Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
44 minuty temu, finchers napisał:

Co może być przyczyną że na tidalu odtwarza mi tylko ok. 30 sek z każdego wybranego utworu? Mam tak od wczoraj i nie mogę znalesc przyczyny. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem. Spotkaliście się może z czymś takim? 

Na czym odtwarzasz? Bywały takie problemy też. Albo w samym Tidalu zwiechy albo urządzenie np Denon i Marantz ostatnio były problemy kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy istnieje jakiś streamer, czy platforma np. na raspberry, może daphile, cokolwiek co obsługiwało by taką funkcję jak "radio artysty" czy "radio utworu". Obecnie gram z laptopa ale tylko dlatego ze aplikacja desktopowa posiada tę fajną opcję z której korzystam codziennie i która pozwala poznawać dużo nowej muzyki.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w natywnej apce jest opcja zeby wybrać urządzenie. I właśnie ciekawi mnie na jakich streamerach to działa? Czy to coś podobnego jak w "Spotify Connect".  Chromecast odpada,  brak możliwości odtwarzania plików Hi-Res z dysku, nie wiem czy w ogóle wypuszcza z Tidala gęste formaty. No i nie sadze by grało to lepiej niż mam obecnie z laptopa przez ASIO i desktopowej aplikacji.

 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, bumbum napisał:

Czy istnieje jakiś streamer, czy platforma np. na raspberry, może daphile, cokolwiek co obsługiwało by taką funkcję jak "radio artysty" czy "radio utworu". Obecnie gram z laptopa ale tylko dlatego ze aplikacja desktopowa posiada tę fajną opcję z której korzystam codziennie i która pozwala poznawać dużo nowej muzyki.

Rasbery pi 3, volumio, tidal sterowane poprzez Bubbleupn, klikam na danego artystę I pojawia się menu jak na fotce

Screenshot_2020-04-29-08-25-05.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, bumbum napisał:

No właśnie w natywnej apce jest opcja zeby wybrać urządzenie. I właśnie ciekawi mnie na jakich streamerach to działa? Czy to coś podobnego jak w "Spotify Connect".  Chromecast odpada,  brak możliwości odtwarzania plików Hi-Res z dysku, nie wiem czy w ogóle wypuszcza z Tidala gęste formaty. No i nie sadze by grało to lepiej niż mam obecnie z laptopa przez ASIO i desktopowej aplikacji.

 

Z Chromecast nie idzie Master, ale ja i tak tego nie słyszę i wątpię by ktoś słyszal. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, remiqa napisał:

Rasbery pi 3, volumio, tidal sterowane poprzez Bubbleupn, klikam na danego artystę I pojawia się menu jak na fotce

Screenshot_2020-04-29-08-25-05.png

Wielkie dzięki. I o to mi chodziło. Czy mógłbys mi, ale juz na priv aby tu nie zasmiecać. podesłać kilka zrzutów jak wygląda menu w bubbleupn? 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Witek.K napisał:

Node 2 z BluOS, chyba o to Ci chodzi...? Jak nie, to sorka ?

 

 

Dokładnie. BluOS to rozumiem aplikacja na iphone do sterowania tak? 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2019 o 16:49, Allmr napisał:

Rozumiem, że chodzi ci o Passthrough MQA?

Wyłączyłem i słyszę różnicę zarówno w Master (bardzie) jak i HiFi.

a o jakiej aplikacji mowa ? w apce na androida nie mogę znaleźć takiej funkcji.

Czy w ogóle jest jakaś różnica na androidzie w plikach HiFi i MQA ? DAC Dragonfly RED.  Po USBPlaer plus idzie w MQA ale po przełączeniu na aplikację już nie. Podobno a aplikacji nie wyjdzie więcej jak 48 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2019 o 15:21, sir.jax napisał:

No widzisz, a gdybyś miał router dwupasmowy i laptop obsługujący wifi 802.11 b/g/n/ac, to wykorzystał byś po wifi w pełni 150Mb/s.

Ale to i tak wystarczy.

no nie do końca to prawda, nigdy nie uda się tak łatwo iść na pełnym zakresie jaki jest podawany przez dostawcę po wi-fi. Przeważnie prędkośc jest dużo niższa, i to zarówno na N jak i AC czy z MIMO czy w nowych standartach - ale to już inna dziedzina (nie tu) . W każdym razie jak masz duży limit od operatora np 500 to bez routera za ok 1000 zł nie masz co podchodzić by go wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MacPaul napisał:

a o jakiej aplikacji mowa ? w apce na androida nie mogę znaleźć takiej funkcji.

Czy w ogóle jest jakaś różnica na androidzie w plikach HiFi i MQA ? DAC Dragonfly RED.  Po USBPlaer plus idzie w MQA ale po przełączeniu na aplikację już nie. Podobno a aplikacji nie wyjdzie więcej jak 48 Hz

Bo ta funkcja w apce tidala jest tylko dostepna na pc winda czy mac obojętne ,na andku nie dostępne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MacPaul napisał:

nie do końca to prawda, nigdy nie uda się tak łatwo iść na pełnym zakresie jaki jest podawany przez dostawcę po wi-fi. Przeważnie prędkośc jest dużo niższa, i to zarówno na N jak i AC czy z MIMO czy w nowych standartach

Zmieniłem w Vectrze dostęp do internetu na 300 Mb/s, dostałem nowy router dwupasmowy. Prędkość internetu zależy od możliwości podłączonych urządzeń. Na smartfonie żony (tylko 2,4 GHz) uzyskałem maksymalnie 100 Mb/s. Na moim smartfonie i laptopie (5 GHz) już 200 Mb/s. Najlepszy wynik uzyskał MacBook Pro syna (5 GHz) - 300 Mb/s. Testy przeprowadzone takim samym programem jeden po drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
35 minut temu, marek.pap napisał:

Zmieniłem w Vectrze dostęp do internetu na 300 Mb/s, dostałem nowy router dwupasmowy. Prędkość internetu zależy od możliwości podłączonych urządzeń. Na smartfonie żony (tylko 2,4 GHz) uzyskałem maksymalnie 100 Mb/s. Na moim smartfonie i laptopie (5 GHz) już 200 Mb/s. Najlepszy wynik uzyskał MacBook Pro syna (5 GHz) - 300 Mb/s. Testy przeprowadzone takim samym programem jeden po drugim.

Daj ci panie Boże, aczkolwiek operatorzy już od dawna oszukują na tych testach.

Puść sobie download z jakiegoś serwera FTP to zobaczysz co to jest warte. Aczkolwiek może być tak jak piszesz. 

http://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/debian-cd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z UPC 1Gbit i na wifi max 500mb/s ale wifi unikam jak ognia i wyłączam go praktycznie na stałe i router wprowadzam w tryb modemu i po lanie audio panowie ciągniemy nie jakieś tam zaśmiecone wifi , w telefonach mamy juz na tyle dobry transfer z sieci komórkowych że mi wystarczają te prędkości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marek.pap napisał:

Zmieniłem w Vectrze dostęp do internetu na 300 Mb/s, dostałem nowy router dwupasmowy. Prędkość internetu zależy od możliwości podłączonych urządzeń. Na smartfonie żony (tylko 2,4 GHz) uzyskałem maksymalnie 100 Mb/s. Na moim smartfonie i laptopie (5 GHz) już 200 Mb/s. Najlepszy wynik uzyskał MacBook Pro syna (5 GHz) - 300 Mb/s. Testy przeprowadzone takim samym programem jeden po drugim.

i jeszcze masz pewnie router TP Link  ustawiony na standardowy kanał?

 

wiesz jeśli powyższe to prawda to do Częstochowy na kolanach trza iść albo grac w totka. Poczytaj o sieciach trochę materiałów technicznych czy forach. To nierealne (moim zdaniem).

Do obsłużenia takich prędkości wifi router musi mieć co najmniej dobrej klasy procesor do obróbki pakietów internetowych at e znowu siedzą w droższych rozwiązaniach. , których przeważnie (bo nigdy nie można mieć pewności) nie są dawane od operatorów. Przeważnie dają takie za 200-400 zł. A nie o takich napisałem powyżej.

Zachęcam do lektury testów routerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, paul klacska napisał:

Daj ci panie Boże, aczkolwiek operatorzy już od dawna oszukują na tych testach.

Nie chodzi o bezwzględną wartość pokazywanej prędkości, która może być zawyżana przez operatorów tylko o test porównawczy. Na takim samym routerze prędkość internetu może się różnić na różnych urządzeniach nawet kilkukrotnie.

32 minuty temu, MacPaul napisał:

i jeszcze masz pewnie router TP Link  ustawiony na standardowy kanał

Router Technicolor CGA2121.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.