Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, to takie podwójne zaprzeczenie. Włączając tą opcję wyłączasz dekodowanie w aplikacji, ale wtedy bez wsparcia sprzętowego defacto uzyskujesz pogorszenie dźwięku względem oferowanych przez Tidal możliwości. Natomiast pozostawiając tą opcję nie włączoną, zdajesz się na dekodowanie MQA przez aplikację i teraz masz możliwość korzystania z tego formatu, polecam bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za informację.

A teraz pytanie z innej beczki - słucham przez aplikację na miniPC podłączonego do dobergo dac'a. Czy przesiadając się np. na CA StreamMagic zyskam coś na jakości dźwięku, czy tylko wygodę użytkowania? Albo inaczej - czy jest jakieś urządzenie (np. strumieniowiec) chętnie baz dac, który wniósłby sporo do jakości grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem wielkim nie jestem, ale generalnie największy wpływ na dźwięk (mówiąc tylko o sprzęcie) ma przetwornik oraz jego zasilanie. Transport - bo tak trzeba nazwać stream'a bez DAC'a - odgrywa tu drugorzędną rolę i bardziej funkcjonalną niż brzmieniową.

Musisz jeszcze pamiętać o materiale on też musi być wystarczająco gęsty żeby można było w pełni skorzystać z dobrodziejstw DAC'a.

Wracając do Twojego pytania, to raczej wątpię aby jakieś urządzenie streamingowe bez DAC'a miało na tyle znaczący wpływ na dźwięk, aby było warte ekstra zakupu - oczywiście w stosunku do tego co masz obecnie.

Musisz jeszcze pamiętać o możliwościach i ograniczeniach wejścia USB są różnice pomiędzy np standardem 1.0 a 2.0 - to też należy uwzględnić.

Możesz na przykład rozważyć zakup odtwarzacza sieciowego z DACiem wspierającym sprzętowo MQA np. Onkyo 6170 lub Pioneer 30/50/70AE, zyskał byś wtedy funkcjonalności wynikające ze sterowania zdalnego (choć nie zawsze aplikacje producentów sprzętu, są tak funkcjonalne jak oryginalna aplikacja danej platformy streamingowej) oraz możliwość sprzętowego dekodowania MQA  - czy te korzyści są warte poniesionego wydatku - musisz na to odpowiedzieć sobie sam ;) Więcej już chyba w tym temacie nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie funkcjonalność mam na poziomie zerowym. Bo muszę mieć uruchomiony PC (to nie problem, bo praktycznie i tak jest włączony czły czas), dodatkowo włączony TV i z tego poziomu klikając myszką sterować aplikacją. A ponieważ nie mam regulacji głosu w dac ani pilota do wzmacniacza to jeszcze pozostaje bieganie do szafki , żeby regulować głośność. Dlatego oprócz poprawy jakości szukam jeszcze wygodnego rozwiązania.

Swego czasu marek.pap polecał Bubble Upnp, ale niestety wywala mi błędy cały czas, więc szukam gotowego rozwiązania w jednej obudowie.

Ewentualnie dołożę sobie do dac regulację głośności, ale cały czas pozostaje konieczność odpalania tv i klikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poprawić funkcjonalność bez inwestowania w nowy sprzęt, to proponuję zainstalować na PC Foobara 2000 z wtyczką foo_upnp. Na smartfonie (tablecie) z Androidem zainstaluj BubbleUPnP. Teraz ważna jest kolejność uruchamiania. Najpierw uruchom BubbleUPnP a następnie Foobara. W aplikacji BubbleUPnP jako renderer będzie dostępny foobar2000, wybierz go jako odtwarzacz. Po wybraniu płyty z Tidala i uruchomieniu odtwarzania, strumień audio zostanie przesłany do Foobara na PC. Dodatkową korzyścią jest możliwość sterowania głośnością za pomocą suwaka w BubbleUPnP. Wadą tego rozwiązania jest to, że smartfon nie jest tylko pilotem ale też źródłem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale serwer wywala mi błędy cały czas i nie wiem dlaczego. Nie widzi połaczenie i pokazuję błąd chyba 501. Przeszedłem przez procedurę naprawczą, ale ni cholery nie chce zaskoczyć. Także tu się poddałem. Jutro zainstaluję na próbę roona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić System Daphile zainstalowany na terminalu PC. Dalej jest konwerter USP/SPDIF i DAC. Sterowanie tabletem.

Jeżeli chcesz wydać dużo pieniędzy to są gotowe komputerki typu Auralic, Bluesound albo Lumin ?

Edytowane przez woyski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marek.pap napisał:

Jeśli chcesz poprawić funkcjonalność bez inwestowania w nowy sprzęt, to proponuję zainstalować na PC Foobara 2000 z wtyczką foo_upnp. Na smartfonie (tablecie) z Androidem zainstaluj BubbleUPnP. Teraz ważna jest kolejność uruchamiania. Najpierw uruchom BubbleUPnP a następnie Foobara. W aplikacji BubbleUPnP jako renderer będzie dostępny foobar2000, wybierz go jako odtwarzacz. Po wybraniu płyty z Tidala i uruchomieniu odtwarzania, strumień audio zostanie przesłany do Foobara na PC. Dodatkową korzyścią jest możliwość sterowania głośnością za pomocą suwaka w BubbleUPnP. Wadą tego rozwiązania jest to, że smartfon nie jest tylko pilotem ale też źródłem sygnału.

W jaki sposób przesyłany jest plik audio z telefonu do PC, w rozwiązaniu które proponujesz? Mówimy o strumieniu audio poprzez Bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Allmr napisał:

Auralic, Lumin - ceny dla mnie nie do przyjęcia. Bluesounda miałem na testy, słuchałem pół godziny, dalej się nie przemogłem.

 

A Bluesound + Chord Qutest? Czy jakość BS podawanego sygnału będzie ok? Rozważam BS lub używkę Lumina D1

Edytowane przez Mariuszdarade
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marek.pap napisał:

Strumień jest przesyłany w sieci lokalnej wi-fi poprzez DLNA. W ten sam sposób można przesłać Spotify po zainstalowaniu w Foobarze wtyczki foo_input_spotify.

Posłużyłem się zbytnim uproszczeniem tematu. Wtyczka foo_input_spotify dodaje Foobarowi funkcję "spotify connect". Zatem strumień Spotify jest pobierany przez Foobara bezpośrednio z sieci. Aplikacja Spotify na smartfonie jest tylko do sterowania odtwarzaniem (także głośnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Allmr napisał:

Bluesounda miałem na testy, słuchałem pół godziny, dalej się nie przemogłem.

Bluesounda wymieniłem na terminal PC z Daphile do tego konwerter Singxer SU1 (polecam).

Sam widzisz, że nie da się wygodnie, dobrze i całkiem tanio :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, woyski napisał:

Bluesounda wymieniłem na terminal PC z Daphile do tego konwerter Singxer SU1 (polecam).

Sam widzisz, że nie da się wygodnie, dobrze i całkiem tanio :-)

Daphile jest na prawdę wygodny. Czego używasz do sterowania? JA mam apkę Orange Squeeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze auralic mini i sotm. Drugi wymaga źródła, czyli np. komputera lub NAS. N70AE gra całkiem przyzwoicie, warto spróbować. 

1 godzinę temu, woyski napisał:

Bluesounda wymieniłem na terminal PC z Daphile do tego konwerter Singxer SU1 (polecam).

Sam widzisz, że nie da się wygodnie, dobrze i całkiem tanio :-)

Gra ci to lepiej niż malina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariuszdarade napisał:

A Bluesound + Chord Qutest? Czy jakość BS podawanego sygnału będzie ok? Rozważam BS lub używkę Lumina D1

Mam dobrego dac'a więc nie rozważałem zmiany. Trudno mi powiedzieć, ja nie byłem zadowolony, musisz wypożyczyć i sam sprawdzić.

35 minut temu, marek.pap napisał:

Jeśli będziesz korzystał z Foobara, to niepotrzebny jest BubbleUPnP Server.

To teraz się zdziwiłem. Myślałem, że trzeba postawić na PC Server i kontroler na tablecie/telefonie. Masz może jakiś link do manuala jak to odpalić - chętnie bym spróbował. Po raz trzeci i ostatni.

2 godziny temu, woyski napisał:

Bluesounda wymieniłem na terminal PC z Daphile do tego konwerter Singxer SU1 (polecam).

Sam widzisz, że nie da się wygodnie, dobrze i całkiem tanio ?

No dobrze, ale skoro mam miniPC i dac to w zasadzie muszę tylko zainstalować daphile - czy źle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Allmr napisał:

No dobrze, ale skoro mam miniPC i dac to w zasadzie muszę tylko zainstalować daphile - czy źle rozumiem?

Dobrze, instalujesz Daphile na miniPC, po USB podłączasz DAC i gra. Do sterowania najlepsza jest aplikacja Orange Squeeze na androida. Taki tandem, jest bardzo wygodny w użytkowaniu. 

Warto pomysleć o pasywnym miniPC najlepiej z zasilaczem liniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek_72737 napisał:

Ekspertem wielkim nie jestem, ale generalnie największy wpływ na dźwięk (mówiąc tylko o sprzęcie) ma przetwornik oraz jego zasilanie. Transport - bo tak trzeba nazwać stream'a bez DAC'a - odgrywa tu drugorzędną rolę i bardziej funkcjonalną niż brzmieniową.

Nie zgodzę się- źródło ma ogromne, równorzędne znaczenie.

To jest tak samo jak przy innych źródłach (gramofon, CD itd); nawet najlepsze konfiguracje kolumn+wzmacniacz/końcówka nie naprawią tego co jest (albo częściej - czego nie ma) na wejściu.

Najlepiej to określa angielskie powiedzenie "shit in- shit out"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrb napisał:

Nie zgodzę się- źródło ma ogromne, równorzędne znaczenie.

To jest tak samo jak przy innych źródłach (gramofon, CD itd); nawet najlepsze konfiguracje kolumn+wzmacniacz/końcówka nie naprawią tego co jest (albo częściej - czego nie ma) na wejściu.

Najlepiej to określa angielskie powiedzenie "shit in- shit out"

Tak, ale w takim przypadku jw. to DAC jest źródłem, streamer pełni role transportu. Transport nie jest źródłem dźwięku (w postaci analogowej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2019 o 12:26, skali napisał:

Takie pytanie mam : które odtwarzacze sieciowe umożliwiają  korzystanie z oryginalnej aplikacji Tidal np. na Ipadzie bez "odpalania" własnej aplikacji producenta ?

Aplikacja/odtwarzacz Prisma od Primare tak ma. Mając go dłuższy czas tak waśnie grałem - z aplikacji Tidala w telefonie

 

1 godzinę temu, cichom napisał:

Tak, ale w takim przypadku jw. to DAC jest źródłem, streamer pełni role transportu.

Dlatego, jak wiemy, są dobre i złe transporty. I takie (dobre i złe) źródła w postaci transport+DAC. 

Jeśli w takiej parze coś niedomaga to nic nie pomoże ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Allmr napisał:

To teraz się zdziwiłem. Myślałem, że trzeba postawić na PC Server i kontroler na tablecie/telefonie. Masz może jakiś link do manuala jak to odpalić - chętnie bym spróbował. Po raz trzeci i ostatni.

Na PC instalujesz Foobara 2000, a później wtyczkę foo_upnp. Ta wtyczka uruchamia w Foobarze "Media Server" i "Media Renderer". Na tablecie/telefonie instalujesz BubbleUPnP. W tej aplikacji logujesz się na swoje konto do Tidala. Tylko pierwszy raz, apka zapamiętuje użytkownika. Teraz uruchamiasz Foobara na PC. Po chwili w BubbleUPnP jako urządzenie odtwarzające pojawi się "foobar2000 Renderer", wybierasz go jako odtwarzacz. Wybierasz w Bubble jako źródło Tidala, uruchamiasz odtwarzanie płyty i gra Foobar na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cichom napisał:

Daphile jest na prawdę wygodny. Czego używasz do sterowania? JA mam apkę Orange Squeeze.

Używam przeglądarki i numeru IP. Niedawno odkryłem, że Daphile świetnie ripuje płyty CD :-)

8 godzin temu, Allmr napisał:

No dobrze, ale skoro mam miniPC i dac to w zasadzie muszę tylko zainstalować daphile - czy źle rozumiem?

Dobrze. Tak jak napisał cichom. Możesz też wypróbować zewnętrzny konwerter USB/SPDIF. Czasami implementacje USB w DAC-ach nie są najlepsze.

7 godzin temu, Allmr napisał:

Ok. To zanim na szybko i "w nerwach" zakupie jakiś streamer to spróbuję Daphile i Roona.

Bardzo słusznie, chociaż Roon z tego co wiem ma spore wymagania sprzętowe w przeciwieństwie do Daphile.

8 godzin temu, hasos napisał:

Gra ci to lepiej niż malina?

Nie testowałem maliny, ale nie sądzę, żeby było lepiej czy gorzej.

7 godzin temu, cichom napisał:

Warto pomysleć o pasywnym miniPC najlepiej z zasilaczem liniowym.

Terminal jest pasywnym PC. Zasilanie liniowe w tym przypadku nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, woyski napisał:

Używam przeglądarki i numeru IP. Niedawno odkryłem, że Daphile świetnie ripuje płyty CD :-)

Spróbuj sterować przez Orange Squeeze - hiper wygoda.

 

13 minut temu, woyski napisał:

Terminal jest pasywnym PC. Zasilanie liniowe w tym przypadku nie ma znaczenia.

Jak nie ma jak ma. To że pasywny to tylko że nie ma szumiących wiatraków. Zasilanie liniowe zawsze mniej sieje niż zasilacze impulsowe. Do dużego PC jednak to spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, woyski napisał:

Bardzo słusznie, chociaż Roon z tego co wiem ma spore wymagania sprzętowe w przeciwieństwie do Daphile.

 

Wczoraj uruchomiłem Roon'a. Bajecznie prosta instalacja. W Foobarze mam płyty ułożone wg. folderów, tu niestety porozrzucał mi w przeróżny sposób. Trzeba byłoby wszystko tagować. Na dodatek przez pół godziny nie był w stanie zaciągnąć biblioteki. Co do Tidala - w zasadzie moge powiedzieć, że nie chodzi, co chwila rwie połączenie Zrywa tez połączenie z telefonem. Niestety na moim PC tego nie uciągnę, musiałbym dokupić pewnie jakiegoś Sotm'a albo coś w tym stylu. Jak już coś zagrało, to wyraźnie lepiej niż z aplikacji Tidal'a.

Dzisiaj testuję dalej inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cichom napisał:

Spróbuj sterować przez Orange Squeeze - hiper wygoda.

Używam iPada. Nie wiem nawet czy jest apka na iOS-a. Przyzwyczaiłem się do przeglądarki. Jest ok.

9 godzin temu, cichom napisał:

Jak nie ma jak ma. To że pasywny to tylko że nie ma szumiących wiatraków. Zasilanie liniowe zawsze mniej sieje niż zasilacze impulsowe. Do dużego PC jednak to spory wydatek.

Sprawdzałeś? Faktycznie słyszysz różnicę? Zasilacze impulsowe sieją, ale w przypadku PC nie ma to znaczenia. Komp wysyła tylko dane. Co innego konwerter czy DAC. Tutaj słychać dużą różnicę na korzyść zasilacza liniowego.

31 minut temu, Allmr napisał:

Niestety na moim PC tego nie uciągnę

Do Daphile wystarczy terminal PC za ok. 100 zł. Używam Dell Wyse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam taki problem: słucham TIDAL-a na streamerze pioneer n-70ae, podłączonym do sieci przez wifi (neostrada/funbox). Pliki FLAC  (44.1/16) grają bez problemu i to całkiem fajnie. Natomiast każdy plik MQA po ok. 30-60 sek. zaczyna charczeć i milknie, mimo że pasek stanu na ekranie odtwarzacza posuwa się naprzód. Nieważne, czy plik MQA wyświetla się jako 41, 48, 96, 192 kHz - nie da się odtworzyć w całości. Czy przeszkodą może tu być zbyt słaby transfer po wifi? Witryna routera pokazuje mi 28-29 Mbit/s. Czy ktoś, kto w ten sam sposób "ciągnie" muzykę, może napisać, jaki ma transfer. 

Próbowałem też w ustawieniach TIDAL-a zmienić (obniżyć) jakość streamingu z Master na HiFi, ale nic to nie daje: pliki oznaczone w serwisie jako MQA nadal odtwarzają się jako MQA. Ki czort? 

W listopadzie na stronie pioneera ukazała się aktualizacja oprogramowania streamera. Po jej zainstalowaniu nagle wszystkie pliki, nieważne w jakim standardzie nagrane (FLAC, MQA), zaczęły się odtwarzać w jakości 48/16 i grały dobrze, ale po wyłączeniu streamera i ponownym włączeniu następnego dnia wszystko wróciło do (złej) normy. 

Z góry dziękuję za ew. uwagi. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.