Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PDR05 czy DENON AVD2000 jako dac?


Piotr Piasecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadł mi w ręce Denon AVD 2000 i zastanawiam się czy sprawdzi się w roli DAC-a. I moje pytanie jest następujące: czy w roli dac lepszy będzie Denon czy pozostać przy Pioneer PDR05?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilkukrotnie PDR-05 i jako DAC to gra słabo . Dużo , DUŻO lepiej gra Arcam rDAC + lepszy zasilacz a takie czasem chodzą po 800zł czyli z 200zł więcej od PDR 05 . Tyle że jak ma być poprawa to transportem musi być inny CD niż te co masz albo PC + Foobar 2000 + wgranie ASIO / Wasapi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi co się lepiej sprawdzi w roli DAC-a. Zauważyłem wyraźną różnicę w brzmieniu obu urządzeń. W Denonie bas nie schodzi tak nisko jak w Pioneerze. Cała reszta na porównywalnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po trzech dniach odsłuchów Denona , Pioneer PDR05 trzeba przyznać duży plus za neutralność na poczet Denona. Dźwięk przejrzysty, można by rzec klarowny. Scena muzyczna uporządkowana, bas pod dobrą kontrolą, nie natarczywy, średnica na dobrym poziomie bez przebarwień i podbić, wysokie klarowne nie męczące uszu. Płyty użyte do testu:

B&W Very Audiophile New Recordings

Focal JM Lab

HD END Audiophile recordings

Denon AVD 2000 to bardzo przejrzyste urządzenie w roli DAC dla średnio wymagających. Jak napisał kolega rafal735 nie ma szału ale jest wow. Urządzenie naprawdę godne uwagi. Przetworniki DAC w Denonie to Burr-Brown PCM59 & PCM1702 x2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.