Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham TIDAL na Simple Audio Roomplayer+ w systemie salonowym.

A WIMPa na PC z Daphile na głównym systemie.

 

Oczywiście wersja Hi-Fi.

 

Co to dużo gadać ... za 39,99 zł mamy dostęp do muzyki w jakości CD. A tej muzy jest tak dużo, że przez całe życie nie zdążymy jej przesłuchać ;-)

 

WIMP/TIDAL to spełnienie moich niegdysiejszych marzeń ...

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Ja uruchomiłem Tidal w Synology za pomocą bubbleupnpserver Synology przekazuje sygnał po sieci lan do Stream Magic 6 całość steruje aplikacją Linn Kazoo

Jakość muzyki jest świetna aplikacja Linn działa wyśmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomiłem Tidal w Synology za pomocą bubbleupnpserver Synology przekazuje sygnał po sieci lan do Stream Magic 6 całość steruje aplikacją Linn Kazoo

Jakość muzyki jest świetna aplikacja Linn działa wyśmienicie

 

czy Mógłbyś trochę wyjaśnić jak to uruchomić? bo myślałem że Synology to jest nas - dysk twardy w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

czy Mógłbyś trochę wyjaśnić jak to uruchomić? bo myślałem że Synology to jest nas - dysk twardy w sieci

jasne

podaję instrukcję jak odpalić Tidal na Synku+SM6

 

W Synku wchodzimy w cenrtum pakietów instalujemy java menager będzie krzyczeć o składniki też instalujemy, następnie pobieramy z tej strony http://www.bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver/ i instalujemy na Synku NAS packages: Synology bubbleupnpserver, wchodzimy w centrum pakietów instalacja ręczna wybieramy plik który pobraliśmy, instalujemy, w menu główne w synku odpalamy bubble w zakładce media renderers ma byś SM6 zaznaczamy Create an OpenHome renderer, to tyle na synku można go jeszcze zrestartować.

Sterownie za pomocą aplikacji

Na kompie instalujemy kazo do pobrania stąd http://www.linn.co.uk/software#kazoo wybieramy tidal wpisujemy login hasło odpalamy album który nas interesuje,kompa można wyłączyć, pilotem od SM6 można przeskakiwać do następnego utworu

są też apki na tel, Lumin na ios lub android bubbleupnp instalujesmy konfigurujemy.

aplikacje działają jako pilot całość obsługuje synek i to on podaje muze do SM6

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój system nie jest wprawdzie skompletowany, bo wymieniam elementy, ale słucham obecnie na PC pasywnym z Win 8.1 i DAC w Audiolabie 8200 CD.

Słucham oczywiście TIDAL HiFi - jest OK, tylko OK, bo nie leci przez ASIO. Z Foobara jest lepiej a jeszcze lepiej z CD. Oczywiście jest to obecny poziom, który jak najbardziej może ulec zmianie.

To co mi nie odpowiada w TIDALu to fakt, że trzeba dokładnie wpisywać nazwy. Brakuje jeszcze sterowanie tabletem. Muszę uruchamiać TV aby coś puścić.

W sumie to póki co dużo zachodu z tym wszystkim... płyta CD jest lepsza i łatwiejsza w obsłudze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od kilkunastu dni testuję wersję HIFI na komputerze z aplikacją na Windows (połączenie bezpośrednie/ASIO/Wasapi) i na Oppo. Jeśli chodzi o jakość, to dźwięk jest bardzo dobry, ale… nie, nie… znaku równości między Tidal a płytą CD czy nawet plikami FLAC nie można postawić! Owszem, gra dźwiękiem bardzo zbliżonym do CD, ale troszeczkę brakuje, pod niemal każdym względem. Na moim systemie wersja HIGH od HIFI jest niewiele uboższa, można powiedzieć, że to taka mniej więcej różnica jak pomiędzy HIFI a CD. Na Oppo różnice te jeszcze bardziej się zacierają. Natomiast wersja HIGH gra lepiej niż Spotify.

Ale najgorsze jest to, że wersja HIFI strasznie przycina dźwięk, zwłaszcza na Oppo. Niekiedy mogę wysłuchać całej płyty bez problemu a następna już tnie się co kilka sekund (stałe łącze 10mbit). Prędkość Internetu jest wystarczająca, ponieważ kiedy wyjmę kabel sieciowy z kompa czy też z Oppo muzyka gra jeszcze ok. 20 sekund, buforowanie działa. A co nie działa, to niestety nie wiem…

Dyskwalifikacja!

Aplikacja Windows/WEB jest całkiem niezła, ale brakuje pewnych rzeczy ze Spotify. Wielki plus za zakładkę „polskie”, ale warto by tam wrzucić nie tylko popową papkę, ale inne, ambitniejsze gatunki, bo dobrej, polskiej muzyki nie brakuje, również w nowościach… Dostępność muzyki, przynajmniej tej, która mnie interesuje jest bez zastrzeżeń a czasami mam wrażenie, że jest lepiej niż na Spotify.

Podsumowując… Ja osobiście zostaję na razie przy wersji HIGH, choć pewnie za klikanaście tygodni stwierdzę, że cały ten serwis nie bardzo jest mi potrzebny… ;-) Do zapoznawania się z nowościami całkowicie wystarczy. Osoby, które zaczynają przygodę z audio i nie mają płyt CD to faktycznie dla nich jest to bardzo dobre rozwiązanie aby słuchać muzyki w bardzo dobrej jakości (o ile będzie im ta usługa działać). Myślę, że przed Tidalem świetlana przyszłość pod warunkiem, że udoskonalą aplikację (również tą do sterowania Oppo na urządzenia mobilne) oraz poprawią samą stabilność streamingu. Na to pewnie trzeba będzie jeszcze długo poczekać…

 

Wie ktoś jak w JRiver sterować WIMP/Tidal ?

Sterować to chyba się nie da, przynajmniej nie znam takiego rozwiązania. Jedynym wyjściem, aby polepszyć dźwięk jest włączenie w JRiver opcji WDM (wtedy wykorzystamy ASIO i Wasapi na Tidalu) oraz wybranie odpowiedniego wyjścia w aplikacji Tidal. Niestety na razie w Tidalu nie ma gapless i po każdym utworze obraz na kompie a co za tym idzie aktywna aplikacja przeskakuje na JRiver'a, więc sterowanie Tidala pilotem od DAC'a odpada. Nawiasem mówiąc poprawa dźwięku w tym przypadku jest żadna, przynajmniej u mnie...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Music&Hi-Fi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co muślicie o takim pomyśle: tidal na iphone - ifi nano dsd - wyjście cyfrowe coax - naim nac n272. Zastanawiam się nad spróbowaniem tego tidala - naim jeszcze pracuje nad implementacją. Ew. z ifi już po analogu na nac 272. Ciekawe, co by zagrało lepiej. Coś czuję, że zakładam dziś konto testowe. Pytanie, czy mi nie będzie rwało po wi fi w domu...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu dni testuję wersję HIFI na komputerze z aplikacją na Windows

 

W takiej konfiguracji faktycznie dźwięk jest gorszy od flac/CD.

 

TIDAL/WIMP tylko pod Daphile !!! Wtedy uzyskuje się maksymalną jakość odpowiadającą flac/CD.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W takiej konfiguracji faktycznie dźwięk jest gorszy od flac/CD.

 

TIDAL/WIMP tylko pod Daphile !!! Wtedy uzyskuje się maksymalną jakość odpowiadającą flac/CD.

Rozumiem ze Daphile to tylko przy PC a nie odtwarzacza strumieniowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista urządzeń odtwarzających Tidal:

 

https://support.tidal.com/hc/pl/sections/200680222-Domowe-odtwarzacze-audio

 

Linn

• Meridian

• Bluesound

• Squeezebox

• Simple Audio

• Auralic

• Aurender

• Electrocompaniet

• McIntosh

• Mirage

• Wadia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej konfiguracji faktycznie dźwięk jest gorszy od flac/CD.

 

TIDAL/WIMP tylko pod Daphile !!! Wtedy uzyskuje się maksymalną jakość odpowiadającą flac/CD.

 

Daphile dla mnie jest to wielkie nieporozumienie a program wcale nie jest prosty w obsłudze, nie mówiąc już o samej możliwości uruchomienia odtwarzania. Może jestem za głupi albo instrukcje, które zamieszczasz to tylko wybrane punkty z całego procesu konfiguracji systemu. Rok temu poświęciłem temu systemowi sporo czasu i po raz drugi się za to nie zabiorę! JRiver na razie u mnie nie ma konkurencji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Daphile czy to program na pc? Czy tez oprogramowanie montowane w odtwarzaczach strumieniowych?

 

Daphile to taka wersja linuxa na komputer (system operacyjny zastępujący np.WIndows) wyspecjalizowany pod odtwarzanie/ripowanie Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile dla mnie jest to wielkie nieporozumienie a program wcale nie jest prosty w obsłudze, nie mówiąc już o samej możliwości uruchomienia odtwarzania. Może jestem za głupi albo instrukcje, które zamieszczasz to tylko wybrane punkty z całego procesu konfiguracji systemu.

 

Nie znam prostszego systemu niż Daphile ...

Instalacja jest praktycznie automatyczna.

Owszem były problemy z różnymi wersjami ale obecna wersja jest bardzo stabilna. I wszystko działa jak należy.

Trzeba tylko zrozumieć filozofię tego systemu ... jakiś wkład intelektualny jest potrzebny ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza jest opcja 'offline' - w końcu nie muszę kolekcjonować, szukać, po prostu znajduje i gram, kiedy i gdzie chce, w podróży za określona cenę...tego potrzebowałem. Nie musze już spędzać godzin na kolekcjonowaniu nagrań, które chce odsłuchać jak podróżuje. Dwa: mam rownież gotowca w pokojach odlsuchiwych.

Pomijam inne użytkowe aplikacje, chociażby jak gotowe Playlisty; idę na trening na moja salkę, mam gotowca do odsłuchu... I to w dobrej, wg mnie, jakości...zapewne zaraz ktoś powie leniwy...

Bez ascetyzmu i doprowadzaniu się do anoreksji w próbie posłuchania 3 minutowego song'a drodzy Panowie, więcej luzu:) w końcu to muza i przyjemność.

Pozdrawiam serdecznie korzystających z zasobów Tidal'a :))

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie mamy świetne narzędzie do konwertowania pleylist np. ze Spotify do Tidal

http://soundiiz.com/#/converter

Logujemy się na Spotify i na Tidal wybieramy nasze playlisty ze Spotify dajemy convert wybieramy Tidal i lista przenosi się do Tidala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie.

Tidal dał odpocząć mojemu Cd. Myślałem że nigdy nie pójdę w pliki.

Moja konfiguracja:

Daphile postawione na terminalu Assus, Dac Audionemesis dc-1 wsparty hiface,reszta oczywista wzmacniacz i kolumumny.

No i wisienka sterowanie z iphona czy ipada - zależy co w ręku.

Bajka, poszerzam horyzonty, słucham plyt na które nigdy bym w sklepie nie zwróciłbym uwagi, wracam do staroci których wiele odnajduję...

Pozdrawiam i zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.