Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słucham z Lumina T1. Jest fajnie. Niestety nie ma tam pełnej funkcjonalności oryginalnej aplikacji Tidala (nie można np. skorzystać z funkcji offline). Alternatywnie można skorzystać z Airplay I wtedy wszystko jest OK. Tyle tylko, że u mnie Airplay nie zawsze chce dobrze działać. Summa summarum: super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :-)

 

Pytanie mam do użytkownika aqs odnośnie Synology i TIDAL.

 

Więc tak:

Zanim przeczytałem posty na tym forum zainstalowałem wcześniej BubbleUPnP i po wybraniu w telefonie HTC One 8 w apce w/w renderowanie na stremerze CA CXN wszystko gra (nawet nie musi być włączony NAS). Problem tylko ze często wysypuje się ten cały Bubble (też tak u Was jest?)

I stąd moje pytanie co nam daje instalowanie Bubble na synology? Czy wtedy zmieniamy library? w apce na telefonie?

Przecież tam wybieram albumy z Tidala...

Gdybym mógł prosićwięcej szczegółów ... z góry dzięki.

Pewnie większej ilości osób się pyrzda takie info ...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko ze często wysypuje się ten cały Bubble (też tak u Was jest?)

 

Mam zainstalowany Bubble na tablecie i smartfonie. Wszystko działa znakomicie, nic nie przerywa ani nie rozłącza się. Być może problem wynika ze słabego sygnału Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z Rooplayerem + amp, chociaż podpięty jest do integry Linn Majik (nowszy model). Sterowanie ipad. Na początku nie działał sam Tidal, ale po analizie zagadnienia okazało się, że mój Airport Extreme był starszym modelem, bez gigabit Ethernetu. Po wymianie na TP-Linka z N600 wszystko działa bez zająknięcia i jest naprawdę dobrze. Na tę chwilę muzyka leci tylko z Tidala HiFi. CD odpoczywa.

Zbieram na NASa do kolekcji muzyki z komputera, zwłaszcza FLAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie znam prostszego systemu niż Daphile ...

Instalacja jest praktycznie automatyczna.

Owszem były problemy z różnymi wersjami ale obecna wersja jest bardzo stabilna. I wszystko działa jak należy.

Trzeba tylko zrozumieć filozofię tego systemu ... jakiś wkład intelektualny jest potrzebny ...

 

czy nowa wersja bedzie działać z Audiobyte BLACK Dragon DAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy nowa wersja bedzie działać z Audiobyte BLACK Dragon DAC ?

 

A dlaczego miałby nie działać?

Druga sprawa to nie wiem czy co niektórzy zdają sobie sprawe co to jest Daphile?

 

Dac ja przyjmuje sygnał po USB to powinien wpołpracować z PC,Laptop czyli Daphile też

 

Piopio miał na myśli stabilność i konfigurację Daphile a nie o kompatybilność

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby nie działać?

Druga sprawa to nie wiem czy co niektórzy zdają sobie sprawe co to jest Daphile?

 

Dac ja przyjmuje sygnał po USB to powinien wpołpracować z PC,Laptop czyli Daphile też

 

Piopio miał na myśli stabilność i konfigurację Daphile a nie o kompatybilność

 

No bo niestety z kartami USB np.PPA Studio - Daphile nie chciał mi grać w połaczeniu z Audiobyte Black Dragon DAC ,

chociaż ten sam zestaw sprzętowy pod Windowsem gra bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No bo niestety z kartami USB np.PPA Studio - Daphile nie chciał mi grać w połaczeniu z Audiobyte Black Dragon DAC ,

chociaż ten sam zestaw sprzętowy pod Windowsem gra bez problemu

 

Miałem na myśli Daphile z PC czy lapka bo innych wynalazków nie brałem pod uwagę a sam nic więcej nie pisałeś o "egzotycznych" kartach USB

 

Skoro winda widzi Twojego Daca to Daphile tez powinien,teoreycznie

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

operator play oferuje Tidal chyba, ze 20zl/mc oraz darmowy transfer danych przez smartfon przy sluchaniu muzyki z tego serwisu.

Mam jednak pytanie, pobierajac aplikacje na telefon musze zalozyc konto na tida, tak? Nastepnie na to samo konto moglbym zalogowac sie z poziomu streamera wspierajacego tidal i korzystac z serwisu w cenie 20/mc?

 

Witajcie,

operator play oferuje Tidal chyba, ze 20zl/mc oraz darmowy transfer danych przez smartfon przy sluchaniu muzyki z tego serwisu.

Mam jednak pytanie, pobierajac aplikacje na telefon musze zalozyc konto na tida, tak? Nastepnie na to samo konto moglbym zalogowac sie z poziomu streamera wspierajacego tidal i korzystac z serwisu w cenie 20/mc?

 

Ok, 20zl/mc to pewnie nie jest wersja HIFI. widze jednak, że można wypróbować TIDAL za free przez miesiąc. Jednak jak się loguje pyta mnie o kartę. Jak wypróbować go za free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

operator play oferuje Tidal chyba, ze 20zl/mc oraz darmowy transfer danych przez smartfon przy sluchaniu muzyki z tego serwisu.

Mam jednak pytanie, pobierajac aplikacje na telefon musze zalozyc konto na tida, tak? Nastepnie na to samo konto moglbym zalogowac sie z poziomu streamera wspierajacego tidal i korzystac z serwisu w cenie 20/mc?

 

 

 

Ok, 20zl/mc to pewnie nie jest wersja HIFI. widze jednak, że można wypróbować TIDAL za free przez miesiąc. Jednak jak się loguje pyta mnie o kartę. Jak wypróbować go za free?

 

Za 20pln/m-c to nie jest wersja HiFi. Wypróbować za darmo możesz właśnie tak jak piszesz, logując się. POdajesz numer karty, ale pierwsze obciążenie będzie po 30 dniach. Pierwszy miesiąc masz gratis. Jeśli nie będziesz dalej korzystał po prostu w ustawieniach konta musisz wyłączyć subskrypcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20pln/m-c to nie jest wersja HiFi. Wypróbować za darmo możesz właśnie tak jak piszesz, logując się. POdajesz numer karty, ale pierwsze obciążenie będzie po 30 dniach. Pierwszy miesiąc masz gratis. Jeśli nie będziesz dalej korzystał po prostu w ustawieniach konta musisz wyłączyć subskrypcję.

 

Dzięki, pozdrawiam.

 

Słucham TIDAL na Simple Audio Roomplayer+ w systemie salonowym.

A WIMPa na PC z Daphile na głównym systemie.

 

Oczywiście wersja Hi-Fi.

 

Co to dużo gadać ... za 39,99 zł mamy dostęp do muzyki w jakości CD. A tej muzy jest tak dużo, że przez całe życie nie zdążymy jej przesłuchać ;-)

 

WIMP/TIDAL to spełnienie moich niegdysiejszych marzeń ...

 

Założyłem konto na tidal.

 

Jak odtwarzać muzykę z serwisu przez pc na daphile?

 

OK.

 

Dodałem do daphile wtyczkę ickystreams. Zalogowałem się przez nią na swoje konto w Tidal i doszedłem do momentu, który jest na zrzucie ekranu. Co dalej?1e7f6a3b54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też niektóre pomijał. Generalnie apka na Androida mocno nie domaga - np. znika klawiatura podczas pisania w wyszukiwarce (bardzo irytujące) ale to Andek więc nic dziwnego. Pod iOS wszystko mi gra. Interfejs Spotify jest znacznie lepszy.

Jednak daję szansę: 3 m-ce Tidal HiFi za free - dziękuję Naim ;-)

Ciekawe czy w ciągu tego czasu Spotify odpali lessless... (?)

 

Tymczasem dołączam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre utwory nie chcą się odtwarzać np. dziś jakiś kawałek Jay Z nie chciał się "zagrać" i w kolejce kolejny wchodził uparcie

 

 

Generalnie apka na Androida mocno nie domaga - np. znika klawiatura podczas pisania w wyszukiwarce (bardzo irytujące) ale to Andek więc nic dziwnego. Pod iOS wszystko mi gra. Interfejs Spotify jest znacznie lepszy.

 

Odpukać - u mnie się nie przycina (też Naim i Android :-) )

Co więcej - mam zarówno Spotify jak i Tidala i gram sobie na przemian, przełączając "w biegu".

Na razie hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.