Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, xajas napisał:

 to nieprawda.

w internecie znajdziesz wiele wiernych klonow lacznie z elektryczna zwrotnica. Schemat/wartosci elementow zwrotnicy i przetwornikow sa znane

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mam nawet znajomych z innych forum, ktorzy takie wierne klony zbudowali

lacznie z wierna kopia skomplikowanego frezowanego kanalu wewnatrz obudowy

 

1ee0fda7ea6ff89980f257b09ccfe40d.jpg

 

PS.

 

ogolna uwaga

 

jeszcze raz zwracam uwage na wazny drobiazg

 

Nie probujcie transponowac wlasnych mozliwosci (albo raczej ich brak) na innych. Sa tacy, ktorzy maja inne mozliwosci i „potrafia“ ?

 

Tia?

Gdzie oni są ? W Polsce ?

Ta zwrotka to kopia czy oryginał?  Tak czy siak amatorszczyzna na kawałku deseczki. To ma być ten HI-End ?

Poza tym Boenickie to nie ten wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tia?
Gdzie oni są ? W Polsce ?
Ta zwrotka to kopia czy oryginał?  Tak czy siak amatorszczyzna na kawałku deseczki. To ma być ten HI-End ?
Poza tym Boenickie to nie ten wątek

Babatular
nie ublizaj Polakom. Znasz powiedzenie „Polak potrafi“. Mow za siebie
Boenike to ten watek (ale nia dla Ciebie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:


Babatular
nie ublizaj Polakom. Znasz powiedzenie „Polak potrafi“. Mow za siebie
Boenike to ten watek (ale nia dla Ciebie)

To że nie potrafisz przeczytać jednego zdania ze  zrozumieniem to już ustaliliśmy. Ale że nawet  najprostszych słów nie rozumiesz ? To już poważna sprawa.

Viva Technics, Denon i Toshiba !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, babatular napisał:

Viva Technics, Denon i Toshiba !

Każdy ma taki hiend na jaki zasłużył ..... ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, babatular napisał:

Tylko KTO Ci zestroi kolumny żeby grały wybitnie - wydając 100 tys zł na DIY to musi grac wybitnie.

Nic nie pisałem o 100 tys złotych - chodziło mi o 100 ty$ięcy. Pole możliwości byłoby więc prawie czterokrotnie większe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najlepszych które wypożyczyłem, znacznie szybsze i dokładniejsze niż Dynaudio Special 25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niemniej wypełnienie średnich tonów nie było w moim guście więc temat odpuściłem.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, xajas said:

Jesli juz jestesmy przy kosztach, czy oprocz mnie robil juz ktos zestawienie kosztow takiego Top Customized Monitora?

Czy mamy pojecie o tym, ile w przyblizeniu taka zabawa kosztuje?

Problem w tym że nikt nie ma pojęcia ponieważ projekt indywidualny tym się cechuje. W przypadku budowania custom w cenie jednej pary mamy koszta budowy tej pary + całe R&D, które jeżeli jest odpowiednie to kosztuje krocie - nikt poważny i z odpowiednimi kompetencjami tego za pińćset złociszy nie zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł po stawce specjalisty, to wychodzi, że w 5 godzin uwinie się z projektem na nieznanych głośnikach. W tym tez zapewne jest z 10 obudów testowych, bo przecież pierwsza ma nikłą szanse być tą docelową (nawet jeśli tak będzie, to i tak trzeba najpierw to sprawdzić).

Trzeba by ustalić NAJTAŃSZY wydatek na monitor klasy hi-end. Mam na to nawet pewien pomysł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Chicago napisał:

Nic nie pisałem o 100 tys złotych - chodziło mi o 100 ty$ięcy. Pole możliwości byłoby więc prawie czterokrotnie większe ?

 

 

11 minut temu, piter z napisał:

Problem w tym że nikt nie ma pojęcia ponieważ projekt indywidualny tym się cechuje. W przypadku budowania custom w cenie jednej pary mamy koszta budowy tej pary + całe R&D, które jeżeli jest odpowiednie to kosztuje krocie - nikt poważny i z odpowiednimi kompetencjami tego za pińćset złociszy nie zrobi.

Trafiłeś w sedno. 

8 minut temu, Wuelem napisał:

500 zł po stawce specjalisty, to wychodzi, że w 5 godzin uwinie się z projektem na nieznanych głośnikach. W tym tez zapewne jest z 10 obudów testowych, bo przecież pierwsza ma nikłą szanse być tą docelową (nawet jeśli tak będzie, to i tak trzeba najpierw to sprawdzić).

Trzeba by ustalić NAJTAŃSZY wydatek na monitor klasy hi-end. Mam na to nawet pewien pomysł...

Nikt nie uwinie się w 5h godzin z projektem kolumn Hi-end. NIKT. Jeśli już to potrzeba 5 miesięcy a nie 5dni by dostroić kolumny klasy Hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce buduje się luksusowe jachty, luksusowe meble i wiele innych luksusowych rzeczy - jak sądzicie, czy z budżetem prawie 400 tysięcy złotych byłby wielki problem w zrobieniu tak prymitywnej i prostej konstrukcji jaką są kolumny głośnikowe do domowego stereo? Czy gdybym zaproponował wykonanie projektu na przykład misiomorowi i twonkowi w systemie 'cost no object', to nie podołaliby zadaniu? Proszę o chwilę rozwagi zanim się coś napisze, bo widzę, że high-endowa audiofilskość nie dopuszcza myśli do siebie, że można zlecić do wykonania DIY nawet najwybredniejszy projekt - kwestia środkow i determinacji, zresztą jak wszędzie. Ludzie za chwilę będą lecieć na Marsa, a nasze społeczeństwo audiofilskie dalej myśli, że kolumny głośnikowe do domowego stereo, porządnie high-endowo wykonane i brzmiące, to konstrukcja utopijna niczym ze Star Trek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Chicago napisał:

W Polsce buduje się luksusowe jachty, luksusowe meble i wiele innych luksusowych rzeczy - jak sądzicie, czy z budżetem prawie 400 tysięcy złotych byłby wielki problem w zrobieniu tak prymitywnej i prostej konstrukcji jaką są kolumny głośnikowe do domowego stereo? Czy gdybym zaproponował wykonanie projektu na przykład misiomorowi i twonkowi w systemie 'cost no object', to nie podołaliby zadaniu? Proszę o chwilę rozwagi zanim się coś napisze, bo widzę, że high-endowa audiofilskość nie dopuszcza myśli do siebie, że można zlecić do wykonania DIY nawet najwybredniejszy projekt - kwestia środkow i determinacji, zresztą jak wszędzie. Ludzie za chwilę będą lecieć na Marsa, a nasze społeczeństwo audiofilskie dalej myśli, że kolumny głośnikowe do domowego stereo, porządnie high-endowo wykonane i brzmiące, to konstrukcja utopijna niczym ze Star Trek.

Za 400 tys - oczywiście że się da. Natomiast ja wolałbym pogadać np. z firmą Franco Serblin, z Bartlettą,  może Alonem Wolfem, z braciami Dunlop, może i "młodzież" z Sonusa by się pochyliła nad 400tys. Kto wie ?

Z całym szacunkiem do duetu  Misiomor-Twonk ale chyba jednak możliwości mają troszkę mniejsze niż w/w.

Poza tym chodzi o to żeby ta "prymitywna i prosta konstrukcja" fenomenalnie BRZMIAŁA a tu nawet najwybitniejsza wiedza z NASA nie pomoże. Potrzeba artysty z talentem.

Taka technologia a nikt od dziesiątek lat nie wymyślił nic lepiej brzmiącego od papieru i jedwabiu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, babatular napisał:

Potrzeba artysty z talentem.

Artysty z talentem, to trzeba do grania na trąbce, albo na klarnecie... Do kolumn, to trzeba fachowca, który wie co robi. I powiemszczerze, że nawet nie jest wymagana wiedza inżynieryjna, choć na pewno by się przydała. Wszystko kwestia środków jakie się zainwestuje. Występuje u ciebie babatular totalne niezrozumienie zjawiska - kolumny głośnikowe, to naprawdę nie jest lot na Marsa, choć jak widać na twoim przykładzie, jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej,jak sie wyda 400tysiecy,a efekt bedzie mierny,wiele projektow tak upadlo,wiec nie jest to kwestia kasy,a mieszanki umiejetnosci talentu,mozliwosci,zaplecza,przyjaznej atmosfery.

na Marsa,to raczej czlowiek nie poleci nigdy,pojawily sie nawet duze watpliwosci czy byl na ksiezycu.

wiec wyzej d,,py nie podskoczysz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu chyba jest przyklad mocno kiedys promowanej produkcji

 

tylko 150 000 euro

 

warto przeczytac ten linkowany watek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Chicago napisał:

Artysty z talentem, to trzeba do grania na trąbce, albo na klarnecie... Do kolumn, to trzeba fachowca, który wie co robi. I powiemszczerze, że nawet nie jest wymagana wiedza inżynieryjna, choć na pewno by się przydała. Wszystko kwestia środków jakie się zainwestuje. Występuje u ciebie babatular totalne niezrozumienie zjawiska - kolumny głośnikowe, to naprawdę nie jest lot na Marsa, choć jak widać na twoim przykładzie, jest.

Dla mnie kolumny głośnikowe to nie lot na Marsa. Dla mnie to COŚ więcej.....

Gdybym kiedykolwiek rozważał zakup kolumn takich jak Ancient Audio za 150tys Euro czyli ok 650tys zł to wyślijcie mnie do psychiatry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytak z tego watku,o konstruktorze kolumn za 150 000 euro

Napisano 11 Listopada 2007

system na as gral slabym, podkoloryzowanym dzwiekiem, sluchalo sie tego jak hi-fi, napewno nie hi-end, z drugiej strony ja nie slyszalem jeszcze na zadnej wystawie systemu ancient audio grajacego dobrze totez nie bylem zdziwiony, z mojej strony rada ta sama co na zeszlorocznym as, nie umie sie robic kolumn to sie za to nie bierze skoro wzmacniacze wychodza mimo wszystko nieco lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale zawsze mi się wydawało, że inwestycja w projekt  'custom', to jest coś o wiele więcej niż regularny produkt z półki sklepowej - nawet tej high-endowej. Oczywiście cały czas mówię o profesjonaliżmie i świadomości jakości wykonania. No, ale jak dla kogoś kolumny do domowego stereo, czyli do reprodukcji muzyki, którą de facto ogranicza w większości jakość realizacji, są czymś więcej niż lot na Marsa, to dziękuję za rozmowę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos artystow i techniki kosmicznej...

poniewaz pojawia sie tu coraz wiecej slepych, probujacych dyskutowac o kolorach, sprobuje sprowadzic poziom z kosmosu na ziemie.

 

podoba mi sie pomysl Chicago > money no object > $100.000

 

wezmy prosty ale spektakularny przyklad - moje ulubione/wytypowane dwudrozne monitory Kinoshity. Kazdy srenio intefiligentny dlubacz majacy dostep do internetu moze bez wielkich kosztow R&D za pomoca „kilku klikniec myszy“ dowiedziec sie, jak z jakich elementow takie monitory sa zbudowane

 

d2cf518f545712c999b26df3b6214c70.jpg

 

07492921a078605bb1c1ce24c0deeabd.jpg

 

zwroc takze uwage na cene uzywki $33.000-39.000

 

uzyte elemty sa znane

 

TAD TL1601b €1.450,- (4 sztuki, €5.800,-)

TAD TD-4001R €3.500,- (2 sztuki, €7.000,-)

TAD 2“ Horn €1.300,- (2 sztuki, €2.600,-)

RX-21a ca. €2.000,- (2 sztuki, €4.000,-)

 

Przetworniki+zwrotnica: €19,400,-

 

wszystkie sa dostepne w detalu

 

7ff2159beea12e993e363671ef30160d.jpg

 

4edfc98ce042f5ee5809faa8c3383447.jpg

 

5f65da6a728025c75d8f18e1129836b0.jpg

 

jesli nie masz pojecia o zestrojeniu kupujesz gotowa zwrotnice dostepna pojedynczo zarowno w wersji pasywnej jak i aktywnej

 

dodaj do tego „profesjonalnie“ wykonana obudowe - tutaj przyklad talkiego wykonania w porownaniu z oryginalem

do zrealizowania za $10.000

 

573ed9370e5df5b34a1132a4e96e4080.jpg

 

db6417add8f09c161fa3394742c00bdf.jpg

 

tyle na temat „Rocket Science“ zbudowanie glosnika klasy Top20 :-)

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

tyle na temat „Rocket Science“ zbudowanie glosnika Zop20 ?

Jeszcze zapomniałeś o podstawce ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomek7776 napisał:

przeczytaj ten linkowany watek,,,,,

... tomku7776-ty, to stara historia - czytałem to już lata temu w relacji niemalże na świeżo. Ja rozumiem, że są ludzie, którzy nie potrafią nawet gniazdka zainstalować w ścianie, albo nie są w stanie przyciąć deski lub nie wiedzą co to jest lutownica, a pomiary zwykłym multimetrem są dla nich niczym inżynieria genetyczna - wtedy nie mam pytań i rozumiem rozterki oraz potrzebę kupna produktu gotowego. Mój point w przypadku dużego ciśnienia i grubej kasy na domowe stereo high-end, to jednak porządny i profesjonalny projekt custom DIY. Takie rzeczy się dzieją we wszechświecie moi drodzy - najprostszym przykładem jest HD custom, o którym już wcześniej wspomniałem.

maxresdefault.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ciekawe,czy graja tak samo jak te badziewne za 150000euro.

 

 

smiem twierdzic ze napewno lepiej niz twoje badziewie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chicago napisał:

W Polsce buduje się luksusowe jachty, luksusowe meble i wiele innych luksusowych rzeczy - jak sądzicie, czy z budżetem prawie 400 tysięcy złotych byłby wielki problem w zrobieniu tak prymitywnej i prostej konstrukcji jaką są kolumny głośnikowe do domowego stereo?

Projektowanie kolumn to nie tylko wiedza inżynierska i doświadczenie to także kwestia pewnej kultury oraz wrażliwości.

W Polsce nie znajdziesz żadnej osoby, która mogłaby takie kolumny zaprojektować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago

wiem,wiem,masz racje,ale,,,zawsze jest druga strona medalu.

jeszcze raz napisze,wydanie 400tys zl na projekt kolumn bedzie porazka,zapewne 1 zakupem bedzie kupna auta w salonie za 200tys zl,potem pare imprez,i tak z 50tys zl zostanie na projekt.taka Polska rzeczywistosc,na swiecie jest podobnie.

za stary miś jestem,za duzo w zyciu widzialem.

xajas

moje byly warte w momencie pojawienia sie na rynku 24tys zl,co obecnie daje z 70tys na porownywalne.ja zapacilem za nie obecnie ponizej 10tys zl,i dla mnie sa fajnie zrownowazone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rochu napisał:

Projektowanie kolumn to nie tylko wiedza inżynierska i doświadczenie to także kwestia pewnej kultury oraz wrażliwości.

W Polsce nie znajdziesz żadnej osoby, która mogłaby takie kolumny zaprojektować.

Z całym szacunkiem, ale bez przesady. Kolumny głośnikowe, to jest prymitywny produkt - wykonałem w swoim życiu dwa projekty, zupełnie na profesjonalnym poziomie, i to w roku powiedzmy 1985, gdzie nawet butapren był materiałem strategicznym niemalże nie do osiągnięcia... i dało się. Kwestia środków i podejścia. Uważam, że tak jak napisałem, jak miałbym wydać 100 ty$i na kolumny, to raczej na pewno wszedłbym w custom - za takie pieniądze można zrobić praktycznie kolumny jakie się chce. Jeszcze raz - głośniki do domowego stereo nie są produktem utopijnym, to po prostu zdolności manualne i wiedza z zakresu technikum radiowo-telewizyjnego. Potrzeba kasy, trochę wiedzy i wrodzonej estetyki. Jak ktoś myśli, że kolumny, to poziom techniczny na miarę latającego spodka, to życzę mu wszystkiego dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, xajas napisał:

tyle na temat „Rocket Science“ zbudowanie glosnika klasy Top20 ?

Zamiast słowa "zbudowanie" należało by użyć słowa skopiowanie lub po prostu kradzieży (chyba, że projekt został oficjalnie udostępniony przez konstruktora).

 

7 minut temu, rochu napisał:

W Polsce nie znajdziesz żadnej osoby, która mogłaby takie kolumny zaprojektować.

Za to mamy dużo specjalistów od płaskich charakterystyk co to nigdy wpływu kabla nie słyszeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Chicago napisał:

Z całym szacunkiem, ale bez przesady. Kolumny głośnikowe, to jest prymitywny produkt - wykonałem w swoim życiu dwa projekty, zupełnie na profesjonalnym poziomie, i to w roku powiedzmy 1985, gdzie nawet butapren był materiałem strategicznym niemalże nie do osiągnięcia... i dało się. Kwestia środków i podejścia. Uważam, że tak jak napisałem, jak miałbym wydać 100 ty$i na kolumny, to raczej na pewno wszedłbym w custom - za takie pieniądze można zrobić praktycznie kolumny jakie się chce. Jeszcze raz - głośniki do domowego stereo nie są produktem utopijnym, to po prostu zdolności manualne i wiedza z zakresu technikum radiowo-telewizyjnego. Potrzeba kasy, trochę wiedzy i wrodzonej estetyki. Jak ktoś myśli, że kolumny, to poziom techniczny na miarę latającego spodka, to życzę mu wszystkiego dobrego.

Chyba się nie zrozumieliśmy.

Chodzi o to "coś" co wynika z jednostkowej wrażliwości, zdolności, kultury którą wyniosło się z domu, szkoły, środowiska.

To "coś" co na przykład powoduje, że jedni muzycy grają u Berlińczyków a dla innych Capella Istropoliana to szczyt możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rochu napisał:

Chodzi o to "coś" co wynika z jednostkowej wrażliwości, zdolności, kultury którą wyniosło się z domu, szkoły, środowiska.

Nie mam pytań. Oczywiście, że cechy wrażliwości, wiedzy, poczucie estetyki oraz umiejętności wykonawcy, oraz zleceniodawcy, praktycznie na każdym szczeblu i w każdym aspekcie rozwoju projektu, to rzecz niemalże jakby z automatu scalona i nierozerwalna z danym projektem. Dlatego założyłem, że gdybym miał wydać 100 ty$i na gotowy projekt z półki, to po zastanowieniu się, zainwestowałbym w 'custom'. Szukanie wykonawcy, czy też ewentualnie wykonywanie projektu we własnym zakresie, to składowa stała produktu 'custom'. Nigdy nie kupiłbym Harleya ze sklepu - to dobry przykład z Harleyami. Koszt 'custom' w sferze HD, to zawsze większy koszt niż produkt seryjny ze sklepu. O to mi chodzi - mniej więcej... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, Chicago said:

Nie mam pytań. Oczywiście, że cechy wrażliwości, wiedzy, poczucie estetyki oraz umiejętności wykonawcy, oraz zleceniodawcy, praktycznie na każdym szczeblu i w każdym aspekcie rozwoju projektu, to rzecz niemalże jakby z automatu scalona i nierozerwalna z danym projektem. Dlatego założyłem, że gdybym miał wydać 100 ty$i na gotowy projekt z półki, to po zastanowieniu się, zainwestowałbym w 'custom'. Szukanie wykonawcy, czy też ewentualnie wykonywanie projektu we własnym zakresie, to składowa stała produktu 'custom'. Nigdy nie kupiłbym Harleya ze sklepu - to dobry przykład z Harleyami. Koszt 'custom' w sferze HD, to zawsze większy koszt niż produkt seryjny ze sklepu. O to mi chodzi - mniej więcej... ?

Stosujesz porównania które są całkowicie nietrafione. Dla mnie Hi-End to jak F1 w motoryzacji - tego się nie da zrobić ot tak sobie jak "Harleya" spawając pare rurek - "Harley" to bardziej coś jak Tonsil Altus raczej. Wiem że audio wydaje się proste ale ja nie słyszałem jeszcze kolumn którym nie mógłbym czegoś zarzucić bo pewnie takich nie ma. Zrobienie dobrych kolumn to nic z tego co piszesz - zgranie przetworników tak aby tworzyły jedno źródło dźwięku a nie grały każdy swoje to jest naprawdę sztuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słusznie zauważyłeś, to jest sztuka, a nawet dwie. Każdy ma swój objekt komplikacji, Sztuki i sztuki. A o 'custom' Harleyach, to faktycznie dużo wiesz ?

 

9 minut temu, piter z napisał:

Wiem że audio wydaje się proste ale ja nie słyszałem jeszcze kolumn którym nie mógłbym czegoś zarzucić bo pewnie takich nie ma

Ja też nie słyszałem jeszcze dżwięku z domowego stereo, który w 100% usatysfakcjonowałby mnie. Nie zapominajmy, że mamy do czynienia z reprodukcją i każdy audio sprzęt jest ograniczony poziomem jakości nagrania. Co niektórzy, to chyba pospadali z drzewa, albo za wcześnie z niego zeszli - czy naprawdę sądzicie, że za prawie czterysta tysięcy złotych polskich nie da się zrobić dwóch porządnych kolumn głośnikowych do domowego stereo w kategorii high-end...??? Zdrówka życzę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.