Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy w sprawach Tidalu, jeśli Was denerwują moje pytania ("bo wszystko było omawiane")  dajecie znać na prive'a:

 Korzystam z Linn Kazoo (DS Majik - ogólnie urządzenie bardzo ok), spostrzeżenia:

1.Ogólnie średnie wrażenia, aż się dziwię, że założyciele pisali, że Tidal brzmi tak jak cd.

2. Owszem, jazz, muzyka współczesna (w tym ECM )  jest czasem całkiem ok, po prostu da się słuchać z przyjemnością. (I bardzo dobrze bo na tym mi zależy najbardziej.) Avantjazz  (Anthony Braxton) -  całkiem fajnie, ale mało. 

3.Rozrywka, rock, w tym nowości (np Nosowska),  inne Fisze i Emade, albo klasyka Pink Floyd, Marley ..... dla mnie nie da się słuchać.

Z pasją zabrałem się za kanon ...  Sergeant Peppers Lonely Heart Club Band .... porażka. 

4. Odgrzebanie staroci z "dzieciństwa" : Thomson Twins (ktoś to pamięta?), inne new romantic ... wszystko na poziomie średniego mp3 . Czy te sepleniące soprany to norma  w tym medium?  

5. Zauważyłem, że muzyka streamowana  "układa się" godzinkę; potem to brzmi lepiej , a więc  kulturze streamingu  jednak nie uciekniemy od sprawy "dogrzewania" źródła :)

6. Rozdzielczość  muzyki "w ulubionych" nie zawsze jest taka sama - a więc szeroko rozumiane warunki sieciowe wpływają na jakość muzyki. 

7. Wynika że w Linnie Kazoo nie ma ustawień ręcznych; dostajemy to co firma daje. 

Tyle w telegraficznym skrócie. Pytanie: czy to tak ma być?. Potraktujcie moje uwagi z wyrozumiałością, mam raczej konserwatywne gusta, bardzo lubię winyle i cdeki, zwłaszcza jeśli są dobrze nagrane i jest też co poczytać.   

 

 

 

 

   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą a są zainteresowani odtwarzaniem plików master na Androidzie.
Wystarczy w aplikacji USB Audio Player Pro dokupić dekoder MQA i można odtwarzać pliki 24bit/96kHz.
 
Super apka. Jedyną wadą jest to, że Tidala trzeba grać z sieci ( chyba, że czegoś nie wiem).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą a są zainteresowani odtwarzaniem plików master na Androidzie.
Wystarczy w aplikacji USB Audio Player Pro dokupić dekoder MQA i można odtwarzać pliki 24bit/96kHz.
 
Super nowina. Czy ta aplikacja jest lepsza od Heos w Denon, czy można za pomocą tej aplikacji przeglądać bazę Tidal?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płatność jest jednorazowa, to jeszcze chyba nie tak źle, można przeżyć, o ile MQA nie kosztuje więcej jak sam program.
Sterowanie bezprzewodowe odbywa się po WiFi?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, nie ma sterowania bezprzewodowego tylko odbiór przez wi-fi. Odtwarzanie lokalne na tablecie, wyjście dźwięku na zewnętrzny DAC.

20 godzin temu, Grafii napisał:

W ustawieniach pierwsza opcja

 

 

5EE9B382-5B1A-478E-A121-E26B1447A730.png

Ale nie chodzi o apkę Tidala, tylko o USB Audio Player Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej pisałem USB Audio Player daje też spory progres przy graniu po BT. U mnie gra to lepiej niż z aplikacji na PC mimo transmisji bezstratnej. W przypadku firmowej apki na Androida gra trochę słabiej niż z PC.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wskazówki, będzie trzeba to sprawdzić.
Mam nadzieję że sprawdzi się ta apka lepiej od Heos i bez problemów zadziała z AVR 4400h. Testy dopiero jutro.
Jakby ktoś wcześniej wypróbował, proszę o info.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2018 o 22:47, macson napisał:

1.Ogólnie średnie wrażenia, aż się dziwię, że założyciele pisali, że Tidal brzmi tak jak cd.

Po odsłuchaniu z Tidal'a Fleetwood Mac - Seven Wonders zacząłem się zastanawiać czy nie mam w opcjach 128kbs.
No niestety nie miałem. Tidal jest dobry, ale może żeby sobie na komórce posłuchać, bo do poważnego słuchania na średnim/dobrym  sprzęcie to raczej się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po odsłuchaniu z Tidal'a 
 zacząłem się zastanawiać czy nie mam w opcjach 128kbs.
No niestety nie miałem. Tidal jest dobry, ale może żeby sobie na komórce posłuchać, bo do poważnego słuchania na średnim/dobrym  sprzęcie to raczej się nie nadaje.
Takie starocie pop brzmią słabo, zresztą niektóre z klasyki też. Ale nowsze/najnowsze z klasyki czy jazzu na ogół brzmią OK.
Niestety ta opcja MQA na UAP niedopracowana - niektóre albumu nie wchodzą. Chciałem porównać własne 24/96 albo 24/88 z wersją MQA- akurat te albumy, które mam w hi-res nie wchodzą w MQA.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzarro napisał:

Niestety ta opcja MQA na UAP niedopracowana - niektóre albumu nie wchodzą. Chciałem porównać własne 24/96 albo 24/88 z wersją MQA- akurat te albumy, które mam w hi-res nie wchodzą w MQA.


Czy masz włączoną opcję "deep scan" w ustawieniach MQA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz włączoną opcję "deep scan" w ustawieniach MQA?
Tak. Teraz zresztą działa wszystko - po ponownym zainstalowaniu. Może coś poprawiali - w ciągu ostatnich dni były chyba ze 3 aktualizacje.
Z tego co widzę to UAP nawet pokazuje czy jest MQA Studio(kropka niebieskia) czy MQA "zwykłe"(kropka zielona).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak. Teraz zresztą działa wszystko - po ponownym zainstalowaniu. Może coś poprawiali - w ciągu ostatnich dni były chyba ze 3 aktualizacje.
Z tego co widzę to UAP nawet pokazuje czy jest MQA Studio(kropka niebieskia) czy MQA "zwykłe"(kropka zielona).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Świetnie współpracuje z LGv30. Dzięki za cynk

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w domu więc mogę się zająć USB Audio Player, czy ktoś mi może pomóc we właściwej konfiguracji?

Apkę zainstalowałem na telefonie, MQA dodane, chciałbym by to co wybieram z Tidala przez tą apke grało na AVR, jak mam zmusić apkę by to było wysyłane na AVR i dźwięk leciał z głośników?

Nie potrafię sobie z tym poradzić, proszę o pomoc.

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, worms napisał:

chciałbym by to co wybieram z Tidala przez tą apke grało na AVR, jak mam zmusić apkę by to było wysyłane na AVR i dźwięk leciał z głośników?

Nie ma takiej możliwości. Ta aplikacja umożliwia tylko odtwarzanie lokalne na urządzeniu z androidem. Wyjście dźwięku z dekodera MQA na zewnętrzny DAC przez USB OTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2018 o 18:38, dzarro napisał:

Tak. Teraz zresztą działa wszystko - po ponownym zainstalowaniu. Może coś poprawiali - w ciągu ostatnich dni były chyba ze 3 aktualizacje.
Z tego co widzę to UAP nawet pokazuje czy jest MQA Studio(kropka niebieskia) czy MQA "zwykłe"(kropka zielona).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Kropka niebieska to pow. 96kHz, zielona to 96kHz. Czy komuś Usb Audio Player Pro odtwarza więcej niż 96? U mnie jest cały czas 96 mimo że niektóre pliki mają aż 384kHz. Mój DAC ogarnia do 192.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, frommert napisał:

Kropka niebieska to pow. 96kHz, zielona to 96kHz. Czy komuś Usb Audio Player Pro odtwarza więcej niż 96? U mnie jest cały czas 96 mimo że niektóre pliki mają aż 384kHz. Mój DAC ogarnia do 192.

A skąd te informacje? Ja gdzieś czytałem, że MQA Studio(niebieskie) to jak master jest "koszerny" i zrobiony zgodnie, ze standardami/założeniami MQA, a jak jest zwykłe "niekoszerne" MQA(zielone) - to jest po prostu skonwertowane do tego formatu, ale nikt nie gwarantuje efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej możliwości. Ta aplikacja umożliwia tylko odtwarzanie lokalne na urządzeniu z androidem. Wyjście dźwięku z dekodera MQA na zewnętrzny DAC przez USB OTG.
Czyli jedyna rada to puszcze ie dźwięku poprzez SPDiF z komputera, lub odkupienie urządzenia z androidem.
Kurcze gubię się już w tym wszystkim.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frommert napisał:

Czy komuś Usb Audio Player Pro odtwarza więcej niż 96? U mnie jest cały czas 96 mimo że niektóre pliki mają aż 384kHz.

USB Audio Player Pro ma dekoder programowy, który dekoduje tylko pierwszą warstwę pliku. Maksymalne parametry dekodowania to 24bity 96kHz. Tak samo jest z innymi dekoderami programowymi np. w aplikacjach desktopowych Tidal czy Audirvana. Wyższe parametry można uzyskać dekodując drugą warstwę. Ale to potrafią tylko dekodery sprzętowe wbudowane w urządzenie. Wykaz takich sprzętów jest tutaj:

http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek.pap napisał:

USB Audio Player Pro ma dekoder programowy, który dekoduje tylko pierwszą warstwę pliku. Maksymalne parametry dekodowania to 24bity 96kHz. Tak samo jest z innymi dekoderami programowymi np. w aplikacjach desktopowych Tidal czy Audirvana. Wyższe parametry można uzyskać dekodując drugą warstwę. Ale to potrafią tylko dekodery sprzętowe wbudowane w urządzenie. Wykaz takich sprzętów jest tutaj:

http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners

 

Nooo.. mądrego po szkole to aż miło posłuchać. Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem programik na androida usb audio player pro mój dac obsługuje do 24/384 i DSD128, ale nie ma wsparcia MQA po usb, jak puszczam albumy w MQA wyświetla mi się bit perfect enable. Czy to oznacza że mój dac otrzymuje sygnał w postaci natywnej i rzeczywiście dany utwór leci w tej postaci czy audio player go przerabia na zwykłe hifi zanim trafi do daca.Jeśli chodzi o dźwięk jest lepszej jakości niż na laptopie z desktopowej aplikacji tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.