Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie polecam wam Daphile do Tidala instalacja trwa 10min sterowanie aplikacją Squeeze Ctrl ewentualnie Squeezer, bajeczne, przejrzyste, szybkie, najważniejsze to oczywiście dźwięk, jest idealny. Ja przesiadłem się z bubbleupnp który mam zainstalowany na Synology, Daphile jest lepszy pod każdym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecam wam Daphile do Tidala instalacja trwa 10min sterowanie aplikacją Squeeze Ctrl ewentualnie Squeezer, bajeczne, przejrzyste, szybkie, najważniejsze to oczywiście dźwięk, jest idealny. Ja przesiadłem się z bubbleupnp który mam zainstalowany na Synology, Daphile jest lepszy pod każdym względem

 

Gdzie zainstalowałeś Daphile, na Synology czy PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zainstalowałeś Daphile, na Synology czy PC?

Pytanie nie do mnie, ale ... mam doskonałą jakość dźwięku z Tidala a służy mi do tego zakupiony za 1400zł dwuletni, używany, mały (13") laptop Dell z procesorem i7 i dyskiem DSD. Odinstalowany jest windows, laptop służy tylko do audio i ma system Daphile. Leży sobie gdzieś z boku zamknięty, włączony permanentnie. Zapomniałbym o nim gdyby nie fakt, że czasem do restartuję - np. po przerwie w dostawie prądu. Ponieważ w takiej konfiguracji procesor jest wykorzystany w kilku tylko procentach, laptop jest cichusieńki. Ważny element to kabel usb i oczywiście DAC. Do laptopa mam internet po kablu. Przepustowość internetu mam ok. 20mb. Jakość dźwięku z Tidala jest absolutnie fantastyczna !

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami na stronie Tidala (dokładnie ten problem był opisany) i obecnie wciąż nie mogę odtwarzać muzyki, ale pojawia się następujący błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury ucrtbase.terminate w bibliotece api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll."

Czy rozwiązał juz ktoś ten problem? mam ten sam problem.

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam mam zewnętrznego daca i telefon galaxy s4mini ze względu na jego rozmiary,nie chce zmieniać telefonu,niestety jest problem ponieważ nie posiada od USB otg i nie mogę strimować tidala do daca,czy znacie może jakieś urządzenie działające jako transport po coax,którym można sterować z telefonu i obsługiwać tidala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest z openelec. Steruje się to z laptopa, komórki, tableta pilota klawiatury myszki ogólnie czym chcesz. Wystarczy do tego zwykły nettop albo Rpi. Możesz próbować siebie narazie zainstalować sam Kodi na Windows,a jak Ci przypasi to wtedy openelec. Aplikacja do sterowania Tidala i ogólnie całego systemu to Yatse.

 

Tapatalknięte z Siemensa S6

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam,

 

proszę o podanie najprostszego rozwiązania : sterowanie Iphonem 6 plus aplikacji TIDAL zainstalowanej na MacBookAir.

Mam to dalej podłączone kablem USB do DAC w Hegel h80.

Nie ukrywam, bardzo mi na tej funkcji zależy.

 

pzdr JK

 

Tidal nie ma programu remote i raczej nie będzie miał.

 

Potrzebny jest program, który obłsuguje Tidala i ma własny remote - Audirvana Plus i A+ Remote lub Roon + Roon Remote. Oba rozwiązania są OK, każde z nich jest przyjemniejsze w obsłudze niż natywna appka Tidala.

Jest również Amarra for Tidal + Amarra Remote, ale jest niestabilna, ma bardzo średnie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal nie ma programu remote i raczej nie będzie miał.

 

Potrzebny jest program, który obłsuguje Tidala i ma własny remote - Audirvana Plus i A+ Remote lub Roon + Roon Remote. Oba rozwiązania są OK, każde z nich jest przyjemniejsze w obsłudze niż natywna appka Tidala.

Jest również Amarra for Tidal + Amarra Remote, ale jest niestabilna, ma bardzo średnie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Zainstalowałem Audirivanę Plus + Remote i wszystko działa.

Mam jednak wrażenie, że muszę głośniej ustawić wzmacniacz aby uzyskać podobny poziom głośności jak bezpośrednio z aplikacji Tidal.

Mam na razie aplikację testową na 14 dni i mam pytanie czy normalna pełna wersja płatna czymś się różni ?

 

pzdr JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.