Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie tak, że niektóre utwory na płytach ściągniętych do offline ( na IOS) są nie do odtworzenia ? Ponowne ściąganie nic nie daje natomiast na online ta sama ścieżka odtwarza się OK. Nie wiem, czy to w jakiś sposób zgłaszać do Tidala lub zespołu, czy po prostu to jakiś inny bug ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Gra sobie Tartini secondo natura. Leci z Tidala. Na wyświetlaczu przetwornika jak byk widnieją cyferki 352. Pierwsza o takich parametrach, na jaką natrafiłem przekopując zasoby tego serwisu. Może nie jest to muzyka, której słucham na co dzień ale jakość nagrania niczego sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie albumy w zakładce MASTER mają takie parametry

Jesteś tego pewien?

Jeśli tak, dlaczego TEAC (bez obsługi MQA) pokazuje 352kHz a Auralic (z MQA) wskazuje 24/352 MQA. Większość nagrań z zakładko Master po rozpakowaniu to "zaledwie" 96kHz

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś ma 44,1kHz/24bit/MQA, wszystkie albumy w zakładce MASTER mają takie parametry

 

Musisz mieć wybrany w ustawieniach Tidala DAC i włączony tryb Exclusive by zobaczyć więcej.

 

U mnie DAC bez MQA zgłasza ten album na 88.2 kHz, w co jest bardziej skłonny uwierzyć niż 352 kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda. zdjęcie przedstawia ekran tabletu z odpaloną aplikacją lightning ds

 

Do kompletu zdjęcie wyświetlacza przetwornika TEAC, który sam nie obsługuje MQA ale przyjmuje za pośrednictwem USB sygnał odkodowany i rozpakowany przez Auralica Mini

post-63436-0-72035800-1531909111_thumb.jpg

post-63436-0-65245100-1531909892_thumb.jpg

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, dlaczego TEAC (bez obsługi MQA) pokazuje 352kHz

 

Dlatego, że

 

TEAC, który sam nie obsługuje MQA ale przyjmuje za pośrednictwem USB sygnał odkodowany i rozpakowany przez Auralica Mini

 

To mamy odpowiedź na pytanie, dlaczego TEAC pokazuje 352kHz.

Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już pogubiłem :)

Nigdzie nie napisałem ze w Tidal są nagrania 352k, tylko ze w Master są nagrania 24bit. Widziałem takie co mają 44.1k i więcej np. 96k. Nigdy nie widziałem nagrania 352k.

 

Poza tymi cyferkami to wydaje mi się ze trzeba by posiadać super dac i bdb resztę toru żeby wychwycić wszystkie różnice w tych lepszych nagraniach.

 

Może ktoś podać przykład nagrania standardowego 16bit/44.1k i ten sam kawałek 24bit/44.1-lub więcej, gdzie wyraźnie słychać różnice? Oczywiście oba z tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać przykład nagrania standardowego 16bit/44.1k i ten sam kawałek 24bit/44.1-lub więcej, gdzie wyraźnie słychać różnice? Oczywiście oba z tidal

Prince "Purple Rain"

Pink Floyd The Division Bell

wydaje mi się ze trzeba by posiadać super dac i bdb resztę toru

Wystarczy zaledwie dobry sprzęt i w miarę sprawne uszy po obu stronach głowy aby się tego przyjemnie słuchało a właśnie o to w tym wszystkim chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy wypowiadam się na tym forum, więc witam wszystkich audio zakręconych. Nawiązując do ostatniej wypowiedzi dotyczącej wysokiej jakości toru, chciałbym dowiedzieć się, czy orientujecie się jakie są szanse i ewentualnie kiedy Tidal wprowadzi tryb Master dla Cast z przeglądarki chrome lub z android? Co stoi na przeszkodzie by to wprowadzono? Posiadam wzmacniacz Rotel RA-12 z wbudowanym dac 24/192 jednak w takiej rozdzielczości/jakości działa z wejścia coaxial i optycznego. Niestety wejście USB obsługuje jedynie 16/44.1. W tej sytuacji mimo, iż płacę abonament dla Tidala nie mam możliwości korzystania z plików wyższej jakości. Zdaję sobie sprawę, że rozwiązaniem byłby zakup konwertera USB z wyjściem na coaxial lub kabel optyczny, jednak nie chce dodatkowo inwestować. Dodam, że i tak razem z Pylon Audio Sapphire 23 tworzy to cudowny duet dla wokali, elektroniki i klasyki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, ja nie mam jak sprawdzić.

 

Już mogę sprawdzić parametry pliku źródłowego "TARTINI secondo natura" w Tidalu. Zainstalowałem Audirvana Plus która jest już dostępna dla Windows 10. Aplikacja potwierdza parametry 24 / 352,8 kHz. Oczywiście takie parametry tylko za pomocą urządzenia z kodekiem MQA.

 

post-7706-0-87345400-1531990766_thumb.png

Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po upgradzie oppo 205 Tidal master

wygląda to tak przy pink floyd

5b76b18fca606bb003ae3137079da3b8.jpg

a040956bb6581689a50cbdf09ce0a319.jpg

A Tartini tak

16a6e44e766996c1be58fa666588f4a0.jpg

1c10a08dc33c05645f5d1d529f932b82.jpg

To rewolucyjny skok jakości

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Polecam album 2L Nordic Sound wszystko w MQA 352,8

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry 24/88,2 dotyczą pliku po rozkodowaniu pierwszego poziomu za pomocą aplikacji. Ten plik nierozkodowany ma 24/44,1. W celu sprawdzenia wyłącz w aplikacji Tidal dekodowanie programowe MQA (Passthrough MQA) i podłącz TEAC-a bezpośrednio do PC.

 

Ten drugi „unfold”/„rozpakowanie” w MQA to jest zwykły upsampling. Nie zawiera żadnych dodatkowych informacji o muzyce. W tym przypadku z 88.2 do 352.8kHz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest jakiś darmowy sposób na przenoszenie list pomiędzy kontami?

 

 

Kiedyś używałem jakiegoś zewnętrznego pośrednika, podejrzewam, że coś takiego jak https://soundiiz.com/ . Robisz Tidal->Spotify->Tidal i jest.

 

Można chyba też udostępnić playliste w Tidalu publicznie, a potem z niej skorzystać na drugim koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po upgradzie oppo 205 Tidal master

wygląda to tak przy pink floyd

...

To rewolucyjny skok jakości

Pozdrawiam

 

Polecam album 2L Nordic Sound wszystko w MQA 352,8

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzisiaj odpaliłem po raz piewszy MQA z Tidala poprzez USB DAC Oppo 205 i mam podobne odczucia. Dźwięk się otworzył, jest więcej powietrza, szczegółów, dynamiki, bas zrobił się zwarty wreszcie. Ciężko w to uwierzyć, ale dotychczasowe źródło, Bluesound Node 2 poprzez Coax gra... nudno i w nieangażujący sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś używałem jakiegoś zewnętrznego pośrednika, podejrzewam, że coś takiego jak https://soundiiz.com/ . Robisz Tidal->Spotify->Tidal i jest.

 

Można chyba też udostępnić playliste w Tidalu publicznie, a potem z niej skorzystać na drugim koncie.

 

Jak napiszesz do help deska z Tidala to przeniosa Ci wszystkie playlisty i ulubione z 1 konta na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj odpaliłem po raz piewszy MQA z Tidala poprzez USB DAC Oppo 205 i mam podobne odczucia. Dźwięk się otworzył, jest więcej powietrza, szczegółów, dynamiki, bas zrobił się zwarty wreszcie. Ciężko w to uwierzyć, ale dotychczasowe źródło, Bluesound Node 2 poprzez Coax gra... nudno i w nieangażujący sposób.

Zabaw się z Roonem są w sieci 60 dniowe triale tidal i własne zasoby w jednym, a oppo już jest Roon ready, pozdr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.