Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku a co z ART-ami, zostają cy szukasz dalej? Pytam bo zatrzymałem sie na etapie, że wygrały boje z innymi (PL300/C2P -(byś wiedział z kim piszesz) ).

 

 

Niestety nie miałem możliwości posłuchać tych Alephów. Jedynie ze słyszenia wiem, że to już jest klasyk. Co do pozostałych, nowszych, mam obecnie w domu końcówkę z serii X i muszę przyznać, że ona barwowo jest bardzo wyrównana, bardzo bliska neutralności ale na pewno nie nijaka. Czy dobra do Accordo? Całościowo zła nie jest ale taka końcówka, np Accuphase A-47 będzie lepsza bo mz ma trochę większe dociążenie co w tym przypadku jest dość mocno pożądane.

 

Niestety ART na chwilę obecną też odpadają. Nie potrafiłem z nich wydobyć wypełnienia, które dawałoby relaks. Choć jeszcze się nie poddałem ostatecznie.

Muszę przyznać, że dla relaksu włączam PL300, które cały czas zalegają u mnie. Mają tę przyjemną miękkość, basik. Brakuje blasku na górze troszkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ART na chwilę obecną też odpadają. Nie potrafiłem z nich wydobyć wypełnienia, które dawałoby relaks. Choć jeszcze się nie poddałem ostatecznie.

Muszę przyznać, że dla relaksu włączam PL300, które cały czas zalegają u mnie. Mają tę przyjemną miękkość, basik. Brakuje blasku na górze troszkę.

 

Jeszcze ich nie oddałeś :) ha ha ha Niesamowite. To Ci podsunąłem "dziadowskie" głośniki :), ale cóż u mnie z koncówkami Accuphase i Passa była poezja - oczywiście jak za te pieniądze. Jeśli chodzi o górę Esotar2 gra jednak o klasę lepiej - detalicznie choć gładko, i bardziej mi się to podoba niż berylowa kopułka w TAD-ach, choć i ich wysokie tony dobrze współgrają z moim pokojem odsłuchowym. Cóż czekam na październik i Esotara3, zobaczymy o ile jest progres i jak się on ma do najlepszych kopułek na rynku.

Co do ART, jednak dobrze, że postały u Ciebie, gdyby nie to, już byś je kupił i dziś jak mniemam z powyższego tekstu trochę byś się męczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS

Accordo są bardzo bardzo fajne. Polcam, miałem w domu jakiś czas. Góra i średnica jest uzależniająca. Po Accordo wydaje się, że każdy kolejny głośnik traci gdzieś informacje, nie ma tych smaczków na górze, ale one też nie męczą.

Porównując do przywołanych Spendorów to inny świat, ale kto co woli.

 

...tak masz rację, Spendor to inny świat - to samo tyczy się Harbeth ...myślę że nie są to kolumny dla Ciebie

po tym co napisałeś o Accordo to aż się prosi by posłuchać Sonus Faber Guarneri Evolution (chyba że już miałeś)

....to już nie wiem co jeszcze.....może Altusy140 ;-)

....oczywiście jest to tylko moje gdybanie ale SF Evolution z i88 może być strzałem w dychę - tego życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...tak masz rację, Spendor to inny świat - to samo tyczy się Harbeth ...myślę że nie są to kolumny dla Ciebie

po tym co napisałeś o Accordo to aż się prosi by posłuchać Sonus Faber Guarneri Evolution (chyba że już miałeś)

....to już nie wiem co jeszcze.....może Altusy140 ;-)

....oczywiście jest to tylko moje gdybanie ale SF Evolution z i88 może być strzałem w dychę - tego życzę

No właśnie, nie wiem czy jest taka kolumna w moim zasięgu co łaczyłaby chociaż częściowo Accordo, czy nawet ART Deco z seasem crescendo na górze z takim wypełnieniem jak np w Olympica III, czy PL 300.

Może te Sonusy sprawdzę :) Bo szczerze jestem pod ścianą:(

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jeszcze ich nie oddałeś :) ha ha ha Niesamowite. To Ci podsunąłem "dziadowskie" głośniki :), ale cóż u mnie z koncówkami Accuphase i Passa była poezja - oczywiście jak za te pieniądze. Jeśli chodzi o górę Esotar2 gra jednak o klasę lepiej - detalicznie choć gładko, i bardziej mi się to podoba niż berylowa kopułka w TAD-ach, choć i ich wysokie tony dobrze współgrają z moim pokojem odsłuchowym. Cóż czekam na październik i Esotara3, zobaczymy o ile jest progres i jak się on ma do najlepszych kopułek na rynku.

Co do ART, jednak dobrze, że postały u Ciebie, gdyby nie to, już byś je kupił i dziś jak mniemam z powyższego tekstu trochę byś się męczył.

Nie oddałem, ale raczej dlatego, że zapomnieli o mnie:) U dystrybutora.

Ale nie ma tego złego, mogłem jeszcze raz podejść do PL300.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wiem czy jest taka kolumna w moim zasięgu co łaczyłaby chociaż częściowo Accordo, czy nawet ART Deco z seasem crescendo na górze z takim wypełnieniem jak np w Olympica III, czy PL 300.

Może te Sonusy sprawdzę :) Bo szczerze jestem pod ścianą:(

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

...jeżeli jesteś ''pod ścianą'' nie jest to miłe....ale wiem że znajdziesz rozwiązanie, to tylko kwestia czasu..

przecież robisz to co powinieneś w takiej sytuacji - odsłuchujesz kolumny

zapytam o coś innego....może nie jest to kwestia kolumn? ...pamiętam że nie do końca byłeś przekonany co do i88...

...dlatego zapytałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli jesteś ''pod ścianą'' nie jest to miłe....ale wiem że znajdziesz rozwiązanie, to tylko kwestia czasu..

przecież robisz to co powinieneś w takiej sytuacji - odsłuchujesz kolumny

zapytam o coś innego....może nie jest to kwestia kolumn? ...pamiętam że nie do końca byłeś przekonany co do i88...

...dlatego zapytałem...

 

Zgadza się, ale gdybym teraz miał jeszcze sobie dołożyć wymianę wzmacniacza, to od razu bym zrezygnował i poszedł i kupił zestaw w TopHifi :D za 10k

Wzmaczniacz idealny nie jest, ale musi zostać. Z DAC kombinuję, mam mieć za jakiś czas wysoki model Aqua. Zobaczymy na ile to pomoże dla ART. To będzie starcie decydujące.

Bawiłem się trochę lampkami sterującymi, można trochę modulować, ale charakteru kolumn się nie zmieni :(

Jadis jest dobry właśnie do muzykalnych kolumn, sam w sobie jest dość jasny, neutralny. Taki mi się wydaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek36, o jakim modelu ART Deco piszesz? Zrozumialem ze brakuje Ci wypelnienia. W jakiej powierzchni grasz ?

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaczniacz idealny nie jest, ale musi zostać.

Bawiłem się trochę lampkami sterującymi, można trochę modulować, ale charakteru kolumn się nie zmieni :(

Jadis jest dobry właśnie do muzykalnych kolumn, sam w sobie jest dość jasny, neutralny. Taki mi się wydaje :)

 

...jakbyś miał coś zmienić/poprawić we wzmacniaczu to co by to było ?

dla mnie z tych trzech elementów....wzmacniacz - CD - kolumny... to właśnie i88 jest w pewnym sensie idealny

wiem że można lepiej, zdaję sobie z tego sprawę....ale jak będę chciał lepiej to przesiądę się na wzmacniacz dzielony

 

i88 jest dla mnie sercem lub inaczej motorem napędowym systemu i on nie może mnie zawieść...

jego uniwersalność powoduje że na wysokim poziomie zagra symfonikę jak i wokal....ma odpowiednio dużo prądu

by wysterować kolumny... ma również to co lubię i z czego firma Jadis jest znana ....emocjonalność grania....

 

Maciek, jakbym nie był w pełni usatysfakcjonowany ze wzmacniacza to uwierz mi że sprzedałbym go w pizdu ;-)

u mnie nie ma czegoś takiego ,,musi zostać,, idzie w odstawkę i koniec...w jego miejsce przychodzi inny wzmacniacz

 

..jeszcze jedno....u mnie brzmienie jest dość ciemne i odpowiednio dociążone - takie lubię

oczywiście podane z odpowiednią energią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek36, o jakim modelu ART Deco piszesz? Zrozumialem ze brakuje Ci wypelnienia. W jakiej powierzchni grasz ?

 

TUX

Deco 15. Ok 25mkw.

Wg mnie mimo 26cm ten seas na dole jest bardzo krótki na basie, nie dodaje wypełnienia na średnicy. Jest dość sucho.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, kiedys slyszalem model ART Emotion ( tez 26cm Seas na basie ) grajacy w pomieszczeniu tak na oko 24m2 i brzmienie bylo bardzo nasycone na basie i dolnej srednicy, dla mnie az za bardzo i wydawalo mi sie ze dla tych kolumn to potrzeba ze 30m2. Czyzby Emotion tak bardzo roznil sie od Deco 15? A moze to kwestia gustu ? :-) Deco 15 niestety nie sluchalem.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TUX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, kiedys slyszalem model ART Emotion ( tez 26cm Seas na basie ) grajacy w pomieszczeniu tak na oko 24m2 i brzmienie bylo bardzo nasycone na basie i dolnej srednicy, dla mnie az za bardzo i wydawalo mi sie ze dla tych kolumn to potrzeba ze 30m2. Czyzby Emotion tak bardzo roznil sie od Deco 15? A moze to kwestia gustu ? :-) Deco 15 niestety nie sluchalem.

 

TUX

 

U mnie może być to kwestią wzmacniacza, tutaj Miroslav może dopowiedzieć, że Jadis ma bas dość krótko trzymany.

Ale przede wszystkim tak jest ta kolumna zestrojona. Podobno w wyższych odmianach signature z inną zwrotnicą jest lepiej.

Bas jak trzeba to zjedzie całkiem nisko, ale brakuje takiego stałego wypełnienia, obecności przyjemnego basiku.

Kolumny 3-way z driverem 26cm a grają jak monitor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotion (te większe) dość wyraźnie różnią się od Deco 15. Są zdecydowanie miększe i cieplejsze. Deco są bardziej wyczynowe: szybsze, dół zwarty itd. Według mnie Deco mają raczej rock-owy charakter a natura Emotion to jazz i wokale.

 

Maciek

Jeżeli brakuje Ci ciepła i wypełnienia to raczej nie Aqua. Od 2 lat mam La Scala MkII i pomimo iż cały system jest na lampach (w tym 300B) to czasem brakuje mi miękkości i nasycenia w dolnej części pasma a DAC jest na Mullard-ach więc chyba bardziej miękko się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotion (te większe) dość wyraźnie różnią się od Deco 15. Są zdecydowanie miększe i cieplejsze. Deco są bardziej wyczynowe: szybsze, dół zwarty itd. Według mnie Deco mają raczej rock-owy charakter a natura Emotion to jazz i wokale.

 

Maciek

Jeżeli brakuje Ci ciepła i wypełnienia to raczej nie Aqua. Od 2 lat mam La Scala MkII i pomimo iż cały system jest na lampach (w tym 300B) to czasem brakuje mi miękkości i nasycenia w dolnej części pasma a DAC jest na Mullard-ach więc chyba bardziej miękko się nie da.

 

Nie wiem, czy Deco 15 są rockowe, może brakować właśnie tego dołu. Ale są rzeczywiście zwarte, szybkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Deco 15 są rockowe, może brakować właśnie tego dołu. Ale są rzeczywiście zwarte, szybkie.

 

Nie wiem w jakim budżecie się poruszasz przy zakupie dac'ka, ale Chord Dave gra dociążonym dźwiękiem. To może być to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim budżecie się poruszasz przy zakupie dac'ka, ale Chord Dave gra dociążonym dźwiękiem. To może być to.

 

Dzięki, ale to raczej przekracza mój budżet. O ile pamiętam to 50k PLN ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista, kolejność dowolna:

 

1. Tannoy Lancaster 15" Gold

2. Tannoy LGM 12"

3. JBL L100, L112

4. Yamaha NS-1000 M

5. Diatone DS-800

6. CRYSLER CE-2acII

7.Celestion Ditton 66

8. Pioneer S910

9. Goodmans Axiom 350, 450

dobre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może być to kwestią wzmacniacza, tutaj Miroslav może dopowiedzieć, że Jadis ma bas dość krótko trzymany.

Ale przede wszystkim tak jest ta kolumna zestrojona.

 

Wzmacniacz masz bardzo dobry, także ja bym nie szukał problemu w I88. Zam go dobrze bo nie raz słuchałem u Miroslava, robiliśmy różne testy i zawsze wypadał rewelacyjnie. Zresztą chyba sam Miroslav napisał, że jest wielkim fanem a ja mogę dodać nawet że wyznawcą ;-) Harbeth M40 czy to 1 czy 2 a i tak twierdzi że sercem jego systemu jest wzmacniacz Jadis I88. Jak na lampę, jest to bardzo uniwersalny, jeżeli chodzi o repertuar i do tego wydajny prądowo wzmacniacz. 25 m2 to spory pokój także możesz pokosić się o naprawdę duże monitory. Ja oczywiście do Jadisa I88 będę Ci doradzał Harbeth M40 czy 1 czy 2 :-) Sprawdzone połączenie z Jadisem :-) Spróbowałbym jeszcze JBL 4429 co jak co ale tu bas będziesz miał dobry i raczej nie będzie Ci go brakowało. Obie te kolumny są uniwersalne i raczej każdy gatunek muzyczny będzie wypadał co najmniej bardzo dobrze a niektóre gatunki brzmieć będą wybitnie. Zresztą nie będę ukrywać że dla mnie monitorem TOP jest Harbeth M40. Oczywiście nie jest pozbawiony wad, ale te wady są zarazem ich zaletą :-)

 

Trzymam kciuki i mam nadzieje że trafisz z kolumnami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dziwne postrzeganie dźwięków, harbeth 40 jaki spendor 100 to ta sama szkoła dźwięku. Dla jendych na plus dla harbetha dla drugich na plus dla spendora. Ja osobiście mam S100 pierwsza wersja, i z jestem z nich BARDZO zadowolony, a opisy typu brak barwy i wolny dudniący bas to totalna nie prawda, wręcz przeciwności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dziwne postrzeganie dźwięków, harbeth 40 jaki spendor 100 to ta sama szkoła dźwięku. Dla jendych na plus dla harbetha dla drugich na plus dla spendora. Ja osobiście mam S100 pierwsza wersja, i z jestem z nich BARDZO zadowolony, a opisy typu brak barwy i wolny dudniący bas to totalna nie prawda, wręcz przeciwności.

 

Darku a ile Ty tych topowych monitorów słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Darku a ile Ty tych topowych monitorów słuchałeś?

 

Już pisałem że wystarczająco by wiedzieć że zarówno 100 jaki 40x to monitory które powinny zajmować wysokie miejsca w tabeli. A tak między nami w tym momencie monitory jak i podłogowki na glosnikach mniejszych niż 10 cali mnie nie interesują. Z tego co się tu czyta to wybieracie top monitory dopasowane do indywidualnych potrzeb, które często z muzyką wspólnego mają bardzo mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się tu czyta to wybieracie top monitory dopasowane do indywidualnych potrzeb, które często z muzyką wspólnego mają bardzo mało

 

Odważne stwierdzenie. "Różne top monitory, mające mało wspólnego z muzyką, a jednak wybierane przez różnych odbiorców" . Każdy z nas ma różny model spostrzegania, różne preferencje, inną elektronikę jak i akustykę pomieszczenia. Te wszystkie cechy sprawiają, że wybory zawsze będą różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie zapomniałem jeszcze o Spendor S100 i ATC SCM100 to świetne monitory. Jeżeli mówimy o TOP monitorach to przede wszystkim musi na pierwszym miejscu grać pełnym pasmem a na drugim grać naturalna barwą. Jeżeli kolumna spełnia tylko jedną z tych cech to niestety nie możemy mówić o TOP. Jest mnóstwo wybitnych monitorów ale TOP to jak najmniejsze kompromisy a najlepiej ich brak. Niestety jeszcze nie ma sprzętu audio bezkompromisowego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEPRAWDA !!! Monitory nie sa po to aby odtwarzac pelne pasmo !!!

 

Monitory kupuje sie po to aby uzyskac wysokiej jakosci brzmienie w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach gdzie postawienie kolumny o pelnym basie powoduje nadmiar basu i ogolne wrazenie pompowania w uszach. Jak ktos potrzebuje pelnego basu to optmymalne sa duze kolumny 3 drozne z duzym glosnikiem basowym. Natomiast proba uzyskania niskiego basu z malych monitorow brzmi zawsze karykaturalnie.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEPRAWDA !!! Monitory nie sa po to aby odtwarzac pelne pasmo !!!

 

Monitory kupuje sie po to aby uzyskac wysokiej jakosci brzmienie w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach gdzie postawienie kolumny o pelnym basie powoduje nadmiar basu i ogolne wrazenie pompowania w uszach. Jak ktos potrzebuje pelnego basu to optmymalne sa duze kolumny 3 drozne z duzym glosnikiem basowym. Natomiast proba uzyskania niskiego basu z malych monitorow brzmi zawsze karykaturalnie.

TUX

 

 

Nieprawda!!! Sam mam monitory na 13 calowym głośniki i żadnych z Ciebie opisanych wad nie ma, pomieszczenie 25m i bas jest zwarty szybki i muzykalny, zero powtarzam zero dudnienia i jakiegokolwiek zatykania uszu ?

 

Nie wielkość ma tu znacznie, a jakość. Może i małe monitorki z 7 calowymi głośniczkami tak właśnie grają bo muszą pąpować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak ja swoją kolumnę podłogową postawię na 10-15cm stojaku też będzie już monitorem ? ;)

 

Monitory typu harbeth 40, ATC scm100,150 to monitory bardzo duże i swoim litrażem pewnie przeskoczą nie jedną podłogówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory typu harbeth 40, ATC scm100,150 to monitory bardzo duże i swoim litrażem pewnie przeskoczą nie jedną podłogówkę.

 

Masz rację, ale właśnie o to chodzi w tym wątku. Monitory TOP a TOP to TOP ;-) To samo można napisać o podłogówkach. Jak miała by to być TOP podłogówka to też liczy się pasmo a potem naturalna barwa. Oczywiście przez barwę rozumiem tu całe pasmo. Od naturalnej góry poprzez średnice a na basie skończywszy.

 

Dużo ludzi tutaj myli pojęcie dużego głośnika basowego z dużą ilością basu. A przecież nie o to chodzi. Duży głośnik basowy daje swobodę,dynamikę i rozmach na basie. Oczywiście dużo tu zależy od wzmacniacza, bo paradoksalnie słaby wzmacniacz lampowy może dać dużo basu, z tym że nie będzie ten bas miał nic wspólnego z naturalnym prawdziwym basem. To to będzie się tyczyło czy to monitorów czy podłogówek to nie ma znaczenia.

 

Ja mam Harbethy M40.1 napędzam je zestawem Octave Pre HP 300SE i końcówka mocy RE290 i bas mam naturalny zwarty i energetyczny. Gwarantuje wam że większość nieosłuchanych" czytaj początkujących pasjonatów dobrego grania" stwierdzi że u mnie jest za mało basu. Zresztą jak przychodzą do mnie znajomi którzy nie maja nic wspólnego z audio tak właśnie twierdzi. Opinia jest zawsze taka sama. Ale Ci to czysto gra! Super, ale za mało basu :-) :-) :-) Tak to już jest, sam przechodziłem przez ten etap. Żeby słyszeć jak palce ślizgają się po strunach kontrabasu, bas musi być rozdzielczy dobrze kontrolowany i energetyczny a to wyklucza się z pomrukami które błędnie są odbierane za dobry bas. Tylko żeby nie było że się tu mądruje ;-) Po prostu to jest moja subiektywna opinia i chciałem się z nią podzielić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia tego co nazywamy monitorem. Mozna zbudowac duze kolumny do postawienia na podstawkach np.Spendor 100 ale to nie sa monitory. Pojecie monitor wywodzi sie z techniki studyjnej gdzie stosowano niewielkie kolumny do odsluchu kontrolnego w niewielkich rezyserkach najczesciej w polu bliskim lub polbliskim. Wielka kolumna na podstawkach to nie monitor. Bo inaczej to ktos postawi Grand Utopie na podstawkach i bedzie twierdzil ze ma monitory.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ja mam Harbethy M40.1 napędzam je zestawem Octave Pre HP 300SE i końcówka mocy RE290 i bas mam naturalny zwarty i energetyczny. Gwarantuje wam że większość nieosłuchanych" czytaj początkujących pasjonatów dobrego grania" stwierdzi że u mnie jest za mało basu. Zresztą jak przychodzą do mnie znajomi którzy nie maja nic wspólnego z audio tak właśnie twierdzi. Opinia jest zawsze taka sama. Ale Ci to czysto gra! Super, ale za mało basu

 

....zacny zestaw - muszę przyjechać do Ciebie aby tego posłuchać...przy okazji przekonam się czy masz ''mało basu'' ;-)

Damazy, jakie są różnice w brzmieniu między tym co masz a tym co słyszałeś u mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.