Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

mam darmowego tidala w play, na komórce program bubble upnp, tidal hula w komórce aac 320 kbps, a jak przesyłam sygnał z komórki po domowym wifi (protokół dlna?) do strumieniowca denon dnp-720ae to na nim pokazuje tylko 40 kbps...

w instrukcji pisze że obsługuje strumień aac do 320...

więc pytam, co jest? ... i bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co bardziej kumatych w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

program bubble upnp, tidal hula w komórce aac 320 kbps, a jak przesyłam sygnał z komórki po domowym wifi (protokół dlna?) do strumieniowca denon dnp-720ae to na nim pokazuje tylko 40 kbps...

 

sprawdź w ustawieniach bubbleupnp na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

i... nic :( dalej 40 kbps

 

to że tak pokazuje nie znaczy że tak odtwarza

czy jakość dźwięku jest bardzo kiepska?

Możesz też zainstalować bubbleuonp server na laptopie sprawdź czy jest tak samo jak z tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jakość dźwięku nie jest kiepska, i to jest zastanawiające, ale po aac 320 spodziewalbym się trochę więcej, praktycznie jak cd.

Sam streamer nie jest najwyższych lotów i może on trochę psuje dźwięk, ale możliwe aby tak przekłamywał bitrate?

 

ps obnize mu bitrate w programie na minimalne, zobaczymy czy spadnie jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, dobrze jest, tak ma być, denek widocznie przekłamuje wartość bitrate, marantz w ogóle jej nie podaje (pisze tylko aac), w sumie oba grają bardzo ładnie (choć każdy troszkę inaczej bo to inny sprzęt) więc niepotrzebnie się czepiałem :)

 

 

Denon bardziej środkiem (i to mi bardziej odpowiada w moim systemie) a Marantz bardziej skrajami pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie, czy jest jakaś możliwość aby sterować zainstalowanym na kompie TIDALem z Tableta (ew. Telefonu)?

masz oficjalną aplikację od Tidala? Jak tak to trochę lipa ze sterowaniem zdalnym, owszem da się ale to są aplikacje do zdalnego sterowania windowsem. Ale jak masz odtwarzacz strumieniowy to się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Ale jak najbardziej rozwazam zakup streamera z Tidalem, wtedy bede mogl sterowac (widzialem jak to dziala).

chodziło mi nie koniecznie o streamer z wbudowanym Tidalem, ale jak zamierzasz taki kupić to będzie najlepsze rozwiązanie, tylko ceny takich nie są niskie taki Lumin T1 to wydatek 18tyś

Spójrz na moje rozwiązanie SM6 + Synology koszt 2,5 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest jakaś możliwość aby sterować zainstalowanym na kompie TIDALem z Tableta (ew. Telefonu)?

Zniechęca mnie włączanie TV aby zmienić płytę, wolałbym to robić zdalnie tabletem.

 

Tak, pod warunkiem, że na kompie pracuje Daphile, a nie Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze rozwiązanie na Tidala pokazałem kilka postów wcześniej, kolejne etapy już pojadą po kieszeni, owszem bedzie lepiej i wygodniej z tym ,że jakość do ceny bezapelacyjnie po stronie AplleTV+DAC+Tidal hifi i smartfon lub tablet z Airplay=całkiem niezłe granie za czapkę śliwek ot co...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś powiedzieć dlaczego na teledyskach z tidala jak włączę obraz na cały ekran w pc to robi mi się stopklatka. Czyżby teledyski można już było oglądać tylko w małym okienku?

Tak mam po ostatniej aktualizacji. Poprzednio było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was używa/używał Amarra for Tidal i Amara Remote do tego? Próbowałem dzisiaj to przetestować ale funkcjonalnie mnie odrzuciło. Remote przy niemal każdej okazji pokazuje kod do wpisania w aplikację, wyszukiwanie trwa wieki. Sama aplikacja AfT potrafi skutecznie zagonić wiatraki do roboty, wyszukiwanie i generalnie „obsługa ręczne” daleko wg mnie ma do wygody. Kwestia ustawień czy „ten model tak ma”?

 

Dźwiękowo chyba przyzwoicie, choć niedociągnięcia w obsłudze na tyle mnie wkurzyły, że na poważnie się nie zabierałem za słuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was używa/używał Amarra for Tidal i Amara Remote do tego? Próbowałem dzisiaj to przetestować ale funkcjonalnie mnie odrzuciło. Remote przy niemal każdej okazji pokazuje kod do wpisania w aplikację, wyszukiwanie trwa wieki. Sama aplikacja AfT potrafi skutecznie zagonić wiatraki do roboty, wyszukiwanie i generalnie „obsługa ręczne” daleko wg mnie ma do wygody. Kwestia ustawień czy „ten model tak ma”?

 

Dźwiękowo chyba przyzwoicie, choć niedociągnięcia w obsłudze na tyle mnie wkurzyły, że na poważnie się nie zabierałem za słuchanie.

 

Ja używałem a właściwie testowałem Amarrę w wersji demo. Nie pamiętam by wiatraki poszły w ruch do obrotów słyszalnych.

Jeżeli kupiłeś pełną wersję napisz do supportu.

Swoją drogą nie widzę potrzeby kupowania Amarry for Tidal w momencie gdy natywny program posiada tryb exclusive i brak regulacji głośności, ale może Tobie o to sterowanie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupię to testuję, tak więc to demo było/jest. Wiatraki wprawia w ruch w momencie zmiany płyty/utworu/łączenia się z remote. Dziwne zachowanie. Obciążenie było rzędu 105% i utrzymywało się przez mniej więcej dwie minuty. Fakt, że na dość leciwym już sprzęcie, ale docelowo właśnie podobny miałby być.

 

„(…) ale może Tobie o to sterowanie chodzi” - o to to :) Generalnie kombinuję jak najniższym kosztem zrobić odtwarzacz Tidala, który będzie łatwy w obsłudze. Komp wrzucić za szafkę a sterować z aplikacji ;) Musze przyjrzeć Daphile bo następny krok to chyba Aries mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.