Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w Tidalu nie ma hiresów ,ale mam Jrivera na ipadzie , a na synology pełno plikow hi-res, tylko jak to skonfigurowac ?

 

Ściągnij z App Store wpierw tą aplikację Lightning DS na IPada. Tam jest krok po kroku prosty konfigurator gdzie zobaczy Twojego Auralica i Nasa jako źródło danych. Natomiast gdzie podaje się parametry Tidala, to nie wiem czy w tym sofcie z Auralica chyba, ale tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Tylko jak rozumie nie chodzi o sterowanie tylko Tidalem, wykupienie abonamentu, tylko o sterowanie wszystkimi plikami, również tymi z nasa. Sam Auralic jest w stanie chyba przyjąć prawie wszystko. Chyba nie czyta plików ISO tylko. Zresztą w Tidalu chyba nie ma jeszcze hiresów :) Na szczęście na korzystanie z hires ze swojego nasa wyższego abonamentu kupować nie trzeba :)

mowa była o Tidalu

sam Synology potrafi odtwarzać nawet DSD które ma na dysku, ISO nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Lightning DS jest mozliwość wgrania apki Tidala ale to ciągle nie hi-res , mozna też skonfigurować pod kątem Synology , ale całą biblioteke mam w Jriver, aa i jeszcze, jakiś potężnych różnic przy odtwarzaniu z Tidala za pomocą Auralica i rBlinka nie zauważyłem , no może delikatnie na korzyśc Ariesa ale ta różnica nie jest warta wydawania dodatkowego klocka na Auralica

Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Lightning DS jest mozliwość wgrania apki Tidala ale to ciągle nie hi-res , mozna też skonfigurować pod kątem Synology , ale całą biblioteke mam w Jriver, aa i jeszcze, jakiś potężnych różnic przy odtwarzaniu z Tidala za pomocą Auralica i rBlinka nie zauważyłem , no może delikatnie na korzyśc Ariesa ale ta różnica nie jest warta wydawania dodatkowego klocka na Auralica

 

Ja też gram tymczasowo z rblinkiem i jest zaskakująco dobrze. Lepiej gra nawet z samsungiem obsługującym aptx niż iPadem. Co do serwera, to JRiver ma wbudowany swój serwer upnp i jak rozumie, to masz te dane na jakimś innym kompie, na którym on jest zainstalowany, czy też tym JRiverem masz skatalogowane dane fizyczne będące na nasie?

Przegraj najlepiej wszystko na Synology i zapomnij o innych komputerach i JRiverze. Pliki jeśli grają z serwera, to zgodnie ze swoim formatem i gęstością jeśli nie masz ustawione aby je konwertował Synology np. do wav.

Edytowane przez zenon.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Synology po USB gra rewelacyjnie lepiej niż po Upnp, w moim przypadku z SM6 z tym że Tidal musi lecieć po Upnp ale całą reszte czyli Flac, Ape słucham tyko po USB

nie widzę sensu mając Synology używać PC do słuchania muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co ma Amores na myśli mówiąc, że ma wszystko w JRiver :)

 

Synology po USB gra rewelacyjnie lepiej niż po Upnp, w moim przypadku z SM6 z tym że Tidal musi lecieć po Upnp ale całą reszte czyli Flac, Ape słucham tyko po USB

nie widzę sensu mając Synology używać PC do słuchania muzyki

 

Jeśli łączysz po USB SM6, to chyba używasz go tylko jako DAC a nie streamera?

Edytowane przez zenon.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość aqs

(Konto usunięte)

Uruchomiłem Tidala na PC w jakości HiFi i z możliwością zapisywania off-line.

hej

zainstalowałem ten emulator Andy, ale gdzie się zapisują albumy, w którym miejscu na dysku, chciałem coś niecoś pościągać i wrzucić na Nas tylko nie mogę znaleźć tych plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)
Synology po USB gra rewelacyjnie lepiej niż po Upnp, w moim przypadku z SM6 z tym że Tidal musi lecieć po Upnp ale całą reszte czyli Flac, Ape słucham tyko po USB

nie widzę sensu mając Synology używać PC do słuchania muzyki

Rozumiem, że na Synology nie ma na dziś sposobu aby odtworzyć Tidala po USB i trzeba mieć dodatkowy DAC lub streamer który by służył jako UPNP renderer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma bubbleupnp serwer nie obsługuje USB

Jakaś tęga głowa musiała napisać program pod Synology obsługująca Tidala z wyjściem na USB

 

Wystarczyłoby aby np. Audio Station mogła być DLNA rendererem. Tak jak to można zrobić pod Windowsem z bubbleupnp serwer i foobarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synology po USB gra rewelacyjnie lepiej niż po Upnp, w moim przypadku z SM6 z tym że Tidal musi lecieć po Upnp ale całą reszte czyli Flac, Ape słucham tyko po USB

nie widzę sensu mając Synology używać PC do słuchania muzyki

Zgodzę się do tezy, że mając Synology PC staje się kulą u nogi:-) U mnie TIDALA rozwiązałem z podobny tutaj przedstawiany sposób, instalując na Synology DS215J BubbleUpnP, w telefonie Sony E4G to samo i leci wszytko po sieci bez udziału PC do marantz NA7004 (renderer). Kiedyś WIMP-a puszczałem poprzez USB-B do NA7004, aczkolwiek wdzierał się szum z sieci zasilącej laptopa i mimo przepinania do innych gniazdek sieciowych słychać cichy przydźwięk w kolumnach. Trochę nie jestem wtajemniczony w jaki sposób Synology puścić po USB (?). Może czegoś nie doczytałem lub nie wiem w jaki spobów z wyjść Synology USB 2.0 i 3.0 puścić Tidal do NA7004?

 

Rozumiem, że na Synology nie ma na dziś sposobu aby odtworzyć Tidala po USB i trzeba mieć dodatkowy DAC lub streamer który by służył jako UPNP renderer?

Sam zadawałem obie to pytanie, w jaki sposób Synology cokolwiek może odtworzyć po USB - mam stremera NA7004 z wejściem USB-B, ale nigdy Synology nie podpinałem poprzez USB (jedynie dyski jako zwiększenie pojemności dysku NAS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Może czegoś nie doczytałem lub nie wiem w jaki spobów z wyjść Synology USB 2.0 i 3.0 puścić Tidal do NA7004?

Tidala po USB nie da się puścić z Synology, tylko Upnp

Podłączyłem Synology z NA7004 za pomocą USB i odtwarzacz pokazuje po wybraniu tego źródła 48KHz. Jak próbuje odtwarzać muzykę przez Ds Audio to leci ona z telefonu, w opcjach niemogę zmienić E2115 na inne źródło, muszę przemyśleć bo coś robię nie właściwie

 

W DS Audio musisz wybrać odtwarzacz Głośnik USB, a Synology z Marantzem łączysz do USB typu B i tak słuchać możesz np. Flac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DS Audio na laptopie są trzy opcje wyboru: Mój Komputer, Głośniki USB, Marantz NA7004.

Po wyborze : Mój Komputer - odtwarzanie jest z laptopa, Głośniki USB - dalej gra z Laptopa, Marantz - leci po sieci UPNP a nie przez USB

 

Działa wszytko jak tutaj napisano :-), niestety czasami proste rzeczy stają się wizualnie zagmatwane i odznaczoną miałem opcję wysyłania wysokiej jakości poprzez głośniki USB i nic nie działało... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spytalem w innej zakladce ale moze lepiej tu. O plikach wiem niewiele - prosze o rade.

Jesli player ma sluzyc tylko i wylacznie do Tidala, warto sie bawic w jakies lepsze klocki?

Czy jednak sama jakosc plikow z Tidala jest na zbyt kiepskim poziomie, zeby dobry streamer/dac zrobil tu roznice?

 

Obecnie funkcje te pelni Oppo 105d (streamer i dac) ale reszta elementow toru jest/ bedzie na dosc przyzwoitym, powiedzmy ze semi hiendowym poziomie.

Bede mogl na dac/streamer przeznaczyc do ok 30tys wlaczajac opcje SH ale pytanie czy Waszym zdaniem warto w ogole sobie glowe zawracac jesli ma sluzyc tylko do odtwarzania z Tidala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie, spytalem w innej zakladce ale moze lepiej tu. O plikach wiem niewiele - prosze o rade.

Jesli player ma sluzyc tylko i wylacznie do Tidala, warto sie bawic w jakies lepsze klocki?

Czy jednak sama jakosc plikow z Tidala jest na zbyt kiepskim poziomie, zeby dobry streamer/dac zrobil tu roznice?

 

Obecnie funkcje te pelni Oppo 105d (streamer i dac) ale reszta elementow toru jest/ bedzie na dosc przyzwoitym, powiedzmy ze semi hiendowym poziomie.

Bede mogl na dac/streamer przeznaczyc do ok 30tys wlaczajac opcje SH ale pytanie czy Waszym zdaniem warto w ogole sobie glowe zawracac jesli ma sluzyc tylko do odtwarzania z Tidala?

 

Tidal nadaje w jakości CD w tym roku mają uruchomić transmisje HI res z odtwarzaczem strumieniowym jest jak z odtwarzaczem CD dasz więcej masz lepiej, przynajmniej tak powinno być, jeśli Oppo ci nie wystarcza to wypożycz Auralic Aries lub inny, ewentualnie coś z Linna

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.