Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  354 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

Umywa się, gdyż technicznie 24/192 ma większe możliwości, niż nawet XRCD, bo to ostatnie dalej oferuje 16/44, jak cały Red book. 

Diabeł tkwi w szczegółach i aby porównać realnie oba „nośniki”, trzeba by mieć master tape i z niej bezpośrednio wykonać rip na CD oraz do hi-res, w tych samych warunkach.

Druga rzecz to wysokiej klasy strumieniowiec, który nic nie zgubi ani nie zafałszuje, podczas przesyłu do DAC’a.

Sam z chęcią sprawdziłbym to osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z kolegów mógłby mnie poinstruować jak odtwarzać tidal na mini PC (win10) i sterować telefonem/tabletem na androidzie.

Próbowałem konfigirować Bubble Upnp, ale zawsze mnie wywala na jakimś błędzie. Jest jakiś inny sposób?

Chciałem użyć foobara ze względu na możliwość użycia korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki , czy ktoś z was zauważył lub ma wrażenie że ktos obcy jest podpiety pod  konto? , np zostały dodane albumy do moja muzyka wogóle nie z mojej bajki , a ostatnio odtwarzane to tez nie to co ja odtwarzałem , miałem juz tak pare miesiecy temu zmieniłem hasło i jakiś czas był spokój , teraz widze znowu z 200 albumów dodanych wogóle nie z moich klimatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów mógłby mnie poinstruować jak odtwarzać tidal na mini PC (win10) i sterować telefonem/tabletem na androidzie.
Próbowałem konfigirować Bubble Upnp, ale zawsze mnie wywala na jakimś błędzie. Jest jakiś inny sposób?
Chciałem użyć foobara ze względu na możliwość użycia korekcji.
Poza Bubble to raczej brak takich opcji. Teoretycznie dużo łatwiejsza powinna być konfiguracja Bubble z Tidalem z użyciem programu jPlay Femto. Ale program kosztuje 150 euro(fakt, że progres brzmieniowy do Foobara jest duży) i nie we wszystkich konfiguracjach sieciowych działa to stabilnie. Tańsza jest Audirvana - ale sterowanie tylko przez iPhone. Ja ostatnio nabyłem Galaxy Tab. i - jak słucham Tidala z miniPC to steruję przez pulpit wirtualny. Nie działa to jakoś super ale da się z tym żyć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Troche z innej beczki , czy ktoś z was zauważył lub ma wrażenie że ktos obcy jest podpiety pod  konto? , np zostały dodane albumy do moja muzyka wogóle nie z mojej bajki , a ostatnio odtwarzane to tez nie to co ja odtwarzałem , miałem juz tak pare miesiecy temu zmieniłem hasło i jakiś czas był spokój , teraz widze znowu z 200 albumów dodanych wogóle nie z moich klimatów
Ale masz normalny abonament czy taki "okazyjny" z allegro?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dzarro napisał:

Poza Bubble to raczej brak takich opcji. Teoretycznie dużo łatwiejsza powinna być konfiguracja Bubble z Tidalem z użyciem programu jPlay Femto. Ale program kosztuje 150 euro(fakt, że progres brzmieniowy do Foobara jest duży) i nie we wszystkich konfiguracjach sieciowych działa to stabilnie. Tańsza jest Audirvana - ale sterowanie tylko przez iPhone. Ja ostatnio nabyłem Galaxy Tab. i - jak słucham Tidala z miniPC to steruję przez pulpit wirtualny. Nie działa to jakoś super ale da się z tym żyć.

Z opcji płatnych jest jeszcze Roon za 120 USD rocznie. Radzi sobie z Tidalem bardzo dobrze i można nim sterować praktycznie ze wszystkiego w sieci lokalnej - komórek, tabletów, PC, Mac itp. Jakość odtwarzania też znacząco lepsza od samego Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie w sprawie sterowania aplikacją zainstalowaną na PC za pomocą androida napisałem do Tidala:

Dziękujemy za kontakt z działem Obsługi Klienta firmy TIDAL.
Mam nadzieje ze uzywanie Jezyka Polskiego jest OK ? lol 
W chwili obecnej ta funkcja nie jest jeszcze dostępna 
?
Przekazałam Pana wniosek do właściwego departamentu. Poniewaz nie jest to pierwsza prosba nasz zespol pracuje juz nad rozwiazaniem.
Niestety nie wiemy jak dlugo to potrwa.Kazdy taki email dopinguje nas do pospiechu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie w sprawie sterowania aplikacją zainstalowaną na PC za pomocą androida napisałem do Tidala:
Dziękujemy za kontakt z działem Obsługi Klienta firmy TIDAL.
Mam nadzieje ze uzywanie Jezyka Polskiego jest OK ? lol 
W chwili obecnej ta funkcja nie jest jeszcze dostępna 

Przekazałam Pana wniosek do właściwego departamentu. Poniewaz nie jest to pierwsza prosba nasz zespol pracuje juz nad rozwiazaniem.
Niestety nie wiemy jak dlugo to potrwa.Kazdy taki email dopinguje nas do pospiechu

Na cuda bym nie liczył. Poza Spotify nikt nie ma takiej opcji - Qobuz i Deezer też. Myślę, że Tidal woli konsolidować serwis z urządzeniami audio, wtedy kwestie technologiczne są bardziej po stronie producenta sprzętu. Spotify jest jednak większą firmą niż Qobuz czy Tidal i może inwestować w takie bajery.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2019 o 14:19, de_moon napisał:

Czy to nowa cena za TIDAL HiFi?

 

A6FEEF3C-DE9C-46FE-9043-3293E713375E.png

Nie. Jeżeli opłacasz z poziomu App Store lub aplikacji TIDAL na iOS to cena jest wyższa gdyż zawiera podatek dla Tima. Wystarczy stworzyć konto przez www i tam rozpocząć subskrypcje. Będzie wtedy normalna cena 39,99zl. Takie konto bez problemu użyjesz potem na iOS, a opłata pójdzie co miesiąc bez podatku dla Apple. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.03.2019 o 18:16, Pablo201 napisał:

przycinanie odtwarzanych przez Tidala  utworów pod koniec, miał ktoś? 

Zdarza się. Ostatnio za często. Odtwarzam na Marantz ND8006 i nie potrafię odgadnąć czy to Tidal, przerwy w Internecie z kablówki czy HEOS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, marek.pap napisał:

Odinstaluj Linn Kazoo, wyczyść rejestry systemowe i zrestartuj PC a potem zainstaluj ponownie.

Zrobiłe tak jak piszesz,ale nic z tego.

Sprawa wygląda dokłanie tak,że jak zainstaluję Linn Kazoo ze strony producenta,to jest wszystko OK.Ale po załączeniu programu,Linn woła o aktualizację.Wtedy jest pobierana ze sklepu Windows.I ta właśnie aplikacja zachowuje się tak jak pisałem wcześniej.Co robić?Olać aktualizację,czy mieszać dalej?

 

linn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie aktualizuj Linn Kazoo. Widocznie masz jakiś konflikt w systemie. Podobny problem występuje jeśli chcemy sterować BubbleUPnP Server na PC za pomocą Linn Kazoo zainstalowanym na tym samym PC.

Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,

Posiadamy wraz z małżonką dwa konta TIDAL ( zakupione na oddzielnych aukcjach i u różnych sprzedawców) oba są HIFI .

Zauważone tak na szybko na jednym koncie jest pełna dyskografia Agi Zaryan na drugim brak ? .

Ktoś coś ? Jakieś pomysły ? 

Pozdrawiam

Lakers

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lakers napisał:

Witam ,

Posiadamy wraz z małżonką dwa konta TIDAL ( zakupione na oddzielnych aukcjach i u różnych sprzedawców) oba są HIFI .

Zauważone tak na szybko na jednym koncie jest pełna dyskografia Agi Zaryan na drugim brak ? .

Ktoś coś ? Jakieś pomysły ? 

Pozdrawiam

Lakers

 

A czy rozważaliście pakiet Family w Tidalu? wychodzi niedrogo jak ma korzystać cała rodzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,mam pytanko nie wiecie może dlaczego mi się zatrzymuje tidal po kilkunastu sekundach odtwarzania na tel samsung galaxy s10+ , juz zmieniłem właśnie konto na nowe bo odtwarzam jeszcze na pc i myślałem że może się gryzą  ,ale jest dalej to samo gra kawałek 20sekund około i stop staje włączam play i gra kolejne około 20sekund i stop , zmiany z masters na hifi w ustawieniach nie pomagają co to może być ? przy streamingu bluetoutch na radio samochodowym mam to samo ?

 

Zaznaczam że na spotify gra normalnie i jest ok ,spotify jeszcze nie sprawdzałem na samochodowym radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freju napisał:

Witam ,mam pytanko nie wiecie może dlaczego mi się zatrzymuje tidal po kilkunastu sekundach odtwarzania na tel samsung galaxy s10+ , juz zmieniłem właśnie konto na nowe bo odtwarzam jeszcze na pc i myślałem że może się gryzą  ,ale jest dalej to samo gra kawałek 20sekund około i stop staje włączam play i gra kolejne około 20sekund i stop , zmiany z masters na hifi w ustawieniach nie pomagają co to może być ? przy streamingu bluetoutch na radio samochodowym mam to samo ?

 

Zaznaczam że na spotify gra normalnie i jest ok ,spotify jeszcze nie sprawdzałem na samochodowym radio.

Sprawdź w aplikacji Tidal, czy nie masz załączonego trybu oszczędzania energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.