Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.12.2018 o 22:47, macson napisał:

Cześć, jestem nowy w sprawach Tidalu, jeśli Was denerwują moje pytania ("bo wszystko było omawiane")  dajecie znać na prive'a:

 Korzystam z Linn Kazoo (DS Majik - ogólnie urządzenie bardzo ok), spostrzeżenia:

1.Ogólnie średnie wrażenia, aż się dziwię, że założyciele pisali, że Tidal brzmi tak jak cd.

2. Owszem, jazz, muzyka współczesna (w tym ECM )  jest czasem całkiem ok, po prostu da się słuchać z przyjemnością. (I bardzo dobrze bo na tym mi zależy najbardziej.) Avantjazz  (Anthony Braxton) -  całkiem fajnie, ale mało. 

3.Rozrywka, rock, w tym nowości (np Nosowska),  inne Fisze i Emade, albo klasyka Pink Floyd, Marley ..... dla mnie nie da się słuchać.

Z pasją zabrałem się za kanon ...  Sergeant Peppers Lonely Heart Club Band .... porażka. 

4. Odgrzebanie staroci z "dzieciństwa" : Thomson Twins (ktoś to pamięta?), inne new romantic ... wszystko na poziomie średniego mp3 . Czy te sepleniące soprany to norma  w tym medium?  

5. Zauważyłem, że muzyka streamowana  "układa się" godzinkę; potem to brzmi lepiej , a więc  kulturze streamingu  jednak nie uciekniemy od sprawy "dogrzewania" źródła :)

6. Rozdzielczość  muzyki "w ulubionych" nie zawsze jest taka sama - a więc szeroko rozumiane warunki sieciowe wpływają na jakość muzyki. 

7. Wynika że w Linnie Kazoo nie ma ustawień ręcznych; dostajemy to co firma daje. 

Tyle w telegraficznym skrócie. Pytanie: czy to tak ma być?. Potraktujcie moje uwagi z wyrozumiałością, mam raczej konserwatywne gusta, bardzo lubię winyle i cdeki, zwłaszcza jeśli są dobrze nagrane i jest też co poczytać.   

 

 

 

 

   

 

 

Tidal tak ma , słyszysz dobrze, brakuje trochę a czasem i dużo do choćby plików z serwera.

Ja Majika DS i DACa w ogóle nie wyłączam, myślę że grają wtedy na maksimum swoich możliwości, oczywiście moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości sterowania USB Audio Player Pro drugim smartfonem. Ale można włączyć w tej aplikacji opcję UPnP renderer i przesłać do niej pliki z innej aplikacji posiadającej możliwość renderowania odtwarzania do odtwarzacza UPnP. Aplikacje z opcją renderowania odtwarzania to BubbleUPnP, mconnect i Neutron Music Player. Dwie pierwsze mogą przesłać pliki nie tylko z karty, ale także i z Tidala (ale nie masters).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pierwszy post w klubie TIDAL ;)

Przynoszę dobrą nowinę, jakość MASTER dostępna w aplikacji mobilnej, w moim przypadku smartfon z systemem Android.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Super nowina, tyle, że z telefonu Xiaomi Mi Mix 2 na Android 8 idzie Masters, a jak przesyłam na Chromecast Audio to już tylko HiFi.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak coś mi nie gra jak trzeba. Chromecast Audio obsługuje 24/96. Jest podłączony optykiem do Rotela RA-12. Optyk obsługuje 24/192, więc powinno wszytko działać bezpośrednio z androidowej apki Tidal. Jak wspomniałem, kiedy odtwarzam na telefonie mam Masters, a kiedy streamuje na Chromecast Audio przełącza się na HiFi w apce. Na wyświetlaczu w Rotelu non stop 44,1. Co robię nie tak? Przed chwilą zainstalowałem mconnectPlayer i bez zmian tj. niby grają Mastersy, ale na wyświetlaczu nadal 44,1Hz. Help...
dd753404608ad639afdcbfc5d2ccbf79.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Firesoul_PL napisał:

Podajesz nie oficjalny sposób na wersje MASTER, który dodatkowo kosztuje. Oficjalne wsparcie to jednak z lekka inna sprawa.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Oficjalne wsparcie u mnie na Androidzie 4.4.2 nie działa. Ale miło, że Tidal nareszcie udostępnił pliki master na androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalne info o Tidal Master. Nawet działa. Są już albumy na głównej w Master. 
A ja niedawno kupiłem usb audio player proi drivery mqa. Ciekawy jestem czy na mqa będą jakieś różnice w odsłuchu

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dwa tygodnie temu kupiłem usb audio player plus driver mqa, moim zdaniem gra to zdecydowanie lepiej niż przez apkę tidala. W torze u mnie po otg wzmak ps audio sprout 100 ifi idefender z zasilaniem bateryjnym, 3x silencer okablowanie w całości cardas parsec łącznie z siecióką

Zapomniałem doadać jest też ifi ipurifler 3 od strony wzmaka oraz monitorki neat iota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też się zdziwiłem, podłączyłem USB i mam 96 khz, niezależnie czy z Tidala idzie płyta mqa czy zwykła. Podobnie jak włączyłem w TV z dysku sieciowego pliki 44.1/96/88,2/192 przez Kodi to na Dac-u mam zawsze 96 khz (na komórce Neutronem chyba miałem 192 khz). Podobnie miałem na PC i Foobarze bez Asio lub Wasapi. Wygląda więc na to, że całkowicie nie omija androida (chyba podobnie aplikacja Tidal na kompie też ma na stałe 192 lub 96 khz, teraz nie sprawdzę). Ciekawe czy na androidzie zależy to od aplikacji czy od sprżetu (chyba aplikacji, niestety na android TV nie działa na razie Neutron).

Jeżeli android TV ma OTG, ma bo softy idą z pena, to czemu nie miałby obsługiwać Dac-a, tak pomyślałem i okazało się trafnie.

Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mały problem z Tidalem na Firefoxie  , komputer .

Mam konto HIFI  ale od wczoraj  nie mogę zaznaczyć na firefoxie jakość HIFI  pokazuje napis " że muszę mieć konto HIFI lub  odpalić na Chrome"

Odpalam Chrome i wszystko działa  dobrze   Hifi bez problemu . Ale że nie lubię Chrome    tylko Firefoxa  to w czym problem ?

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Firefox nie uruchomisz. Olej tą karykaturę na przeglądarkach i zainstaluj sobie Tidal na PC - w ustawieniach dźwięku pominiesz wtedy kernel systemu, co nagrodzi Cię lepszym dźwiękiem :)
A najlepiej Audirvana +

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.