Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, zaklepałem sobie używkę CA SM v2. , po screanach od właściciela widzę że nie odtwarza on utworów z tidal master w 24 bitach i 96 khz ( na przykładzie nowej płyty Red Hotów) tylko odtwarzą to we flack, tak jest? że z apki na androidzie nie hula tidal master? i tylko bo usb idą takie parametry? już prawie paczka szła do mnie ale teraz to się mocno zastanawiam czy nie lepiej Node 2i ? ... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

CA nie wspiera dekodowania MQA dlatego jakość Tidal Master nie będzie dostępna z aplikacji, która jest wbudowana.

Przy podłączeniu przez USB to komputer dekoduje MQA, wtedy można wyciągnąć więcej z takich albumów.

Edytowane przez Jacek_72737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacek_72737 napisał:

Cześć,

CA nie wspiera dekodowania MQA dlatego jakość Tidal Master nie będzie dostępna z aplikacji, która jest wbudowana.

Przy podłączeniu przez USB to komputer dekoduje MQA, wtedy można wyciągnąć więcej z takich albumów.

Jacku dlatego nie wiem czy  kupować streamer (używka), skoro mój lapek i Marantze SA8005 ogarniają Tidal Master.

Jedynie co denerwuje mnie bardzo to odpalanie lapka i długi usb do szafki z audio...

dla wygody obsługi z tabletu długo już myślę o CA SM6 v2, Node 2i lub Onkyo 6170.

niedawno zmieniłam prawie cały tor i za bardzo nie mam kasy... ale obsługa mnie wnerwia na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz35 napisał:

Jacku dlatego nie wiem czy  kupować streamer (używka), skoro mój lapek i Marantze SA8005 ogarniają Tidal Master.

Jedynie co denerwuje mnie bardzo to odpalanie lapka i długi usb do szafki z audio...

dla wygody obsługi z tabletu długo już myślę o CA SM6 v2, Node 2i lub Onkyo 6170.

niedawno zmieniłam prawie cały tor i za bardzo nie mam kasy... ale obsługa mnie wnerwia na maxa.

Tomku, to chyba jedyna droga żeby poprawić funkcjonalność.

Za Nodem przemawia apka, Onkyo 6170 ma taką sobie apkę ale dodatkowo FM/DAB oraz przetwornik, który chwyci parę więcej skrajnych formatów.

Korzystanie z laptopa + dobry DAC to rozwiązanie zapewniające chyba najwięcej możliwości i wyciskające najlepszą jakość dźwięku z dostępnych formatów i przetworników, ale funkcjonalnie trzeba do laptopa "podejść". Czytałem na tym forum o serwerach muzycznych, które obsługują Tidala za pomocą apki w telefonie i komunikują się zdalnie z odtwarzaczem w laptopie. Nie wiem natomiast jak jest z ergonomią takiego połączenia i jak jest z dekodowaniem MQA wtedy.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jacek_72737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz35 napisał:

Jedynie co denerwuje mnie bardzo to odpalanie lapka i długi usb do szafki z audio...

dla wygody obsługi z tabletu długo już myślę o CA SM6 v2, Node 2i lub Onkyo 6170.

niedawno zmieniłam prawie cały tor i za bardzo nie mam kasy... ale obsługa mnie wnerwia na maxa.

Na odpalanie lapka i długi kabel usb nie pomogę. Ale mogę pomóc w sprawie obsługi odtwarzania z tabletu. Na lapku zainstaluj Logitech Media Server i Foobar 2000 (z wtyczką foo_upnp) jako renderer. Do sterowania apka Squeezer na Androida. Przez LMS możesz odtwarzać pliki lokalne, serwisy muzyczne Deezer, Spotify, Qobuz, Tidal i radio internetowe (w tym Radio Paradise w jakości FLAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marek.pap napisał:

Na odpalanie lapka i długi kabel usb nie pomogę. Ale mogę pomóc w sprawie obsługi odtwarzania z tabletu. Na lapku zainstaluj Logitech Media Server i Foobar 2000 (z wtyczką foo_upnp) jako renderer. Do sterowania apka Squeezer na Androida. Przez LMS możesz odtwarzać pliki lokalne, serwisy muzyczne Deezer, Spotify, Qobuz, Tidal i radio internetowe (w tym Radio Paradise w jakości FLAC).

Marku czy jest gdzieś jakiś tutorial do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiego, który by to razem opisał. Wyszukiwałem na forach informacje i połączyłem w całość. Jeśli jesteś zainteresowany, postaram się pomóc. Na początek zainstaluj LMS i Foobara 2000. Do F2000 zainstaluj wtyczkę foo_upnp. Załączam widok panelu sterowania LMS.

 

LMS.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marek.pap napisał:

W Foobarze w Preferencjach włącz wyjście USB. Odtwórz dowolny plik, aby sprawdzić czy Foobar poprawnie przesyła strumień do DAC-a.

Jest ok, DAC odczytuje parametry zgodnie z formatem utworów.

18 minut temu, marek.pap napisał:

W Foobarze w Preferencjach włącz wyjście USB. Odtwórz dowolny plik, aby sprawdzić czy Foobar poprawnie przesyła strumień do DAC-a.

Jest ok, DAC odczytuje parametry zgodnie z formatem utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz otwórz panel kontrolny LMS i kliknij na "Pilot zdalnego sterowania". W przeglądarce otworzy się okno sterowania LMS.

Bez tytułu.png

Teraz otwórz panel kontrolny LMS i kliknij na "Pilot zdalnego sterowania". W przeglądarce otworzy się okno sterowania LMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

10 minut temu, marek.pap napisał:

Teraz otwórz panel kontrolny LMS i kliknij na "Pilot zdalnego sterowania". W przeglądarce otworzy się okno sterowania LMS.

Bez tytułu.png

Teraz otwórz panel kontrolny LMS i kliknij na "Pilot zdalnego sterowania". W przeglądarce otworzy się okno sterowania LMS.

Ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego że musiałem założyć konto w mysqueezebox.com i potem to konto wpisałem w LMS i w przeglądarce w ustawieniach srwewra, w które wszedłem po naciśnięciu na tego pilota zdalnego. W mysqueeze dodałem swoje konto Tidal i.... naradzie nic.

4 minuty temu, marek.pap napisał:

A po co aparat? Zrób zrzut ekranu i pokaż.

Pisze do Ciebie z telefonu. Na tym laptopie nie mam żadnych kont.

Mogę ci wysłać zdjęcie z telefonu messangerem, what's upem lub smsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 14:10, sir.jax napisał:

A co Cię denerwuje w tym lapku?

Zbyt długo startuje, czy co ? ?

startuje super, trzymanie go na kanapie lub na kolanach z podłączonym usb i zasilaniem. 

Generalnie CA SM 6 v2 Muda mod jedzie do mnie ? poniedziałek wtorek ma być

pewnie będę miał parę pytań co do obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

mam pytanie odnośnie Tidala masters a Chromecasta Audio po optyku.

Moj zestaw To Chromcast Audio > optyk> DAC Rotel RDD 1580 + Rotel Ra 06 SE + Focal chorus 706 i jest OK

ale czy jest jakaś opcja na zmuszenie Chromecasta do grania masters ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie nie aktualne, znalazlem rowiązanie, program mconnect lite pozwala grać master na chromecast, 24 bity, ale obniża kHz zawsze z wyższych wartosci do 48 kHz
U mnie gra 24/96 przez mconnect

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co może na to wypytywać, ale nie sądzę by był to telefon. O tym jakie są częstotliwości informuje mnie wyświetlacz na Rotelu RA-12. Jeśli nie na pliku Tidal Masters to spróbuj ściągnąć plik hi-res na telefon. Mam kilka testowych 24/192 i Chromecast Audio przycina je do 24/96 kHz.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gawrysiak.a napisał:

Jeśli nie na pliku Tidal Masters to spróbuj ściągnąć plik hi-res na telefon. Mam kilka testowych 24/192 i Chromecast Audio przycina je do 24/96 kHz.
 

Mnie chodzi tylko o tidala, czylli uzyskujesz 96 khz puszczajac pliki master z tidala? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi tylko o tidala, czylli uzyskujesz 96 khz puszczajac pliki master z tidala? 

Ani bezpośrednio przez Tidal na Android ani Tidal przez Mconnect nie daje więcej niż 48kHz :-(. To znaczy, że ogranicza Chromecast Audio, z drugiej zaś strony kiedy mam hi-res na telefonie i przesyłamy je przez Mconnect to idzie 24/96kHz, więc to jest jakaś niezgodność formatów....Może by się ktoś wypowiedział merytorycznie w tym temacie???

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gawrysiak.a napisał:

więc to jest jakaś niezgodność formatów

Nie ma niezgodności formatów. Chromecast Audio może przenieść pliki 24/96 ale pod warunkiem, że takie otrzyma. Aby z Tidala otrzymać pliki 24/96, to muszą zostać zdekodowane przez dekoder MQA. Ani aplikacja Tidal na Androida, ani Mconnect nie dekodują plików Master do poziomu 24/96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niezgodności formatów. Chromecast Audio może przenieść pliki 24/96 ale pod warunkiem, że takie otrzyma. Aby z Tidala otrzymać pliki 24/96, to muszą zostać zdekodowane przez dekoder MQA. Ani aplikacja Tidal na Androida, ani Mconnect nie dekodują plików Master do poziomu 24/96.

Ok, rozumiem, rozpakowana jest jedynie pierwsza warstwa.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.