Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, hudykot napisał:

Ustawienia-aplikacje-tidal i tam szukaj zarządzanie energią. Może być inaczej nazwane, w zależności od wersji Androida.

Kozak jesteś ?  dzięki wielkie faktycznie miałem odznaczone "Zezwól na czynność w tle , inaczej aplikacja może używać baterii w tle " i to miałem odznaczone ma być włączone , nie ogarnął bym tego za chiny sam ,jeszcze raz dzięki hudykot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

czy ktoś posiada namiary na sklep/allegro ze sprawdzonymi kontami HIFI? - ostatnie zakupione (5 szt. u różnych sprzedawców) nie posiadają dostępu do pełnej oferty. np nie widzę albumów Metallici - prawdopodobnie rejestrowane są w UK...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mar_70 napisał:

czy ktoś posiada namiary na sklep/allegro ze sprawdzonymi kontami HIFI? - ostatnie zakupione (5 szt. u różnych sprzedawców) nie posiadają dostępu do pełnej oferty. np nie widzę albumów Metallici - prawdopodobnie rejestrowane są w UK...

pzdr

Kody promocyjne się pokończyły ?

Nie lepiej skrzyknąć się w 5 os i płacić jak ludzie za wersję rodzinną? Po 10 zyla na głowę miesięcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam : które odtwarzacze sieciowe umożliwiają  korzystanie z oryginalnej aplikacji Tidal np. na Ipadzie bez "odpalania" własnej aplikacji producenta ? Czyli innymi słowy , które odtwarzacze są widziane w aplikacji Tidal ? Zdaje się , że Sonos , ale czy jakieś jeszcze i jeżeli tak to z jakimi ograniczeniami ?  Dosyć mam innej obsługi Tidala na Ipadzie, innej na Marantzu i innej w czymś tam jeszcze. I oczywiście nie chodzi mi o przesyłanie muzyki z Ipada do odtwarzacza żadnym Airplayem czy Bluetoothem .

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, skali napisał:

Takie pytanie mam : które odtwarzacze sieciowe umożliwiają  korzystanie z oryginalnej aplikacji Tidal np. na Ipadzie bez "odpalania" własnej aplikacji producenta ? Czyli innymi słowy , które odtwarzacze są widziane w aplikacji Tidal ? Zdaje się , że Sonos , ale czy jakieś jeszcze i jeżeli tak to z jakimi ograniczeniami ?  Dosyć mam innej obsługi Tidala na Ipadzie, innej na Marantzu i innej w czymś tam jeszcze. I oczywiście nie chodzi mi o przesyłanie muzyki z Ipada do odtwarzacza żadnym Airplayem czy Bluetoothem .

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Obawiam się, że żadne albo prawie żadne. Tak jak Ty oczekujesz to działa Spotify Connect - w przypadku używania kompatybilnego urządzenia albo PC ze Spotify,  apka w telefonie przejmuje funkcję pilota i nadal umożliwia zarządzanie biblioteką. W Tidalu postawili chyba na udostępnianie streamingu pod rożnymi nakładkami (nie tylko na urządzeniach ale też na innych aplikacjach - Roon, Audirvana, Amarra, USB Audio Player itd.). Niewykluczone, że rozwiązanie stosowane przez Spotify jest po prostu dużo droższe i bardziej skomplikowane i tylko Spoti, jak dużo większy gracz, może sobie na to pozwolić.

Jedyna opcja jaką znam, która pozwala używać apkę Tidala, to używanie Chromecast - ale wtedy tracimy gapless i MQA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! 

Nie wiem czy aby wyjątkiem nie jest Sonos . Bawiłem się kiedyś Tidalem w układzie Sonos - Ipad , i można do sterowania bądź używać aplikacji Sonos-a , bądź apki Tidala na Ipada . To znaczy - tak mi się wydaje, bo wygląda to tak że w aplikacji Tidala,, przy włączonym ekranie odtwarzania pojawia się ikonka przesyłania muzyki , gdzie jest też bluetooth i AirPlay , a jeżeli apka odnajdzie Sonosa to również Sonos . Tylko nie jestem pewien, czy jest to przesyłanie z Ipado do Sonosa przez jakiś Airplay czy Bluetooth, czy też samo sterowanie , jak w Spotify Connect.

To jeszcze przy okazji pytanie : która marka ma aplikację najbardziej zbliżoną do oryginalnej aplikacji Tidala ?

Mam OPPO i apka OPPO w zasadzie się nie różni od oryginału, ta sama filozofia, podobny wygląd . Czy może BlueOS ? Albo Auralic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Tidal nie ma odpowiednika Spotify Connect. Oryginalna aplikacja Tidal umożliwia odtwarzanie muzyki tylko za pomocą bluetooth lub airplay. 

Pełna obsługa tylko przez app's producentów odtwarzaczy lub tzw. uniwersalne (o których pisaliście wcześniej).

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie możecie mnie oświecić, bo nie za bardzo rozumiem Tidala na PC :)

Instaluję, loguje się do konta wybieram muzykę i ...nie widać opcji połączenia z moim Naim Uniti Star. Aplikacja na androida na tablet i telefon działa bez zarzutu, wykrywa Naima bez problemu. Natomiast ani Tidal z przeglądarki (tam wykrywa Naima, ale nie łączy się z nim) ani z instalki PC-gdzie nie widac nawet ikony do połaczenia- nie działa. O dziwo, po zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome, mogę sobie odtwarzać z przeglądarki chrome, muzykę -nawet samą muzę z video (np.Youtube) tak Tidal jest dalej martwy...

Ktoś pomoże?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Novy! napisał:

Witam.

Panowie możecie mnie oświecić, bo nie za bardzo rozumiem Tidala na PC ?

Instaluję, loguje się do konta wybieram muzykę i ...nie widać opcji połączenia z moim Naim Uniti Star. Aplikacja na androida na tablet i telefon działa bez zarzutu, wykrywa Naima bez problemu. Natomiast ani Tidal z przeglądarki (tam wykrywa Naima, ale nie łączy się z nim) ani z instalki PC-gdzie nie widac nawet ikony do połaczenia- nie działa. O dziwo, po zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome, mogę sobie odtwarzać z przeglądarki chrome, muzykę -nawet samą muzę z video (np.Youtube) tak Tidal jest dalej martwy...

Ktoś pomoże?

Dzięki.

Czytaj poprzednie posty?. To już chyba było?.

Z opisu ze strony Naim'a wynika, że Twój Uniti Star posiada wbudowaną aplikację do Tidal'a oraz funkcjonalność Roon Ready (czyli dwie super możliwości słuchania). Wszystko ustawiasz bezpośrednio w urządzeniu lub app Naima na smartphonie lub tablecie.

Z PC tylko bluetooth lub airplay (ale chyba tylko Mac), czyli jakość marna (w porównaniu do wcześniej opisanych przeze mnie sposobów).

pozdrawiam

Marek

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedną z osób korzystających z pakietu rodzinnego HIFI i mam pytanie dotyczące liczby urządzeń, na których można słuchać Tidala. Czy jest jakieś ograniczenie w tym zakresie? Tzn. czy mogę np. w domu słuchać przez aplikację desktopową, w pracy przez www i mieć jeszcze podłączony do konta telefon? Czy jednoczesne słuchanie 2 osób na tym samym koncie na innych urządzeniach jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, hasos napisał:

Jestem jedną z osób korzystających z pakietu rodzinnego HIFI i mam pytanie dotyczące liczby urządzeń, na których można słuchać Tidala. Czy jest jakieś ograniczenie w tym zakresie? Tzn. czy mogę np. w domu słuchać przez aplikację desktopową, w pracy przez www i mieć jeszcze podłączony do konta telefon? Czy jednoczesne słuchanie 2 osób na tym samym koncie na innych urządzeniach jest możliwe?

Każdy z userów może odtwarzać niezależnie na 1 urządzeniu. Wiec Ty ze swojego konta możesz, i każdy z pozostałych userów ze swojego konta. Urządzeń możesz kilka zarejestrować na jednym userze (ja mam 3 lub 4) ale na raz nie można puścić z jednego usera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

                Witam, będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Posiadam odtwarzacz multimedialny na androidzie „Zidoo Z1000” połączony poprzez DAC do wzmacniacza. Zainstalowałem aplikację USB audio player pro, aby nie włączać telewizora steruje w/w aplikacją poprzez telefon i aplikację bubbleUPnP.

1. Jeżeli w tej konfiguracji odtwarzam muzykę z Tidala to leci ona z BubbleUPnP czy USB audio player pro? Jeżeli z bubbleUPnP to czy jest sens dokupienie wtyczki MQA do USB audio player pro?

2. Posiadam zainstalowane USB audio player pro na Zidoo Z1000 oraz na telefonie. Po uruchomieniu w USB audio player pro na Zidoo „Start UPnP renderer”, czy z aplikacji USB audio player pro na telefonie nie powinienem mieć możliwość sterowania (renderowania) Tidalem na Zidoo gdyż powyższy program ma również opcję: „UPnP/DLNA servers”? Czy po prostu źle to rozumieniem?

3. Czy ktoś z formowaczów ma propozycję innego (najkorzystniejszego) odtwarzania muzyki poprzez Tidala za pośrednictwem w/w urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odtwarzać Tidala na UAPP i sterować odtwarzaniem za pomocą aplikacji BubbleUPnP zainstalowanej na telefonie musisz włączyć funkcję „Start UPnP renderer” w UAPP. Ta aplikacja staje się wtedy rendererem czyli odbiornikiem strumienia przesyłanego z telefonu. Jeśli chodzi o MQA to w sprzęcie stacjonarnym nie warto się tym interesować, pliki MQA są skompresowane stratnie. Lepiej odtwarzać pliki bezstratne 24 bit. Opcja „UPnP/DLNA servers” służy do odtwarzania plików z serwera plików typu NAS dostępnego w lokalnej sieci. Nie ma możliwości sterowania odtwarzaniem UAPP za pomocą drugiego UAPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój streamer natywnie nie obsługuje TIDAL mogę słuchać na stacjonarnym sprzęcie tylko za pomocą mconnect streamer jako rendren ale jakość jest słaba a pliki master czyli mqa grają dziwnie ( dac nie obsługuje mqa) podpowiedzcie mi jakiś prosty sposób na odtwarzanie TIDAL do dac po usb z dobrą jakością dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackromek napisał:

Witam mój streamer natywnie nie obsługuje TIDAL mogę słuchać na stacjonarnym sprzęcie tylko za pomocą mconnect streamer jako rendren ale jakość jest słaba a pliki master czyli mqa grają dziwnie ( dac nie obsługuje mqa) podpowiedzcie mi jakiś prosty sposób na odtwarzanie TIDAL do dac po usb z dobrą jakością dźwięku

Jakość 24/44 możesz uzyskać np. z USbridge, jeśli po USB, albo z Maliny. Jeśli dac nie obsługuje MQA, to nic więcej nie wyciśniesz. Wyjście to rezygnacja z daca np. na rzecz takiego, który obsługuje albo Lumin.

Sam stoję właśnie przed takim wyborem i waham się pomiędzy qutestem + usbridge a luminem d2. Qutest gra dla mnie lepiej, ale lumin bije go funkcjonalnością, i też gra bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.