Skocz do zawartości
IGNORED

Living Voice Vox Olympian/Vox Elysian


saruman

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że te zestawy głośnikowe zrobiły na mnie największe wrażenie w ciągu ostatnich dwóch lat , chociaż słuchałem ich tylko na wystawach. I co ciekawe -jedyny zestaw horn, który mi się podobał do tej pory. Podejrzewałem, że to zasługa specyficznego zasilania plus elektroniki Kondo. Ale jest recenzja w The Audio Beat, gdzie recenzent przeprowadził szczegółową wiwisekcję z inną amplifikacją i ponoć osiągnął jeszcze lepsze rezultaty - heh, wrażenia !

Ponoć w jego opinii : rewrite the rules! - "They are a wonder, a triumph and proof that life's not fair"

 

Tylko jest coś, co budzi mój pusty śmiech - cena. Kupiłbym chyba, gdybym był szejkiem albo oligarchą.

 

Ale rozumiem czym rządzi się ten świat ;-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na szczescie gorszy gust, na mnie ten zestaw nie robi wrazenia. Poslucham w tym roku jeszsze raz na AS , mam nadzieje , ze gust mi sie nie zmieni:)

Po przetrawieniu Magico Ultimate , rowniez ten zestaw jest przesadzony.

O ile Living Voice brakowalo prawdziwej tubowej dynamiki, o tyle w Magico bylo jej za duzo, a za malo finezji.

Oba zestawy sa zle zestrojone moim zdaniem i slabo oddaja naturalny dzwiek.

Moge sie mylic co do LV, bo co to za sluchamie w tlumie na stojaco, z boku i przez 15 minut. W kazdym razie prezentacja w M 2014 pozostawila mnie obojetnym . A cena obu zestawow powoduje tylko wzruszenie ramion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Magico Ultimate - dynamika porażająca, to prawda. Ale poza tym kompletny brak finezji, barwy, koherencji. Fajne estradowe paczki.

Ale nie zgadzam się co do LV VO/VE. słuchałem ich wnikliwie i dość długo ( tak jak pozwalają warunki wystawy, ale udawało mi się upolować optymalne akustycznie miejscówki i wtedy siedziałem 1-2godziny nie puszczając stołka ;-) ).

Co do cen - pełna zgoda :)

 

Cieszę się, że będą na AS w tym roku. Zweryfikuję je raz jeszcze. Mam nadzieję, ze będą grały kiepsko. Wtedy będzie mi lżej, ze nie jestem szejkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magico Ultimate mają przesadzoną efektywność na poziomie grubo ponad 110dB. Stąd wydaje mi się był ten mezalians ze wzmacniaczami First Watt za kilka tysięcy, które są absolutnie bezszumowe. A po drugie - potrzebują bardzo dużego pomieszczenia a najlepiej również wysokiego. To nie mogło się udać w warunkach wystawowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przygotowań do wykonania przybliżonej konstrukcji Vox Olympian, pierwsze kroki już poczyniłem w raz z testami przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Living Voice ma za to bardzo udaną serię Auditorium. Słuchaliśmy dwóch modeli w Hi-Fi Studio Bielsko i jest to jakiś pomysł na dobry dźwięk. Przy czym dystrybucja jest głęboko zamaskowana;-)

http://www.trade.mediam.com/produkty/producent/living-voice,2,11821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chlopaki z Anglii chca zyc jak lordowie, klienci maja za to zaplacic.

Przeczytalem ten" test "z Audio Beat, ktory kol. Saruman wskazal, nasi recenzenci audio to przy jego autorze gwiazdy bezstronnosci.

Najlepsze sa fragmenty o tym jak mozna odroznic rozne rodzaje skrzypiec i rozne interperetacje muzykow dzieki tym kolumnom.

Poza tym wszystkie gatunki sa odtwarzane wspaniale, nic dodac nic ujac.

Chcialbym posluchac Jacksona " Keep the Faith", jak zagra lepiej od mojego zestawu, zaczne o nim myslec , ze moze to jednak jest cos warte, choc szczerze watpie.

Jakby te ceny byly w pln, moze jeszcze mialoby to jakis sens, we funtach to jest jakas brytyjska choroba postkolonialna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chlopaki z Anglii chca zyc jak lordowie, klienci maja za to zaplacic.

Przeczytalem ten" test "z Audio Beat, ktory kol. Saruman wskazal, nasi recenzenci audio to przy jego autorze gwiazdy bezstronnosci.

Najlepsze sa fragmenty o tym jak mozna odroznic rozne rodzaje skrzypiec i rozne interperetacje muzykow dzieki tym kolumnom.

Poza tym wszystkie gatunki sa odtwarzane wspaniale, nic dodac nic ujac.

Chcialbym posluchac Jacksona " Keep the Faith", jak zagra lepiej od mojego zestawu, zaczne o nim myslec , ze moze to jednak jest cos warte, choc szczerze watpie.

Jakby te ceny byly w pln, moze jeszcze mialoby to jakis sens, we funtach to jest jakas brytyjska choroba postkolonialna.

 

Człowiek niewąsko musi się nasmarkać żeby wycisnąć kilka procent zysku prowadząc biznes a kilku takich cwaniaków skleci dwa pudła i szuka frajera , który zapłaci za " produkt " incl. kilkaset procent zysku.

Świat zwariował czy tylko ja coś robię nie tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przygotowań do wykonania przybliżonej konstrukcji Vox Olympian, pierwsze kroki już poczyniłem w raz z testami przetworników.

 

To chyba twoje Vox Olympian's ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te drewniane horny DIY TAD TH-4001 podgrzewają kolorują niższą średnicę jak i detale, które także tonują. Czy one są neutralne tonalnie? Wyrzeźb horny z akrylu :-) jak w K2 S9500, a najlepiej z SonoGlass® akustycznie bezwładne. Jeszcze lubię grube aluminiowe wykładnicze horny vintage – klasa, a drewniaki chyba na samym końcu u mnie się plasują.

 

W Vox Olympian angielskie drivery Vitavox S2 w połączeniu z drewnianym hornem …słodziutka, stonowana i kolorowa średnica – a wiesz, że jak za dużo cukru to mdli, dla tego najlepiej w ogóle nie słodzić, aby mieć szybką, uniwersalnością, selektywną i pełną blasku średnicę.

 

Na średnicy drewniak + Vitavox S2, a wyżej na HF wąska lufa z brązu + TAD TD-2002

 

Najlepiej aby oba drivery były od tego samego producenta i horny z tego samego materiału, tak by zachować tą samą tonalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox Ochujpan Ebony LIVING VOUCE - 500 kilo$ów? Ależ trzeba być próżniakiem, żeby tyle wydać na mechaniczną muzykę - to jest jakaś masakra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Na moje oko ktoś się pomylił o dokładnie jedno zero... 150-200 tys. zł to jest maksimum tego co można żądać za ekstremalnie dobre kolumny. I to chyba lepsze dźwiękowo niż te o których rozmawiamy, sądząc z Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LV-VO/VE z założenia budowane są głównie pod elektronikę Kondo, bo nawet wewnętrzne okablowane to srebrne Kondo – a te jak wiesz ma własny styl i ograniczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jestem w trakcie przygotowań do wykonania przybliżonej konstrukcji Vox Olympian, pierwsze kroki już poczyniłem w raz z testami przetworników.

Azus ...plisss jaja sobie robisz ...?

Może za 20 lat ...jak pouczysz się pilnie ...

Napisz na DIY jak konstujesz swoje głośniki , metody pomiarowe , wykresy ...impulsy itd...

Tymczasem to ładne obudowy robisz i nic więcej ...

Cała reszta to pic i fotomontaź ....

Dublujesz typowe rozwiązania dostępne w internecie ...każdemu.

 

Zrób coś fajnego , ale sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

LV-VO/VE z założenia budowane są głównie pod elektronikę Kondo, bo nawet wewnętrzne okablowane to srebrne Kondo

 

Czyli cena referencyjnego systemu będzie oscylowała w granicach 5 mln zł... Ale jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejki.się ustawiają.

 

Temu w żółtym to wszystko jedno jest,bo to Abdul Wisi Mu Lacha)

 

Vox Ochujpan Ebony LIVING VOUCE - 500 kilo$ów? Ależ trzeba być próżniakiem, żeby tyle wydać na mechaniczną muzykę - to jest jakaś masakra!

 

Najlepiej to zejść na ziemię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vox Ochujpan Ebony LIVING VOUCE - 500 kilo$ów? Ależ trzeba być próżniakiem, żeby tyle wydać na mechaniczną muzykę - to jest jakaś masakra!

 

;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Magico Ultimate mają przesadzoną efektywność na poziomie grubo ponad 110dB. Stąd wydaje mi się był ten mezalians ze wzmacniaczami First Watt za kilka tysięcy, które są absolutnie bezszumowe. A po drugie - potrzebują bardzo dużego pomieszczenia a najlepiej również wysokiego. To nie mogło się udać w warunkach wystawowych.

Magico Ultimate mają przesadzoną efektywność na poziomie grubo ponad 110dB. Stąd wydaje mi się był ten mezalians ze wzmacniaczami First Watt za kilka tysięcy, które są absolutnie bezszumowe. A po drugie - potrzebują bardzo dużego pomieszczenia a najlepiej również wysokiego. To nie mogło się udać w warunkach wystawowych.

O to jest dylemat ...firt Watt i,dechy.Czu pięć baniek ?

post-59766-0-00635500-1441226156_thumb.jpg

post-59766-0-33257900-1441226173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jest dylemat ...firt Watt i,dechy.Czu pięć baniek ?

 

Odpadłem w tym quizie na spostrzegawczość.

Nie dostrzegam żadnej różnicy na tych dwóch zdjęciach ;)

 

P.S.

 

Co to za marka kolumn?

Pytam bo nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wariackich cen audio jest powodowana i prowokowana przez Azjatów, niestety - snobizm i rokoko mają oni zapisane w genach. Kiedyś, w latach siedemdziesiątych, Japończycy popsuli w analogiczny sposób rynek win z Burgundii - przepłacali wielokrotnie i zamawiali wielkie ilości, co francuskim producentom akurat było na rękę, zresztą komu by nie było? To samo dzieje się teraz w audio - ten rynek jest nienasycony. Podobnie na markecie podłączonym do Amazonu - japońscy sprzedawcy niejednokrotnie szaleją z cenami wybranych płyt i wystawiają za jakieś nierealne pieniądze rzeczy, które można nabyć za przyzwoitą cenę - oczywiście jest to inna skala, ale przykład jak najbardziej adekwatny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Co to za marka kolumn?

Pytam bo nie znam.

 

Deska Barliniecka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odpadłem w tym quizie na spostrzegawczość.

Nie dostrzegam żadnej różnicy na tych dwóch zdjęciach ;)

 

P.S.

 

Co to za marka kolumn?

Pytam bo nie znam.

Jeżeli się nie mylę to domowy system pana Nelsona.

Na ile aktualny nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY Passa u niego na strychu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.