Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

aczkolwiek transport podobno też ma na to jakiś wpływ

Podobno??

:-)))

Zawsze powtarzam, że rozważania o tym, "czy dobry DAC do słabego źródła, czy świetne źródło do przeciętnego DACa" są jak dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi...

Jakość źródła/transportu oraz DACa jest tak samo ważna. Nie ma, niestety, drogi na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify vs Tidal,chodziło mi o samą jakość między tymi serwisami jak i zawartość.

Na plus dla Spotify przemawiają lepsze playlisty a co do jakości i przewagi Tidal w tym zakresie to na moim systemie nie ma aż takiej różnicy między nimi jak ma to miejsce na tabletach czy fonach.

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas streamowalem Tidala z i Pada lub iPhonea przez Apple TV i optykiem do Naima Unitiqute 2. Teraz klient jest wbudowany. Wiec jest super wygodnie. Jakość jak dla mnie lepsza niż Spotify, chociaż ten drugi ma o wiele lepszy interfejs. W Naimie można tylko sterować przez aplikacje Naima, nie da się bezpośrednio z apki Tidala tak jak w Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify vs Tidal,chodziło mi o samą jakość między tymi serwisami jak i zawartość.

Na plus dla Spotify przemawiają lepsze playlisty a co do jakości i przewagi Tidal w tym zakresie to na moim systemie nie ma aż takiej różnicy między nimi jak ma to miejsce na tabletach czy fonach.

 

Z tego co piszesz, to tablety i fony maja lepsza jakosc niz Twoj system. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do Naima Unitiqute 2. Teraz klient jest wbudowany. Wiec jest super wygodnie. Jakość jak dla mnie lepsza niż Spotify, chociaż ten drugi ma o wiele lepszy interfejs. W Naimie można tylko sterować przez aplikacje Naima, nie da się bezpośrednio z apki Tidala tak jak w Spotify.

 

+1

 

Spotify zdecycowanie ma lepszy Interfejs a Tidal jakość (porównuję Spotify Premium i Tidal HiFi - wiadomo mp3/320 vs. flac). Choć muszę przyznać że Naim bardzo dzielnie radzi sobie z tym materiałem od Spotify Premium. Tidal to jednak flaczki i jest lepiej choć jak podłączę transport CD do tego samego DAC w Naimie to z CD jest lepiej... Sprawdzał ktoś?

 

Tidal przez stronę internetową absolutnie do mnie nie przemawia - nie używam, nie chce telewizora. Z Naima jest bardzo fajnie i to rozwiązanie preferuję.

 

Jeśli chodzi o winyl to oczywiście nie ma co porównywać - nie ta kategoria.

Ale do tego trzeba dojść samemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłączę transport CD do tego samego DAC w Naimie to z CD jest lepiej... Sprawdzał ktoś?

Nic nowego :-)

Ja używam Tidal i Spotify do szukania (zarówno nowości jak i staroci) oraz niezobowiązującego grania.

Do "poważnych" odsłuchów używam NASa i fizycznych nośników

Naim nie upiększa mp-trójek , więc zawsze będzie troszkę słabiej, ale bez przepaści...

 

Z tego co piszesz, to tablety i fony maja lepsza jakosc niz Twoj system. Dobrze rozumiem?

 

No właśnie też tak zrozumiałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to tablety i fony maja lepsza jakosc niz Twoj system. Dobrze rozumiem?

 

No prawie dobrze rozumujesz :)

U mnie nie wychwycisz tej różnicy niż na urządzeniach mobilnych.Chodzi mi o różnicę w dźwięku między Tidal a Spotify.

 

Inaczej pisząc na fonach słychać lepszą jakość Tidal na słuchawkach a w systeme te różnice maleją i nie ma takiej przepaśći

Inny przykład mp3 a flac,ten drugi od razu jest słyszalny że lepiej brzmi na fonie i mowa o słuchawkach.

Na systemie to chyba jacyś magicy słyszą różnicę mp3 vs flac,może to ułomność mojego DAC lub jego zaleta ???

 

 

Jeśli chodziło ci o jakość dźwięku, to ja słyszę wyraźnie różnicę (szczególnie w kwestii rozdzielczości) na korzyść Tidala

Druga sprawa chłopaki i bardzo istotna dla mnie,używam Spotify do słuchania w tle prac domowych,więc się nie wczuwam w jakość a bardziej interesuje zawartość

 

 

Odprężam się przy krążkach i tak pozostanie najdłużej jak się da :)

 

 

Edit:

głuchy za bardzo nie jestem jeszcze,ponieważ słyszę różnicę między Nordost Black Knight,Audioquest Ruby i obecnie wpiętym Straightwire Encore 2

Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na systemie to chyba jacyś magicy słyszą różnicę mp3 vs flac,może to ułomność mojego DAC lub jego zaleta ???

A jakiego DACa używasz?

 

Dzisiaj bede testował Roomplayer + to będe miał porównanie do Daphile

Nie sprawdził się, że sprzedajesz dalej ?

Po jednym dniu odsłuchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ze bede mial do testow czyli az do sprzedazy bedzie u mnie,jak wczesniej pisalem,do moich potrzeb starczy Daphile z lapka po USB

Dac mam wbudowany w Fortissimo i do niego po coaxialu Atlas wpiety jest Roomplayer.

Za jakis czas bedzie na alle Straightwire jesli wypadnie blado w starciu z tym co chce kupic,jakas mala manufaktura nazwa wyleciala z glowy.

 

Tyle co moge napisac to za te pieniadze co jest wystawiony u mnie,warto brac jesli ktos posiada duzo muzy na dysku i lubuje sie w Tidal itp

Jako ze nie mam nic z Appla sterowanie z kompa a apka z adroida na blackberry 10 sie wysypuje,jutro lukne jak sie sprawuje na fonie u zony

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal hi fi z oppo zaczyna niedomagac. Oppo 105d gubi czesc plyt a aplikacja na ipad2air nie wyswietla wiekszosci plyt danego wykonawcy. W serwisie oppo podobno pracuja nad tym. Tylko czemu tak dlugoooo :)

Zgadza się! Bardzo to denerwujące. Działający Tidal miał być w czerwcu. Do dnia dzisiejszego tego nie opanowali. Ponadto dość często lubi przycinać odtwarzanie, aplikacja na iOS wymaga sporo poprawek. Czy jest to jakaś kosmiczna technologia, że tak długo to trwa?! Ponadto stabilnej wersji na Oppo nadal nie widać. Jednym słowem - ŻENADA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zacina sie. Problem jest tylko z pelnym wachlarzem plyt danego wykonawcy. Mozna to obejsc ale.....nie tedy droga. Kontaktowalem sie z oppo polska. Podobno problem znany i pracuja nad tym...w usa lub w chinach:). Moze do audio video show zdarza by nie bylo wstydu i pytan. Jade na audio wiec zapytam oppo co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zacina sie. Problem jest tylko z pelnym wachlarzem plyt danego wykonawcy. Mozna to obejsc ale.....nie tedy droga. Kontaktowalem sie z oppo polska. Podobno problem znany i pracuja nad tym...w usa lub w chinach:). Moze do audio video show zdarza by nie bylo wstydu i pytan. Jade na audio wiec zapytam oppo co dalej...

Tak, z całą dyskografią też mam problem. Na początku działało bez problemu, pewnie aktualizacja do iOS 9 zrobiła swoje...

O zacinaniu się też dystrybutor wie i co więcej na ich egzemplarzach dzieje się podobnie. Rzekomo serwery Tidala "nie wyrabiają". Jednym słowem jedna firma lepsza od drugiej, jedni na drugich zwalają winę. No nic, czekamy... Jedyne co, to trzeba ich "cisnąć" i zgłaszać kolejne błędy czy problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama aplikacja tidal pod ios9 dziala. Problem dotyczy tylko apki oppo wraz z tidalem, wiec sam tidal chyba nie jest winny. Nie mniej oppo polska do......pracy!!!!

 

Sprawdzilem tidal jako sama w sobie apka na ipad dziala idealnie. Wszystko jest wszystko dziala ok. Problem dotyczy tylko i wylacznie apki oppo wraz z tidalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy mam pytanie. Czy ktos slucha tidal poprzez oppo 105d? Czy u was dziala funkcja gapless w czasie sluchania utworow z tidala?

 

Nie znam Wasapi ani tym bardziej Asio pod Windows do Tidal..

Wasapi i asio ustawiasz samodzielnie np w iriverze na kompie po wgraniu sterownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.