Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy szanowne grono zauważyło, że Tidal zaktualizował swoją aplikację desktopową.

Wreszcie można włączyć tryb exclusive bez żadnych dodatkowych aplikacji zewnętrznych. Jest też ustawienie głośności na 100% na sztywno.

Aby zobaczyć te ustawienia trzeba wejść w Ustawienia->Streaming i przy swoim DACu czy też innym urządzeniu grającym kliknąć na ikonkę koła zębatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez bubble nie ma żadnego wpływu.

A przez natywną aplikację wpływ ma taki, że Tidal bierze sterowanie DACiem na wyłączność. Inne części systemu nie mają do niego dostępu.

Brak regulacji głośności to wiadomo chyba nie trzeba tłumaczyć.

Dotychczas trzeba było mieć Amarre lub Roon by to uzyskać.

Zresztą nie wiem jak to działa na PC bo akurat mam maka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu trybu ekskluzywnego na interfejsie Amanero aplikacja Tidal nie gra, tylko przeskakuje na kolejne utwory aż się lista skończy.

 

 

 

U mnie po podłączeniu nowego daca dźwięk z tidal w desktopowej aplikacji nie leci do dac , a z głośników laptopa. W innych programach DAC działa normalnie. Anulowalem subskrypcję i zrezygnowałem z tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.

 

Jestem użytkownikiem Tidal HiFi i dzisiaj zaktualizowałem aplikację (korzystam z niej na Windows 7, 32 bit). Od chwili aktualizacji nie mogę odtwarzać muzyki, ponieważ pojawiał się następujący błąd: "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem."

 

Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami na stronie Tidala (dokładnie ten problem był opisany) i obecnie wciąż nie mogę odtwarzać muzyki, ale pojawia się następujący błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury ucrtbase.terminate w bibliotece api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll."

 

Czy któryś z Kolegów wie jak rozwiązać powyższy problem? Dodam, że mam zainstalowane wszystkie dostępne aktualizacje systemu operacyjnego. A może ktoś ma instalkę do starszej wersji Tidal, sprzed update'a, ponieważ wcześniej wszystko działało bez zarzutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.

 

Jestem użytkownikiem Tidal HiFi i dzisiaj zaktualizowałem aplikację (korzystam z niej na Windows 7, 32 bit). Od chwili aktualizacji nie mogę odtwarzać muzyki, ponieważ pojawiał się następujący błąd: "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem."

 

Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami na stronie Tidala (dokładnie ten problem był opisany) i obecnie wciąż nie mogę odtwarzać muzyki, ale pojawia się następujący błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury ucrtbase.terminate w bibliotece api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll."

 

Czy któryś z Kolegów wie jak rozwiązać powyższy problem? Dodam, że mam zainstalowane wszystkie dostępne aktualizacje systemu operacyjnego. A może ktoś ma instalkę do starszej wersji Tidal, sprzed update'a, ponieważ wcześniej wszystko działało bez zarzutu?

pisałeś do nich? do tidalowców?

 

Po polsku Cie obsluza i powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napisałem do nich, ale nie odpisali na maila. Jednak już sobie sam poradziłem, gdyby ktoś miał podobny problem, a procedura z ich strony nie skutkowała, to polecam odinstalować z systemu wszystkie wersje Microsoft Visual C++ Redistributable, a następnie zainstalować jedną - najnowszą z dostępnych. U mnie to pomogło. Teraz muszę wznowić subskrypcję, bo w nerwach anulowałem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem usługę Tidal na Play24.

Używam Bubble Upnp do komunikacji z serwerami Tidal. Słucham na Stream Magic 6. Niestety darmowy dostęp ograniczony jest tylko do plików stratnych.

Wyświetlacz w SM6 pokazuje jakość 320kbps AAC

Możesz napisać jak to zrobiłeś. Nie znam się na tym, posiadam Tidal'a na Galaxy S5, a chcę aby grało przez CocktailAudio X30?

 

OK, już sobie poradziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubble uPnP załatwia sprawę widzi wszystkie urządzenia w obrębie twojej sieci WiFi.

Odpalasz JRiver, a później Bubble następnie w zakładce Renderer wybierasz swój PC lub lapek i z poziomu apki np. na tablecie jedziesz z koksem, rozwijasz cloud wybierasz Tidal przy pierwszym uruchomieniu logujesz się na swoim koncie Tidal i tyle.

Kilka stron wcześniej było opisane przez marka.pap jak zainstalować i jak skonfigurować Bubble uPnP server.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu BubbleUPnp Server na kompie, otwierasz aplikację. Po otwarciu panelu ustawień, wchodzisz w "Media Renderers". W lewej kolumnie będą widoczne dostępne odtwarzacze. W prawej zaznaczasz opcję "Create an OpenHome renderer". Możesz zamknąć BubbleUPnP Server. Teraz otwierasz BubbleUPnP na tablecie (smartfonie). W opcjach " renderer" wybierasz dostępny odtwarzacz; u mnie "Stream Magic 6 (OpenHome)". W bibliotece (Library) wybierasz " Local Media Server" a następnie "Cloud". Pojawi się na rozwiniętej liście Tidal. Wskazujesz na niego i logujesz się do serwisu. Po wybraniu płyty możesz wyłączyć tablet (smartfon). Strumień audio jest przesyłany z BubbleUPnP Server. Oczywiście komputer, tablet (smartfon) i odtwarzacz muszą być w tej samej sieci.

 

koledzy, ja w zakładce "Media Renderers" nie widzę odtwarzaczy. Co musiałbym zrobić?

 

Ok. Juz sobie poradziłem. W opcjach jriver należy zaznaczyć odpowiednią opcję

 

A czy przy korzysta z Tidal przez jriver dobrze rozpoznaje Wam szybkość probkowania?

 

U mnie pokazuje około 90kbps , a mam Tidal HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może błędnie pokazywać. U mnie AIMP3 błędnie pokazuje szybkość strumienia Trójki. Zamiast 224 kbps pokazuje tylko 128 kbps. Inne odtwarzacze (Foobar, Bubble, Stream Magic 6) podają właściwą wartość.

 

Ciekawe, czy tylko błędnie pokazuje?

Gorzej, jeśli obrabia strumień i zmniejsza przepływność sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubble uPnP załatwia sprawę widzi wszystkie urządzenia w obrębie twojej sieci WiFi.

Odpalasz JRiver, a później Bubble następnie w zakładce Renderer wybierasz swój PC lub lapek i z poziomu apki np. na tablecie jedziesz z koksem, rozwijasz cloud wybierasz Tidal przy pierwszym uruchomieniu logujesz się na swoim koncie Tidal i tyle.

Kilka stron wcześniej było opisane przez marka.pap jak zainstalować i jak skonfigurować Bubble uPnP server.

 

Co to jest Bubble uPnP ? Nie do końca rozumiem jak to ma działać

Jakiś serwer na PC ?

Mógłbyś powoli wyjaśnić co i na którym urządzeniu zainstalować i jak połaczyć żeby możnabyło sterować ze smartfona tidalem odpalonym na kompie z windowsem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Co to jest Bubble uPnP ? Nie do końca rozumiem jak to ma działać

Jakiś serwer na PC ?

Mógłbyś powoli wyjaśnić co i na którym urządzeniu zainstalować i jak połaczyć żeby możnabyło sterować ze smartfona tidalem odpalonym na kompie z windowsem ?

Lubię to

Do góry

Cytuj selektywnie

Odpowiedz

Cytuj

 

 

http://www.bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak dotąd używałem Tidala poprzez Arcam rBlink czyli po bluetooth z laptopa , kupiłem Auralic aries mini i nie moge sie porzebić jak uruchomić tidala z poziomu lapka ,aplikacja tidal nie widzi na wyjsciu auralica to samo w Jriver , siec domowa normalnie widzi My ARIES , ktos coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak dotąd używałem Tidala poprzez Arcam rBlink czyli po bluetooth z laptopa , kupiłem Auralic aries mini i nie moge sie porzebić jak uruchomić tidala z poziomu lapka ,aplikacja tidal nie widzi na wyjsciu auralica to samo w Jriver , siec domowa normalnie widzi My ARIES , ktos coś w tym temacie?

 

Nie mam Ariesa i nie chciałbym Cię wprwadzić w błąd, ale jak rozumie masz go wpiętego po ethernecie i komputer przecież i aplikacja z Tidala nie widzą go jak DAC'a. Musisz mieć jakiś soft do sterowania, klienta upnp, pewnie Auralica który zainstalujesz na PC, wskażesz w nim nasa jako źródło danych i playera, do odtwarzania czyli Ariesa. Aplikacja z Tdala działała Ci z rblinkiem, bo on bezpośrednio odbierał sygnał z kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Ariesa i nie chciałbym Cię wprwadzić w błąd, ale jak rozumie masz go wpiętego po ethernecie i komputer przecież i aplikacja z Tidala nie widzą go jak DAC'a. Musisz mieć jakiś soft do sterowania, klienta upnp, pewnie Auralica który zainstalujesz na PC, wskażesz w nim nasa jako źródło danych i playera, do odtwarzania czyli Ariesa. Aplikacja z Tdala działała Ci z rblinkiem, bo on bezpośrednio odbierał sygnał z kompa.

 

Też to tak rozumiem , tylko ze nie istnieje żadna aplikacja Auralica, mam tez zakupionego Jrivera , ale Jriver widzi tylko Aralica jako serwer jako odtwarzacza już nie

Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też to tak rozumiem , tylko ze nie istnieje żadna aplikacja Auralica

 

Faktycznie nie istnieje. Oficjalna aplikacja jest dedykowana na iOS. Jeśli masz iPada, to jest to najwygodniejszy sposób sterowania. Jeśli nie, to podają, że można użyć dowolnego "open home render". Jeśli taki soft na PC ma Linn, to ok. Jednak najwygodniej będzie z iPadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ipada tam poszło bez problemów , Tidal normalnie chula , ale co z wyszymi rozdzielczościami :-)

 

Zarówno iPad czy laptop w tej konfiguracji są tylko sterownikami i nie ma to związku z gęstością pliku. O możliwościach odczytu decyduje zainstalowany serwer. W tym przypadku u Ciebie Synology. Listę kompatybilnych serweów masz na stronie Auralica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Zarówno iPad czy laptop w tej konfiguracji są tylko sterownikami i nie ma to związku z gęstością pliku. O możliwościach odczytu decyduje zainstalowany serwer. W tym przypadku u Ciebie Synology. Listę kompatybilnych serweów masz na stronie Auralica.

to nie tak, o jakości decyduje wykupiony abonament lub ustawienia w danym odtwarzaczu, na Synology poprzez Bubbleupnp jest wybór Flac 16bit 44khz lub AAC 320kbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to nie tak, o jakości decyduje wykupiony abonament lub ustawienia w danym odtwarzaczu, na Synology poprzez Bubbleupnp jest wybór Flac 16bit 44khz lub AAC 320kbs

 

Tylko jak rozumie nie chodzi o sterowanie tylko Tidalem, wykupienie abonamentu, tylko o sterowanie wszystkimi plikami, również tymi z nasa. Sam Auralic jest w stanie chyba przyjąć prawie wszystko. Chyba nie czyta plików ISO tylko. Zresztą w Tidalu chyba nie ma jeszcze hiresów :) Na szczęście na korzystanie z hires ze swojego nasa wyższego abonamentu kupować nie trzeba :)

Edytowane przez zenon.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.