Skocz do zawartości
IGNORED

Używany wzmacniacz do B&W 602.5 s3


MatthewTourist

Rekomendowane odpowiedzi

Do niczego absolutnie nie chcę przymuszać, ale wybór wzmacniacza do 1 tyś zł to jest ciężka sprawa, ponieważ teoretycznie one wszystkie niczym szczególnym się nie wyróżniają i trzeba szukać perełki - czegoś co ma w sobie "coś" co wywoła ten efekt wow.. lub po prostu dorzucić tysiaka i szukać piecyka z innego segmentu. Dla mnie brzmienie creeka jest warte więcej niż sam wzmacniacz. To jest bardzo niepozorny sprzęt..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 1000 zł za wzmacniacz to trochę mało. Ja testowałem moje B&W z Creekiem i grało to b. dobrze - model Evolution. Być może przy odrobinie szczęscia dałoby sie taki znaleźć na aukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One bardzo dobry piecyk cały czas u mnie pracuje z kolumnami Focal, gra to bajecznie, niskie zakresy twarde punktowe kiedy trzeba to potrafi ładnie uderzyć, soprany miłe dla ucha, przestrzeń do tego moc nie mam pojęcia jak on to robi gdyż wzmacniacz ma zaledwie 25W na kanał a wydaję się jak by miał co najmniej z 60W. :).

Ps. nie mam pojęcia jak Cyrus zgra się B&W, jeżeli twoje kolumny nie mają zbyt mocnych sopranów to może być to dobre połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One bardzo dobry piecyk cały czas u mnie pracuje z kolumnami Focal, gra to bajecznie, niskie zakresy twarde punktowe kiedy trzeba to potrafi ładnie uderzyć, soprany miłe dla ucha, przestrzeń do tego moc nie mam pojęcia jak on to robi gdyż wzmacniacz ma zaledwie 25W na kanał a wydaję się jak by miał co najmniej z 60W. :).

Ps. nie mam pojęcia jak Cyrus zgra się B&W, jeżeli twoje kolumny nie mają zbyt mocnych sopranów to może być to dobre połączenie.

pascal2009 z ktorymi Focalami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po przemyśleniu, kilku dniach czytania i zasięgania opinii w końcu kupiłem NADa C320BEE z zamiarem oddania go do modyfikacji.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Z racji na popularność Rtoeli ra-01 - 04, B&W 602.5 s3 oraz ich połączenia, myślę że wątek ten przyda się innym w przyszłości.

Nie omieszkam podzielić się w niniejszym wątku wrażeniami z odsłuchów przed i po modzie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Tydzień słucham NADa C320BEE i jest to zupełnie inne granie niż Rotelem. Cel w postaci możliwości dłuższego odsłuchu bez bólu uszu został osiągnięty ale wydaje mi się że dość dużym kosztem. Całość brzmienia się ociepliła ale talerze nie tną już powietrza a bas choć schodzi nisko to jest on gorszej jakości - brak mu szybkości i nie czuć tej mocarnej wibry w powietrzu która atakuje splot słoneczny. Nieco lepiej w NADku wypadają wokale - jakby bardziej naturalnie, brak w nich plastiku.

Rotel miał wady ale nie można mu odmówić zdecydowanego charakteru - za to lubiłem tamto granie. NAD jest póki co nieco zamulony. Czekam na moda NADka po którym opiszę moje wrażenia.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Tydzień słucham NADa C320BEE i jest to zupełnie inne granie niż Rotelem. Cel w postaci możliwości dłuższego odsłuchu bez bólu uszu został osiągnięty ale wydaje mi się że dość dużym kosztem. Całość brzmienia się ociepliła ale talerze nie tną już powietrza a bas choć schodzi nisko to jest on gorszej jakości - brak mu szybkości i nie czuć tej mocarnej wibry w powietrzu która atakuje splot słoneczny. Nieco lepiej w NADku wypadają wokale - jakby bardziej naturalnie, brak w nich plastiku.

Rotel miał wady ale nie można mu odmówić zdecydowanego charakteru - za to lubiłem tamto granie. NAD jest póki co nieco zamulony. Czekam na moda NADka po którym opiszę moje wrażenia.

 

Pozdrawiam

 

I jak wrażenia po słuchaniu zmodowanego c350?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po słuchaniu zmodowanego c350?

 

 

NAD C320BEE nominał:

Moją operację zmiany Rotela na nominalnego NADa C320BEE z perspektywy czasu zaliczam do porażek. Rotel nieco wykrwawiał uszy ale miał charakter i potrafił pozytywnie zaskoczyć szczególnie w muzyce quasi-elektronicznej - Yello, Depeche Mode, US3. Mówię tutaj o kontroli basu i płynącej z tego radochy słuchania. Przekaz jazzu, flamenco był jednak zbyt suchy a ostry rock sprawiał że uszy bolały. NAD natomiast zamulił bas a całość była nijaka. Choć na papierze brak potwierdzenia, NAD - nominalny i po przeróbce również - jest w mojej opinii mniej wydajny prądowo. Rotela lepiej słuchało się przy mniejszej głośności.

 

NAD C320BEE po modzie:

Po modzie moją zmianę z Rotela na NADa + MOD uważam za dobry krok. Przede wszystkim dźwięk zyskał powietrze. W porównaniu do Rotela scena uwypukliła się choć nie poszerzyła. Mam na myśli że dźwięk nieco opuścił linie kolumn w kierunku słuchającego. To duża zmiana bo Rotel grał raczej płasko. Średnica jest wyraźnie ciekawsza (ciepło), wysokie utemperowane ale nie wycięte jak w przypadku nominału. Może minimalnie mniejszy blask jednak dalej jest to zmiana na plus. Będę stał na stanowisku że Rotel kontrolował najlepiej sekcję basową. Po modzie jest jakby cieplej ale Rotel był szybszy i uderzał w splot słoneczny - może po prostu preferuję takie granie, to kwestia gustu.

 

Jeżeli mógłbym pozwolić sobie na subiektywną ale szczerą ocenę w skali do 10, to:

ROTEL RA-01 - 8/10

NAD C320BEE - 6/10

NADC320BEE + MOD - 9/10

 

Pozdrawiam i polecam moda, szczególnie posiadaczom fabrycznych C320BEE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moda robiłeś u Muda44?

Tak, przy czym najpierw kupiłem wzmacniacz nominał żeby posłuchać jak brzmi a później wysłałem do kolegi Muda w celu modyfikacji. Z nominału po Rotelu byłem zawiedziony, po modzie zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Zmieniłem kolumny podłogowe B&W DM 602.5 s3 na kolumny podstawkowe B&W DM 685. Zaczyna się dziać :)

Przede wszystkim scena - uwypukliła się, jest cieplej i bardziej plastycznie ale dalej charakterystycznie dla kewlarowo-aluminiowego tandemu. Słucha się po prostu... przyjemniej. Dźwięk angażuje w słuchanie.

Co więcej przy mniejszym poziomie głośności jest całkiem dynamicznie czego nie dało się osiągnąć w podłogówkach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.