Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dodam, ze od którejś aktualizacji Audirvana rozróżnia pliki MQA z dwoma warstwami do rozpakowania od tych z jedną warstwą. Jeżeli MQA ma tylko jedną „ukryta” warstwę i da się ja rozpakować to wyświetla się niebieskie kółko. Jeżeli jest jeszcze warstwa do rozpakowania sprzętem wyświetla się kółko zielone.

Przypuszczam, ze gdybym miał DACa obsługującego MQA to i tak byłoby zawsze niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "warstwy" w MQA?

 

W wątku w zakładce PC audio było takie info:

"Ze strony HD-opinie

http://hd-opinie.pl/11030,aktualnosci,mqa-juz-w-polskim-tidalu-tylko-na-komputerach-streaming-hi-res.html

 

Jako, że pojawiło się sporo pytań „ale o co chodzi z tym MQA, Master, dekodowaniem etc.?” uzupełniam powyższy wpis, z wyjaśnieniem zawiłości:

Niezdekodowane MQA, odtwarzane jako regularne pliki FLAC: 44.1/24 lub 48/24 (uwaga, Tidal wyświetla wtedy Master – mamy coś więcej niż HiFi 16/44, zatem prawidłowo, bo lecą hi-resy)*

Zdekodowane softwareowo MQA: 88.2/24 lub 96/24 (dekodowanie w Tidalu)

Sprzętowo zdekodowane pliki MQA: wszystko jak leci do poziomu 384/24, PCM/DXD jak i DSD, uzależnione od specyfikacji hardware obsługującego natywnie MQA (wybrane produkty Myteka, Meridiana etc.)"

 

Ja z tego zrozumiałem tyle: pliki MQA do 24bit/96kHz można zdekodować softwareowo (w Tidal czy w jakimś innym programie do streamingu). Natomiast posiadając urządzenie z wbudowanym dekoderem hardwareowym nie ma się żadnych ograniczeń.

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Można wykorzystując VB-Audio Hi-Fi Cable.

https://www.vb-audio.com/Cable/#DownloadASIOBridge

W win10 ustawiasz Virtual Audio Cable jako domyślne urządzenie do odtwarzania i nagrywania.

 

post-7706-0-70758200-1511885821_thumb.png

 

Na wejściu i wyjściu ustawiasz takie same parametry.

W Foobarze File - Add location wpisujesz record:// i play.

 

Jeśli chcesz sterować odtwarzaniem z tabletu, to trzeba inaczej. Na tablecie z androidem instalujesz BubbleUPnP, a na kompie BubbleUPnP Server.

W foobarze musisz mieć wtyczkę foo_upnp.

 

W ustawieniach BubbleUPnP Server w zakładce Media Renderers dla foobara2000 zaznaczasz opcje "Create an OpenHome renderer" i "Gapless playback".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy ktoś byłby chętny do przetestowania jakości pierwotnego hi-res i zdekodowanego MQA? Mam na myśli tutaj analizę spektrum (szeroki zakres testów cyfrowo-analogowych), subiektywnych odczuć dźwiękowych oraz wyświetlanych informacji na dekoderze sprzętowym, a co najważniejsze na jakimkolwiek dekoderze software'owym / 1 warstwy. Posiadam "dekoder" MQA, dzięki czemu mogę "rozpakować" pliki do maks. 96, ale chciałbym porównać czy częstotliwość po zdekodowaniu 1 warstwy (niezależnie od sprzętu) jest taka sama jaką dostaję z mojego dekodera. Jeśli ktoś mógłby w celach testowych poświęcić chwilę to udałoby mi się potwierdzić/zaprzeczyć poprawność działania dekodera. Do testów (prywatnych z zainteresowanym) dostarczam ze swojej strony materiały MQA z tidal oraz zdekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wykorzystując VB-Audio Hi-Fi Cable.

https://www.vb-audio.com/Cable/#DownloadASIOBridge

W win10 ustawiasz Virtual Audio Cable jako domyślne urządzenie do odtwarzania i nagrywania.

 

post-7706-0-70758200-1511885821_thumb.png

 

Na wejściu i wyjściu ustawiasz takie same parametry.

W Foobarze File - Add location wpisujesz record:// i play.

 

Jeśli chcesz sterować odtwarzaniem z tabletu, to trzeba inaczej. Na tablecie z androidem instalujesz BubbleUPnP, a na kompie BubbleUPnP Server.

W foobarze musisz mieć wtyczkę foo_upnp.

 

W ustawieniach BubbleUPnP Server w zakładce Media Renderers dla foobara2000 zaznaczasz opcje "Create an OpenHome renderer" i "Gapless playback".

Dziękuję bardzo za pomoc, dzisiaj poinstaluję i spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Ten program jest praktycznie nieużywany na desktopowej aplikacji na Win10. Brzmienie słabizna. Trochę lepiej jest z nieoficjalną apką - ale ona też ma wady. Z bubble trzeba kombinować. Ja na razie nie mogę tego ustawić. Tidal gra i działa świetnie z Roon ale wtedy abonament za miesiąc wypada 80 zł(a za Rolna trzeba bulić z góry). Myślałem i Roonie ale bez Tidala jego atrakcyjność spada o co najmniej 50%. Przy takim podejściu to w sumie trudno się dziwić, że mogą upaść.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ten program jest praktycznie nieużywany na desktopowej aplikacji na Win10. Brzmienie słabizna. Trochę lepiej jest z nieoficjalną apką - ale ona też ma wady. Z bubble trzeba kombinować. Ja na razie nie mogę tego ustawić. Tidal gra i działa świetnie z Roon ale wtedy abonament za miesiąc wypada 80 zł(a za Rolna trzeba bulić z góry). Myślałem i Roonie ale bez Tidala jego atrakcyjność spada o co najmniej 50%. Przy takim podejściu to w sumie trudno się dziwić, że mogą upaść.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

miał być "nieużywalny"

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest praktycznie nieużywany na desktopowej aplikacji na Win10. Brzmienie słabizna. Trochę lepiej jest z nieoficjalną apką - ale ona też ma wady. Z bubble trzeba kombinować. Ja na razie nie mogę tego ustawić. Tidal gra i działa świetnie z Roon ale wtedy abonament za miesiąc wypada 80 zł(a za Rolna trzeba bulić z góry). Myślałem i Roonie ale bez Tidala jego atrakcyjność spada o co najmniej 50%. Przy takim podejściu to w sumie trudno się dziwić, że mogą upaść.

 

Ja słucham Tidala na Auralicu i jestem z wersji HI-FI bardzo zadowolony, więc dla mnie by to była przykra niespodzianka

 

Ten program jest praktycznie nieużywany na desktopowej aplikacji na Win10. Brzmienie słabizna. Trochę lepiej jest z nieoficjalną apką - ale ona też ma wady. Z bubble trzeba kombinować. Ja na razie nie mogę tego ustawić. Tidal gra i działa świetnie z Roon ale wtedy abonament za miesiąc wypada 80 zł(a za Rolna trzeba bulić z góry). Myślałem i Roonie ale bez Tidala jego atrakcyjność spada o co najmniej 50%. Przy takim podejściu to w sumie trudno się dziwić, że mogą upaść.

 

Ja słucham Tidala na Auralicu i jestem z wersji HI-FI bardzo zadowolony, więc dla mnie by to była przykra niespodzianka

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja słucham Tidala na Auralicu i jestem z wersji HI-FI bardzo zadowolony, więc dla mnie by to była przykra niespodzianka

 

Ja słucham Tidala na Auralicu i jestem z wersji HI-FI bardzo zadowolony, więc dla mnie by to była przykra niespodzianka

Świat nie znosi próżni. Albo ktoś wykupi Tidala albo producenci audio dogadają się z Deezerem... Oby nie z Qobuzem bo tam za 10 ojro jest standard mp3. ;-)

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze lepsze lub gorsze pyty CD przeżyją nie jedną modę streamingową ....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Portale streamingowe są świetne do poznawania muzyki . Podczas podróży czy wakacji to już jest cos fantastycznego mając dostęp do tak olbrzymiej biblioteki na urządzeniach mobilnych.

 

Albumy wg mnie b.dobre czy wybitne zawsze i tak kupuję na nośniku fizycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze lepsze lub gorsze pyty CD przeżyją nie jedną modę streamingową ....

To nie moda ale znak czasu.

Nie mam w sobie zacięcia kolekcjonerskiego.

Wcześnie pozbyłem się taśm, płyt oraz kaset.

Ale zbieraczy pozdrawiam i dobrze im życzę.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy taki Tidal ale bez remasterów. Tylko oryginalne wydania CD.

 

Tak właśnie sobie wczoraj słuchałem z Tidala remastera 2011 Queen Innuendo i no za cholerę nie grało. Hałas straszny.

Jako, że płytka gdzieś w odmętach dziejów mi zniknęła to ściągnąłem dzisiaj piracką kopię flac robioną z oryginału 1991. Sprawdziłem świniakiem czy aby napewno to nie przeróbka z mp3.

Zapuszczam i no... to jest to! A raczej to było to! Jak można tak mastering zj**... Przecież utworu The Hitman w wersji z 2011 nie da się słuchać. Uszy bolą. W wersji z 1991 nawet z przyjemnością pokrętło głośności podkręcić można.

 

A później ludzie głupoty piszą, że z Tidala gorszy dźwięk.. ech..

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moda ale znak czasu.

Nie mam w sobie zacięcia kolekcjonerskiego.

Wcześnie pozbyłem się taśm, płyt oraz kaset.

Ale zbieraczy pozdrawiam i dobrze im życzę.

 

Masz rację to znak czasu. Jednak uważam że źle zrobiłeś pozbywając się wybitnych albumów na nośnikach fizycznych . Wcześniej czy pózniej zatęsknisz za nimi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zlitujcie się. Sam mam ponad 1000 płyt i nie zamierzam się ich pozbywać ale twierdzenie, że sam nośnik jest tożsamy z jakością jest trochę śmieszne. Nie słucham hi-resów bo wolę mieć więcej nagrań dobrej jakości niż kilka świetnej. W muzyce ilość (dostęp do nagrań) to też jakość, bo nie ma nic gorszego niż słuchanie 5 płyt na krzyż. Skoro z pliku można uzyskać jakość znacznie lepszą od SACD to plik jest lepszy. Skoro słuchanie z plików dane mi błyskawiczny przegląd płytoteki, a z 75% fizycznej płytoteki korzystałem parę razy w roku, to plik jest lepszy. Kropka.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba mam kompleks starości. Najpierw pozbył się starych książek bo miałem dość starego bibliotecznehgo stylu a potem płyt na rzecz plików. Tidal zniknie to pojawią się na jego miejsce dwa inne.

Ja też się wyzbywam książek.

Muzyka z Tidala i już.

Mało to romantyczne i nostalgiczne, ale mam więcej miejsca i się nie kurzy.

 

Skończył mi się abonament i od kilu dni mam komunikat, że kończy mi się właśnie dzisiaj.

A Tidal działa nadal.

Taka ciekawostka.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wyzbywam książek

to fajnie- można tanio kupić. Niedawno nabyłem 12 tomów zebranego Tołstoja za 70zł. Wydanie 1956 czyli wczesna komuna, ale są w takim stanie, tak wydane, zszyte, że przeżyją następne 60lat i kilku czytających!

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Prośba od kompletnego laika...

Jak szybko skonfigurować Marantz NA6005 aby odtwarzać z Tidala... Z Airplay bez problemu... Z pozycji Androida dramat... Jedyne co działa w miarę to Bubble... Ale nie do końca...Trzeba się naklikać żeby znaleźć coś w Tidal...

Coś prostego... Klikam na fonie w Tidal i gram. Dodam że Marantz nie wspiera Tidal. Spotyfy działa... Niestety wolę Tidal.

Edytowane przez Hrehor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.