Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podstawkowe do 1700zł


Shamut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Szukam odpowiednich monitorów ( do 1700 zł za parę , używki odpadają ) do mojego

amplitunera stereo yamaha R-S 500, pomieszczenie w którym sprzęt bedzie grał to jakieś 18 m2 , muzyka jaka

będzie słuchana to pop, rock, jazz, elektronika (minimal, electro, drum and bass, tribal techno.... ) . A o to

moje typy kolumn podstawkowych :

 

Monitor Audio Bronze 2

Dali Zensor 3

Acoustic Energy 101 - jesli chodzi o te kolumny , to mój znajomy powiedział mi że słyszał gdzieś u kogoś te

głośniki i nie wierzył własnym uszom że tak małe głośniki mogą tak dobrze grać , że dużo słyszał różnych

kolumn podstawkowych i podłogowych do 2500 zł ale żadne głosniki tak dużego wrażenia na nim nie zrobiły tak jak

te kolumny.

 

Może ktoś z Was słyszał powyższe kolumny . Czekam na Wasze sugestie i inne propozycje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jeszcze na Indiana Line Tesi 260 - będą cieplejsze, z dynamiczniejszym basem.

Polkaudio RTI A1 i TSx220t też warto rozważyć - są bardziej detaliczne, dojrzałe.

AE 101 to też bardzo ciekawa opcja.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Witam wszystkich . Szukam odpowiednich monitorów ( do 1700 zł za parę , używki odpadają ) do mojego

amplitunera stereo yamaha R-S 500, pomieszczenie w którym sprzęt bedzie grał to jakieś 18 m2 , muzyka jaka

będzie słuchana to pop, rock, jazz, elektronika (minimal, electro, drum and bass, tribal techno.... ) . A o to

moje typy kolumn podstawkowych :

 

Monitor Audio Bronze 2

Dali Zensor 3

Acoustic Energy 101 - jesli chodzi o te kolumny , to mój znajomy powiedział mi że słyszał gdzieś u kogoś te

głośniki i nie wierzył własnym uszom że tak małe głośniki mogą tak dobrze grać , że dużo słyszał różnych

kolumn podstawkowych i podłogowych do 2500 zł ale żadne głosniki tak dużego wrażenia na nim nie zrobiły tak jak

te kolumny.

 

Może ktoś z Was słyszał powyższe kolumny . Czekam na Wasze sugestie i inne propozycje .

szukałem kiedyś podstawek i porównywałem Indiana, MA i Dali, Dali wg mnie bardziej muzykalne i uniwersalne, z najlepszą średnicą i oceną ogólną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na małe Usher S520

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lekko ocieplone, dokładne, z punktowym basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz brzmienia dynamicznego, mocnego, otwartego, typowo rockowego, to spójrz koniecznie na Paradigm Mini Monitor v.7. Będzie to jednak charakterystyka z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma (podobnie jak przy AE). Moim zdaniem znacznie bardziej odpowiedni będzie system kolumn Dali Zensor 3, który także zapewni dobrą dynamikę, jednak przy zachowaniu spójności, bardzo dobrego wypełnienia i dociążenia. Brzmienie będzie na pewno łagodniejsze, trochę cieplejsze. Dobrym wyborem jest także Monitor Audio Bronze 2 - w stosunku do Dali Zensor będzie trochę jaśniej, bardziej analitycznie.

Bardzo dobrym wyborem będzie także zaproponowana powyżej kolumna Indiana Line Tesi 260. To świetne uzupełnienie elektroniki Yamaha.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą i zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gorąco polecam Castle Knight 2. Niech nie myli opis. Niskotonowce mają 18cm, Producent w danych nie ujął kosza.

 

np...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek jakosci do ceny to jest Tannoy dc6 se, nowe za £200...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny kolumnami ale jak to się ma na wynik końcowy,nie ma,ze to lepsze od tamtego w drobnych sumach!Ja mam audiolaba 8200 A za 3999 i CK2 za 1690 i słucham z Tidala bez żadnego daca i nie jest za dobrze na 25m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gorąco polecam Castle Knight 2. Niech nie myli opis. Niskotonowce mają 18cm, Producent w danych nie ujął kosza.

 

np...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam Castle Knight 2 i im dłużej ich słucham tym bardziej mój początkowy zachwyt nimi mija. Ich największą bolączką dla mnie są delikatne wokale - owszem potrafią grać piękną barwą, której innym monitorom w tej cenie brakuje ale jak mówię wokal jest wycofany do reszty pasma i bardzo delikatny (wystarczy porównać z dali zensor 3 - tam wokal i ogólnie środek pasma jest wyraźnie lepszy/większy/pełniejszy, za to zensor 3 mają brzydki/dudniący i nie schodzący nisko bas - porównując do Knight 2 - jak zwykle w tej cenie coś za coś), tak więc wycofane delikatne wokale i niestety mocne podkreślanie górnej średnicy w knight 2 to moim zdaniem ich słabsze strony, za to bas wybitnie nisko schodzący i baaardzo obfity jak na monitory - miękki, masywny, przyjemny, sama góra już zaokrąglona, przyjemna, absolutnie nie jazgotliwa. Żeby te wokale w Knight 2 były większe, nie takie schowane byłoby cudownie a tak niestety.... z czasem zaczyna mi tego coraz bardziej brakować... i irytować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie są dobre wokale ale z jasnym wzmacniaczem lub neutralnym

a NAD 356 jest ciemnym wzmacniaczem z wycofaną średnicą? Chyba nie bardzo. Ani z paradigm, ani dali zensor 3 i dynaudio dm 2/6 środek i wokale z nad 356 nie były aż tak/wogóle delikatne i wycofane w stosunku do reszty pasma jak z knight 2 a jak poszukasz na forum to znajdziesz takie same spostrzeżenia innych osób, które je posiadały z innymi wzmacniaczami, co nie zmienia faktu, że barwą kładą na łopatki wszystko w swojej cenie. Knight 2 to bardzo dobre monitory ale nie mówmy, że są najlepsze w swojej cenie bo nie są, mają "swoje" za uszami (o dynamice nie wspomnę). Niech każdy kto ich słucha zwróci uwagę na podkreślone sybilanty i wielkość/eksponowanie czy raczej wycofanie wokali a potem porówna z innymi monitorami w tej cenie - chociażby dali zensor 3 a będzie wiedział o czym pisze. Mają mocne ale i słabe strony i tyle, kwestia upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te wokale w Knight 2 były większe, nie takie schowane byłoby cudownie

 

...fakt, wokale są bardzo ważne i wolę nawet, jeśli są trochę wypchnięte czy "za duże", niż wycofane. Ja słyszałem te Castle - ale nie pamiętam z jakim wzmakiem, to mógł być jakiś NAD. I podobały mi się, ale... być może nie zauważyłem tej przypadłości, bo i utwory mogły nie uwypuklać tej cechy. W każdym razie, bardzo mi się wtedy podobały. Przyznaję jednak racje, że wrażenia właściciela, to coś innego, niż krótki okazjonalny odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak trzymam się twardo Tannoyow, skoro mi się podobają to po co zmieniać? Odwrotnie niż kolega, im dłużej słucham tym się bardziej utwierdzam że to jest to. Srednica króluje, bas i soprany można też mieć świetne dobierając odpowiedni wzmak. Np. wysoki Denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan TR5 k2 polecam jeśli wokale są ważne - bardzo dobre kolumny do 2 tyś zł

 

Zgadza sie, mialem ponad rok te kolumny I z zalem je sprzedawalem, jednak za 2tys to uzywane tylko kupi a nie nowe. Do jego pokoju moga miec tez troche malo basu. To super glosnik do np trance. Tannoy tez maja wady...za ta cene trzeba sie z tym liczyc, jednak to najbardziej uniwersalny glosnik. Tylko to sa kolumny do ktorych trzeba miec solidne standy, bo wciskajac je na polke straci sie 50% ich mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to chwaliłem Tannoye ale podłogowe, bo nie doczytałem tematu wątku :-]

V4 w kwestii dobrej średnicy, wokali, instrumentów na pewno nie zawiodą.

Wadą serii V jest brak odpowiednika starych kolumn M2, jest tylko V1, odpowiednik M1.A te już są za malutkie do uzyskania pełni brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.