Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do zestawu Harmana HK6200 HD7400 TU9400


Motherator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam mój pierwszy zestaw stereo. Do tej pory muzykę słuchałem na Harmanie avr355 + jbl es80 z jbl-owskim subem aktywnym, czyli kino domowe a nie muzyka. Zanabyłem drogą kupna zestaw Harmana

 

Sprzęt:

HK6200 - wzmacniacz Harman Kardon (niewiele znalazłem na jego temat, ponoć ma 45W na kanał przy 4ohm - użytkownicy piszą, że ma dość spory zapas)

HD7400 - CD Harman Kardon

TU9400 - tuner Harman Kardon

(cudeńka jeszcze z epoki jak były robione w Japonii :) ).

 

Potrzebuję do tego zestawu kolumny, najlepiej używane i pojęcia nie mam co fajnie zagra.

 

Warunki:

Pokój niestety mam mały, ok 16 m2, bardzo nieustawny bo to prostokąt, w którym mogę głośniki postawić tylko po krótkim boku. Cena nie ma znaczenia, bardziej mi chodzi o dopasowanie do moich potrzeb i możliwości akustycznych pokoju - biorąc pod uwagę dość słabe wzmocnienie i mały pokój cena sama się wywinduje w dół :) wszak bez sensu kupować ferrari na pustynię :)

 

Do jakiej muzy?

Najczęściej słucham chillout, muzyka bardzo spokojna ale do niej lubię niskie tony - bas musi być dosadny. Na drugim miejscu rock - klimaty Nirvana, Pearl Jam, Red Hot Chilli Peppers itp. Na trzecim lata 70-80 (Be Gees itp.)

 

Proszę o poradę co do tego podejdzie najlepiej? Co będzie najbardziej optymalne? Mam na myśli kolumny oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam stary sprzęt Yamahy w pokoju, w którym majsterkuję i zakupiłem do niego na rynku wtórnym kolumny TECHNICS SB-CA1060. Myślę, że spełnią Twoje oczekiwania a cena (na znanym portalu) całkiem znośna.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Indiana Line Tesi 560 (ciepłe, rozdzielacza góra, miękki bas), alternatywnie Polkaudio TSx330t ("twardszy" charakter, niski bas i bardzo przejrzysta góra).

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

justas32 trafił się za bardzo dobre pieniądze (350 zł za całość) a ponieważ to mój pierwszy sprzęt do stereo więc sprawdzę przy okazji czy faktycznie będę szedł w tą stronę czy nie. Kiedyś kupiłem drogie rolki i byłem w nich tylko raz bo założyłem, że jazda mi się spodoba. Leżą do dziś a półtora tysiąca kosztowały :) a wystarczyło kupić za 200 zł i przekonałbym się czy to dla mnie temat.

 

co z tym zestawem jest nie tak? będzie słabo grał? na ten pokój za słaby? ja rozumiem, że nie jest najwyższych lotów ale uświadom mnie proszę bo lubię słuchać mądrzejszych od siebie - ja nie ma pojęcie o tych rzeczach.

 

Jeśli przemówi do mnie muza ze stereo to na pewno zainwestuję w sprzęt wyższych lotów a póki co proszę napisz dlaczego sądzisz, że to nie był trafiony zakup. Po pytaniu wnioskuję, że tak myślisz. I co byś polecił do takiej muzy i takiego pokoju?

 

Tannoy R2 - są nawet jedne na aukcjach, cena nawet przystępna.

 

te Indiana Line Tesi 560 też ciekawie wyglądają.

 

Sprawdziłem oba i nie mają bas reflexu - co to jest? za co odpowiada? pytam bo jak pisałem bas jest dla mnie dość istotnym elementem - lubię po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór padł na tannoy r2, choć mam obawy o basy, bo je lubię a w nocy czytałem dużo o tych głośnikach i akurat w nich bas nie jest najmocniejszą stroną a na nim mi zależy. Wiem jednak, że lata pograją, bo to dobra firma, dlatego wybrałem akurat te.

 

co doradzicie (jaki wzmacniacz stereo i kolumny), jeśli chodzi o taką muzę i taki pokój, gdybym zmieniał w przyszłości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie specjaliści jeszcze jedno pytanie za 100 pkt - jakie kable do tego kupić? jeśli to ma znaczenie to napiszę, że jednego potrzebuję 4 metry a drugiego 6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.