Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe - nowy zakup kompletu


thegoro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie.

 

Potrzebuję Waszej porady i pomocy by skompletować kino domowe do salonu. Szykuję się na wydatek z przedziału 6000-9000 na sprzęt 5.1

Przeglądałem forum, pochodziłem po salonach i sklepach audio/video i mam mętlik w głowie, jak większość z osób szukających porady.

 

Więc tak, zastosowanie kina domowego do filmów(3d) jak również do słuchania muzyki. Procentowy rozkład to mniej więcej 30-40% video 70-60% audio.

jeżeli chodzi o muzykę to głównie gra u mnie muzyka filmowa, muzyka klasyczna, jazz. Czasem, ale nie aż tak rzadko rock. Sporadycznie jak znajomi przyjdą uszczęśliwiam ich muzyką (od a do z).

jeżeli chodzi o filmy, to przede wszystkim blockbustery, wizualnie wyglądające i akustycznie brzmiące filmy, czasem dramaciochy i innego rodzaju komedie i horrory.

 

Jeśli chodzi o sam pokój, to ja w załączniku. Po przeczytaniu kilkunastu wątków również wymienię to co najważniejsze:

- sofa niestety, ale pod ścianą i raczej szans nie będzie, by kolumny tylne postawić na stojakach. Więc muszą wylądować pod sufitem. A to ze względu na to, że po prawej stronie sofy wyląduje pion z książkami, a po lewej (od wejścia do pokoju) będę chciał zamontować kominek.

- jeżeli chodzi o podłogę to w części kuchennej są kafle, a w części pokojowej panele. Dywanu / kota póki co nie ma na podłodze, ale będzie

- póki co również nie ma stoliczka

- telewizor póki co stoi na szafce, ale w planach mam powiedzenie na ścianie, a w przyszłości zainwestować chcę w projektor i ekran.

 

Bardzo proszę Was o pomoc w skompletowaniu zestawu - amplituner, blu-ray, kolumny.

A dodam jeszcze, że również w niedalekiej przyszłości będę chciał dokupić gramofon.

 

Konrad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań biegać po sklepach, a wejdź na stronę electro.pl tam znajdziesz cale zestawy i akcesoria z dokładnymi opisami.My mamy yamaha i świetnie się spisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wspomniałeś o odsłuchu muzyki, tak więc wybierając system powinniśmy skupić się na szukaniu rozwiązania, które także dobrze sprawdzi się w muzyce. Z mojego doświadczenia sugerowałbym Ci system, oparty na elektronice Denon AVR-X2200W lub wyższym modelu AVR-X3200W, odtwarzaczu DBT-1713UD oraz odpowiednio dobranych kolumnach. Można jeszcze ewentualnie rozważać zestaw Marantz, który bardzo dobrze radzi sobie w muzyce, jednak mamy pewne ograniczenia finansowe, wolałbym te pieniądze przeznaczyć na lepszy zestaw kolumn.

Wracając do kolumn, bardzo dobrym rozwiązaniem może być system kolumn Indiana Line tesi 5651. To wystarczająco mocne kolumny do nagłośnienia Twojego salonu, natomiast co najważniejsze, grające bardzo pełnym, lekko ocieplonym dźwiękiem, co w połączeniu z elektroniką Denon zaoferuje Ci naprawdę dobre stereo, przy zachowaniu dobrych efektów przestrzennych.

Bardzo dobrą alternatywą będzie najnowszy zestaw kolumn Q Acoustics QA3050/3010/3090C/3070S, który także świetnie poradzi sobie tak w kinie domowym, jak i przy odsłuchach muzyki. Aktualnie przy zakupie powyższego zestawu dostajesz subwoofer gratis.

Na koniec dwa bardzo uniwersalne rozwiązania, które jednak po odsłuchach są często wybierane przez naszych Klientów - Dali Zensor 5/1/Vokal/Sub E-9F (można jeszcze ewentualnie rozważyć powyższy zestaw z kolumnami przednimi Zensor 7) oraz Monitor Audio MR6/MR1/MRC/MRW.

W przypadku wszystkich powyższych zestawów (może poza Q Acoustics, gdzie subwoofer dostajesz gratis) warto jeszcze rozważyć wymianę subwoofera na REL T/5I lub Sumiko S.0. To wystarczająco mocne subwoofery do Twojego salonu, natomiast wyróżniające się świetną szybkością, kontrolą co daje dużo pozytywnego przy odsłuchu muzyki.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza moimi propozycjami znajdziesz praktycznie pełną ofertę urządzeń i kolumn, jest w czym wybierać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proponuję AV Denona np AVR 3100 + DBT 1713, (mam osobiście do kina domowego Denona AVR 3313 + DBT1713) i do tego dodałbym głośniki Tannoy DC6T na przód i DC4 LCR centralny + 2 tylne DC4. Obecnie DC6T z dystrybucji angielskiej można tanio kupić (ok. 2,6 tys. zł para) co za te głośniki jest naprawdę niedużo. Głośniki super będą nadawały się do stereo jak i kina i do tego metrażu dadzą radę bez sub-a. Kabli użyłbym do przednich głośników Chorda do tylnych nie przesadzałbym tak jakiś do 30 zł za mb maks. (mam podobny układ tylko salon trochę większy dlatego dodałem sub Rel T7). Do tego uważam, że Tannoy seria Revolution dobrze zgrywa się z Denonem, tak jak i poprzednia seria Eyris (tylko jest już niedostępna a grała super) Nie słuchałem Indiana Line jeszcze - mają dobrą opinię w prasie jak na dość niski poziom cenowy, który reprezentują. Być może w następnym tygodniu będę testował do stereo Tesi 260 dla kolegi, ale on się jeszcze zastanawia. Mogę dodać odnośnie elektroniki, że zarówno Ampl Denona jak i Blue-ray odtwarzają strumieniowo, ale trochę lepszy dźwięk idzie jednak przepuszczony przez DBT 1713, niż z samego amplitunera (mówię o odsłuch plików FLAC zarówno 16 jak i 24 bit). Ale większość nowych ampl. takie oczywiście możliwości tez ma. Najważniejsze jednak jest samodzielne odsłuchanie. Bo jak poczytasz fora, każdy proponuję jakąś markę i będzie przekonywał, że coś bije coś innego, a wg mnie wszystko gra tylko rożnie. Coś lepiej dla mnie a dla kogoś innego gorzej i na odwrót. Najważniejsze, są twoje odczucia, a my na forach możemy tylko pomóc i przekazać własne doświadczenia. Ja do kina kiedyś miałem Kenwood VR-7060, potem Pioneer VSX 1014, Onkyo 807 i teraz Denona i on mi się oczywiście najlepiej podoba ale gra też z lepszymi głośnikami niż poprzednicy. Ale biorąc pod uwagę sekcję stereo, to naprawdę Denon daje radę (porównuję go do mojego stereo opartym na Vincencie i często słucham również muzyki w stereo w salonie na Denonie), myślę że może Marantz lub Onkyo tej samej klasy mogłoby grać podobnie lub lepiej. Na pewno Denon dobrze zgrywa się z Tannoyami i takich zestawień słuchałem już u kilku znajomych. Pozdrawiam i mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie DC6T z dystrybucji angielskiej można tanio kupić (ok. 2,6 tys. zł para)

 

napewno, jesteś pewien, bo w kraju to za sztukę jest najtaniej 2,4 tys , aż tyle tańsze by były, nie chce mi się wierzyć, nie ten Tannoy, każda z tych kolumn kosztuje ponad 2 tys zł. - DC4 i DC4LCR oraz DC6T a pięc takich to nawet licząc tylko po 2 tys to już masz 10 tys. A ampli i odtwarzacz. Ktoś gdzieś pisał, że w jednym sklepie dawali niezłą zniżkę za cały komplet 5-ciu kolumn Tannoy-a więc mogłoby starczyć na ampla i odtwarzacz. Niestety nie pamiętam gdzie to było. Podzwonić, popytać tam gdzie je mają.

 

Jeśli skacze się na wyższy pułap cenowy "klocków" to w tej cenie niestety nie kupisz zestawu 5.1 a już napewno nie opartego na Tannoy-ach DC. Ani z amplitunerem Denon 3200 bo jego cena to ponad 4 tys zł. Jeśli już taka cena amplitunera to kolumny o podobnej cenie więc jak już te Tannoy DC6T to tylko starczyłoby na parę. Jak już to ten amplituner i zestaw 5.1 Indiany zaproponowany przez Q21 i byłoby ok 8 tys ale mało na odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie ma już tej promocji na wyspach wyprzedali wszystkie DC6 aby zastąpić je Revolution XT. Trzeba by szukać z drugiej ręki.

Ja jednak proponował bym zejść do amplitunerów pokroju Denon X2200 lub Yamaha RX 667 a wyłożyć więcej na kolumny np. Zensor 7. lub właśnie wspomniane Indiana Line.

Dla spokojniejszego brzmienia polecał bym także kolumny Tannoy V4i, wsparte dobrym subem także potrafią zauroczyć w kinie.

 

W razie pytan lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję mimo wszystko Denona AVR 3100 za około 2650 zł a nie 3200 (bo jest aktualnie w cenie standardowej 2200) i będzie na pewno lepiej grał, a teoretycznie seria 200 nic tak nadzwyczajnego nie wnosi w porównaniu do 100).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Faktycznie Tannoy się w WB wyprzedał, a kolega w zeszłym tygodniu jeszcze zamawiał i zamówił. Pozostały tylko na allegro modele, które ktoś tam kupił. Myślę, że można spróbować Indiana Line Tesi 5641 za 4230 zł (z subem) i cały zestaw miesić i się w 8300 zł. Druga propozycja do odsłuchu Monitor Audio Bronze BX5 + BX1 + BX Centre ( w jednym kolorze na stronie w Q21 jest w dobrej cenie ok. 3200 o ile faktycznie jest jeszcze dostępny ten komplet) i do tego sub rel t5 i całość w 9 tys. się mieści.

Jak wcześniej jednak zaznaczyłem warto samemu odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam, że znalazłem nowego Denona AVR-x3100W za 2330 z polską gwarancją (jest tylko napisane, że promocja trwa do 7.09.2015).

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

@Q dziękuję za sugestie podesłane przez Ciebie. Z chęcią bym odsłuchał jak grają Indiana Line tesi 5651, ale niestety mam do Ciebie dość daleko. A w ciemno raczej nie wezmę sprzętu.

Amplituner jak i bluray to można brać, bo z tego co zauważyłem to zbytnio od siebie się nie różnią. Oczywiście nowsze serie to nowszy hardware, nowsze procesory obsługujące dźwięk jak i video ale na dźwięk to aż takiego dużego wypływu nie ma co same kolumny.

 

We Wrocku w salonie denona mają Q Acoustics i w najbliższych dniach przejdę się na odsłuch. A że cena też ciekawa, bo są w promocji to tym bardziej bym się na nie skusił. No i przewaga nad resztą to sub jest w komplecie, a bez niego oglądanie filmów to jak z "telewizora", przynajmniej dla mnie.

 

A jak myślicie dobrym sposobem byłby zakup tylko frontowych innej marki za podobną cenę co cały powyższy zestaw, a w późniejszym czasie zakup reszty ? W takiej sytuacji nie zawsze zakupiona reszta może być na tych samych wnętrznościach, co może powodować inne wrażenia w odsłuchu niż przy zestawie, ale plusem jest, że wyższej klasy fronty bym zakupił.

 

Wymachy,

Konrad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak najbardziej możesz tak zrobić, kupując obecnie elektronikę i fronty, a później rozwinąć zestaw o pozostałe elementy. Proponuję tylko później przy wyborze Sub-a nie brać z komplety Q Acoustics czy tez Indiana Line, lepiej mimo wszystko poczekać i dozbierać albo na REL T5, T7 lub Velodyne EQ-MAX 8 lub 10. Są to naprawdę dobre Sub-y. Ja polecam Rel-a bo mi bardziej odpowiada ale Velodyne tez ma swoich zwolenników, musisz sam wypróbować. I dobry Sub daje super wypełnienie niskimi rejestrami zarówno w kinie jak i stereo. Mając Sub-a można wybrać wtedy mniejsze kolumny. Myślę, że sam w przyszłości się przekonasz, iż i tak muzyki będziesz słuchał w stereo, a tylko do filmów używać będziesz wszystkich kolumn. Sam kiedyś kupowałem namiętnie płyty SACD lub DVD-Audio (jak pracowałem w Niemczech), żeby mieć nagrania przestrzenne. Teraz po kilku latach wolę dobre stereo i dobrze nagrane CD lub dobrej jakości plik FLAC. Ale każdy ma swoje doświadczenia i przemyślenia i mimo wszystko fajnie jest przez nie przechodzić.

Na pewno dobre głośniki mogą posłużyć długo powyżej 10 lat, a obecna elektronika nie każda tyle pociągnie, dlatego nie ma sensu iść w najnowszy model. który z zasady jest sporo droższy od poprzednika wyprzedawanego, chyba, że niesie ze sobą bardzo innowacyjne rozwiązanie, ale takich to na razie nie widać poza próbami wprowadzenia nowego formatu przez Meridiana.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 metrów kwadratowych sugeruje, żeby postawić na mocny, drogi i bardzo dobry zestaw satelitarny. Numerem jeden w USA w sprzedaży tego typu produktów jest Def Tech

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-800-pro-cinema-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1

 

jego tańszymi a wcale nie gorszymi odpowiednikami są systemy od Polk Audio

http://sklep.rms.pl/polk-audio-blackstone-tl3600-tl-3600-zestaw-kina-domowego-5-1-tl350-psw111

http://sklep.rms.pl/polk-audio-blackstone-tl2600-tl-2600-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1-tl250-psw110

 

Najważniejsze zalety takich zestawów to:

- oszczędność miejsca

- lepsze umiejscowienie satelit - w małych pomieszczeniach fronty zazwyczaj lądują w narożnikach do sprawia że bas znika i brak jakichkolwiek korzyści z używania dużych kolumn

- pełne zgranie subwoofera z resztą satelit - bez konieczności kombinowania z różnymi firmami, dobieraniem, testowaniem etc.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie w zyciu nie zgodze z powyzszym

sam testowalem u siebie male kolumienki ze smiesznymi subami na 20 cm glosniku w pokoju 10m2 byl to zestaw bose i wharfedale dx ba nawet dolozylem drugiego suba z zestawu logitecha 200w w rms (gral lepiej niz suby z poprzednich zestawow) i nic nie zastapi podlogowek nawet ustawionych z boku pokoju ( z reszta 12 m2 to przeciez moze byc pokoj 4 na 3m wiec bez jaj ze kolumny musza byc w rogach 4ro metrowej sciany )

takze jesli chcesz byc w pelni zadowolony z kd to podlogowki i porzadny sub, ja przez chwile mialem w pokoju klipsche rp280 i sub na dwoch 30cm i wrazenia z odsluchu byly super, fakt ze caly pokoj drzal i szyby chcialy wypasc a podwieszany sufit popekal ale to byl film :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam testowalem u siebie male kolumienki ze smiesznymi subami na 20 cm glosniku w pokoju 10m2 byl to zestaw bose i wharfedale dx

 

Ja z kolei miałem u siebie przez kilka lat moim zdaniem świetny zestaw Creative-a GigaWorks 7.1 S-750 THX o mocy 700W w RMS-ie na 25 m2. Siedem dwódrożnych satelitek wielkosci ok 20 cm o mocy każda 70 W w RMS-ie z subem o rozmiarach w granicach 30 cm i mocy 210 W w RMS-ie i w kinie było super jednak w stereo duzo brakowało. Zestaw zmieniłem na amplituner, odtwarzacz , zestaw 5-ciu kolumn z podłogowymi frontami i subwofer. Nie ma porównania ten Creative mimo, że zestaw kolumn 5.0 kosztował tylko 1,1 tys zł.

 

Witam, jak najbardziej możesz tak zrobić, kupując obecnie elektronikę i fronty, a później rozwinąć zestaw o pozostałe elementy.

 

takze jesli chcesz byc w pelni zadowolony z kd to podlogowki i porzadny sub

 

i to są w sumie najlepsze rozwiązania.

 

 

Proponuję tylko później przy wyborze Sub-a nie brać z komplety Q Acoustics czy tez Indiana Line, lepiej mimo wszystko poczekać i dozbierać albo na REL T5, T7 lub Velodyne EQ-MAX 8 lub 10.

 

następne dobre rozwiązanie ale jak już to Velodyne EQ-MAX 10 lepiej nada się on do kina niż REL (lepszy bas w sensie bardziej kinowy) a i wspomoże kolumny w muzie filmowej, klasycznej spokojnie dając sobie z nią radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

dziękuję za sugestie, bardzo mi pomogły w wyborze, a skusiłem się na zestaw 5.1 Q Acoustics. I muszę przyznać, że grają tak samo dobrze jak u mojego znajomego, który ma te same kolumny, ale inny av.

 

Pierwsze próby na przy konfiguracji av denona z głośnikami legły w piach, może dlatego, że ręcznie ustawiałem, ale już po podłączeniu mikrofonu, któy był dostarczony razem z avr-x2200 przyniosły wymagane rezultaty.

Pierwszy film to Grawitacja i mogę powiedzieć, że w moim malutkim salonie dzwięk jest rewelacyjny, co prawda muszę jeszcze pokombinować z subem, bo coś ledwo niskie tony wychodzą z niego, ale może to jest kwestia samego podłączenia do av. Jakieś rady ?

 

 

klasyka gatunku - beethoven Symphony No 3 : Allegro con brio - brzmi rewelacyjnie, chodź nie mam porównania z innymi kolumnami, prócz starych unitra.

muzyka filmowa również wgniata :)

 

Także dziękuję wszystkim za rady i podpowiedź co do kolumn ,av i odtwarzacza.

 

---

ps. czy ktoś podłączył z Was, np netię, do av ? warto puścić sygnał przez amplituner ?

 

Wymachy,

Konrad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i miłych wrażeń w odsłuchach, sprawdź w konfiguracji AV Denona ustawienia suba. Musisz wejść w manualu (najpierw robisz auto-kalibrację) i powinien być wybór opcji, żeby sub zawsze działał, ponieważ przy ustawieniach z dużymi przednimi głośnikami mógł się ustawić jako tylko uzupełnienie. (przy autokalibracji ustaw poziom głośności sub-a na godzinie 10 max 11).

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

chciałbym się Was zapytać odnośnie podłączenia TV Sony (+ dekoder netia player) do denona.

Początkowo dekoder netii podłączyłem bezpośrednio do denona na kanał cbl/sat, by wykorzystać moc głośników oglądając codzienną telewizję. Grało, ale po przełączeniu kanału dźwięk losowo znikał i musiałem uruchomić ponownie amplituner bądź zmieniać na amplitunerze źródło z np stereo na multichanel/dolby surround.

 

Przejrzałem forum i w jednym temacie forumowicz Adek wyjaśnił co i jak powinno być podpięte (chodź nie było mowy o dekoderach typu netia).

 

Więc zacząłem zmieniać i połączenie TV-AVR obecnie mam tak: TV HDMI1 (ARC) -> amp (HDMI ARC). dekoder netia podłączony do TV HDMI2. Wydawało mi się, że będzie już OK, ale niestety.

Po wybraniu z menu TV "opcje->głośnik->system audio" dźwięk nie idzie przez kino domowe i jest grobowa cisza.

ustawienia amplitunera są fabryczne, więc arc jest włączone.

 

I teraz pytanie, czy dodatkowo muszę dokupić kabel optyczy by połączyć netia player z amplitunerem ?

Jaka powinna być poprawna konfiguracja podłączenia TV + dekoder + amplituner ?

 

Wymachy,

Konrad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeżeli uważasz, że zawsze będziesz przy włączaniu tv używał amplitunera, to powinieneś dekoder neti podłączyć pod Denona, nie wiem dla czego niknie dźwięk po zmianie programu, ja mam jakis dekoder polsatu, wcześniej miałem cyfry + i nie miałem z tym kłopotu podpinając HDMI przez amplituner, ale z racji, że zona głównie ogląda tv to podłączyłem dekoder bezpośrednio do telewizora, a od telewizora podłączyłem kabel optyczny do amplitunera i jak chcę oglądać tv z amplitunerem to wtedy włączam, bo dla zony to za dużo przyciskania i ogląda tylko tv. Ja podpiąłem kabel optyczny od tv bo czasami korzystam z naziemnej telewizji, ponieważ filmy róznie mają nagrany dźwięk ( i czasami dany film oglądam przez kanał naziemnej bo można tam ustawić dolby digital, a w polsacie nie jest tak np nadawany. Ale jeżeli używasz tylko dekodera to podłącz dekoder optycznym do Denona i powinno byc wszystko w porządku, tylko w ustawieniach dekodera trzeba włączyć złącze optyczne do przekazywania dźwięku.

 

Pozdrawiam,

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.