Skocz do zawartości
IGNORED

wybór zestawu pod telewizor


spider_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Proszę o pomoc i radę, chciałbym polepszyć dźwięk swojego telewizora kdl-48w 605b i zastanawiam się co będzie lepsze, zestaw kina domowego np. sony BDV-NF7220, albo jakąś yamahę, czy po prostu jakiś, zestaw stereo? a jeżeli tak to co polecilibyście tak do max 2,5 tyś.

 

Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, czy zestaw będziesz wykorzystywał także do słuchania muzyki, czy masz możliwość postawienia, ewentualnie powieszenia kolumn efektowych.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli pomieszczenie w którym to ma stać (grać) jest w granicach 20-25 m kw. to ten soniak z wzmacniaczem S-Master spokojnie da radę , będziesz zadowolony w zupełności , ma dwa wejścia hdmi więc zawsze coś można do niego podłączyć typu dekoder platformy cyfrowej, PS. bo w tej cenie nie kupisz nic ciekawego , będzie mocno budżetowo a jakość dzwięku pozostawi bardzo wiele do rzyczenia. Słyszałem już mini wieżę Sony z takim wzmacniaczem i naprawdę bardzo ładnie to gra, dynamicznie, szczegółowo. Jeśli nie zależy Ci na konfiguracji 5.1 to ten zestaw możesz kupować w ciemno. Oczywiście jeśli nie oczekujesz nie wiadomo czego bo wydałes 2 tys zł. To czy wydane 2 tys na audio będzie nas (Ciebie) satysfakcjonowało zależy od naszych preferencji. Jeśli zależy Ci tylko i wyłącznie na polepszeniu dzwięku z tv to spokojnie możesz brać. To czy będzie Ci się podobało np słuchanie z tego zestawu muzy zależy od Ciebie i wspomnianych preferencji ale myślę, że nie zawiedziesz się. Podczas oglądania filmów nie będzie nie wiadomo jak niskich zejść na basie ale da radę. Jak to ktoś napisał fizyki się nie oszuka (im większej średnicy głośnik basowy w subwoferze tym niższe zejście, niższy bas). Ale Sony potrafi zaskoczyć swoimi produktami pozytywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Oto więcej szczegółów:

pokój 18m2

zależy mi na zestawie 2.0 ; 2.1

Dziękuję kolego Adek45, Twoja wypowiedź jest dla mnie bardzo pomocna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!!

A co sądzicie o takim zestawie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!!

 

Po długich i ciężkich poszukiwaniach, nocnym czytaniu, nie przespanych nocach poglądy mi się tak poprzewracały, że zdanie zmieniałem prawie codziennie, wybór ostatecznie padł na zestaw 5.1, a nie 2.0/1. A oto zwycięzca: BDV-N7200W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Jeżeli miałbym wybrać zestaw stereo lub 2.1 to wybrałbym kolumny stx FS- 250 n i do tego jakiś wzmacniacz YAMAHA, ewentualnie amplituner, ale niestety przekroczyłoby to mój budżet, a w tej chwili jest to dla mnie nie do przeskoczenia.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratuluję, 2 miesiące zastanawiania się żeby w końcu wybrać plastikowe pseudo kino ozdobne za 2500pln ? ;>

 

W tej cenie można było kilka rozwiązań fajnych wybrać, chyba każde było by lepsze od tego :O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wcześniej się odezwać a nie teraz się mądrzyć.

 

Gratuluję, 2 miesiące zastanawiania się żeby w końcu wybrać plastikowe pseudo kino ozdobne za 2500pln ? ;>

 

W tej cenie można było kilka rozwiązań fajnych wybrać, chyba każde było by lepsze od tego :O

dokładnie

Trzeba było wcześniej się odezwać a nie teraz się mądrzyć.Teraz możecie swoje opinie schować do kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wykorzystam ten temat i poczytam propozycje do telewizora samsung (plazma) ps60e6500 i pomieszczenia 25m2. Najbardziej odpowiadał by mi zestaw 2.1.

Muzyka 70%, film 30%.

Poprosy o jakieđ propoyzcje do ok. 2000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spider_m jak wrażenia z Soniaka?

 

 

małowielki a te 2 tys to co Ty na kolumny stereo chciałeś wydać tak? Zestaw 2.1? Żartujesz? Na 25 metrów. I w przewazającej mierze muzyka. Kolumny musiałyby mieć dobre brzmienie a takie niestety kosztuje. Zresztą dobre brzmienie to określenie względne. Wszystko zależy od naszych preferencji . Chcąc oszczędzić na kolumnach i wspomóc je subem to z kolei on kosztuje dużo więcej niż kolumny, żeby dawał radę w muzie. Jakby nie patrzeć trzeba mieć więcej "papierków" na zakup dobrego zestawu nawet 2.1. Możesz zakupić jakieś budzetówki podłogowe np kolumny Taga Harmony 606v. to jakieś 800 zł za parę ale wtedy i amplituner będzie nie za wysokich lotów a o subie zapomnij w tej kwocie. Popatrz na ten zestaw

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub kupować każdy element po kolei, nie w zestawie ( jednak w zestawie taniej) i np amplituner Onkyo TX-NR 414, 535, Yamaha RX-V477, Denon AVR-X1000, to ok 1,3 tys zł każdy z nich, wszędzie mówią, że do muzy bardziej Denon a ja wychodzę z tego założena, że w tej kwocie to grają kolumny a nie amplituner, kolumny natomiast np wspomniane Taga Harmony 606v.3, tu są nawet po 1,1 tys zł za zestaw 5.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem Kolego co Ci tu zaproponować bo budżet naprawdę jest niewielki i nie znam Twoich preferencji oraz w jakim stopniu podchodzisz do jakości brzmienia. Za 4 tys to zaproponowałbym amplituner za 2 tys i parę kolumn za drugie dwa i miałbyś już na czym posłuchać muzy i obejrzeć film ale tu, hm, pewnych spraw nie przeskoczysz. To kosztuje niestety.

Możesz też , skoro w większym stopniu będzie muza zerknąć na wzmacniacz stereo i do niego kolumny ale to też musiałoby przekroczyć budżet co najmniej o tysiąc ale z kolei wzmacniacz nie ma takich możliwości połączeniowych jak amplituner. Chyba, ze nie zależy Ci na podłaczeniu jakichś sprzętów typu PS, dekoder np NC+ to wtedy lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz i para kolumn. Kolumn musisz posłuchać przed zakupem bo to, ze ja zaproponuję Ci jakieś tam bo mi się podoba ich brzmienie nie znaczy, że i Tobie ono podejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupić któryś z podanych amplitunerów (AVR X1000 wydaje mi sie najsensowniejszy) i do tego pare dobrych monitorów i będzie zadowolony :)

W fajnej cenie pojawiły się ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Napisano 28.10.2015 - 23:24

Kolego spider_m jak wrażenia z Soniaka?

 

Witam!!!

Zakupiłem zestaw BDV-N7200. Miałem mały remont więc po rozpakowaniu i sprawdzeniu kino trafiło do pudła. Od tygodnia jest już na swoim miejscu w ustawieniu jak przystało na 5.1.

Filmy jak do tej pory tylko z kablówki, ale głębia i przestrzeń dźwięku zaskakuje bardzo pozytywnie. Jestem jeszcze w trakcie regulacji, ale jak do tej pory nie żałuję zakupu, wydanych pieniędzy i mogę polecić zestaw. W muzyce tryb "MUSIC AREA" faktycznie sprawie, że czuje się jakby było się na jakiejś arenie, może daleko tu do poczucia koncertu, ale przestrzeń i wrażenie rozchodzenia się dźwięku jest duża.

Będę starał się po dokładniejszym poznaniu i odsłuchiwaniu opisać coś więcej.

Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.