Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2019 o 20:47, x666 napisał:

Tidal Master działa też na android TV, chyba tylko podłączonym USB do DAC-a, po coaxialu mam 48 khz. Może jeszcze coś powinienem zmienić w ustawieniach audio TV by i po coaxialu poszło?

Tak samo mam ze strimera Onkyo. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dj Darecki napisał:

Nawet mając kupę kasy " Audirvana Plus for Windows is not yet available for sale."

Porażka

No chyba że jest free

 

 

 

Masz nieaktualne dane. Ja używam na Win10 właśnie: https://audirvana.com/buy-windows/ ;) 

 

@szaman777 mnie uprzedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nieaktualne dane. Ja używam na Win10 właśnie: https://audirvana.com/buy-windows/ ;) 
 
[mention=58182]szaman777[/mention] mnie uprzedził :)
Także używam na W10. Racja że trochę kosztuje. Ale po podpięciu DAC dźwięk bajka:)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dj Darecki napisał:

Nawet mając kupę kasy " Audirvana Plus for Windows is not yet available for sale."

Porażka

No chyba że jest free

 

 

 

 

Warto czasem poszukać w sieci, koledzy już mnie ubiegli - jest wersja na Windows.

Korzystam z A+ od wielu lat, posiadam także licencję na Amarra Luxe i A+ zawsze wypada lepiej pod względem brzmienia

A+ jest dodatkowo renderem w sieci dla protokołu DLNA, co ułatwia życie. 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam Node 2i podpięty coaxialem do zewnętrznego dac. Mam pytanko odnośnie Tidal Masters. Node2i  to obsługuje, natomiast mój DAC to chiński Gustard a20h, który nie jest na liście MQA partners. DAC ma wyświetlacz, na którym wyświetla parametry streamingu. Wczoraj np przy odsłuchu Division Bell, który jest w Tidal Masters w najwyższej jakości 24/96, dac pokazuje również 96. Czy to oznacza, że jednak obsługuje strumieniowanie MQA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,  że to oznacza iż taki sygnał dostaje z Node który dekoduje MQA, nie ma to nic wspólnego z obsługą MQA przez chińskiego daka. Tą robotę robi Node jako źródło obsługujące MQA i w postaci 24/96 wysyła sygnał do DACa. 

Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Myślę,  że to oznacza iż taki sygnał dostaje z Node który dekoduje MQA, nie ma to nic wspólnego z obsługą MQA przez chińskiego daka. Tą robotę robi Node jako źródło obsługujące MQA i w postaci 24/96 wysyła sygnał do DACa. 

Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

?

 

Też tak myślałem, co potwierdzałby parametr streamingu wyświetlany na Gustardzie, ale gdzieś czytałem, że dla pełnego dekodowania MQA zarówno źródło, jak i dac muszą mieć nalepkę partnera MQA. Więc sam już nie wiem czy słucham MQA, czy nie na moim sprzęcie. Mógłbym próbować porównać słuchowo wpinając Node bezpośrednio do wzmacniacza po analogu, bo on też ma swój przetwornik, ale jest on gorszej jakości niż ten zewnętrzny którego używam, więc to nie jest porównanie 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ciszyn11 napisał:

Też tak myślałem, co potwierdzałby parametr streamingu wyświetlany na Gustardzie, ale gdzieś czytałem, że dla pełnego dekodowania MQA zarówno źródło, jak i dac muszą mieć nalepkę partnera MQA. Więc sam już nie wiem czy słucham MQA, czy nie na moim sprzęcie. Mógłbym próbować porównać słuchowo wpinając Node bezpośrednio do wzmacniacza po analogu, bo on też ma swój przetwornik, ale jest on gorszej jakości niż ten zewnętrzny którego używam, więc to nie jest porównanie 1:1

Nie odbiera Node MQA po coaxialu chyba że zewnętrzny dac może to zrobić. Też miałem te pytanko zadzwoniłem do salonu i mi wszystko wytłumaczyli. Po analogu jest MQA po coaxialu i optyku nie ma takiej możliwości. Podaje 24/96 ale nie MQA.

Edytowane przez Jochan1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jochan1234 napisał:

Nie odbiera Node MQA po coaxialu chyba że zewnętrzny dac może to zrobić. Też miałem te pytanko zadzwoniłem do salonu i mi wszystko wytłumaczyli. Po analogu jest MQA po coaxialu i optyku nie ma takiej możliwości. Podaje 24/96 ale nie MQA.

Dzięki, czyli jednak do mqa musiałbym zmienić dac, na taki np m2tech young mkiii (5 tys zł + jakieś solidniejsze zasilanie zewnętrzne), zaczynam myśleć, że to całe MQA służy tylko zmuszaniu klientów do zakupów coraz droższych klocków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kryspin napisał:

No cóż robi wrażenie. Chyba sobie daruję i na złość przejdę na malinę na wypasie, i kupię dobrego Exogala Comet, który z pełną świadomością nie idzie w MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to czytałem i tylko potwierdziło się moje zdanie, że mqa to skok na kasę..

Wszyscy muszą teraz szturmować sklepy z nowym sprzętem (oczywiście z naklejką MQA) , bo inaczej nie będą nowocześni ?

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrb napisał:

Kiedyś to czytałem i tylko potwierdziło się moje zdanie, że mqa to skok na kasę..

Format MQA został opracowany do streamingu na urządzeniach przenośnych, i w tej roli ma sens.
Przenoszenie tego formatu na urządzenia stacjonarne jest tylko "skokiem na kasę". Dla takiego sprzętu są pliki hi-res kodowane bezstratnie, dostępne np w serwisie Qobuz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, można w uproszczeniu powiedzieć, że chodzi o "sposób przesyłu"

7 minut temu, marek.pap napisał:

Przenoszenie tego formatu na urządzenia stacjonarne jest tylko "skokiem na kasę".

Spróbuj tylko powiedzieć to głośniej ;-))))))))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Więc sam już nie wiem czy słucham MQA, czy nie na moim sprzęcie.

MQA ma dwie warstwy. Ty możesz zdekodować tylko pierwszą warstwę w źródle, dlatego masz 96 kHz zamiast 44.1 kHz. Jakbyś miał DAC ze sprzętowym MQA, to mógłbyś zdekodować drugą warstwę do 192 kHz. Także słuchasz MQA, ale tylko pierwszej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, janicniewiem napisał:

MQA ma dwie warstwy. Ty możesz zdekodować tylko pierwszą warstwę w źródle, dlatego masz 96 kHz zamiast 44.1 kHz. Jakbyś miał DAC ze sprzętowym MQA, to mógłbyś zdekodować drugą warstwę do 192 kHz. Także słuchasz MQA, ale tylko pierwszej warstwy.

Bluesound Node 2i posiada dekoder sprzętowy MQA i dekoduje drugą warstwę pliku. Niepotrzebny mu jeszcze dodatkowy DAC z dekoderem MQA.
Płyta "The Division Bell" jest dostępna w Tidal jako plik HD 24/96 i dlatego takie parametry pokazuje DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek.pap napisał:

Bluesound Node 2i posiada dekoder sprzętowy MQA i dekoduje drugą warstwę pliku.

Nie znam urządzenia, ale dekodować drugą warstwę może tylko DAC. Więc zdekodowany sygnał będzie dostępny najwyżej na wyjściu analogowym Node 2i (jeśli takowe posiada). Natomiast kolega pisze, że za Node 2i ma jeszcze chiński DAC i w tej konfiguracji nie da się uzyskać drugiej warstwy (wynika to ze standardu jako takiego).

Edytowane przez janicniewiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janicniewiem  masz racje.

Do 96 jest dekodowany programowo (procesor przelicza prawidłowe wartości) a jeśli ma być wyżej do 192 musi być specjalny scalak w środku. I wszystko w temacie. PC, Telefon czy Node2 to do 96 / dCS czy Mytek ma scalak w środku i odpowiedni sygnał źródłowy zapala niebieska diodę (pełny MQA) do 192

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

@janicniewiem  masz racje.

Do 96 jest dekodowany programowo (procesor przelicza prawidłowe wartości) a jeśli ma być wyżej do 192 musi być specjalny scalak w środku. I wszystko w temacie. PC, Telefon czy Node2 to do 96 / dCS czy Mytek ma scalak w środku i odpowiedni sygnał źródłowy zapala niebieska diodę (pełny MQA) do 192

Dzięki Panowie. Po analogu to z Node lipa, bo sam dac ma słabszy. Ja się zastanawiam, czy jako sam transport jest przynajmniej przyzwoity. Nie mam za bardzo porównania, wczesniej gralem na chromecast audio i tu jest na pewno lepszy. Ale jak np do takiego Ariesa Femto czy innych w tym przedziale? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinno być w opisie, ale jak jest na prawdę nie wiem, jak MQA wchodził do Tidala dostałem z automatu akces i szukałem wszelkie info by zgłębić temat, a w owym czasie tylko PC-et potrafił dekodować MQA. Na dziś sam wróciłem do płyt cd i temat MQA nie zaprząta już mojej głowy, wiec nie wiem które skrzynki dekodują pełny sygnał, no Mytek na pewno

Także MQA wydaje się dla Myteka bardzo ważne – nieprzypadkowo pan Jurewicz angażuje się w ten typ kodowania i to zarówno po stronie studia, jak i systemów domowych. Liberty DAC został więc wyposażony w certyfikowany, pracujący niezależnie, dekoder MQA. A na jego przedniej ściance dioda „powie” nam, czy dostarczany do niego sygnał jest w pełni zgodny z tym, co zakodowano w studiu masteringowym: dioda niebieska to MQA Studio, a „zwykłe” MQA – dioda zielona.

http://www.highfidelity.pl/@main-3250&lang=

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Po analogu to z Node lipa, bo sam dac ma słabszy. Ja się zastanawiam, czy jako sam transport jest przynajmniej przyzwoity. Nie mam za bardzo porównania, wczesniej gralem na chromecast audio i tu jest na pewno lepszy. Ale jak np do takiego Ariesa Femto czy innych w tym przedziale? 

Cześć,

i ja się odezwę w temacie, który żywo mnie interesuje. Mam Chromecast Audio podłączone optykiem do Rotel RA-12 z wbudowanym DAC Wolfson 8740. Na Tidal HiFi gra to wg mnie bardzo przyjemnie, klarownie i dynamicznie. Kiedy Tidal programowo dołączył dekodowanie MQA liczyłem, że wystarczy podłączyć telefon lub PC przez konwerter USB-Coax i sprawa załatwiona. Myślałem również o Node 2, licząc na duży progres w stosunku do Chromecasta. Jak oceniasz wzrost jakości? Czy obiektywnie, wydane ponad 2000zł znacznie poprawi scenę, głębokość, separację, doda jeszcze przejrzystości? Cały czas mam tu na myśli CA vs Node.

Dla informacji do Rotela podłączone są Pylon Audio Sapphire 23. Słucham vocal jazz, elektronika, chillout, czasem rock progresywny.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

b4a162d17333c9417c2847b3932981e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gawrysiak.a napisał:

Cześć,
i ja się odezwę w temacie, który żywo mnie interesuje. Mam Chromecast Audio podłączone optykiem do Rotel RA-12 z wbudowanym DAC Wolfson 8740. Na Tidal HiFi gra to wg mnie bardzo przyjemnie, klarownie i dynamicznie. Kiedy Tidal programowo dołączył dekodowanie MQA liczyłem, że wystarczy podłączyć telefon lub PC przez konwerter USB-Coax i sprawa załatwiona. Myślałem również o Node 2, licząc na duży progres w stosunku do Chromecasta. Jak oceniasz wzrost jakości? Czy obiektywnie, wydane ponad 2000zł znacznie poprawi scenę, głębokość, separację, doda jeszcze przejrzystości? Cały czas mam tu na myśli CA vs Node.
Dla informacji do Rotela podłączone są Pylon Audio Sapphire 23. Słucham vocal jazz, elektronika, chillout, czasem rock progresywny.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć. Ja wcześniej też grałem na chromecast audio+Irdac2 na Tomanku do wzmacniacza. Mój wzmacniacz nie ma daca wbudowanego. Zmieniłem jednocześnie na Node2i na transporcie i dac na Gustard a20h. Node 2i mam jeszcze "podrasowany" lepszym kablem sieciowym.  Różnica była bardzo duża i myślę, że duży wpływ miał na to Node2i, bo Irdac nie był dużo słabszy. Myślę, że odczujesz zmianę. Chyba jeszcze większą, gdybyś zdecydował się na dołączenie zewnętrznego dac, bo te we wzmacniaczach przeważnie są gorszej jakości niż zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi więc wypożyczyć Node 2 / 2i i posłuchać we własnym systemie po RCA. Z pewnością to będzie opcja bez dodatkowego DAC by nie zwiększać kosztów. A wszystko po to, by móc słuchać kontrowersyjnych MQA z Tidal ;-)... może czasem plików FLAC z dysku.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 19

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.