Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z  forumowiczów korzysta jednoczenie z Tidala i np. Qobuz lub Deezer proszę o sprawdzenie utworu OMD - Electricity. Na Tidalu sa dwa pliki z "The OMD Singles" oraz z płyty "Orchestral Manoeuvres In The Dark" (2003 Digital Remaster ). Pierwsza wersja brzmi w miarę poprawnie, trochę przygaszona. Druga z kolei jest mocno podkręcona, świszczy w uszach, że nie potrafię jej odsłuchać do końca.

Przesłuchane na słuchawkach, po pracy jak będę w domu to sprawdzę na kolumnach.

Czy na konkurencyjnych serwisach sytuacja wygląda podobnie ?

Pozdrawiam

Edit. 

Jest jeszcze trzeci plik z albumu "the Best of ....." , który według mnie brzmi najlepiej. Nie jest przygaszony jak ten z "The OMD Singles" ale i nie daje po uszach wysokimi jak ten z płyty "Orchestral Manoeuvres In The Dark". 

Żeby było ciekawie wszystkie płyty są podpisane jako Virgin Records Limited 2003. Z jednej strony mamy wybór ale z drugiej trzeba przekopywać aby trafić na plik, który brzmi dobrze "jakościowo" 🙂

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JB007 napisał:

Na jakim sprzęcie słuchasz?

Odwieczne pytanie forumowiczów AS, jak coś komuś nie gra, zaraz pada pytanie jak wyżej. 

😁

Tak się składa, że z tych trzech serwisów streamingowych najgorzej chyba wypada Tidal, pierwsze wrażenie jest pozytywne, ale kiedy to samo zarzucisz z Qobuza lub z Deezera już tak pięknie nie jest.

Znaczenie ma też aplikacja do streamingu, inaczej będzie z Bubble UPnP, inaczej z M-connect, a jeszcze inaczej z jakiejś dedykowanej aplikacji pod dany sprzęt.

Zmiany subtelne, ale słyszalne.

W jednym systemie Tidal będzie wręcz wskazany, ale w dopracowanych wyłażą bolączki Tidala i można się zgodzić, że podbicia są, chociaż wrażenie czystości brzmienia pozozstaje.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dźwięk z Tidala nie jest naturalny. W porównaniu z płytami cd, które posiadam dźwięk ma podbity bas i wysokie tony. Na obecną chwilę jednak wychodzi najkorzystniej cenowo ( pakiet family hifi ), oraz jest Tidal connect co ułatwia streaming z Rpi. 
Pakiet Deezer hifi kosztuje 39,99 zł. Apple Music, też już losless, 19, 99. Przewagą Tidala jest więcej opcji dających lepszy dźwięk - np. Audirvana czy UAP. Choć jak ktoś np. korzysta z BluOS to pewnie osiągnie podobne efekty z każdej platformy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dzarro napisał:

Pakiet Deezer hifi kosztuje 39,99

Kupiłem na rok za 300zl 

6 minut temu, dzarro napisał:

Przewagą Tidala jest więcej opcji dających lepszy dźwięk - np. Audirvana czy UAP

U mnie z apek natywnych Tidal duuuuużo gorzej niż Deezer. Czasem się zastanawiam jak ludzie słyszący podkładki pod kable nie słyszą takiej różnicy 🙄

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, wykupilem pakiet familijny za 60zl miesięcznie i podzieliłam się nim z pięcioma osobami. Nie powiem im teraz koniec Tidala bo przechodzę na inną platformę. A drugim powodem jest Tidal Connect na Volumio. Prawie tak łatwo jak puszczenie płyty cd.

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soberowy napisał:

Tak jak pisałem, wykupilem pakiet familijny za 60zl miesięcznie i podzieliłam się nim z pięcioma osobami. Nie powiem im teraz koniec Tidala bo przechodzę na inną platformę. A drugim powodem jest Tidal Connect na Volumio. Prawie tak łatwo jak puszczenie płyty cd.

To oczywiste, zenie ma sensu zmieniać platformy.

Ja akurat mam wszystkie trzy Qobuz, Tidal, Deezer 😁

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Kupiłem na rok za 300zl 

Przepłaciłeś,  ja mam Qobuza za 265pln na rok 😛

😉😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sir.jax napisał:

To oczywiste, zenie ma sensu zmieniać platformy.

Ja akurat mam wszystkie trzy Qobuz, Tidal, Deezer 😁

Przepłaciłeś,  ja mam Qobuza za 265pln na rok 😛

😉😁

To zależy jakimi kategoriami popatrzymy, 300 zeta to 6 płyt cd po 50 zeta :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lolek126 napisał:

To zależy jakimi kategoriami popatrzymy, 300 zeta to 6 płyt cd po 50 zeta 🙂

Tak.

A za 300zeta masz dostęp do mnóstwa płyt, dlatego od ładnych kilku lat nie mam już CD.

 

13 minut temu, SigSauer napisał:

Przepłaciłeś ok. 175 pln/rok 😁

👍😂😂😂

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SigSauer napisał:

Tak, przy rejestracji w USA.

Ja mam z kraju UE, tutaj ceny trochę in e, ale i tak 265pln za 12 mies, to lepiej niż Tidal, czy Deezer, bo masz dostęp do 24/44.1 - 24/192, bez czarów mqa.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Tak, przy rejestracji w USA.

Ja mam z kraju UE, tutaj ceny trochę in e, ale i tak 265pln za 12 mies, to lepiej niż Tidal, czy Deezer, bo masz dostęp do 24/44.1 - 24/192, bez czarów mqa.

Różnica 1 flaszki whisky nieistotna. I tak zmieniłem na GB origin, bardziej odpowiada mi format sugerowanych gatunków muzycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry, chciałbym nieśmiało dołączyć do klubu. Przystępuję z poziomu amatora totalnego. To mój pierwszy dzień z Tidalem. 

Chciałbym spytać: Kupiłem właśnie wzmacniacz all in one Audiolab 6000A Play + używam Play-Fi na iphonie do obsługi Tidala i przy połączeniu wyskakuje mi na wzmacniaczu 44 khz. Jak rozumiem potrzebuję coś jeszcze dokupić do tego, aby się cieszyć optymalną jakością? (Założyłem konto oczywiście HiFi na Tidalu). Mógłby ktoś po krótce nakreślić czego mi jeszcze potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak być powinno? Przeglądałem dziś cały ten wątek, ale bardzo pobieżnie, bo tyle tu padało tu terminów, które mi nic nie mówi, że leciałem dalej 😛 Gdzieś mi się tylko rzuciło w oczy, że przesyłając bezpośrednio z telefonu do wzmacniacza nie uzyskamy najlepszej jakości. Albo źle zinterpretowałem wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak być powinno? Przeglądałem dziś cały ten wątek, ale bardzo pobieżnie, bo tyle tu padało tu terminów, które mi nic nie mówi, że leciałem dalej  Gdzieś mi się tylko rzuciło w oczy, że przesyłając bezpośrednio z telefonu do wzmacniacza nie uzyskamy najlepszej jakości. Albo źle zinterpretowałem wpis.
Jeśli Audiolab nie wspiera MQA (a chyba nie) to nic innego od 44.1 nie ma prawa wyskoczyć. Brak MQA nie jest istotną wadą . Jeśli sprzęt gra dobrze to brak MQA niczego nie popsuje. I odwrotnie - MQA nie będzie panaceum na braki brzmieniowe systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się ciekawa opcja słuchania Tidala via Chromecast. Znany program USB Audio Player Pro ma teraz opcję Cast (na razie eksperymentalną ) . Bonusy to gapless i przesyłanie 32/96. Wady - dla fanatyków chromecasta - chyba nie jest to strumień poza telefonem/tabletem. Po wyłączeniu apki dźwięk znika. No i trzeba zapłacić za UAPP i dodatkowo za MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Podobno Tidal od nowego roku będzie tylko w wersji connect. Nie będzie możliwa obsługa Tidal z aplikacji natywnych "wbudowanych" w streamery. Może to Ktoś potwierdzić?
Kolejny argument, żeby dać sobie spokój z Tidalem. Ich aplikacja jest najgorsza ze wszystkich serwisów - może poza Qobuzem. Ciekawe jak na to zareagują użytkownicy Roona, Audirvany, UAPP itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dzarro napisał:
1 godzinę temu, bkeram napisał:
Podobno Tidal od nowego roku będzie tylko w wersji connect. Nie będzie możliwa obsługa Tidal z aplikacji natywnych "wbudowanych" w streamery. Może to Ktoś potwierdzić?

Kolejny argument, żeby dać sobie spokój z Tidalem. Ich aplikacja jest najgorsza ze wszystkich serwisów - może poza Qobuzem. Ciekawe jak na to zareagują użytkownicy Roona, Audirvany, UAPP itd.

Sie ucieszą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.