Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszło do trochę kuriozalnej sytuacji. Ktoś kupuje Tidal dla bezstratnej jakości, a dostaje lekko stratny MQA. Niby lepszy, ale dyskusyjny, a to już może odstraszyć część klientów szukających odtwarzania bezstratnego bit-perfect.

Nie, albumy sa dostepne w dwoch wersjach, zwyklej bezstratnej oraz MQA.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada DAC z MQA np. Meridian Explorer 2 lub Mytek Brooklyn i mógłby opisać swoje wrażenia. Z lektury wypowiedzi tych dwóch producentów tylko ich produkty mają sprzętowe dekodowanie MQA a reszta może tylko posłuchać jakości na poziomie CD. Ciekawe co deskopowa apka Tidala robi z tym sygnałem dobrego lub niedobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą.

Apka Tidala dekoduje jeżeli nie masz DACa ze sprzętowym dekoderem. Passtrough musi być wyłączone.

Piszą co prawda gdzieniegdzie, że dekodery sprzętowe robione są pod konkretne DACi i niby ma to lepiej brzmieć niż z dekodera programowego. Nie wiadomo jednak ile w tym marketingu a ile prawdy.

 

Poza wymienionymi przez Ciebie jeszcze jakieś przenośne odtwarzacze Pioneera mają wbudowany dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja tu napisałem nieprawdę. Przytoczyłem tutaj tylko słowa Pana Jurewicza z firmy MYTEK. Pytanie brzmi czy programowe dekodowanie z apki Tidala jest tak skuteczne jak sprzętowe w DACu które je posiada. Poniżej cytat z wywiadu z Panem Jurewiczem dla Infoaudio.pl

"Praktycznie wygląda to tak, że z chmury ściągam sobie FLAC, który ma 44,1 kHz i 24 bity. W szumie tego FLAC-a zakodowana jest dodatkowa informacja o większej rozdzielczości tego nagrania. Te 44,1 kHz przepływa przez komputer, idzie przez USB do DAC-a. W DAC wbudowany jest hardware decoder, który znajduje te bity w szumie sygnału, potwierdza, że to jest MQA, zapala się w BROOLLYN-ie światełko, że to jest MQA i cały format zostaje rozwinięty do 352 kHz. Czyli w momencie jak mam wbudowany dekoder MQA, jestem w stanie uzyskać faktyczne próbkowanie 352 kHz, ściągając wyłącznie 44,1 kHz. Jeżeli nie mam dekodera bądź dekoder wyłączymy, słuchamy jakby wersji w jakości CD tego samego formatu. Taka jest, mniej więcej, koncepcja."

 

Całość rozmowy tutaj:

https://www.infoaudio.pl/artykul/593,czy-format-mqa-wygra-przepowiada-michal-jurewicz-z-firmy-mytek

Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Synku wchodzimy w cenrtum pakietów instalujemy java menager będzie krzyczeć o składniki też instalujemy, następnie pobieramy z tej strony http://www.bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver/ i instalujemy na Synku NAS packages: Synology bubbleupnpserver, wchodzimy w centrum pakietów instalacja ręczna wybieramy plik który pobraliśmy, instalujemy, w menu główne w synku odpalamy bubble w zakładce media renderers ma byś SM6 zaznaczamy Create an OpenHome renderer, to tyle na synku można go jeszcze zrestartować.

Sterownie za pomocą aplikacji

 

Też chciałbym spróbować ale mam problem z dodatkiem Java na synology ds414. Nie mam w dodatkach tej paczki.

Skąd pobrać i jaką wersję żeby zainstalować tę Java na ds413?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

U mnie niestety zarówno na zaznaczonym jak i odznaczonym Passthrough MQA na wyświetlaczu CD-S2100 widnieje cały czas 44.1kHz. Puszczam z MACa przez USB z aplikacji desktop.

 

Pozdr.

 

masz zainstalowany program na Maca i puszczasz albumy z zakładki Masters?

wklej fotkę ustawień

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś inne sposoby wyszukiwania hi-resy w TIDAL prócz zakładki Masters w ALBUMYLBUMY.

Poświęciłem chwilkę na przejrzenie zakładki Masters i swoje klimaty dodałem do stworzonej playlisty w mojej muzyce Play lista Masters i tyle. Trzeba będzie jednak co jakiś czas explorować zakładkę masters, żeby wyczaiłem coś nowego :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zainstalowany program na Maca i puszczasz albumy z zakładki Masters?

wklej fotkę ustawień

Tak to u mnie wygląda. Jak puszczam gęsty format przez Roon Labs to wszystko jest ok. Częstotliwości na wyświetlaczu zmieniają się.

 

Poniżej wyjaśnienie mojego przypadku:

 

http://www.computeraudiophile.com/f11-software/tidal-2-1-x-31146/

 

Pozdr.

post-42516-0-50630700-1483987515_thumb.jpg

post-42516-0-99954300-1483987515_thumb.jpg

post-42516-0-40516700-1483987516_thumb.jpg

post-42516-0-88568700-1483987516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Maca z Sierrą i u mnie wszystko jest ok.

Jedyne co zrobiłem to podmieniłem plik IOAudioFamily.kext na ten z El Capitana bo Audirvana nie chciała wrzucić Direct Mode.

 

http://www.audiostereo.pl/tidal-jak-sluchacie-i-jaka-jakosc-uzyskujecie_120422.html/page__st__30#entry4006659

 

Może tu jest problem pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Tak to u mnie wygląda. Jak puszczam gęsty format przez Roon Labs to wszystko jest ok. Częstotliwości na wyświetlaczu zmieniają się.

 

Poniżej wyjaśnienie mojego przypadku:

 

http://www.computeraudiophile.com/f11-software/tidal-2-1-x-31146/

 

Pozdr.

 

Widzę że masz złe ustawienia, na drugim zdjęciu, zaznacz tylko Użyj trybu Exclusive tak jak na tym zrzucie http://www.audiostereo.pl/klub-tidal_122008.html/page__view__findpost__p__4010171

 

Z ciekawości sprawdziłem ile MB zajmuje jeden utwór, padło na Katie Melua, O Holy Night długość (4:24) jakość 24/96, wyszło 48mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.