Skocz do zawartości
IGNORED

AKAI AM 75


davero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy posiada ktoś ten wzmacniacz na hifiengine widzę, że ma moc 100w przy 4ohm, więc trochę słaby jak na prawie flagowca (chyba, że pojawił się błąd)

Posiadam am 67 on ma 110 prz 8hm. Możecie mi napisać jakie 75 ma kondensatory ?. CIekawi mnie czy będzie jakaś różnica. Na pewno w pokrętłach :) 67 ma przyciski i przy włączeniu zawsze świeci się tuner.

 

Mam zestawik ze szpulą, ale nie wiem czy jest sens dopłacać 2x tyle do modelu wyższego w teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo zarówno AM-67, AM-75 jak i flagowy AM-95 to bardzo słabe wzmacniacze.

 

Widzisz nie zgodzę się z tobą :). Znajomy ma kilka wzmacniaczów i kolumn i chwali sobię 95 , bije yamaszkę którą ma i bardzo lubi a1020 , przewyższa ax 900 którą wychwalałeś ... Jest po prostu bardzo jasna. Poza tym ja pytam jakie są w środku kondki, mi barwa akai się podoba, a napisanie bardzo słabe jest wręcz śmieszne. Dobrze wiesz, że zwykle każdy wzmak gra róźnie z innymi kolumnami. Porównywanie nie ma większego sensu bo raczej nikt albo mało kto może na raz w tym samym pomieszczeniu przetestować kilkadziesiąt wzmacniaczów i par kolumn. Poza tym po kilku następnych już nie będzie pamiętał jak gra pierwszy :). Tak więc szukam dalej jaki ten wzmak ma kondensatory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie ma "konie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo zarówno AM-67, AM-75 jak i flagowy AM-95 to bardzo słabe wzmacniacze.

 

Bo tylko pioneery i krelle grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bo tylko pioneery i krelle grają.

 

Pioneer robił fatalne wzmacniacze. Wyjątkiem było zaledwie kilka modeli.

 

Widzisz nie zgodzę się z tobą :). Znajomy ma kilka wzmacniaczów i kolumn i chwali sobię 95 , bije yamaszkę którą ma i bardzo lubi a1020 , przewyższa ax 900 którą wychwalałeś ... Jest po prostu bardzo jasna. Poza tym ja pytam jakie są w środku kondki, mi barwa akai się podoba, a napisanie bardzo słabe jest wręcz śmieszne. Dobrze wiesz, że zwykle każdy wzmak gra róźnie z innymi kolumnami. Porównywanie nie ma większego sensu bo raczej nikt albo mało kto może na raz w tym samym pomieszczeniu przetestować kilkadziesiąt wzmacniaczów i par kolumn. Poza tym po kilku następnych już nie będzie pamiętał jak gra pierwszy :). Tak więc szukam dalej jaki ten wzmak ma kondensatory ?

 

Obie Yamahy są znacznie lepsze od AM-95. Trudno powiedzieć aby Akai miało jakąkolwiek barwę. To mdły i nijaki wzmacniacz. Za jego cenę można kupić o wiele lepszy sprzęt. Wszystkich w/w słuchałem z kolumnami Minas Anor. W tym samym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie Yamahy są znacznie lepsze od AM-95. Trudno powiedzieć aby Akai miało jakąkolwiek barwę. To mdły i nijaki wzmacniacz. Za jego cenę można kupić o wiele lepszy sprzęt. Wszystkich w/w słuchałem z kolumnami Minas Anor. W tym samym pomieszczeniu.

To o mnie pisze autor wątku że mam AM-95. Zdecydowanie nie jest on mdły. Barwa bardzo podobna do Sony TA-F770ES, z tą różnicą że troszkę mniej średnicy i więcej wysokich. Brzmienie za to ma dużo więcej szczegółów, i szersza scena Kolumny to IRS Sigma.

 

AX-900 zrobił z trumien i innych kolumn altusy. Dużo niszczącego ściany basu, i za dużo czegoś hałaśliwego pomiędzy średnicą, a wysokimi. Granie jest mocno efektowne, i do tego jakby wydobywało się ze studni. Na dyskotekę owszem, ale do muzyki stanowcze NIE.

 

A-1020 dużo bardziej gęsty dźwięk z lekko podbitymi skrajami pasma. Świetny do uspokojenia hałaśliwych kolumn takich jak altus czy ns-1000m. Do trumien grających grobowo zrobiło się mętnie, a na górze bardzo sucho.

 

CA-2010 najlepiej ze wszystkich jamaszek zagrał. Jednak na górze brak szczegółów, wysoka średnica miła. Najgorsze w nim jest to że pomiędzy tą miłą średnicą, a basem jest dziura w paśmie której w AM-95 nie ma. Z innymi kolumnami CA-2010 pewnie by wygrał z AM-95 ze względu na lampowe granie, ale trumny to dla niego za wysoka półka i wychodzą mankamenty.

 

Wcześniej miałem AM-93, który idzie graniem w stronę TA-F770ES, ale także jest od niego lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Akai, najwyżej z serii AM-6X, może te wyższe modele posiadają barwę, ale te niskie po prostu wzmacniają sygnał i... tyle:-)

Może jeszcze dobrze wyglądają, co jest pewnym atutem dla niektórych ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hierarchia jakaś musi być wyższy zwykle równa się lepszy przynajmniej kiedyś, Dzisiaj róźnie z tym bywa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To o mnie pisze autor wątku że mam AM-95. Zdecydowanie nie jest on mdły. Barwa bardzo podobna do Sony TA-F770ES, z tą różnicą że troszkę mniej średnicy i więcej wysokich. Brzmienie za to ma dużo więcej szczegółów, i szersza scena Kolumny to IRS Sigma.

 

AX-900 zrobił z trumien i innych kolumn altusy. Dużo niszczącego ściany basu, i za dużo czegoś hałaśliwego pomiędzy średnicą, a wysokimi. Granie jest mocno efektowne, i do tego jakby wydobywało się ze studni. Na dyskotekę owszem, ale do muzyki stanowcze NIE.

 

A-1020 dużo bardziej gęsty dźwięk z lekko podbitymi skrajami pasma. Świetny do uspokojenia hałaśliwych kolumn takich jak altus czy ns-1000m. Do trumien grających grobowo zrobiło się mętnie, a na górze bardzo sucho.

 

CA-2010 najlepiej ze wszystkich jamaszek zagrał. Jednak na górze brak szczegółów, wysoka średnica miła. Najgorsze w nim jest to że pomiędzy tą miłą średnicą, a basem jest dziura w paśmie której w AM-95 nie ma. Z innymi kolumnami CA-2010 pewnie by wygrał z AM-95 ze względu na lampowe granie, ale trumny to dla niego za wysoka półka i wychodzą mankamenty.

 

Wcześniej miałem AM-93, który idzie graniem w stronę TA-F770ES, ale także jest od niego lepszy

 

W jakiej konfiguracji słyszałeś AX-900? Obawiam się że to o czym piszesz to wada kolumn a nie wzmacniacza. Podobne pytanie dotyczy TA-F770ES. Nie znam konfiguracji w której Akai zagrałoby podobnie do Sony bo to zupełnie inaczej grający wzmacniacz. Generalnie bardzo słaby jak na swoją cenę i wygląd. Mały Rotel ma o wiele większą werwę a mały Musical Fodelity dwa razy lepszą barwę. Gdyby oba postawić jeden na drugim byłyby wysokości Akai.

 

Miałem Akai, najwyżej z serii AM-6X, może te wyższe modele posiadają barwę, ale te niskie po prostu wzmacniają sygnał i... tyle:-)

 

Dokładnie. Ale te wyższe są niewiele lepsze np od bardzo słabego AM-67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Yamaha przeciętnie jest droższa od akai mówie ax 900 do 75 (sam polecałeś ax 900, a w inyym poście napisałeś , że lepsza jest a 1020 która w 84/85 bodajże kosztowała 1350DM i jeśli się nie mylę chwaiłeś gdzie vx8 od Technisca). Akai na ebayu trzyma wysoką cenę, więc coś w nim jest. Każdy ma inne ucho inny pokój inne kolumny, upodobania, więc jednemu się może podobać drugiemu nie i tu nie ma dyskusji. To nie jest tak, że inżynierowie firm które krytykujesz są "nieudacznikami", a te które chwalisz są "udacznikami". Pewne klasy sprzętu pewne poziomy (pomijam tutaj sztuczkę plastikowych technicsów (i pewnie nie tylko) z 2 połowy lat 90 do końca ich istnienia gdzie budżetowe modele są puste w środku jak i brzmieniowo i na układach (oczywiscię nie mówię o neo technics 2015 bo to high end)

Sam mam starsze modele v9 , 8080 i widzę jaka dzieli je przepaść. Świat byłby nudny jak by wszystkim podobało się to samo. Prawda jest też taka, że sprzęt popularnie nazywany Vintage to już kolekcjonerski mimo , że był bardzo dobry i pewnie nie gorszy niż obecny. Kwestią też używek jest w jakiej kondycji je mamy. Czasem można się grubo zrazić jak są wyhuśtane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mimo wszystko Yamaha przeciętnie jest droższa od akai mówie ax 900 do 75 (sam polecałeś ax 900, a w inyym poście napisałeś , że lepsza jest a 1020 która w 84/85 bodajże kosztowała 1350DM i jeśli się nie mylę chwaiłeś gdzie vx8 od Technisca). Akai na ebayu trzyma wysoką cenę, więc coś w nim jest. Każdy ma inne ucho inny pokój inne kolumny, upodobania, więc jednemu się może podobać drugiemu nie i tu nie ma dyskusji. To nie jest tak, że inżynierowie firm które krytykujesz są "nieudacznikami", a te które chwalisz są "udacznikami". Pewne klasy sprzętu pewne poziomy (pomijam tutaj sztuczkę plastikowych technicsów (i pewnie nie tylko) z 2 połowy lat 90 do końca ich istnienia gdzie budżetowe modele są puste w środku jak i brzmieniowo i na układach (oczywiscię nie mówię o neo technics 2015 bo to high end)

Sam mam starsze modele v9 , 8080 i widzę jaka dzieli je przepaść. Świat byłby nudny jak by wszystkim podobało się to samo. Prawda jest też taka, że sprzęt popularnie nazywany Vintage to już kolekcjonerski mimo , że był bardzo dobry i pewnie nie gorszy niż obecny. Kwestią też używek jest w jakiej kondycji je mamy. Czasem można się grubo zrazić jak są wyhuśtane.

 

Bardzo ważne jest też doświadczenie i ocena na podstawie znajomości innych klocków podobnej klasy. Tutaj Akai dostaje po uszach. Czy AX-900 jest wybitna? Na szczęście te najlepsze wzmacniacze w niskiej cenie z drugiej ręki pozostają u nas nieznane. I niech tak zostanie. AX-900 z neutralnymi kolumnami potrafi zagrać dobrze. Na pewno nie jest zbyt jasna. Akai na Minasach był po prostu mdły. Do barwy Sony ES jest mu daleko. Zmiana kolumn nie doda mu w tym wypadku barwy. Minasy na M-18WH i Morelu MDT-29 były bardzo barwnymi kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak możesz podaj nazwę z drugiej ręki twoim zdaniem dobrych wzmacniaczy. Powiedzmy w cenie Akai i ax 900 granice 1000pln. Nadmienie, aby moc była w granicach 100-120 rms. przy 8ohm, ale takie realne. Jeśli nie chcesz pisać na forum po proszę o info na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo jest takich wzmacniaczy

 

Do tysiaka napewno:

Denon PMA-920

Sony TA-F670

Sony TA-F555ES

Sony TA-F700 i 730ES

Audiolab 8000A

Marantz PM80 SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza tańszy niż Technics vx 800 w roku 1991 czyli są rówieśnikami i pewnie tańszy od akai 75 rocznik 90, ale kto wie liga ta sama może być lepszy chętnie bym posłuchał. Chętnie bym też przytulił"" Yamahe dzieloną serii "disco" m45 65 itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena nie jest wyznacznikiem, zobacz jakie tanie byly sony es, a graja lepiej niz niejedne wzmacniacze kosztujace po 2000 marek i więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

cena nie jest wyznacznikiem, zobacz jakie tanie byly sony es, a graja lepiej niz niejedne wzmacniacze kosztujace po 2000 marek i więcej

 

Pytanie ile Ty znasz wzmacniaczy po 2000 DM. Obawiam się że bardzo niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej konfiguracji słyszałeś AX-900? Obawiam się że to o czym piszesz to wada kolumn a nie wzmacniacza. Podobne pytanie dotyczy TA-F770ES. Nie znam konfiguracji w której Akai zagrałoby podobnie do Sony bo to zupełnie inaczej grający wzmacniacz. Generalnie bardzo słaby jak na swoją cenę i wygląd. Mały Rotel ma o wiele większą werwę a mały Musical Fodelity dwa razy lepszą barwę. Gdyby oba postawić jeden na drugim byłyby wysokości Akai.

IRS Sigma, cd budżetowy Pioneer. Pomieszczenie 16mkw, niezbyt wytłumione. Drugi system Yamaha ns-40m studio, E-MU 0404 usb, pomieszczenie 8mkw dosyć wytłumione.

 

Z trumnami Sony nie grał źle, czasami mogłoby się wydawać że lepiej ze względu na wysunietą średnicę, ale tak jak mówiłem gorsza scena i szczegóły na górze. Z jamaszkami średnica krzyczała.

 

Co do małego Rotela. Uwazam że rb-980bx + rc-980bx jest jeszcze gorsze od AX-900. Tak efektownego grania jeszcze z żadnego wzmacniacza nie słyszałem. Wysokie tony owszem ładne, bas subwooferowy, a reszta wycofana. Zero wypełnienia, zero różnorodności w basie. Z jamaszkami mogłoby się takie granie komuś podobać, ale wątpię zeby ktoś używał studyjne kolumny z tak grającym wzmacniaczem. Trumien z nim nie dało się słuchać. Jedynym jego plusem jest moc, bas był dobrze kontrolowany.

Z ns-1000m było lepiej, ale tylko w jazzie. Wysokie się ożywiły, agresywna średnica lekko przygasła, ale niska średnica i bas nadal kuleje.

 

Jeszcze co do AX-900. Miałem wtedy też AM-93, ten sam budżetowy pioneer i IRS Epsilon. Uważane na najbardziej neutralne kolumny. Z AX-900 zrobilo się szorstko. Z AM-93 było obiektywnie, może trochę brakowało mi wokali, ale to raczej miałem skrzywienie ze względu na ns-40m studio.

Mowisz że Akai mętne. Ja słyszę dokładnie co innego. To jest mój najbardziej przejrzysty wzmacniacz, daltego jego używam bo Sigmy są mętne. Ze wzmacniaczy najbardziej mętny jest a-1020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

IRS Sigma, cd budżetowy Pioneer. Pomieszczenie 16mkw, niezbyt wytłumione. Drugi system Yamaha ns-40m studio, E-MU 0404 usb, pomieszczenie 8mkw dosyć wytłumione.

 

Z trumnami Sony nie grał źle, czasami mogłoby się wydawać że lepiej ze względu na wysunietą średnicę, ale tak jak mówiłem gorsza scena i szczegóły na górze. Z jamaszkami średnica krzyczała.

 

Co do małego Rotela. Uwazam że rb-980bx + rc-980bx jest jeszcze gorsze od AX-900. Tak efektownego grania jeszcze z żadnego wzmacniacza nie słyszałem. Wysokie tony owszem ładne, bas subwooferowy, a reszta wycofana. Zero wypełnienia, zero różnorodności w basie. Z jamaszkami mogłoby się takie granie komuś podobać, ale wątpię zeby ktoś używał studyjne kolumny z tak grającym wzmacniaczem. Trumien z nim nie dało się słuchać. Jedynym jego plusem jest moc, bas był dobrze kontrolowany.

Z ns-1000m było lepiej, ale tylko w jazzie. Wysokie się ożywiły, agresywna średnica lekko przygasła, ale niska średnica i bas nadal kuleje.

 

Jeszcze co do AX-900. Miałem wtedy też AM-93, ten sam budżetowy pioneer i IRS Epsilon. Uważane na najbardziej neutralne kolumny. Z AX-900 zrobilo się szorstko. Z AM-93 było obiektywnie, może trochę brakowało mi wokali, ale to raczej miałem skrzywienie ze względu na ns-40m studio.

Mowisz że Akai mętne. Ja słyszę dokładnie co innego. To jest mój najbardziej przejrzysty wzmacniacz, daltego jego używam bo Sigmy są mętne. Ze wzmacniaczy najbardziej mętny jest a-1020.

 

 

No i wszystko już jest jasne. Kolumny które mają wstęgę na średnicy i na górze przez co charakter raczej mocno rozjaśniony nie zagrają z tak jasnym wzmacniaczem jak Yamaha AX-900. Nie zagrają także z Rotelem. Za to mętne Akai zabrzmi zdecydowanie lepiej tyle że... No właśnie... Infinity IRS Sigma potrzebuja dużo lepszych wzmacniaczy niż wszystkie te o których tutaj piszemy. Co więcej, potrzebują bardzo wydajnego prądowo wzmacniacza. Niedawno znajomy ugotował Sony TA-N80ES.

Przypomina mi się jak pewien człowiek twierdził uparcie że Krell jest do dupy. Nie nadaje się. Jest przereklamowany. Po czym okazało się że jedyną konfiguracją jaką zna jest zestaw z kolumnami Triangle dedykowanymi do lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigmy owszem są na wstędze rozjaśnione, dlatego używam ze znacznie zmniejszonym pokrętłem treble. Kappa 9 to musiałem treble zakręcić do końca. Jednak średniotonowy w sigmach jest ciemny. AM-95 jako jedyny z moch wzmacniaczy go troszkę ożywia, i właśnie dlatego cenię ten wzmacniacz, że nie mam w tym miejscu dziury w paśmie. Dźwięk jest wtedy najbardziej donośny ze wszystkiego co słyszałem. Natomiast Epsilony na górze nie są rozjaśnione, na audiokarma mają opinie jako jedne z najbardziej neutralnych kolumn na świecie. Yamaha ns-40m studio nie są wstęgą, a też AX-900 nie podobało mi się. Było to takie granie nienaturalnie podbite. Co do napędu Sigmy masz rację, jednak u mnie jeszcze się nic nie ugotowało, bo w moim pomieszczeniu 15mkw nie ma potrzeby głośno grać.

 

Odnośnie Krella. Podobnie sądzę o Rotelu. Jakościowo jest dobry, ale charakter dźwięku tak dziwny, że nie wiem czy istnieją kolumny żeby zagrał jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To że kolumny duszą się w małym metrażu nie ulega kwestii. To że ani Yamaha ani Rotel do nich nie pasuje - jest oczywiste. Nie pisz więc że Yamaha i Rotel są złe bo nie są. Masz znakomite paczki. Do dużych pomieszczeń. Potrzebujesz pieca do ich napędzenia. Nie Akai AM-75, 93 czy 95 a np A-klasowej końcówki Accuphase. Z Infinity bardzo dobrze gra Nelson Pass. Musisz tylko wyciągnąć je do powiedzmy 30m2. A do tego pomieszczenia wstawić porządne monitory które dadzą więcej frajdy ze słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha i Rotel do nich nie pasują, to prawda. Akai do nich pasuje. Nie wiem jak Pass. Nie mówię że Akai to koniec świata i pewnie droższe wzmacniacze lepiej zagrają. Jednakże muszą grać podobnie do Akai, bo z podbitymi skrajami pasma jak Rotel i Yamaha taki wzamcniacz nic nie zdziała. Wierzę że trumny zagrają w 30m2. Powiedz mi tylko jakie monitory zagrają w moim pomieszczeniu lepiej, ale żeby bas był jak w trumnach. Yamaha ns-40m studio są troszkę mniejsze, ale brak niskiego basu i zaokrąglona góra mi się nie podoba. W jamaszkach niska średnica się dusi, a trumny jak trzeba to i potrafią osaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to akai 75 :-). Stan bardzo ładny z gx 75 tunerkiem i cd będzie ładnie uzupełniać szpulę 630 db ;-). Ma też wejścia wyjścia cyfrowe co na ten moment dla mnie bardzo dobra sprawa. Podłącze do niego BD po optyku i w końcu będę mógł posłuchać jakiś flaków siedząc w fotelu i sterując z gadżeta. Do innego wzmaka bez cyfry to albo DAC albo odtwarzacz sieciowy z wyjściem analogowym. Wziąłbym jeszcze do kolekcji yamahe podoba mi się dzielona, a ją może być w dobrym stanie ciężko dostać. Apropo wzmaków do 1 tysiąca ja dałem 700pln bardzo fajnie dynamicznie gra technics v9, ale nie jest to ciepłe granie jak w 8080 czy vx800. Pewnie będzie mu bliżej do yamahy niż ciepłego soniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odkopie :) bo przypadkowo kupilem akai am-57 i fajnie sie zgrywa dolem z triangle elypse, nie mniej reszta pasma lepsza w denonie pma-1500r ktory jest za jasny do triangli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ja odkopie z pytanie o wzmaki akai ... piszecie tu o serii am57, 67 itp. a czy ktokolwiek miał cos do czynienia z am-a70; a90 - brdzo podobne różnią się mocą, oba są na mosfetach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.