Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Informacyjnie

Odebrałem wczoraj Nvidia Shield TV.

Po krótkim teście moje wrażenia:

- nie polecam do TIDAL -marny dźwięk pomimo ,że CA851n połączony przez usb pokazuje na stałe 192kHz nawet gdy ustawię jakość normalną dźwięku... , brak wielu ustawień dźwięku które mam dostępne na minix pod windows.

 

Będę szukał czegoś lepszego co pociągnie 4k w kinie i doskonale obsłuży TIDAL , budżet do1k

Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple Airplay śmiga. Kłopoty mam na Androidzie... Buuble bardzo ogranicza funkcjonalność Tidala. Tu szukam dobrej aplikacji... Albo informacji jak spiąć Marantza po IP z telefonem bądź tabletem. Z instrukcji mi w ząb mi nie idzie...

Z poczætkiem roku ma wejść nowe oprogramowanie Tidal będzie na urządzeniach CA ale nic nie wiadomo czy na starszych CA SM 6 v 1 i v2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, faktycznie piszą "Usługa subskrypcji muzyki High-Res Tidal przybywa do streamerów sieciowych Cambridge Audio - potwierdza firma. Usługa będzie dostępna na odtwarzaczach sieci CXN, CXN (v2), Azur 851N i Stream Magic 6 (v2) na początku 2018 r. Za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego."

Więcej tu- http://www.insideci.co.uk/news/tidal-heading-to-cambridge-audio-network-streamers.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, faktycznie piszą "Usługa subskrypcji muzyki High-Res Tidal przybywa do streamerów sieciowych Cambridge Audio - potwierdza firma. Usługa będzie dostępna na odtwarzaczach sieci CXN, CXN (v2), Azur 851N i Stream Magic 6 (v2) na początku 2018 r. Za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego."

Więcej tu- http://www.insideci.co.uk/news/tidal-heading-to-cambridge-audio-network-streamers.aspx

Do CA SM 6 v 1 nie będzie całe szczęście mam v 2 ale co z tymi co mają V1 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CA SM 6 v 1 nie będzie całe szczęście mam v 2 ale co z tymi co mają V1 ?

Od dawna korzystam z tidala przez CA SM6 v1, albo przez jRiver w laptopie. Nie potrzebuje implementacji tidala w CA SM6...wystarczy Bubble UPnP.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie

Odebrałem wczoraj Nvidia Shield TV.

Po krótkim teście moje wrażenia:

- nie polecam do TIDAL -marny dźwięk pomimo ,że CA851n połączony przez usb pokazuje na stałe 192kHz nawet gdy ustawię jakość normalną dźwięku... , brak wielu ustawień dźwięku które mam dostępne na minix pod windows.

 

Będę szukał czegoś lepszego co pociągnie 4k w kinie i doskonale obsłuży TIDAL , budżet do1k

Będę wdzięczny za sugestie.

Kup USB Audio PRO a zmienisz zdanie

Nie.musisz zmieniać urządzenia.

Ja co prawda mam Himedia q10 PRO ale Android to Android a jeszcze lepiej Maline kup do samej muzyki

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup USB Audio PRO a zmienisz zdanie

Nie.musisz zmieniać urządzenia.

Ja co prawda mam Himedia q10 PRO ale Android to Android a jeszcze lepiej Maline kup do samej muzyki

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Niestety brak w sklepie play USB Audio PRO dla Nvidia shield tv

Zainstalowałem TIDAL brak nawet jakości Masters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak w sklepie play USB Audio PRO dla Nvidia shield tv

Zainstalowałem TIDAL brak nawet jakości Masters

O to w takim bądź razie urządzenie audiofilsko bezużyteczne. Himedia q10 PRO ma taką możliwość instalacji USB Audio PRO

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Dopiero zapoznaje sie z tematem tidala i nasuwaja mi sie pytania czy istnieje inna mozliwosc niz daphile zeby uzyskac najwyzsza jakość dzwieku. Czy np aplikacja na ipadzie lub tv i streamowanie tego po bloototh/hdmi do amplitunera zadziala? (Nie sadze ale warto spytac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dopiero zapoznaje sie z tematem tidala i nasuwaja mi sie pytania czy istnieje inna mozliwosc niz daphile zeby uzyskac najwyzsza jakość dzwieku. Czy np aplikacja na ipadzie lub tv i streamowanie tego po bloototh/hdmi do amplitunera zadziala? (Nie sadze ale warto spytac)

Roon daje lepszą jakość.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Roon daje lepszą jakość.

.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A jak sie ma to do opcji ktora wspomnial kolega jeden post wyzej czyli odtworzenia z tv przez hdmi

 

Edytowane przez jaromarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak w sklepie play USB Audio PRO dla Nvidia shield tv

Zainstalowałem TIDAL brak nawet jakości Masters

Na shielda czyli urządzenie androidtv możesz wygrać aplikacje typowe androidowe dostępne w sklepie dla komórek i tabletów. Bynajmniej ja tak robię na mibox4k. Trzeba apkę zainstalować najlepiej na tablecie zrobić obraz apki za pomocą App manager i przenieść za pomocą chmury na shielda apką ES File explorer i zainstalować powinno działać. Ja tak instalowałem nc+go na androidtv. Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na shielda czyli urządzenie androidtv możesz wygrać aplikacje typowe androidowe dostępne w sklepie dla komórek i tabletów. Bynajmniej ja tak robię na mibox4k. Trzeba apkę zainstalować najlepiej na tablecie zrobić obraz apki za pomocą App manager i przenieść za pomocą chmury na shielda apką ES File explorer i zainstalować powinno działać. Ja tak instalowałem nc+go na androidtv.

Dzięki za odpowiedź. Shieled tv został zwrócony. Nie spełnił oczekiwań. Pozostaję na razie przy minix pc pod windows który śmiga w TIDAL masters a w tle wypuszcza filmy youtube i pełna funkcjonalność pc. Będę się przesiadał na mocniejszego boxa pod windows żeby Tidala wypuścić po usb a po hdmi w tym samym czasie obraz 4k do projektora, -taki mix lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak sie ma to do opcji ktora wspomnial kolega jeden post wyzej czyli odtworzenia z tv przez hdmi

Po wifi zadziała.

On nie chce z tv tylko z tabletu np. Po blootooth.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Prośba od kompletnego laika...

Jak szybko skonfigurować Marantz NA6005 aby odtwarzać z Tidala... Z Airplay bez problemu... Z pozycji Androida dramat... Jedyne co działa w miarę to Bubble... Ale nie do końca...Trzeba się naklikać żeby znaleźć coś w Tidal...

Coś prostego... Klikam na fonie w Tidal i gram. Dodam że Marantz nie wspiera Tidal. Spotyfy działa... Niestety wolę Tidal.

Apple Airplay śmiga. Kłopoty mam na Androidzie... Buuble bardzo ogranicza funkcjonalność Tidala. Tu szukam dobrej aplikacji... Albo informacji jak spiąć Marantza po IP z telefonem bądź tabletem. Z instrukcji mi w ząb mi nie idzie...

 

Spróbuj może apki mconnect (wersja light jest za darmo - pokazuje jej możliwości)

Ja za nią nie przepadam, choć i tak lepsza wg mnie niż Bubble, ale znam kilka osób, które są bardzo zadowolone...

Jak Ci przypasuje to możesz wziąć pełną wersję...

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Spróbuj może apki mconnect (wersja light jest za darmo - pokazuje jej możliwości)

Ja za nią nie przepadam, choć i tak lepsza wg mnie niż Bubble, ale znam kilka osób, które są bardzo zadowolone...

Jak Ci przypasuje to możesz wziąć pełną wersję...

Fajna apka ale coś z Ca SM 6 v2 nie działa apka widzi odtwarzacz ale odtwarzacz nie widzi apki . Może robię coś nie tak .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam tak ma być- mconnect chyba wykorzystuje straeamer jako "grający DAC"

Podobnie jak w wielu innych urządzeniach, w których np. Spotify jest zewnętrzną aplikacją; wybierasz tylko opcję "graj/odtwarzaj do..."

Nie służy do ingerencji w ich ustawienia i integracji z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś aplikacja na androida która pozwoli używać telefonu jako pilota do laptopa z zainstalowanym tidalem?

Sterować aplikacją Tidala można tylko poprzez zdalny pulpit. Ale można odtwarzać Tidala przez BubbleUPnP Server zainstalowany na laptopie i sterować BubbleUPnP na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak to jest z MQA w Tidalu na android TV. W aplikacji na android wygląda jakby maksymalna jakość to 44.1/16. Natomiast jak jest z Tidalem na kodi:

https://github.com/arnesongit/context.item.tidal2

Po wgraniu tej wtyczki i zalogowaniu na konto Tidala mam dostęp do materiału MQA. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy faktycznie jest MQA czy zwykłe HiFi. Na ekranie jest tylko informacja o FLAC, tyle, że FLAC może być 24 bitowy jak i 16 bitowy. Jak miałem amplituner do mogłem odczytać na wyświetlaczu ilość bitów i częstotliwość próbkowania, teraz przy DAC-u nie mam tej możliwości, Wiem, że nie jest to jakaś bardzo ważna kwestia ale po prostu jestem ciewawy czy da się już na androidzie uzyskać w Tidalu najlepszy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o poradę - Słucham Tidala HiFi z mojego Pc-ta - dźwięk idzie na Daca i wzmacniacz. Mam problem, że ten streaming mi się niemiłosiernie przycina. Łącze internetowe jest może słabe, koło 3 Mb/s, ale nie wiem czy to jest problem, czy apka Tidala w kompie, czy sam komp, na którym pracuję.

Poradźcie jak rozwiązać ten problem, przy takim a nie innym łączu internetowym. Czy kupić Raspberry, czy jakiś streamer, czy wystarczy jakaś aplikacja na mojego PC-ta, która będzie zarządzać streamingiem Tidala (jRiver albo coś innego)?

PC-t jest mocny, jestem grafikiem komputerowym, więc procek siedzi w środku duży, fakt że okresowo bywa obciążony.

Będę wdzięczny za wszelkie rady, bo nie mam pojęcia jak sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.