Skocz do zawartości
IGNORED

Wiem dokąd chcę pójść, ale nie wiem w co się ubrać.


revers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

Nie owijając w bawełnę a nawiązując do tematu chciałbym udać się w stronę większej ilości detali, lepszej stereofonii i lokalizacji pozornych źródeł dźwięku, przestrzeni, mniej nachalnych, łagodniejszych wysokich tonów i nieco więcej "miękkiego" , ocieplonego dźwięku. Myślę, ze prawie każdy by tak chciał.

Mój obecny tor analogowy:

Wkładka : GoldRing GL2500,

Ramię : Rega RB300,

Napęd: Acoustic Solid Classic Wood Black (nie będzie wymieniany),

Pre: NAIM Stageline N, może być wymieniony bezkosztowo na wersje dla MC.

 

Podpowiedzcie więc w jaką wkładkę lub zestaw wkładka + ramie mógłbym ubrać swoje ustrojstwo, by udać się w zamierzonym kierunku ... do około 7k pln.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...

Ale - tytuł wontecka - fascynujący!!!:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Mam preamp Naima dla MC i uważam że nie jest dobry.

Pierwsze co bym zrobił to posłuchał innego pre podłączonego do Twojego toru. Jakie? Jakie Ci wpadną w ręce byle się wśród nich znalazł LAR.

Druga sprawa to przejście na niskopoziomową wkładkę MC. Proponowałbym coś ze stajni Benz Micro lub Ortofona. Gdybyś się zdecydował na LARa to wkładka najlepsza z dostępnych w budżecie lub jeszcze lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damboo

(Konto usunięte)

revers,

 

Masz zestaw Naima.

Odpowiedź jest w zasadzie tylko jedna - Linn Sondek ewentualnie gdy budżet nie styka - Linn Axis.

Jeżeli wybierzesz Sondeka z nowszych modeli to trzeba wymienić zasilacz impulsowy na liniowy.

Naim nie toleruje bowiem zasilaczy impulsowych w swoim otoczeniu.

 

Tańszą alternatywą do Sondeka może być Rega RP6/RP8/RP10 z firmową wkładką Regi.

Stageline N bardzo dobrze współpracuje z Rega Exact, zwłaszcza gdy zasilany jest z Flatcapa.

 

Jest jescze jedno rozwiązanie.

Kupić Thorensa TD 316/318/320/321/2001/3001 i przełożyć do niego ramię Regi. które posiadasz.

 

Naim jest bowiem pomyślany dla napędów zawieszonych na sprężynach (Linn, Phonosophie) względnie dla lekkich gramofonów, które trzeba odsprzęgać we własnym zakresie (Rega, Axis, Basik).

Żaden mass-loader nie zagra z Naimem dobrze.

Taka jego uroda i trzeba się z tym pogodzić.

 

Zakładam, że Twój Naim jest okablowany (łącznie z firmową terminacją NACA) i ustawiony zgodnie z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, będzie ciężko ja tak szukam i szukam od kilkunastu lat i wydałem ostatnio ponad 40 kłz i dalej jest nie tak jak sobie wymarzyłem. NATOMAST WIEM JEDNO, ŻE ISTNIEJE COŚ CZEGO SZUKAM BO TO SŁYSZAŁEM , W KILKU ODSŁONACH,KILKU ZESTAWIENIACH, NIE WSPOMINAM O KWOCIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień wkładkę na Ortofona, np. 2M Black.

Ortofony dają trochę tego analogoweg ciepełka, którego brak Goldringowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bedzie MC. Ortofona 2M Black porównywałem przy zakupie. Nie odpowiadał mi dół pasma, stopa która powinna "przywalic" jakoś sie rozmywała a zestawy z MC ( te bardziej wykwintne ), których miałem przyjemność słuchac emanowały przestrzenią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Założycielu tego wątku ,jak widzisz każdy tu piszący daje jakieś rady wynikające z doświadczenia. Moja rada jest tak,abyś dobrze ten swój system osłuchał ,a zmiany robił stopniowo. To najlepsze rozwiązanie ,choć czasochłonne,ale efekty tych starań będą świadome .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czasami trzeba wymienić 80% klocków w systemie by zaczęło grać, a nawet czasami 95% :)

 

A stopę perkusyjną to na jakich kolumnach chcesz słuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba wymienić 80% klocków w systemie by zaczęło grać, a nawet czasami 95% :)

 

A stopę perkusyjną to na jakich kolumnach chcesz słuchać?

 

Szukam poprawy jedynie analogowej częsci toru. Ta z odtwarzaczem CD jest nienaganna :D

 

Końcówka toru to:

Monitor Audio GS60 + REL T7 (po jednym na kanał, odpalane w razie potrzeby), nie wszystkie realizacje potrzebują wsparcia REL'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Szukam poprawy jedynie analogowej częsci toru. Ta z odtwarzaczem CD jest nienaganna :D

OK.

 

Skoro nie przewidujesz wymiany ramienia, to trzeba zastanowić się którą wkładkę możesz podwiesić pod swoje ramię. Uważam, że Goldringiem nie zbudujesz ciekawego (dobrego) brzmienia. Mam swoich wkładkowych faworytów, ale na razie mniejsza z tym.

Headshell masz w tej Redze zintegrowany, zatem strojenie headshellami o róznej masie nie wchodzi w grę. Kombinowanie ciężkimi blaszkami, śrubkami raczej odpada. Trzeba spojrzeć na wkładki, które podpasują do ramienia i których brzmienie Ci podejdzie. 11,5g masy efektywnej ramienia przemawia raczej za wkładkami MM. Ortofon 2M Black gra bardzo ładnie i ma niezły bas.

 

Problemem ramion Regi jest brak regulacji VTA. To podstawowa regulacja umożliwiająca ustawienie wkładki - ustawienie prawidłowej równowagi tonalnej. Dobrze by było taką regulację sobie zrobić. Bez regulacji VTA nie ma mowy o zabawie w analog, niestety.

 

Tutaj rzeczywiście można popróbować różnych preampów phono.

Wkładki MC LO to już spore koszty. Warto pomyśleć o trafach, które pokazują prawdziwe oblicze takich wkładek.

 

Z jednej strony oczekujesz analizy, detaliczności, z drugiej strony łagodnej góry i miękkiego środka. Poleciłbym Ci zajebistą wkładkę, która genialnie łączy cechy technicznego i analitycznego grania z graniem muzykalnym, czarującym, sprawiającym że muzyka niesamowicie się klei (tak, są takie wkładki!) - wkładkę, której sam używam, ale będziesz musiał zwiększyć budżet, niestety. Ale to dopiero początek, bo wypadałoby wymienić ramię, zapodać trafo i jakiś gadający preamp + do tego prawidłowo dobrane przewody sygnałowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka więc to wkładka, którą proponujesz ?

Rozwiń prosze "zapodać trafo i jakiś gadający preamp" bo jest to dla mnie trochę niezrozumiałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jaka więc to wkładka, którą proponujesz ?

Rozwiń prosze "zapodać trafo i jakiś gadający preamp" bo jest to dla mnie trochę niezrozumiałe.

 

Wkładka, która genialnie to wszystko łączy to Ortofon Cadenza Black. Jak usłyszałem kiedyś u kolegi, tak zakochałem się w tym dźwięku. Cena jest wysoka, ale słuchanie muzyki to sama rozkosz.

 

Trafa? Używam Ortofona VERTO. Świetnie dogaduje się z nim kilka wkładek Ortofona, Audio-Techniki, Denona i inne.

Gadający preamp to m.in. wspomniany LAR LPS-1.

 

Wszystkie te rzeczy mam w swoim systemie. Ten set pozwala wejść w naprawdę dobry analog i najprawdopodobniej zapomnieć o gonieniu króliczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam preamp Naima dla MC i uważam że nie jest dobry.

Pierwsze co bym zrobił to posłuchał innego pre podłączonego do Twojego toru. Jakie? Jakie Ci wpadną w ręce byle się wśród nich znalazł LAR.

 

 

Tu masz racje, nie będzie kosztowało i da się wypożyczyć do domu. Zobaczymy jakie bedą efekty.

 

Propozycja "kangie" w świetle sugestii "miniabyr" też daje do myślenia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

nie będzie kosztowało i da się wypożyczyć do domu. Zobaczymy jakie bedą efekty.

Rada Miniabyra żeby wprowadzać zmiany pojedynczo jest ze wszech miar słuszna bo pozwala kontrolować kierunek zmian.

Daj znać z odsłuchów.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czasami bywa tak, że zmiana pojedynczego elementu nic nie da i nie będzie to oznaczało, że element jest zły. Przykład? Kupisz wkładkę np. Denon 103R/SA i podwiesisz pod ramię o małej masie efektywnej. Nie zagra chociaż byś wysilał się ponad własne siły. A pójdziesz z tą wkładką do kolegi i u niego zagra tak, że z krzesła spadniesz - bo kolega ma ramię o dużej masie efektywnej i Denon zaczyna żyć.

 

Analog to konkretne połączenia, pary połączeń. Wkładka-ramię, wkładka-trafo-pre, wkładka-pre, ramię-napęd podobnie jak amplifikacja-kolumny itp. Wymiana jednego elementu na inny może wprowadzić w błąd i nie dać żadnego sensownego wniosku. Może. Nie musi.

 

Warto wyeliminować wąskie gardło systemu, które powoduje, że żadna podmianka czy to źródła czy to amplifikacji nic nie daje na plus. Miałem kiedyś ten problem z kolumnami. Przejrzałem na oczy i pogoniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze kolega napisał o tym ze to jednak kwestia współpracy podzespołów w znacznej mierze decyduje o brzmieniu. Pre da się wypożyczyć. Z wkładką i ramieniem już tak łatwo nie jest a właściwie jest to raczej niemożliwe. Odsłuchy takich zestawów w idealnie przygotowanych salach odsłuchowych są mylące. Dla przykładu we Wrocławskim salonie „F….” wszystko zagra o klasę lepiej i nieco inaczej niż w prawidłowo umeblowanym salonie dziennym/odsłuchowym. Istotnym elementem wpływającym na brzmienie jest akustyka i tu bardziej miarodajnym byłby odsłuch u osób posiadających podobnej do poszukiwanej klasy sprzęt w klasycznie umeblowanych pokojach. Niestety, przy tej półce cenowej znalezienie takich wśród znajomych nie jest już takie proste.

Pozostaje to forum, analiza wypowiedzi i Waszych doświadczeń, odsłuchy w salonie na „F” wybór zestawu, konsekwentna kompletacja i nadzieja ze zagra spełniając oczekiwania. Zapytam więc co jeszcze … bo np. na Cadenze zwrócę uwagę, wypróbuje inne PRE, przemyślę wymianę ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pójść znanym i sprawdzonym rozwiązaniem -> Garrard 301 (odrestaurowany, z profesjonalną plintą, ew. Loricraft) + Denon 103R + ramię SME3012R. I step-up Auditorium23. i muzyka gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić droga wkładke MM, którą kiedyś miałem. Wisiała nawet na ramieniu w moim obecnym gramofonie Zontek.

I grała tak jak opisujesz lepiej niż niejedna wkładka MC.

To cudo to ClearAudio Maestro Wood.

Ma wadę, nie jest tania. Opisy znajdziesz na Stereophile.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ClearAudio to potęga analogu, cena tej wkładki nie jest zaporowa ale jestem zdecydowany na MC.

 

"Kangie" czy miałeś może przyjemność odsłuchuchiwac inne Ortofony seri Cadenza ? Czy jesteś w stanie powiedzieć jak ma się np Blue do Black ? Czy gradacja dźwięku jest porównywalna do gradacji w serii wkładek 2M Ortofona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revers, mam tak jak ty Acoustic Solid Clasic i pierwsze co zrobiłem z nim to zmieniłem ramie na takie aby można było poprawić okablowanie. Oryginalne okablowanie pop prostu "blokuje resztę". Wybór padł na Jelco SA-750D, okablowanie dałem Furutecha AG-12. do tego ma wkładkę Nagaoka a pre mam tez od brandowane Acoustic Solid - plusem tego pre jest możliwość bardzo dokładnego ustawienia pre do reszty systemu i jego zmienianiu w zależności od upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega w specyficzny sposób kabluje ramiona: masa GND jest podpinana do jednej z mas sygnałowych.

Dlatego takie rozwiązanie jest kiepskie - nie dlatego, że nie jest srebrne etc.

 

Pre AS dla wkładek MM ma tylko regulacje pojemności. Z dodawaną pojemnością jest tylko gorzej.

Nie ma regulacji obciążenia, która jest znacznie ważniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revers, mam tak jak ty Acoustic Solid Clasic i pierwsze co zrobiłem z nim to zmieniłem ramie na takie aby można było poprawić okablowanie. Oryginalne okablowanie pop prostu "blokuje resztę". Wybór padł na Jelco SA-750D, okablowanie dałem Furutecha AG-12. do tego ma wkładkę Nagaoka a pre mam tez od brandowane Acoustic Solid - plusem tego pre jest możliwość bardzo dokładnego ustawienia pre do reszty systemu i jego zmienianiu w zależności od upodobań.

 

A jak to Jelco spasowało w mocowanie ? Tak bez problemu da się założyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, podstawa była przygotowana pod tego typu ramie. co do kabla to nie chodzi mi o to czy srebrny czy złoty tylko ze ten co ja miałem z ramieniem to był "taki bardzo podstawowy" - taki kabel i chincze jakie dokładają do najtańszych sprzętów - teraz mam podstawę do rozwoju - jak będę chciał zmienić wkładkę na lepsza to będę mógł tez dostosować okablowanie. rozwiązanie sprawdzone i polecane przez dystrybutora Acousticów - Audioforte z W-wy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ClearAudio to potęga analogu, cena tej wkładki nie jest zaporowa ale jestem zdecydowany na MC.

Jako ze mam podobne przemyślenia, zapytam - na czym stanęło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staneło na zamyśleniu, zadumie i ... budowie paneli akustycznych ;)

Staram sie to sobie poukładać bo pieniądze do wydania nie małe. Najprawdopodobniej najpierw wymienię ramie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Staneło na zamyśleniu, zadumie i ... budowie paneli akustycznych ;)

Staram sie to sobie poukładać bo pieniądze do wydania nie małe. Najprawdopodobniej najpierw wymienię ramie.

 

Wg mnie powinieneś spróbować wkładek Nagaoka; oczywiście myślę o MM. Ona (od modelu MP200 wzwyż) jest mięsista, ale i szczegółowa na górze.

Ponadto - jak już pisał Kangie - Ortofon 2M Black ma dużo basu. Czy słuchałeś jej u siebie?

Po trzecie (jeśli upierasz się przy MC) możesz się zainteresować nową serią Ortofona: Quintet; nie słuchałem, ale z opisów i testów wynika, że Bronze i Black są zupełnie przyzwoite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak widzice czasu nieco upłynęło. Nie spiesze sie. Do testow pojawil sie u mnie jakis czas temu Graham Slee Era V i zagrało. Idąć tym śladem dzisiaj dojechal Graham Slee Accession ...

... i nie rozumiem jak to jest, ze jest az taka roznica pomiędzy NAIM Stagelina a tym Accesion ... przecie Stageline to nie jest zly preamp ... tak mi przynajmniej dotej pory wydawalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam preamp Naima dla MC i uważam że nie jest dobry.

Pierwsze co bym zrobił to posłuchał innego pre podłączonego do Twojego toru. Jakie? Jakie Ci wpadną w ręce byle się wśród nich znalazł LAR.

Druga sprawa to przejście na niskopoziomową wkładkę MC. Proponowałbym coś ze stajni Benz Micro lub Ortofona. Gdybyś się zdecydował na LARa to wkładka najlepsza z dostępnych w budżecie lub jeszcze lepsza :)

 

Coś mi sie przypomiało, że gdzieś przeczytałem kiedyś opinie nieprzychylną do pre NAIMA. "Znalazłem" i nie wiem co teraz powiedzieć ... chyba nie pozostaje mi nic innego jak sie zgodzic. Czuje sie dość zaskoczony od kilkuset chwil ... odsłuchując na tym pre Grahama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubierz się w MC + dobry preamp. Na początku będzie niewygodnie ale z czasem rozchodzisz :) Ja również kombinowałem - początki z MC były trudne. Proponowany wyżej zestaw LAR + Ortofon Verto grał u mnie dosyć długo ale do lepszych wkładek MC odradzam (u mnie to było właśnie wąskie gardło) - koszt tego zetawu ok 5,5k (moje Verto na portalach znajdziesz w okazyjnej cenie jakby co :) - za te pieniądze kupujesz spokojnie dobry preamp np: RCM prelude , który owy zestaw jak dla mnie zamiata w każdym możliwym aspekcie.

Wspomniana Cadenza Black to wg mnie jedna z najlepszych wkładek jakie słyszałem jednak zbudowanie dla niej odpowiedniego toru to już zabawa przez duże Z. (miałem ostatnio chęć ale odpuściłem) a ponadto sama wkładka zamyka proponowany budżet :)

Ja po wtopieniu po drodze mnóstwa kasy na te ciuchy bo za małe za duże ubrałem się póki co na w Quinteta Black i tą wkładke po roku kręcenia mogę polecić + dobrej klasy preamp np: RCM - w budżecie się mieściesz tylko na ramię póki co zabrakło... :) - jakby co można u mnie posłuchać tego zestawu przed zakupem bo w sumie każdy goni swojego króliczka i to co zachwyca jednego może u innego spowodować odruchy wymiotne :) - pozdrawiam!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.