Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym podpytać technicznie temat streamingu Tidala na odtwarzacze sieciowe.

Mam w ustawieniach na dysku sieciowym w Bubble taki komunikat w zakładce Status w miejscu Internet Connectivity Test : "HTTP: ERROR: connectivity server read timeout: java.net.SocketTimeoutException: Read timed out". Muza gra różnie 15-20-30 min i wyskakuje na Play liście (w telefonie, którym steruje aplikacja Bubble) komunikat "Action timeout" i koniec grania do restartu dysku sieciowego. Zapytałem kolegę z forum aqs, oraz u kolegi informatyka, ale nie potrafię rozgyźć tematu i gdzie tkwi problem (java, Synology, router). Czy może ktoś przerabiał temat ograniczonego "czasu" na serwerze? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Zapytałem kolegę z forum aqs, oraz u kolegi informatyka, ale nie potrafię rozgyźć tematu i gdzie tkwi problem (java, Synology, router)

hej

mam ten sam komunikat i wszystko działa ok

HTTP: ERROR: connectivity server read timeout: java.net.SocketTimeoutException: Read timed out

HTTPS: ERROR: connectivity server read timeout: java.net.SocketTimeoutException: Read timed out

 

A czy masz najnowszą wersję bubbleupnp 0.9-update17

 

ja na synology mam DSM 6.0 Beta ale na wersji 5 też nie miałem problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem , mam bubble 0.9 update 17, na Synology DSM 6.0-7321, w telefonie na androidzie bubble 2.6.2. Dzisiaj bardzo dokładnie i skrupulatnie sprawdziłem wszystkie ustawienia - odpaliłem i działało przez 67 minut i w połowie utworu na marantzu wyświetlił się przez kilka sekund jakiś tekst/błąd (nie zapamiętałem) i utwór dojechał do końca i koniec odtwarzania (na telefonie przy kolejnej próbie odpalenia jak się zawiesi jest error Code:600). Jutro ma przyjść kolega, ma podejrzenie, że wina tkwi jednak w routerze i trzeba ustawić przekierowania portów. Odpiszę jak przejrzy co tam w tym moim TP-linku piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam załatwiłem sprawę Tidala tak (dzięki Osiek:)

 

Strumieniuję Airplay z moich ,,jabłek,, do Moona i gra muzyczka aż trudno uwierzyć, żeby wyprzedzić falę oburzenia kilku malkontentów już udało mi się zrobić w ,,jajo,, a skiro przy jajach jesteśmy to wszystkim szczęśliwcom użytkującym Tidala Wesołych Świąt życzę:)

post-4039-0-44161500-1458911198_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

kilku malkontentów już udało mi się zrobić w ,,jajo

 

pogratolowac :)

mi tez sie udalo malkontentow robic w 'jajo', ale troche inaczej. w jaki system bym nie wpial klimaxa to wlasciciele przyznaja ze tidal gra bardziej elegancko niz u nich. ciekawe czy ciebie tez bym tak zrobil w jajo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad rozbudowa mojego zestawu o obsluge grania po sieci i Tidala. Pytanie - czy znacie jakis amplituner posiadajacy natywne wsparcie dla Tidala ? Chodzi mi o mozliwosc odtwarzania muzyki natywnie z amplitunera, bez streamingu z telefonu do amplitunera. Poki co przychodzi mi do glowy tylko NAD z modulem MDC. Jakies inne wskazowki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad rozbudowa mojego zestawu o obsluge grania po sieci i Tidala. Pytanie - czy znacie jakis amplituner posiadajacy natywne wsparcie dla Tidala ? Chodzi mi o mozliwosc odtwarzania muzyki natywnie z amplitunera, bez streamingu z telefonu do amplitunera. Poki co przychodzi mi do glowy tylko NAD z modulem MDC. Jakies inne wskazowki ?

 

Poszukaj u Naima. Wesołego Alleluja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wiem to już czytałem ale niestety albumów nie można tym przenosić tylko playlisty . Na szybko zrobiłem tak utworzyłem playlistę ALBUMY i dodałem do niej każdy mój album trochę klikania było ale teraz tą playlistę sobie bez problemu wrzuciłem na inne konto Tidala i już muzyka moja tam jest tylko że jako playlista a nie osobne albumy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam załatwiłem sprawę Tidala tak (dzięki Osiek:)

 

Strumieniuję Airplay z moich ,,jabłek,, do Moona i gra muzyczka aż trudno uwierzyć, żeby wyprzedzić falę oburzenia kilku malkontentów już udało mi się zrobić w ,,jajo,, a skiro przy jajach jesteśmy to wszystkim szczęśliwcom użytkującym Tidala Wesołych Świąt życzę:)

Czesc. Mam pytanie. tez mysle nad podobnym rozwiazaniem. jako odbiornik Airplay uzywam Apple TV. Musze dokupic dobrego Daca, bo ten ktory mam obecnie to slaby temat. Zastanawiam sie, czy w roli odbiornika airplay nie lepiej by sie sprawdzil airdac Arcama. Robiles moze takie porownanie? Jakiego Daca używasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

kennijvzyk >>> przywieź i sprawdź:) weź poprawkę ,że mnie urządzenia do grania z Tidala kosztowały przysłowiową ,,czapke śliwek,, co ma znaczenie dla wielu chcących zacząć przygodę z plikami nie sprzedając własnej nerki...:)

 

Kiedy daleko daleko mieszkam, bo inaczej to chętnie bym wpadł. Lubie testować, jak wpinam mój klocek gdzieś to więcej się o nim dowiaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

kennijczyk>>> spoko pewnie sam dojde do wniosku ,że jak nie sprzedam tej nerki to grania nie będzie hehe...spoko

 

będzie będzie tylko do jakiegoś pułapu, od tego się nie ucieknie. te klimax nie kosztował nerki, kopiłem go z drugiej reki, wersje renew za całkiem sensowna cenę. no i ten player to nie jest najlepsze co moze być oczywiście, ale gra dość dobre za kwotę jaka za to dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczygieł>>> moim skromnym zdaniem jeśli już masz to ,,jabłko,, to lepszy DAC zrobi robote nie ograniczając Cie przy tym , dalej funkcjonalność zostaje z dźwiękiem idziesz do przodu.

 

Nic niestety nie zastąpi grania po kablu z Hires co do tego nikt nie ma wątpliwości:)

 

Mój DAC to Simaudio Moon który jest ponadprzeciętnie szczegółowy w tej klasie cenowej oraz oferuje przestrzeń którą można spotkać w dużo droższych urządzeniach.

 

Co do Arcama to nie jest to złe urządzenie (słuchałem rDACa) nie wiem czy różnią się dzwiękiem od siebie jeśli nie to są na podobnym poziomie z tym ,że moon jest bardxiej wyrafinowany i dzieki włos na 4 gdzie Arcam tylko na 2 , co dię komu pofoba :) i jak wpasuje w system.

 

Tidal gra nieźle ale szału nie ma i bardziej niż dobre CD nie pozostawia na nim suchej nitki , Spotify było dla mnie wygodne w użyciu i gdyby jakość była lepsza to już bym pożegnał ww.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nadal masz problem z Tidalem to podejrzewam że jest to wina oprogramowania Synology DSM 6.0-7321 po aktualizacji to tej wersji też mam problemy z odtwarzaniem

 

Słucham na tej wersji DSM już od kilku dni. Nie zdarzyło się, by przerwało odtwarzanie chociażby jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam załatwiłem sprawę Tidala tak (dzięki Osiek:)

 

Strumieniuję Airplay z moich ,,jabłek,, do Moona i gra muzyczka aż trudno uwierzyć, żeby wyprzedzić falę oburzenia kilku malkontentów już udało mi się zrobić w ,,jajo,, a skiro przy jajach jesteśmy to wszystkim szczęśliwcom użytkującym Tidala Wesołych Świąt życzę:)

 

manley alert!

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli nadal masz problem z Tidalem to podejrzewam że jest to wina oprogramowania Synology DSM 6.0-7321 po aktualizacji to tej wersji też mam problemy z odtwarzaniem

 

Był kolega u mnie i problemu o którym pisałem nie rozwiązał. Ma pomysł jak się dobrać, ale krucho z czasem. Obecnie wyeliminowałem Synology z toru Tidala i działam za pomocą telefonu po wifi do redendera marantza NA7004. Wczoraj udało mi się posłuchać ok. godziny i tak jak pisałem mam komunikat "Action Timeout".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.