Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie modele naima macie do tidala?

 

SuperUniti

 

chyba nie spodziewali się tak dużej liczby użytkowników i serwery nie wyrabiają

 

Myślę, że w przypadku Naima przycinanie i tłok "zelżą" na początku przyszłego roku, kiedy upłynie darmowy/próbny 3-miesięczny okres dla użytkowników tego sprzętu; na to chyba prawie wszyscy się rzucili :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperUniti

 

 

 

Myślę, że w przypadku Naima przycinanie i tłok "zelżą" na początku przyszłego roku, kiedy upłynie darmowy/próbny 3-miesięczny okres dla użytkowników tego sprzętu; na to chyba prawie wszyscy się rzucili :-)

 

Też tak myślę. Mnie zupełnie nie leży interfejs. Jeśli Spotify na początku roku odpali lossless to bez wahania wracam do Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakość się bardzo podoba, aczkolwiek lekko w systemie brakuje odseparowania planów. Myślę, że to wina transportu, bo mam zwykłego laptopa. Nie mniej jednak przedłużam subskrypcję, kiedy skończy mi się okres próbny. Jeśli jednak spotify odpali lossless, to może być ciekawie, bo sporo streamerów w cenie około 5 tys obsługuje ten serwis. Nie ma takiej analogii w kwestii Tidala i nie wiadomo jak aries mini będzie się sprawował w roli transportu. Z tańszych streamerów jest np. roomplayer i było pisane, że jako transport szału nie robi. Szkoda, że Cambridge Audio, czy Marantz nie wspierają TIDAL.

 

Naimy są niestety poza moim zasięgiem. Najtańszy przekracza 10 tys zł.

 

Aha, a ze Spotify lossless to jest jakieś potwierdzone info, czy tylko nadzieja, że może wprowadzą?

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zupełnie nie leży interfejs.

Po kilku dniach też średnio mi podchodzi ten interfejs.

 

U nas ze Spotify korzystały do tej pory głównie dzieci i żona - ja dopiero od około 2 miesięcy, więc nie jestem przyzwyczajony do tego interfejsu.

Z kolei spójność Tidala z apką naima sobie chwalę

Niemniej - co kto lubi

 

Brzmi nieźle choć może lekko za zwiewnie - brak masy jakiś taki.

Dla mnie jest bardziej rozdzielczy, choć i tak granie z NASa (po LAN) podoba mi się najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś z Was udało się grać z gapless z TIDAL-a?

Mi niestety nie, choć kilka razy mi się wydawało, że jednak tak. Po prostu przerwy pomiędzy utworami na niektórych płytach niemal zlikwidowali, ale przy przejściu z jednego na drugi utwór mimo wszystko słychać przeskok. Tak jakby brakowało materiału, który na płycie CD często oznaczony jest ujemnym czasem. Czasami są to ułamki sekund, ale i tak to słychać :(. Ponoć w którejś desktopowej aplikacji jest zaimplementowany gapeless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Mi niestety nie, choć kilka razy mi się wydawało, że jednak tak. Po prostu przerwy pomiędzy utworami na niektórych płytach niemal zlikwidowali, ale przy przejściu z jednego na drugi utwór mimo wszystko słychać przeskok. Tak jakby brakowało materiału, który na płycie CD często oznaczony jest ujemnym czasem. Czasami są to ułamki sekund, ale i tak to słychać :(. Ponoć w którejś desktopowej aplikacji jest zaimplementowany gapeless.

ja gram z gapless na Tidalu taka opcja jest w Synology z Bubbleupnp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak sprawdzić 90 dniowy okres? szukam i nie wiem gdzie, z aplikacji na smartfona nie ma , jest inny sposób weryfikacji okresu próbnego?

 

Logujesz się na konto na kompie i gdzieś w tam ustawieniach będzie o płatnościach. Powinno Ci pokazać, że kolejne obciążenie w styczniu 2016 jeżeli chwyciła promocja. Więcej nie wiem, sam mam to od 3 dni ;)

A właśnie słuchałem płyty elektronicznej Luomo Vocalcity (taki house z wysokim IQ) na tidal i ciekawości odpaliłem vinyla. Kierwa płyta gra duuuużo lepiej. Jest masa, naturalna przestrzeń, bardziej fizyczny bas. Dla mnie bomba jak mawiał Osama

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu może jacyś użytkownicy Maków z Tidalem?

 

Od wczoraj desktopowa aplikacja złe mi działa. Nie przewija się pasek postępu utworu. Można odtwarzać tylko po jednym utworze i znów trzeba wciskać play.

Tidal nie wykrywa tez urządzeń audio.

To wszystko zbiegło się z tym, że wczoraj zainstalowałem Roon. I to był mój pierwszy podejrzany. Jednak nie pomaga odinstalowanie Roona ani Tidala.

Napisałem do supportu ale nawet potwierdzenie na maila nie przyszło.

Pisałem po polsku. Może po angielsku pisać?

 

Generalnie wkurza mnie ten problem. Wszystko wcześniej było ok i nigdy nie miałem z Tidalem problemu. Do teraz.

 

Przez chrome jak i z Roona Tidal działa w porządku. Problem jest tylko z desktopową aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Naimowców ten 90 dniowy bezpłatny okres dotyczy nowego konta. Ja miałem konto od lutego 2015 (wówczas WIMP) i promocji nie widziałem. Helpdesk Tidala zresetował moje konto i przy wejściu i rejestracji konta przez aplikację Naimową jest przeniesienie na stronę NAIM i trzeba nacisnąć "Redeem code" dokończyć rejestrację nowego konta w Tidal. W szczegółach konta i płatności będzie w okresie subskrypcji, że kolejna płatność będzie w styczniu 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naimy są niestety poza moim zasięgiem. Najtańszy przekracza 10 tys zł.

UnitiQute2 to fajna maszyna i jest znacznie tańsza niż 10k.

Zaczep mrb, o ile pamiętam miał półroczniaka do sprzedania.

 

Wszystko się zgadza. Można zaczepiać :-)

 

W dodatku Qute może być z jednej strony dobrym transportem/odtwarzaczem z DAC'iem (z zaimplementowanym TIDAL i Spotify) , a jednocześnie konstrukcja ALL-IN-ONE pozwala "przetrwać" okres przejściowy; wystarczy podpiąć kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Naimowców ten 90 dniowy bezpłatny okres dotyczy nowego konta. Ja miałem konto od lutego 2015 (wówczas WIMP) i promocji nie widziałem. Helpdesk Tidala zresetował moje konto i przy wejściu i rejestracji konta przez aplikację Naimową jest przeniesienie na stronę NAIM i trzeba nacisnąć "Redeem code" dokończyć rejestrację nowego konta w Tidal. W szczegółach konta i płatności będzie w okresie subskrypcji, że kolejna płatność będzie w styczniu 2016.

 

robiłem tak przez naimowska stronę, wygenerował code, ale nie wiem gdzie miałem go wpisać nie prosił, podałem tylko kartę kredytową i tyle,

jak sprawdzić w opcjach czy jest 90 dniowy okres?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem tak przez naimowska stronę, wygenerował code, ale nie wiem gdzie miałem go wpisać nie prosił, podałem tylko kartę kredytową i tyle,

jak sprawdzić w opcjach czy jest 90 dniowy okres?

Na stronę Tidal logujesz sie z PC. W ustawieniach konta zakładka subskrypcja - aktualizuj swoja subskrypcję. Jak klikasz na subskrypcję to pokazuje kiedy będzie kolejna płatność - powinien być styczeń 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu może jacyś użytkownicy Maków z Tidalem?

 

Od wczoraj desktopowa aplikacja złe mi działa. Nie przewija się pasek postępu utworu. Można odtwarzać tylko po jednym utworze i znów trzeba wciskać play.

Tidal nie wykrywa tez urządzeń audio.

To wszystko zbiegło się z tym, że wczoraj zainstalowałem Roon. I to był mój pierwszy podejrzany. Jednak nie pomaga odinstalowanie Roona ani Tidala.

Napisałem do supportu ale nawet potwierdzenie na maila nie przyszło.

Pisałem po polsku. Może po angielsku pisać?

 

Generalnie wkurza mnie ten problem. Wszystko wcześniej było ok i nigdy nie miałem z Tidalem problemu. Do teraz.

 

Przez chrome jak i z Roona Tidal działa w porządku. Problem jest tylko z desktopową aplikacją.

 

Ja używam aplikacji desktopowej na Maku z OSX - pasek przewijania działa, utwory zmieniają się jak należy. Co do wykrywania urządzeń audio - DACa podpiętego przez USB wykrywa bez problemu, jednak streaming do Apple TV przez Airplay przestał działać po aktualizacji z Yosemite do El Capitan. Aplikacja po prostu go nie wykrywa.

 

Pisałem do supportu Tidala - dostałem odpowiedź, że to znany bug i pracują nad jego usunięciem. Wiadomość była wysłana po polsku - spróbuj swoją wysłać jeszcze raz, może coś nie zadziałało w trakcie jej wysyłania.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Tidala już trzeci miesiąc, jak na razie wszystko jest ok, słychać różnicę między mp3, a hi-fi, tylko, że w moim przypadku muszę korzystać z serwisu z przeglądarki chrome, bo na linuxa brakuje natywnej aplikacji (tutaj spotify był dużo lepszy). Czy słuchanie muzyki przez przeglądarkę nie degraduje dźwięku? Może lepszą opcją będzie zainstalowanie windowsa i natywnej aplikacji na system?

 

Daphile odpada, służy tylko do muzyki, a potrzebuje jeszcze przeglądania www w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.