Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj połączyć się z netem z telefonu, powinien być szybszy przy lte. Muzyka z dysku też się przycina? Może windows jakieś aktualizacje ściąga, albo inny program drenuje połączenie?! Jak nic na nim nie robisz to też tnie?

Edytowane przez michaello

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę o poradę - Słucham Tidala HiFi z mojego Pc-ta - dźwięk idzie na Daca i wzmacniacz. Mam problem, że ten streaming mi się niemiłosiernie przycina. Łącze internetowe jest może słabe, koło 3 Mb/s, ale nie wiem czy to jest problem, czy apka Tidala w kompie, czy sam komp, na którym pracuję.

Poradźcie jak rozwiązać ten problem, przy takim a nie innym łączu internetowym. Czy kupić Raspberry, czy jakiś streamer, czy wystarczy jakaś aplikacja na mojego PC-ta, która będzie zarządzać streamingiem Tidala (jRiver albo coś innego)?

PC-t jest mocny, jestem grafikiem komputerowym, więc procek siedzi w środku duży, fakt że okresowo bywa obciążony.

Będę wdzięczny za wszelkie rady, bo nie mam pojęcia jak sobie poradzić.

A skąd masz Internet? Też zauważyłem, że od kilku dni się rwie, mam 40Mb z Orange TPSA,a aplikacja siedzi w cocktail audio.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj połączyć się z netem z telefonu, powinien być szybszy przy lte. Muzyka z dysku też się przycina? Może windows jakieś aktualizacje ściąga, albo inny program drenuje połączenie?! Jak nic na nim nie robisz to też tnie?

Tak, jak nic nie robię to też tnie.

Jak puszczam to samo z iTunes to nie tnie, ale tam idą mniejsze transfery

 

A skąd masz Internet? Też zauważyłem, że od kilku dni się rwie, mam 40Mb z Orange TPSA,a aplikacja siedzi w cocktail audio.

 

Wysłane z tapciocha

 

Internet mam z biurowca, w którym pracuję. Ale też zauważyłem, że w ostatnich dniach Tidal się tnie bardziej niż z tydzień temu. Może maja przeciążone serwery (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają dni, że rezygnuje z TIDAL, bo zatrzymuje się odtwarzanie w połowie płyty i trzeba "popychać".

Dobrze, że mam "fizyczną" alternatywę :)

No właśnie, tak to się dzieje u mnie teraz. Zatrzymuje się w połowie płyty i muszę "popychać".

Ok, czyli po prostu Tidal tak ma i już..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę - Słucham Tidala HiFi z mojego Pc-ta - dźwięk idzie na Daca i wzmacniacz. Mam problem, że ten streaming mi się niemiłosiernie przycina. Łącze internetowe jest może słabe, koło 3 Mb/s, ale nie wiem czy to jest problem, czy apka Tidala w kompie, czy sam komp, na którym pracuję.

Poradźcie jak rozwiązać ten problem, przy takim a nie innym łączu internetowym. Czy kupić Raspberry, czy jakiś streamer, czy wystarczy jakaś aplikacja na mojego PC-ta, która będzie zarządzać streamingiem Tidala (jRiver albo coś innego)?

PC-t jest mocny, jestem grafikiem komputerowym, więc procek siedzi w środku duży, fakt że okresowo bywa obciążony.

Będę wdzięczny za wszelkie rady, bo nie mam pojęcia jak sobie poradzić.

Ja bym sprawdził co się dzieje na apce w telefonie (jakość CD). Albo graty pod pachę i wycieczka do kogoś kto ma szybszy internet.

Moim zdaniem na jakość MQA 3 Mbs to zdecydowanie za mało. Wydaje mi się ze to nawet za mało do płynnego streamingu w mp3... Jak mi kablówka kiedyś przez pomyłkę obniżyła prędkość neta do 3 to wszystko się cieło na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo słucham z Tidal hi-fi i nigdy żadnych przycięć nie odnotowalem. Tu chyba jakość łącza internetowego się liczy.

To nie łącze mam neta prędkość 100 z Vectry na moim Huawei 9 przycina na tablecie zero przecięć i na tel Samsung też zero przecięć .Te przerwy to po aktualizacji do najnowszej wersji przed było ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie łącze mam neta prędkość 100 z Vectry na moim Huawei 9 przycina na tablecie zero przecięć i na tel Samsung też zero przecięć .Te przerwy to po aktualizacji do najnowszej wersji przed było ok

Czyli problem z Huwawei 9

Edytowane przez Grafii_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mnie tez się wydaje, że to nie net, tylko apka lub sprzęt. Jak podpiąłem iPhona do tego samego DAC-a i do tego samego neta i z niego puściłem Tidala, to nie przycina. Sprawdzę to jeszcze jutro, w roboczy dzień, jak wszystko będzie tu bardziej obciążone, wtedy dam znać, jakie wnioski.

 

Wydaje mi się tylko, że z iPhone gra to z mniejszą delikatnie dynamiką i przestrzenią niż z apki PC-towej..., sam już nie wiem, czy to sugestia czy prawdziwa różnica, różnica jest subtelna, jeśli jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hmmm. Anulowałem subskrypcje w Tidal w październiku ub. r. Wczoraj dostałem radosnego maila od Tidala , że moja subskrypcja znowu jest aktywna a z konta zniknęło mi 39,90 PLN. Miał ktos z Was taki przypadek, że Tidal bez Waszej interakcji sam wznawiał subskrypcje i kasował pieniązki na podstawie danych karty , które kiedyś były im udostępnione w celu realizacji płatności ? Na razie napisałem do nich requesta, czekam na odpowiedź ale sytuacja jest mocno irytująca. Chyba że czegoś nie doczytałem w regulaminie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewno jakaś pomyłka. Oddadzą kasę. Nie martw się.

Mnie się zdażyło na samym początku jak jeszcze Tidal był WiMPem, że po zarejestrowaniu się do bezpłatnego próbnego miesiąca odrazu ściągnęli kasę.

Napisałem do supportu i w kilka dni pieniądze wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu nie tnie - słucham na naim Uniti. On ma spore buforowanie, może tez dlatego?

Z innej beczki dziś zrobiłem update firmware ifi nano dsd i mam natywnie MQA z tidala. Mało miałem czasu na jakieś porównania, ale ogólnie brzmiało to ciekawie na początek :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę Tidala słuchać poprzez Roona. Inaczej apka krzyczy coś w rodzaju "zmień w panelu sterowania ustawienia na 16bit blablabla" ale niestety nie mogę tego zrobić. Są tylko wartości 24bit. Nie narzekam ale nie widzi mi się za dwa miesiące bulić kasę za używanie Roona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z odpaleniem tidala w wersji desktop na wnidowsie 2012 R2. Po kliknięciu na ikonkę na pulpicie odpala się tidal z następującym komunikatem na górze "TIDAL Desktop requires Microsoft Visual C++ Redistributable to be installed, please see: "How to install Visual C++ Redistributable". Oczywiście próbowałem instalować to o co się pluje nawet kilka wersji i dalej nic komunikat nie ustępuje. Problemów takich nie miałem kiedy miałem postawionego windowsa 8.1. Ktoś ma jakieś pomysły jak z tym tematem skutecznie powalczyć ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Windows 2012 R2 ma servis pack ?

 

Czym się kierowałeś instalując Windows serwerowy do grajka z Tidalem ?

 

AD1. Raczej a tego co się orientowałem nie ma servis pack-a; zassałem wszystkie dostępne aktualizacje i po tych zabiegach przy odpaleniu tidala deskop wywala błąd a wgłębiając się dalej w szczegóły błąd powoduje plik którego fizycznie nie ma na dysku.

AD2. Tylko i wyłącznie znacznie lepszą jakością dźwięku w stosunku do win 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1. Czy znasz kogoś, u kogo na Win server chodzi normalnie program Tidal ? warto by to ustalić

 

AD2. Zdajesz sobie sprawę że na forum jest wiele takich opowieści, łącznie z tą że najlepiej gra Windows XP ?

 

Szkoda mi czasu na jałową dyskusję z Tobą możesz się nie wysilać z odpowiedzią, mam nadzieję że już jej nie zobaczę bo właśnie gościsz u mnie w liście ignorowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu, "parę" stron wczesniej:

 

 

Tak, napisałem do nich, ale nie odpisali na maila. Jednak już sobie sam poradziłem, gdyby ktoś miał podobny problem, a procedura z ich strony nie skutkowała, to polecam odinstalować z systemu wszystkie wersje Microsoft Visual C++ Redistributable, a następnie zainstalować jedną - najnowszą z dostępnych. U mnie to pomogło. Teraz muszę wznowić subskrypcję, bo w nerwach anulowałem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób zastępczy dobry dla każdego odtwarzacza sieciowego korzystającego z protokołu DLNA.

Na smartfonie lu tablecie z Androidem instalujesz BubbleUPnP.

Ta aplikacja oferuje dostęp do Tidala. Musisz w Tidalu mieć założone konto premium.

Po uruchomieniu Tidala renderujesz odtwarzanie do odtwarzacza sieciowego.

Przesył sygnału z BubbleUPnp jest przez wifi, więc nie tracisz na jakości muzyki.

Tnie tak samo... Appka ciekawą ale problemu z Tidalem nie rozwiązuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.