Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, gawrysiak.a napisał:

rozpakowana jest jedynie pierwsza warstwa

Właściwie to nie jest rozpakowywana. Mconnect jedynie udostępnia pliki Master, nie dekoduje (rozpakowywuje) ich. Pliki Master po zdekodowaniu pierwszej warstwy mają 24/96 (lub 88,2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przykład piosenki, jak na obrazku w załączeniu. Plik mqa ma 24/96 natywnie. A mconnect może zagrać go jako 24/48. Czyli to program nie jest w stanie zagrać natywnego pliku? Czy taka zmiana kHz ma duży wpływ na jakość muzyki? 

Screenshot_20200115-170724.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K_69871 napisał:

Czyli to program nie jest w stanie zagrać natywnego pliku?

Ten plik (24/96) jest zakodowany do postaci 24/48. Aby uzyskać pełną jakość 24/96 potrzebny jest program z wbudowanym kodekiem MQA.
Czy taka zmiana jest słyszalna, to na tym forum od dawna toczą się wojny pomiędzy zwolennikami i sceptykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach korzystania z Mojo+Poly postanowiłem wypróbować z nim TIDAL. MojoPoly służy mi zwykle jako stacjonarny DAC / streamer podłączony do systemu REGA. Najczęściej słucham plików z karty SD i kontroluję to przez aplikację Soundirok z iPhone. Brzmi to super, ale jeśli można inaczej i to najmniej FLAC, to czemu nie Tidal.

Zastanawia mnie co właściwie daje (znaczy) integracja TIDAL w Poly (w Gofigure app) i jaka jest najlepsza opcja streamowaia muzyki z TIDAL do Poly z iPhone’a.

1. Mam aplikację Mconnect, która ma „normalną” integrację z TIDAL, czyli wchodzę w opcję TIDAL w bibliotece i mam tam taki TIDAL tyle, że w środku tej aplikacji (Mconnect). Zaznaczam w Mconnect, aby muzyka leciała do Poly [Renderer] i mogę sobie słuchać Tidala z Mconnect.

2. Ale jest też druga opcja tu, zgodna z opisem CHORDa na stronie FAQ: https://chordelectronics.co.uk/faqs-category/streamers/ w części o Tidal i Qobuz (tyle, że ja 8player nie lubię akurat i używam Mconnect, ale jest dokładnie tak samo). I tu mam Moją Muzykę itp. z TIDAL widzianą jako foldery albumów. Mconnetc widzi to w Local Server -> Poly [Renderer]-mediaserver -> i tu są foldery.

Czy w tym przypadku to tak jakby POLY odtwarza muzykę z TIDAL, nie ma tu „streamowania”? iPhone i Mconnect nie „psują” muzyki z Tidal, bo leci ona z POLY? Chyba, że opcja nr. 1 to to samo? ?

3. Czy może zwyczajnie streamować z aplikacji TIDAL przez Airplay do POLY, bo w sumie te opcje są właściwie takie same i dla dźwięku nie ma to znaczenia?

Jaka jest różnica między tymi opcjami, a może jest jeszcze inna lepsza w moim przypadku?

Będę wdzięczny za wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozkminiam tego Tidala i stwierdzam, że materiały Master i Atmos w ofercie tego portalu to fikcja...

Dla czego:

1. Nigdy transfer stratny (oferowany przez jakość Master) nie będzie lepsza niż bezstratny flac, niezależnie od napompowanego transferu.

2. Pliki atmos można tylko i wyłącznie odtwarzać na telefonach niektórych producentów, co w ogóle jest pomyłką i typowym marketingiem. Nie da się tego pliku odtworzyć na sprzęcie stacjonarnym w konfiguracji min 5.1.2 gdzie ten efekt możliwy do uzyskania - efekt przestrzenny oparty na obiektach nie kanałach. Nie na słuchawkach jak sugeruje Tidal...

3. Nie da się odtworzyć plików Master i Atmos w aplikacji Tidal ze sklepu Play przy pomocy streamer'a (streeming po HDMI) Streamer obsługuje pliki atmos z pendriwa. Wyskakuje komunikat, że urządzenie niezgodne i że materiał odtwarzany jest w stereo.

Wszystko to co powyżej wskazuje, że to wielka ściema ?

Czy ktoś jest innego zdania? Poproszę o merytoryczne argumenty ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mój ND8006 nie dekoduje natywnie MQA, a miałem napał na to jak się pojawiło, a ND nie dekoduje tego od początku (heh), odpuściłem sobie i słucham jak mam czyli HiFi. Robiłem próby z podłączaniem komputera do USB, żeby słuchać MQA, i jak jeszcze z poprzednim wzmacniaczem coś tam było słychać (zależnie od albumu), to z wyższym modelem (wg mnie i u mnie) tylko zawracanie głowy i cały proces (znienawidzony przez mnie) używania komputera do słuchania muzyki jest tylko zawracaniem głowy. Gdyby mój odtwarzacz dawał natywnie MQA to może bym coś tam więcej poporównywał itp. Na tą chwilę cieszę się muzyką w wersji HiFi i zastanawiam się nad nowymi kolumnami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek7 napisał:

A czy jakość sprzętu, na którym odtwarza się pliki z Tidal to wystarczająco merytoryczny argument, czy też ściema?

Możesz rozwinąć myśl, bo ten strzępek informacji nie pozwala na odczytanie co autor ma na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 17:31, marek.pap napisał:

Jedyny jaki znam to USB Audio Player Pro, ale nie ma możliwości przekierowania na Chromecast Audio. Można odtwarzać lokalnie lub przez USB.

Czy mógłbyś naświetlić jak ten USB Audio Player Pro działa? Chodzi mi o to czy strymuje dźwięk na usb telefonu, które można podłączyć do portu USB urządzenia audio, czy też tylko poprzez urządzenia typu DAC?

Szukam rozwiząnia które zapewni mi  jak najlepszą jakość muzyki Tidala w samochodzie . Jest port USB, jack, bluetooth (niestety nie ma WiFi, ani natywnej apki). Z aplikacji android tej ze sklepu play dźwięk jest kiepski taki jakiś płaski. Może ktoś podsunie jakiś fajny pomysł?

 

Edytowane przez Piter_muz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piter_muz napisał:

Czy mógłbyś naświetlić jak ten USB Audio Player Pro działa? Chodzi mi o to czy strymuje dźwięk na usb telefonu, które można podłączyć do portu USB urządzenia audio, czy też tylko poprzez urządzenia typu DAC?

UAPP wysyła dźwięk na wyjście usb telefonu, ale odebrać go możesz tylko przez DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marek.pap napisał:

Można użyć miniaturowego DAC-a zasilanego z usb:

https://smsl.pl/produkt/smsl-idea/

Wszystko rozumiem, tylko zastanawiam się czy uzyskam znaczne polepszenie dźwięku z zastosowaniem DAC-a puszczonego na audio (aux) samochodu w porównaniu z transmisją bluetooth za pośrednictwem USB Audio Player Pro i jego equalizera lub apki mconnect? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wczorajszej aktualizacji, po wyłączeniu i włączeniu aplikacji na komputerze, nie mam dźwięku. Dopiero jak ruszę suwakiem głośności, pojawia się dźwięk. Ktoś też tak ma? 

W mikserze dźwięku po każdym uruchomieniu apka Tidala jest ściszona do zera. Jak to zmieni c, bo tej pory było ok.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam pytanie dotyczące odtwarzania Tidal przez  bluetooth,

w moim wzmacniaczu mam tylko Spotify Connect wiec nie mam możliwości stremowania bezpośrednio na wzmacniacz Tial,
przez bluetooth wyświetla sie w wzmacniaczu jakość AAC, czy jest to lepsza jakość niz spotify connect? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.