może być odwrotnie.

Wafle są tańsze są nie bez powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem dla MA bx2 jest bardziej model Dali zensor 3. Dali 1 są nie tylko mniejsze, zwyczajnie grają dużo gorzej, mają mniejsze ciśnienie akustyczne, konkurentem dla nic może być Monitor audio bx1.

Przyjemnie grają też niedrogie Boston acoustic A26, sporo lepsze od diamond 10.2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to po filmikach na youtube napaliłem się na Dali Zensor 1. Brzmiały jakoś bardziej muzykalnie, barwnie a BX2 jakoś tak sucho i płasko... wiem, że to tylko nagranie ale...

Z tego wychodzi, że powinienem wziąć BX2. O tych Bostonach też myślałem wcześniej, ale nie mam okazji w tej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barwnie a BX2 jakoś tak sucho i płasko...

Jest chyba raczej odwrotnie, ale tak to jest z filami na YT, słyszysz to co zostało nagrane w amatorski sposób na jakimś tam sprzęcie i shitfonie, no i jak grają twoje głośniczki w PC.

Co do napalania się na to bardziej wiarygodne są postaci na red tubie, niż odsłuch głośników na you tubie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BX 2 kolego, na pewno Ci się spodobają. Miałem, znam i je z czystym sumieniem polecę. Mam nadzieję, że cenę tez zapłacisz odpowiednią. Po długim czasie użytkowania jesteś w stanie je sprzedać bez straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Yamahy z MA jest dość odważne, chyba ze oczekujemy ostrego, jasnego brzmienia, tak jak wspomniano - "suchego", jeśli stanie się ono męczące warto pomyśleć nad okablowaniem które nieco ociepli system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się niepokoić... A jakie kable byłyby dobre i nie za drogie a sprawiły, że nie byłoby sucho? W tej chwili mam u siebie 2x3 metry KLOTZ Twinax LY225T

Pewnie jutro albo pojutrze będę miał i głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy żadnego srebra nie kupuj do tego. Klotz, który masz jest dobrą alternatywą. Nie wyostrzy przekazu. daj znać jak już posłuchasz i się oswoisz i dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kable o przewodniku z miedzi beztlenowej, 4N bądź 5N. Jednym z takich kabli jest Melodika MDC2250, alternatywnie Szwedzka Supra, model Classic bądź Ply. Zanim podejmiesz decyzję posłuchaj systemu by określić co wypadałoby zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumienki dotarły. Wstępnie mogę powiedzieć, że jest dobrze. Moje poprzednie kolumny grały z włączonym na kompie predefiniowanym equalizerem a w tych musiałem wszystko powyłączać. Bez upiększaczy jest świetnie. Na poprzednich kolumnach po 15 czy 30 min. traciłem ochotę na słuchanie - tu ten efekt nie występuje :)

Czy połączenie bi-wire do jeszcze jakiegoś zauważalnego kopa jakościowego, czy dać sobie już spokój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tego typu kombinacjami. Jak chcesz to ewentualnie ściągnij sobie zworki ( zwykła blacha) i przeciągnij kabel przez oba terminale zaczynając od górnego ( podobno lepiej wpinać od wysokiego tonu ). Jeżeli masz kolumienki nowe to warto bez szaleństw pograć nimi 2-3 dni aby się wygrzały. W moim przypadku pamiętam, że zagrały 2 x lepiej po 48h cichego grania nonstop. Jeżeli zaś nie są nowe to i tak muszą się trochę ułożyć do reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz mogę powiedzieć - że jest jednak ostro, sucho, zbyt dynamicznie. Przy niektórych kawałkach ma się wrażenie, że są grane w przyspieszonym tępie. W muzyce elektronicznej typu trance, dubstep jest nieźle, ładne głębokie basy. W spokojnej muzyce np. Cesaria Evora też jest spoko - wokal ładny, trąbki itp. ładnie. Ale w rocku, popie jest już sporo syczenia, ostro. Poza tym nie wiem czemu te kolumny nie są wrażliwe na zmianę pokrętła treble. Wszelkie inne ustawienie equalizera na kompie niż neutralny też nie brzmi zbyt dobrze.

 

Dzisiaj podłączyłem pod stary amplituner Sony STR-DE197 i zagrał lepiej niż Yamaha. Dźwięk miał już jakąś barwę, nie kłuł uszu, lepsza stereofonia, bardziej miękko.

Wynika z tego, że mam teraz w miarę dobre kolumny, ale amplituner Yamaha kompletnie nie pasuje do tych kolumn. Problem w tym, że chciałbym sprzęt dobry w stereo ale, żeby miał wyjście na subwoofer jak teraz. Znacie coś takiego?

Sub to Yamaha YST-SW012 (ma tylko 1 wejście liniowe, żadnych terminali głośnikowych High line .itp).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem z bx2 na harman kardon 3490. Można go kupić za około 800 zł. Ma 2 wyjścia na suba aktywnego. Góra pasma na pewno nie będzie męczyć. Może być również model 3390. jest tylko ciut słabszy. Poczytaj

 

Aha, ważne jest również jakość realizacji nagrania. Kiedyś kupiłem płytę w media z napisem " zagraniczna jakość polska cena" i wszysko syczało. Potem pożyczyłem tą samą płytę od kolegi ale z innego wydawnictwa i była bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić do rozważenia zakup używanego ampli NAD C 720BEE (ma wyj na sub) dźwięk w porównaniu z Yamahą będzie 2x lepszy i pełniejszy z łagodniejszą górą do rocka też ok.

Natomiast prawdą jest że płyty są różnie nagrane i trzeba kilkanaście porównać by dobrze ocenić brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.