Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki eksperymentów cd:

Dzięku marek.pap zainstalowałem Tidala i przez Bubble Upnp puszczam na foobara - wszystko działa. Sama aplikacja niestety mało przejrzysta i intuicyjna. No i dźwięk niestety bardzo słaby. Nie wiem dlaczego. 

Na razie najlepiej było z roona, ale go nie kupię z powodów sprzętowych. No i porozrzucał mi całą bibliotekę, musiałbym od nowa wszystko tagować. Bez sensu.

Na weekend czeka daphile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Allmr napisał:

No i dźwięk niestety bardzo słaby. Nie wiem dlaczego.

Czy w ustawieniach BubbleUPnP dotyczących Tidala zmieniłeś "audio quality" na FLAC? Po instalacji program standartowo ustawia jakość na AAC 320 kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do korzystających z mac mini mianowicie czy można sterowac pilotem apple aplikację tidala ? bo jako tako pilota nie mam oryginalnego apple ale mam logitecha którego skonfigurowałem jako pilot do apple mac mini i on działa ale tylko na tym skopanym itunes a chciałbym sterować przełączać chociaż kawałki na apce tidala czy jest to możliwe w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 14:06, chetnyxl napisał:

Cześć,

mam taki problem: słucham TIDAL-a na streamerze pioneer n-70ae, podłączonym do sieci przez wifi (neostrada/funbox). Pliki FLAC  (44.1/16) grają bez problemu i to całkiem fajnie. Natomiast każdy plik MQA po ok. 30-60 sek. zaczyna charczeć i milknie, mimo że pasek stanu na ekranie odtwarzacza posuwa się naprzód. Nieważne, czy plik MQA wyświetla się jako 41, 48, 96, 192 kHz - nie da się odtworzyć w całości. Czy przeszkodą może tu być zbyt słaby transfer po wifi? Witryna routera pokazuje mi 28-29 Mbit/s. Czy ktoś, kto w ten sam sposób "ciągnie" muzykę, może napisać, jaki ma transfer. 

Próbowałem też w ustawieniach TIDAL-a zmienić (obniżyć) jakość streamingu z Master na HiFi, ale nic to nie daje: pliki oznaczone w serwisie jako MQA nadal odtwarzają się jako MQA. Ki czort? 

W listopadzie na stronie pioneera ukazała się aktualizacja oprogramowania streamera. Po jej zainstalowaniu nagle wszystkie pliki, nieważne w jakim standardzie nagrane (FLAC, MQA), zaczęły się odtwarzać w jakości 48/16 i grały dobrze, ale po wyłączeniu streamera i ponownym włączeniu następnego dnia wszystko wróciło do (złej) normy. 

Z góry dziękuję za ew. uwagi. Pozdrawiam wszystkich!

spróbuj podłączyć kablem LAN wtedy sie przekonamy czy problem po stronie słabego wifi czy oprogramowania  streamera/kłopotów Tidala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam Pionka tylko N-50AE i ostatnio w ogóle nie pokazuje mi plikow jako mqa tylko flac, te które kiedys widnialy jako mqa...

chyba nie jest to wina tego ze mam Tidala hifi za 2 zł na 4 miechy :)

nie wnikam, gra to dobrze , mnie wystarczy, moze faktycznie jakas aktualizacja softu jest wymagana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 12:52, marek.pap napisał:

Czyli problem z połaczeniem wi-fi. Sprawdź jeszcze jakość połączenia będąc blisko routera wi-fi.

Być może, ale u mnie na wsi już nic na to nie poradzę. Aplikacja Tidala (klikana bezpośrednio) hula bez żadnych zwieszeń.

Od rutera jestem 2m.

Edytowane przez Allmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, costa brava napisał:

spróbuj podłączyć kablem LAN wtedy sie przekonamy czy problem po stronie słabego wifi czy oprogramowania  streamera/kłopotów Tidala

Też o tym myślę. A Ty łączysz się via WLAN? Z jakim przesyłem?

W dniu 5.12.2019 o 19:11, woyski napisał:

Moim zdaniem problem leży w oprogramowaniu Pioneera.

Czyli uważasz, że ten transfer jest wystarczający na MQA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam N70AE, po WiFi nie było szans na dobry przesył danych, zwłaszcza w MQA, 3 metry od urządzenia antena, przełączyłem się na kabel, niestety ponad 10 metrów potrzebowałem, ale teraz działa bez zastrzeżeń.

Kiedyś był znaczek MQA, ale od jakiegoś czasu zniknął i ma tylko info 48/24 i to wszystko. Też się zastanawiam co ma źle.

Chyba przedzwonię do Pioneera i zapytam u źródła czy wszystko jest ok.
Myślę o kupnie jakiegoś lepszego przewodu LAN, ale nie wiem czy w tak długim odcinku cokolwiek warto kupić i czy jest sens.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, costa brava napisał:

sprobuj inny ruter, dobre wifi musi uciagnac,  a transfer 20 mbit od dostawcy internetu spokojnie wystarcza ,nawet dwa razy 

No nie do końca,  bo jeśli ma normalny router jednopasmowy to po wifi nie osiągnie pełnego transferu jaki ma od dostawcy, wtedy taki transfer trzeba podzielić przynajmniej przez 2, a nie wiem czy nie więcej. 

Gdyby natomiast miał router dwupasmowy i jego laptop obsługiwał WiFi w standardzie (802.11 b/g/n/ac) ważne jest to /ac, to wtedy na paśmie 5Ghz wykorzysta pełny transfer od dostawcy w innym przypadku ma to co napisałem wcześniej.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, worms napisał:

 

Kiedyś był znaczek MQA, ale od jakiegoś czasu zniknął i ma tylko info 48/24 i to wszystko. Też się zastanawiam co ma źle.

Chyba przedzwonię do Pioneera i zapytam u źródła czy wszystko jest ok.
 

dokładnie tak jest, na plikach MQA Studio pokazuje FLAC 48kHz/24 bit...

a pliki natywnie we Flac pokazuje 44.1/16

 

ja mam kabel LAN krotszy niz 10 m ale nawet łączony przez 2 mufki i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki...czy ktos znalazł sposób jak ponumerowac ulubione stacje radiowe w aplikacji TuneIn (czyli tez Pioneerze) ewentualnie zmienic ich kolejnosc...? jedyny sposób jaki widzę to usunięcie z ulubionych i z powrotem dodanie, wtedy pojawi sie na końcu listy...ale to zmuudna praca przy ponad 100 ulubionych stacjach ...bo mam lekki bałagan chciałbym je uporządkować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marek.pap napisał:

Ja mam internet 150 Mb/s, ale tylko przez kabel podpięty do routera. Na wi-fi maksymalnie 65 Mb/s.

No widzisz, a gdybyś miał router dwupasmowy i laptop obsługujący wifi 802.11 b/g/n/ac, to wykorzystał byś po wifi w pełni 150Mb/s.

Ale to i tak wystarczy.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 1000Mb/s i router dwupasmowy na kablu cat8 vention mam 1,1 Gb/s wifi 800Mb/s ograniczeniem może być tylko słaby komp ale zarówno na win10 z dell 9020M na i7 ram 16gb czy na mac i5 ram 8gb zwiech nie ma ,moim zdaniem tylko i wyłącznie kabel do streamu , znowu na node2i przy necie wczesniejszym 500Mb/s kabel cat7 czasami lubiał przyfisiwać ale to bardzo żadko , myślę że kabel ethernet rj45 tez ma znaczenie , a po wifi to wieczna loteria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 23:30, costa brava napisał:

sprobuj inny ruter, dobre wifi musi uciagnac,  a transfer 20 mbit od dostawcy internetu spokojnie wystarcza ,nawet dwa razy 

W tej chwili sytuacja jest taka: zainspirowany przez @woyski zresetowałem n-70ae do ustawień fabrycznych. Pomogło o tyle, że przerwy w odtwarzaniu plików MQA zdarzają się co ok. 20 minut (poprzednio było ok. 30 sek.!), czyli jest lepiej, ale nadal denerwująco. Zastanawiam się, czy teraz to kwestia prędkości transferu? Trzeba będzie zrobić skrętkę sieciową (ok. 8 m) i sprawdzić przesył po kablu. Niestety, pół roku temu robiłem remont w mieszkaniu, więc na myśl o kuciu, gipsowaniu etc. ścian mam dreszcze. Odpada!

U mnie na ekranie urządzenia i w aplikacji Remote wyświetla się, że plik jest MQA. Mało tego, kropeczka w aplikacji raz jest zielonkawa, raz niebieskawa - czy te kolory coś znaczą?

Mój router obsługuje dwa pasma - 2,4 i 5 MHz. Typ routera - to co daje Orange, czyli Sagemcom CS50001. 

Piszecie o kompie. Po co komp? Do obsługi TIDALA wystarczy mi streamer i telefon z aplikacją, a jak się uprzeć, to i samym pilotem da się obsłużyć, tylko nieco mniej wygodnie. 

Próbowałem  odtwarzać muzykę via Chromecast lub AirPlay, ale jakość wyraźnie słabsza. 

Na marginesie: posłuchajcie Melody Gardot, Live in Europe - 4 utwory koncertowe, wyświetla się w TIDAL-u w nowościach, znakomicie nagrane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chetnyxl napisał:

Trzeba będzie zrobić skrętkę sieciową (ok. 8 m) i sprawdzić przesył po kablu.

Grzecznie zapytam, a po co? Do testu wystarczy przenieść odtwarzacz w pobliże routera i podłączyć krótkim kablem. Odsłuch można zrobić na słuchawkach, żeby nie przenosić kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo Ty masz 70tke , problem z mqa występuje tylko w 50tkach...notabene chciałbym je kiedys porównać bo 50tka naprawdę może sie podobać 

do pełnej funkcjonalności brak mi tylko wpisywania liter do Tidala z panelu przedniego (niezbędny jest pilot) i brak możliwości przejścia do stanu stand by z panelu, tez trzeba z pilota...z panelu tylko pełne wyłączenie 

i juz nie wyciągalbym pilota z szuflady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, costa brava napisał:

no bo Ty masz 70tke , problem z mqa występuje tylko w 50tkach...notabene chciałbym je kiedys porównać bo 50tka naprawdę może sie podobać 

do pełnej funkcjonalności brak mi tylko wpisywania liter do Tidala z panelu przedniego (niezbędny jest pilot) i brak możliwości przejścia do stanu stand by z panelu, tez trzeba z pilota...z panelu tylko pełne wyłączenie 

i juz nie wyciągalbym pilota z szuflady:)

Zapraszam, jestem z Chorzowa. 

Można ustawić wyłącznik czasowy np. na 15 min., po tym czasie sam przejdzie w standby.

21 godzin temu, marek.pap napisał:

Grzecznie zapytam, a po co? Do testu wystarczy przenieść odtwarzacz w pobliże routera i podłączyć krótkim kablem. Odsłuch można zrobić na słuchawkach, żeby nie przenosić kolumn.

Racja! Czasem się człek zafiksuje i najprostszych rozwiązań nie widzi. Dzięki. 
Skądinąd przeniesienie odtwarzacza w pobliże routera w moim przypadku nie jest takie proste. Trzeba go wyciągnąć spod innego sprzętu i wyplątać z kabli. Nie wiem, czy zrobienie skrętki nie będzie łatwiejsze. 

A tak na marginesie: co zrobić, żeby albumy w standardzie MQA ładowały się w niższym (HiFi)? Zmiana w ustawieniach TIDAL-a nie pomaga. 

Edytowane przez chetnyxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

U mnie na ekranie urządzenia i w aplikacji Remote wyświetla się, że plik jest MQA. Mało tego, kropeczka w aplikacji raz jest zielonkawa, raz niebieskawa - czy te kolory coś znaczą?

 

Próbowałem  odtwarzać muzykę via Chromecast lub AirPlay, ale jakość wyraźnie słabsza. 

Na marginesie: posłuchajcie Melody Gardot, Live in Europe - 4 utwory koncertowe, wyświetla się w TIDAL-u w nowościach, znakomicie nagrane. 

 

Mógłbyś podać wersję jaką posiadasz oprogramowania, też posiadam 70 ae i niestety mqa przestało się palić i trochę mnie to denerwuje, wolałem jak miałem info ze jest to plik mqa.

Moje oprogramowanie to: 2130-4000-0000-0010

Jakiej apki używasz?

 

Dzieki za polecenie utworu, z chęcią przesłucham

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, worms napisał:

 

 

 

 

 

Mógłbyś podać wersję jaką posiadasz oprogramowania, też posiadam 70 ae i niestety mqa przestało się palić i trochę mnie to denerwuje, wolałem jak miałem info ze jest to plik mqa.

Moje oprogramowanie to: 2130-4000-0000-0010

Jakiej apki używasz?

 

Dzieki za polecenie utworu, z chęcią przesłucham

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Firmware ver.: 2140-5000-0000-0011-0000 (na stronie Pioneera jest aktualizacja).

Używam apki Pioneera Remote App - ściągnięte z AppStore, ale na androida chyba też jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.