Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem Tidal, przeniosłem się ze Spotify. Głównie ze względu na to, że jest w Play za darmo. Ale mam problem z playlistą. Jak chce z niej skasować jakiś utwór to po tym automatycznie przeskakuje na samą górę playlisty... nie można też filtrować i odtwarzać offline wg. wykonawców, czy albumów. Macie na to jakieś rozwiązania? Spotify pod względem funkcjonalności było o niebo lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem Tidal, przeniosłem się ze Spotify. Głównie ze względu na to, że jest w Play za darmo. Ale mam problem z playlistą. Jak chce z niej skasować jakiś utwór to po tym automatycznie przeskakuje na samą górę playlisty... nie można też filtrować i odtwarzać offline wg. wykonawców, czy albumów. Macie na to jakieś rozwiązania? Spotify pod względem funkcjonalności było o niebo lepsze...

Też zrezygnowałem z spotify na tidala z play .Cóż coś za coś tidal masz za darmo ,Próbowałem przez bubbleupnp i też kicha bubble puszczam z tel z SM 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrążę kwestię playera strumieniowego z rejestracją na dysku.

A ktoś używał Zappiti 4K z Tidalem? Tam można albo podłączyć dysk zewnętrzny po sata (Mini), albo jest wewnętrzny (Player do 8TB) albo są dwa wewnętrzne (Duo do 16TB). Działa to na Androidzie, więc powinna być możliwość rejestracji nagrań. Ktoś, coś???

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po zainstalowaniu BubbleUPnp Server na kompie, otwierasz aplikację. Po otwarciu panelu ustawień, wchodzisz w "Media Renderers". W lewej kolumnie będą widoczne dostępne odtwarzacze. W prawej zaznaczasz opcję "Create an OpenHome renderer". Możesz zamknąć BubbleUPnP Server. Teraz otwierasz BubbleUPnP na tablecie (smartfonie). W opcjach " renderer" wybierasz dostępny odtwarzacz; u mnie "Stream Magic 6 (OpenHome)". W bibliotece (Library) wybierasz " Local Media Server" a następnie "Cloud". Pojawi się na rozwiniętej liście Tidal. Wskazujesz na niego i logujesz się do serwisu. Po wybraniu płyty możesz wyłączyć tablet (smartfon). Strumień audio jest przesyłany z BubbleUPnP Server. Oczywiście komputer, tablet (smartfon) i odtwarzacz muszą być w tej samej sieci.

Chciałbym tylko do tej listy dodać mój laptop, jak to zrobić?

Bo na liście mam SM6, Galaxy S4 z bubbleUpNp, ale nie ma lapka.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem Tidala na PC w jakości HiFi i z możliwością zapisywania off-line.

 

W dodatku automatycznie pobrałem całą zawartość offline z innego mojego telefonu (znaczy wykonał drugą kopię tego, co mam na telefonie w offline).

Ograniczenie miejsca to 128GB na dysku (jest to ograniczenie Tidala / emulatora, bo mam większy dysk i więcej miejsca).

 

Jak to zrobić.

Nie udało mi się na starszym komputerze z windows 7.

Udało się na notebooku z I3-3217 / 4GB ram, win 10. Obciążenie ok 40-60% przy działającym emulatorze + firefox.

 

Tu jest cała instrukcja

http://www.andyroid.net/bundledapps/download-tidal-for-pctidal-on-pc

Instalujemy emulator andy (ok 430MB).

Włączamy wirtualizację procesora w biosie.

 

Potem już zasuwamy jak po tablecie z Androidem. Działa strumieniowanie via ASIO (na razie próbowałem tylko po BT 4.0 APTX bo czekam na DAC) ale jak na tym działa, to na kabelku też zadziała.

Co ciekawe, Tidal lepiej działa na emulatorze Androida niż na aplikacji Windows (gdzie zdarzały mi się przerwy)

 

W sumie to o taki odtwarzacz mi chodziło. Mam:

 

Tidala on-line i off-line

stacje radia internetowego,

strumieniowanie w dowolnym formacie z odtwarzaniem przez Foobar

mogę zainstalować jPlay jak mi się zachce wydać na to pieniądze.

po zainstalowaniu KODI (już dziś nie mam siły) będę miał dostęm do VOD w HQ

 

Jak już się pobawię funkcjami i możliwościami, to popracuję nad dźwiękiem, Opcji związanych z transmisją przez Foobar jest naprawdę dużo. jPlay też podobno softwarowo coś tam robi magicznego.

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem Tidala na PC w jakości HiFi i z możliwością zapisywania off-line.

 

W dodatku automatycznie pobrałem całą zawartość offline z innego mojego telefonu (znaczy wykonał drugą kopię tego, co mam na telefonie w offline).

Ograniczenie miejsca to 128GB na dysku (jest to ograniczenie Tidala / emulatora, bo mam większy dysk i więcej miejsca).

 

Jak to zrobić.

Nie udało mi się na starszym komputerze z windows 7.

Udało się na notebooku z I3-3217 / 4GB ram, win 10. Obciążenie ok 40-60% przy działającym emulatorze + firefox.

 

Tu jest cała instrukcja

http://www.andyroid.net/bundledapps/download-tidal-for-pctidal-on-pc

Instalujemy emulator andy (ok 430MB).

Włączamy wirtualizację procesora w biosie.

 

Potem już zasuwamy jak po tablecie z Androidem. Działa strumieniowanie via ASIO (na razie próbowałem tylko po BT 4.0 APTX bo czekam na DAC) ale jak na tym działa, to na kabelku też zadziała.

Co ciekawe, Tidal lepiej działa na emulatorze Androida niż na aplikacji Windows (gdzie zdarzały mi się przerwy)

 

W sumie to o taki odtwarzacz mi chodziło. Mam:

 

Tidala on-line i off-line

stacje radia internetowego,

strumieniowanie w dowolnym formacie z odtwarzaniem przez Foobar

mogę zainstalować jPlay jak mi się zachce wydać na to pieniądze.

po zainstalowaniu KODI (już dziś nie mam siły) będę miał dostęm do VOD w HQ

 

Jak już się pobawię funkcjami i możliwościami, to popracuję nad dźwiękiem, Opcji związanych z transmisją przez Foobar jest naprawdę dużo. jPlay też podobno softwarowo coś tam robi magicznego.

W jakim formacie sa zapisywane te pliki audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w ten deseń :)))

 

http://q21.pl/cocktail-audio-x30.html

 

Ten Cocktail to taki kombajn wszystko mający. A ja mam już dac, wmak, BR. Ba nawet telewizor i kolumny stoją :) :D

Dzięki, ale nie o to chodziło i nie w tej cenie.

Zresztą już znalazłem rozwiązanie za 1300zł. Mam i streamer i zapisywanie na dysku i odtwarzacz wszelkiego formatu. Opis powyżej.

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

wie ktoś może, czy jest możliwość zdalnego sterowania aplikacja Tidal na PC który jest podłączony do dac?

 

Chciałbym sterować smartfonem na androidzie.

 

Wcześniej używałem innego kompa do odsłuchu Tidal przez daphile i mam wrażenie, że znacznie nowszy komp na win 8 gra lepiej. Brzmienie jest bardziej czyste, nie jest matowe, nie nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz sterować komputer z windowsem na tablecie? Aplikacje do zmiany telefonu w klawiaturę i touchpad jest bardzo dużo, osobiście korzystam z progamu Intel Remote Keyboard. Masz telefon jako touchpad lub mały touchpad i klawiaturka. Daje radę.

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o sterowanie telefonem sama aplikacja Tidal, która jest na laptopie z Windowsem.

 

Albo , jakaś aplikacja na kompa, przez ktora zaloguje sie na swoje konto tidal, która może być sterowana ze smartfona.

 

Amarra for Tidal loguje się na konto Tidal + AmarraRemote jako pilot, ale na razie jest tylko wersja na Maca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.