Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, xetras napisał:

To teraz pytanie - czy monitory mają grać "na twarz" czy budować scenę "wgłąb" czyli za nimi (za linią bazy stereo) ?

Ja wolę jak kolumny budują scenę w głąb a nie jak grają prosto w twarz?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xetras napisał:

Wokalowe - zapewne tak.

To teraz pytanie - czy monitory mają grać "na twarz" czy budować scenę "wgłąb" czyli za nimi (za linią bazy stereo) ?

To pierwsze na pewno a to drugie czy jest ich udziałem? Przypuszczam, że wątpię .

Żadne głośniki nie powinny grać na twarz. Jeżeli tak jest, to jest to nieprawidłowe zjawisko.

Prawidłowo budowana scena stereo zaczyna się na linii głośników i jest budowana w głąb.

Słuchałem wielu monitorów (jeden model nawet posiadałem parę lat) i żaden nie grał na twarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sluchales kiedys zestawow Burmestera?

Bardzo dynamiczne (brzmia jak Pro), ale przy wokalach masz wrazenie, ze wokalistka siedzi ci na kolanach. Przy wielu tubach masz podobne wrazenie i wcale nie uwazam ze to jest niepoprawne. Ja tez wole glebie, ale gdzie jest napisane co jest poprawne?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

Nie używam tego pojęcia, a jak widzę, że ktoś pisze o muzykalności, to od razu odrzuca mnie na samą myśl o tych waszych muzykalnościach i myślę sobie tzw. audiofilska amatorka, najzwyklejsze hi-fi.

Jest jeszcze inne podejście do muzykalności, o którym warto poczytać tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano grzebalem troche w internecie i natrafilem na bardzo ciekawa strone jednego z bardziej znanych guru w dzialce Audio/Recording/.... -> Bob Katz.

 

6317a8947e42ce273280f21feb13ce2e.jpg

 

Mysle ze tym bardziej zaangazowanym audiofilom nie trzeba tego gescia przedstawiac. Na swej stronie opisuje, jak koncepcyjnie zbudowane jest cale jego studio, poczawszy od pomieszczenia poprzez sprzet az po software.

Dlaczego przytaczaczam ta strone i ten opis?

Po przeczytaniu tej strony znalazlem wiele ciekawych punktow, ktore nawiazuja do wielu krytycznych (by nie powiedziec ortodoksyjnych) wypowiedzi na temat tego, co to jest High-End, ktore padly na poczatku tego watku. Konkretnie mam na mysli zastosowanie rozwiazan opartych o DSP, dodatkowe subwoofery, akustyke pomieszczenia, aktywne glosniki itd. Rownoczesnie, z duza satysfakcja garazowego Dlubacza DIY znalazlem wiele ciekawych (powiem szczerze fascynujacych!!!) podobienstw w koncypowaniu i realizowaniu calosciowego systemu Audio, na ktore potem zwroce uwage.

 

Zacznijmy od wybranych fragmentow opisujacych jego system.

Caly system jest zbudowany wokol dwoch monitorow Dynaudio.

 

0149d8abcd1e4e4a7a771e12c20727c4.jpg

 

Mimo pokaznych rozmiarow monitorow, do wszystkich kanalow uzywa subwoofery 12“

Ja (Dlubacz DIY) uzywam subwoofery 18“

 

d0cf94a5c9e79e1dfaa75843869dbc83.jpg

 

Wszystkie aktywne zwrotnice sa typu Neville Thiele, Linear Phase

 

Co uzywa Dlubacz DIY taki jak ja? Neville Thiele, Linear Phase

 

6bb6b25f10357d92f4cb6c0965cce38b.jpg

 

Caly zestaw audio i akustyka pomieszczenia jest korygowana za pomoca bardzo kompleksowego systemu DSP/DRC o nazwie Acourate (firmy AudiovVero)

 

8c4c4bad08f10b9990e0116cd809e79f.jpg

 

Co uzywa Dlubacz DIY taki jak ja? Acourate !!!! Patrz screenshot powyzej

 

Do czego uzywa / co koryguje w swoim systemie za pomoca powyzszego systemu DSP/DRC? -> fazy, odpowiedz impulsowa, delays i przebieg pasma czestotliwosci

 

Co koryguje Dlubacz DIY taki jak ja? Patrz powyzej, dokladnie to samo, z mala odchylka przy 150Hz

 

062f2719660a133803eed4c6296e5526.jpg

 

Jak adaptuje/koryguje akustyke pomieszczenia? Poprzez uzycie aktywnych pulapek basowych PSI Audio i pasywnych absorberow

 

9d5648c686c6eac40326b7566ec3b550.jpg

 

Jak adaptuje/koryguje akustyke pomieszczenia Dlubacz DIY taki ja ja? Poprzez uzycie aktywnych pulapek basowych systemu DBA i zmajstrowane pasywne absorbery o wielkosci 8qm.

 

Czy te wszystkie podobienstwa nie sa ciekawe? Dla mnie po prostu fascynujace :-)

Czy te wszystkie rozwiazania swiadomie zaplanowane jako calosciowy zintegrowany system, nie sa wazniejsze dla osiagniecia High-End brzmienia niz pojedyncze, wyizolowane klocki klasy High-End?

 

To nie klasa pojedynczych klockow, to klasa calej koncepcji, umiejetnosc zintegrowania wszelkich dostepnych rozwiazan (bez uprzdzen i zahamowan) tworzy z systemu Audio cos, co reprodukuje muzyke na poziomie High-End

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wynika z tego przydługiego postu?

Nic nie wynika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciek36 napisał:

Skąd wiesz, że źle?

Bo za znacznie więcej niż 30k zł można zbudować dobry system high-end.

5 godzin temu, szpakowski napisał:

Żadne głośniki nie powinny grać na twarz. Jeżeli tak jest, to jest to nieprawidłowe zjawisko.

Prawidłowo budowana scena stereo zaczyna się na linii głośników i jest budowana w głąb.

Słuchałem wielu monitorów (jeden model nawet posiadałem parę lat) i żaden nie grał na twarz.

No jednak nie do końca tak. Bo zdarzają się nagrania, jak choćby otwierający płytę Casandry Wilson "New moon daughter", gdzie wokal jest wyraźnie wyeksponowany przed linię głośników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No jednak nie do końca tak. Bo zdarzają się nagrania, jak choćby otwierający płytę Casandry Wilson "New moon daughter", gdzie wokal jest wyraźnie wyeksponowany przed linię głośników. 
I widzisz tu jest różnica. Ja uważam że mam porządne stereo, Ty że powinienem mieć hi end. Może mam ten hajend , nie wiem. Wielu natomiast jest świecie przekonanych, że hi end ma już dawno i na siłę oświecają innych.
Dla mnie hi end to też piękny pokój, wysmakowane detale, A tego mi brakuje u mnie. Ale powoli.

Nawiązując też do postu wyżej o DSP, subach itd. To może i gra, ale ilość dlubania, sprzętu itd. Dla wielu hi end to też właśnie luksusu minimalizmu, estetyki, a nie ciemna dziupla z gościem w swetrze:D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Czy te wszystkie podobienstwa nie sa ciekawe? Dla mnie po prostu fascynujace ?

No to mamy polskiego Boba Katza  - specjalistę od Technicsa i Toshiby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xetras napisał:

To teraz pytanie - czy monitory mają grać "na twarz" czy budować scenę "wgłąb" czyli za nimi (za linią bazy stereo) ?

To często zależy nie od monitorów, a od tego jak jest nagrana płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Meloman napisał:

No jednak nie do końca tak. Bo zdarzają się nagrania, jak choćby otwierający płytę Casandry Wilson "New moon daughter", gdzie wokal jest wyraźnie wyeksponowany przed linię głośników. 

Jeżeli realizator celowo wykonał taki zabieg to tak. Są płyty gdzie stosuje się tego typu "sztuczki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, maciek36 napisał:

I widzisz tu jest różnica. Ja uważam że mam porządne stereo, Ty że powinienem mieć hi end. Może mam ten hajend , nie wiem. Wielu natomiast jest świecie przekonanych, że hi end ma już dawno i na siłę oświecają innych.
Dla mnie hi end to też piękny pokój, wysmakowane detale, A tego mi brakuje u mnie. Ale powoli.

Jasne. Zrozumiałem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, xajas napisał:

To nie klasa pojedynczych klockow, to klasa calej koncepcji, umiejetnosc zintegrowania wszelkich dostepnych rozwiazan (bez uprzdzen i zahamowan) tworzy z systemu Audio cos, co reprodukuje muzyke na poziomie High-End

Tak, ale przede wszystkim nagranie określa jakość systemu audio i powiedziałbym, że nie istnieją zestawy uniwersalne - jeden lepiej będzie odtwarzał i ukazywał akustyczny jazz, inny klasykę, a jeszcze inny rock i pop. Nawet najbardziej wyselekcjonowany system high-end, najlepszy z najlepszych, siedzi i nie daje rady przy nagraniach średnio-słabych i słabych. Oprócz Boba Katza jest wielu innych i słynnych masteringowców zajmujących się óżnymi gatunkami muzyki. Nie wiem na 100% czy chciałbym przy masteringu korzystać z kolumn Dynaudio - nawet jeżeli mówimy o modelach z najwyższej półki. Zresztą i tak najważniejsze jest realne brzmienie wykonawcy, póżniej nagranie, póżniej miks, a na samym końcu dopiero mastering i sprzęt audio odtwarzający zrealizowane nagranie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Chicago napisał:

 nie istnieją zestawy uniwersalne - jeden lepiej będzie odtwarzał i ukazywał akustyczny jazz, inny klasykę, a jeszcze inny rock i pop.

...kiedyś jak coś podobnego napisałem  to w odpowiedzi usłyszałem że  sprzęt mam do dupy bo nie gra wszystkiego....

 ...z gatunków muzycznych które wymieniłeś mój zestaw najlepiej radzi sobie z akustycznym  jazzem....

 oczywiście gra wszystko ale z tą muzyką najbardziej mu po drodze...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hi end to też piękny pokój, wysmakowane detale,

 

Nawiązując też do postu wyżej o DSP, subach itd. To może i gra, ale ilość dlubania, sprzętu itd. Dla wielu hi end to też właśnie luksusu minimalizmu, estetyki, a nie ciemna dziupla z gościem w swetrze:D

 

 

Podejme ten wspomniany powyzej temat dlubania i estetyki.

 

Jest oczywiste i zrozumiale, ze DIY to nie jest droga dla kazdego. Nie kazdy ma czas, warunki (warsztat/narzedzia), wiedze, doswiadczenie i smykalke do tego. Ale wiazanie estetyki DIY z „ciemna dziupla“ to moim zdaniem taki sam stereotyp jak podejcie do subow, DSP itd.

Wczesniej podalem kilka przykladow, ktore jesli chodzi o estetyke, smialo konkuruja z przemyslowo wyprodukowanymi elementami. Do tego dochodzi mozliwosc kreowania, krztaltowania takich DIY elementow zgodnie wlasnym smakiem i indywidualnego dopasowania, zintegrowania takich elementow jako calosciowy, optycznie jednolity system, poczawszy od glosnikow, poprzez elektronike az po elementy wyposazenia pomieszczenia.

W przypadku „gotowcow“ nie masz wplywu na estetyke wybranych elementow, musisz wybrac to, co Ci z dostepnych elementow najbardziej pasuje. Malo tego, czasami musisz dokonac wyboru miedzy funkcja a forma (albo zawrzec. kompromis)

Dla mnie hi end to też piękny pokój, wysmakowane detale,

 

Nawiązując też do postu wyżej o DSP, subach itd. To może i gra, ale ilość dlubania, sprzętu itd. Dla wielu hi end to też właśnie luksusu minimalizmu, estetyki, a nie ciemna dziupla z gościem w swetrze:D

 

 

Podejme ten wspomniany powyzej temat dlubania i estetyki.

 

Jest oczywiste i zrozumiale, ze DIY to nie jest droga dla kazdego. Nie kazdy ma czas, warunki (warsztat/narzedzia), wiedze, doswiadczenie i smykalke do tego. Ale wiazanie estetyki DIY z „ciemna dziupla“ to moim zdaniem taki sam stereotyp jak podejcie do subow, DSP itd. Widze to dokladnie na opak. Walory estetyczne odgrywaja dla mnie duza role i byly jednym z dominujacych argumentow przemawiajacych za DIY i przciwko produktpm „ze sztangi“.

 

Wczesniej podalem kilka przykladow, ktore jesli chodzi o estetyke, smialo konkuruja z przemyslowo wyprodukowanymi elementami. Do tego dochodzi mozliwosc kreowania, krztaltowania takich DIY elementow zgodnie wlasnym smakiem i indywidualnego dopasowania, zintegrowania takich elementow jako calosciowy, optycznie jednolity system, poczawszy od glosnikow, poprzez elektronike az po elementy wyposazenia pomieszczenia.

W przypadku „gotowcow“ nie masz wplywu na estetyke wybranych elementow, musisz wybrac to, co Ci z dostepnych elementow najbardziej pasuje. Malo tego, czasami musisz dokonac wyboru miedzy funkcja a forma (albo zawrzec. kompromis)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu dalej drążyć tematu DIY w tym wątku - chociaż jest to jak najbardziej ciekawy temat. Dysponując budżetem 100 ty$i na kolumny, to raczej porządnie zastanowiłbym się, czy jednak nie lepiej zrobić 'custom' model - budżet spory, to i wydziwiać można...??? Raczej na pewno wszedłbym w ideę 'custom'.

Cyril-Huze-CCIChamp6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chicago napisał:

 Raczej na pewno wszedłbym w ideę 'custom'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie każdy lubi "tranzystory"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Chicago said:

Chyba nie ma sensu dalej drążyć tematu DIY w tym wątku - chociaż jest to jak najbardziej ciekawy temat. Dysponując budżetem 100 ty$i na kolumny, to raczej porządnie zastanowiłbym się, czy jednak nie lepiej zrobić 'custom' model - budżet spory, to i wydziwiać można...??? Raczej na pewno wszedłbym w ideę 'custom'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Topowy Custom jak się go zrobi naprawdę dobrze i przejdzie on cały proces dobierania przetworników/dobierania materiałów i strojenia to jest droższy niż rozwiązania "z półki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Topowy Custom jak się go zrobi naprawdę dobrze i przejdzie on cały proces dobierania przetworników/dobierania materiałów i strojenia to jest droższy niż rozwiązania "z półki".

Jesli juz jestesmy przy kosztach, czy oprocz mnie robil juz ktos zestawienie kosztow takiego Top Customized Monitora?

Czy mamy pojecie o tym, ile w przyblizeniu taka zabawa kosztuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Chicago napisał:

Chyba nie ma sensu dalej drążyć tematu DIY w tym wątku - chociaż jest to jak najbardziej ciekawy temat. Dysponując budżetem 100 ty$i na kolumny, to raczej porządnie zastanowiłbym się, czy jednak nie lepiej zrobić 'custom' model - budżet spory, to i wydziwiać można...??? Raczej na pewno wszedłbym w ideę 'custom'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko KTO Ci zestroi kolumny żeby grały wybitnie - wydając 100 tys zł na DIY to musi grac wybitnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tylko KTO Ci zestroi kolumny żeby grały wybitnie - wydając 100 tys zł na DIY to musi grac wybitnie.

Ci, ktorzy zabieraja sie za takie projekty, to nie chlopki-roztropki z dwoma lewymi rekami.

 

PS.

nie mam nic przeciwko leworecznym, w ich przypadku mowimy o dwoch prawych rekach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2019 o 15:28, Moontan napisał:

Super zero...tylko 2 litry 

.....a W5.....2,8 litra

 

W obu modelach Boenicke nie ma zwrotnicy elektrycznej - akustycznie jest filtrowany zakres pracy poszczególnych przetworników. To precyzyjnie wycięty (niemal jak odlew) kawał stolarki "komputerowej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, xajas napisał:

Ci, ktorzy zabieraja sie za takie projekty, to nie chlopki-roztropki z dwoma lewymi rekami.

To, ze ktoś się zabiera za taki projekt nie zawsze oznacza , ze zakończy się on sukcesem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W obu modelach Boenicke nie ma zwrotnicy elektrycznej - akustycznie jest filtrowany zakres pracy poszczególnych przetworników. To precyzyjnie wycięty (niemal jak odlew) kawał stolarki "komputerowej".

 to nieprawda.

w internecie znajdziesz wiele wiernych klonow lacznie z elektryczna zwrotnica. Schemat/wartosci elementow zwrotnicy i przetwornikow sa znane

 

0bccf894716b54d2b28ba31d712fd2b1.jpg

 

mam nawet znajomych z innych forum, ktorzy takie wierne klony zbudowali

lacznie z wierna kopia skomplikowanego frezowanego kanalu wewnatrz obudowy

 

1ee0fda7ea6ff89980f257b09ccfe40d.jpg

 

PS.

 

ogolna uwaga

 

jeszcze raz zwracam uwage na wazny drobiazg

 

Nie probujcie transponowac wlasnych mozliwosci (albo raczej ich brak) na innych. Sa tacy, ktorzy maja inne mozliwosci i „potrafia“ :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To, ze ktoś się zabiera za taki projekt nie zawsze oznacza , ze zakończy się on sukcesem

to prawda, ale to nie ma nic wspolnego z projektami DIY. Znam wystarczajaco duzo „renomowanych“ komercyjnych projektow, ktore zdecydowanie (moim zdaniem) nie zakonczxky sie sukcesrm.
czyli takie argumenty w tym kontekscie sa troche bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by wreszcie skończyć te ideologiczne off topy?

Ani rzeźbienie w DIY ani DSP pod jakąkolwiek postacią nie są tematem tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.