Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić odtwarzacz sieciowy-strumieniowy do Tidala i do plików na dysku zewnętrznym. Aries Mini lub Bluesound Node 2. Aries odtwarza pliki DSD a BN2 dekoduje format MQA. Czy jest na rynku odtwarzacz który odtwarza pliki DSD i dekoduje MQA? Oczywiście w cenie zbliżonej do tych urządzeń, +/- 2300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy Tidal ma gdzieś ukryte ustawienia regionu które mają wpływ na rezultaty wyszukiwania? Nie znajduje mi konkretnych utworów, muszę dopiero szukać po albumie i wtedy.
Wydaje mi się ze to zależy od tego z jakiej podstrony np PŁ, DE masz konto i się logujesz. Jak miałem np konto założone z linku podstrony DE to mi niemieckie propozycje podsuwali.

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapisuje się do klubu. Większość swojej muzyki słucham z Tidala. Korzystam z Audiolab M-dac podłączonego to mojego MacBooka Pro. Gra to z Unison Research Unico i Vienna Acoustic Haydn Signature. Świetne zestawienie swoją droga.

Miałem kilka dobrych odtwarzaczy CD i powiem ze dla mnie PC audio to jest droga która chce pójść.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tidal ma gdzieś ukryte ustawienia regionu które mają wpływ na rezultaty wyszukiwania? Nie znajduje mi konkretnych utworów, muszę dopiero szukać po albumie i wtedy.

Po prostu wyszukiwanie w Tidal-u jest konkretnie spartolone. Czasem przyprawia mnie o nerwice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się ze jak zespoły mają takie same nazwy to mogą być wymieszane albumami. Znikające albumy też nie ułatwiają sprawy.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapisuję się do klubu z jednoczesną prośbą o pomoc. Z TIDALa korzystam kilka lat. Do końca ubiegłego roku cały czas z opcji HiFi. Od stycznia miałem przerwę. Teraz zauważyłem, że dla studentów jest 19,99. Wypełniłem formularz i dostałem mailem odpowiedz, że potwierdzono moje uprawnienia do zniżki. Zalogowałem się więc na konto i wszedłem w zakładkę subskrypcja. Opcja HiFi jest w standardowej cenie, nic się nie zmieniło. Pod spodem mam linka do zniżki studenckiej i jak wchodzę to jest ten formularz do rejestracji, który wcześniej wypełniałem. Jak próbuje ponownie go wypełnić to dostaję info, że zniżka dla tego konta jest już aktywna. I co tu począć? Jak uruchomić tą zniżkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie. Czy przy obecnym sposobie połączenia możliwe jest odtwarzanie muzyki przez inne serwisy np YouTube, SoundCloud czy odtwarzanie muzyki zapisanej na dysku komputera. Jeśli nie ma z tym problemu i gra tak jak trzeba, problem może dotyczyć tylko Tidala. Wtedy wejdź w Ustawienia (mowa o ustawieniach w programie Tidal), otwórz zakładkę Streaming i zobacz jakie masz wybrane wyjście audio dla transmisji dźwięku. Powinno wskazywać na Chorda.

Problemem jest to, że jak napisałeś, coś tam słychać. Trzaski , muzyka gra ale bardzo cicho. Albo uszkodzony kabel albo wyjście/wejście USB w komputerze/przetworniku. Zacznij od sprawdzenia ustawień, kupna porządnego kabla a jeśli to nie pomoże, wtedy będzie można zacząć się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Tidala.

 

Piszę w związku z pewnym problemem, mianowicie korzystam z darmowej trzydziesto-dniowej subskrypcji Tidal HiFi i wszystko pięknie działa i brzmi poza jedną rzeczą. Otóż po jakimś czasie wyskakuje komunikat Odtwarzanie zostało wstrzymane, ponieważ w tej chwili odtwarzasz na innym urządzeniu. Nie rozumiem o co chodzi, ponieważ nie odtwarzam na innym urządzeniu. Może miał ktoś podobną sytuację i wie jak rozwiązać ten problem?

 

Pozdrawiam.

 

edit

 

Wszystko się wyjaśniło panowie :) będąc u znajomego na odsłuchach zalogowałem się u niego na moim koncie Tidala :)

 

Wszystko jest już ok, znajomy się wylogował ;)

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Tidala HiFi i kurczę mam zagwozdkę......ściągnąłem kilka ripów we FLAC-u z Rutrackera i nawet w porównaniu z Tidalem Hi-Fi brzmią lepiej, pełniej i z lepszym basem. Strumieniowane pliki brzmią jakoś tak chudziej, tak jakby wszędzie pchali remastery.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tidala HiFi i kurczę mam zagwozdkę......ściągnąłem kilka ripów we FLAC-u z Rutrackera i nawet w porównaniu z Tidalem Hi-Fi brzmią lepiej, pełniej i z lepszym basem. Strumieniowane pliki brzmią jakoś tak chudziej, tak jakby wszędzie pchali remastery.

http://www.audiostereo.pl/tidal-hifi-vs-cd-roznice-raz-jeszcze_137975.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są ripy z CD i LP. Jeśli porównywałeś ripy z LP i Tidala to brzmienie będzie się wyraźnie różniło.

Tylko FLACi z CD, ripy z LP mnie nie interesują bo dużo zripowanych vinyli jest zgrywana przez tanie jazgotliwe preampy i wkładki. Czasami trafi się coś zgranego z np. Sondeka ale to mniejszość. Przeważnie SL1200 + Shure'y.

Rafale, myślę że to musi być wina masteringu. Na rutrackerze często ludki wrzucają pierwsze / oryginalne wydanie i te japońskie które brzmią inaczej od europejskich.

 

Ostatnio próbuję ripy SACD jako obrazy ISO ale na sprzęcie mogę tylko używać DoP bo JRiver ma paskudną przpadłość wyplucia "white noise" na pełnej głośności przy czystym bitstreamingu DSD. Już raz prawie dostałem zawału :)

Tidal też nie jest święty, niektóre ich albumy są uszkodzone i można spalić sobie sprzęt, m. in "Shostakovich Piano concerto nos 1 & 2 by Denis Matsuev (SACD)Track number 8 at 1:38' - 3'"

(UWAGA od 1:38 na utworze nr. 8 jest ekstremalnie głośny cyfrowy szum, uwierzcie mi na słowo) pisałem o tym do supportu i podali to dalej do sprawdzenia.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.