Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak to sorry. Widziałem gdzieś ten twój wpis z całą wyliczanką podzespołów i byłem przekonany, że sam to skompletowałeś i wsadziłeś w  oryginalną budę.

Czyli słuchasz na kolumnach fabrycznych. Takie jak wyszły z fabryki takie u ciebie stoją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sovereign napisał:

Z DiY to jak się uda DiY-owcom bombowcom, 1 produkt na 100, albo 1000 coś tam zagra, niektóre do poprawki a większość do wyrzucenia.

Płacisz grube tysiące a wykonanie i brzmienie jest tragiczne

Kolego - chyba cały dzień pisałeś ten post. ?
A i tak nic do mnie nie trafia. Nie rozumiem tej nagonki na producentów DIY. Czyżby branża czuła się zagrożona?
Skąd Ty możesz to wszystko wiedzieć?
I najlepszy jest ten wytłuszczony tekst. No sorry, ale po raz kolejny widzę, że przeciwnicy sprzętu DIY uważają, że ludzie to idioci.
Czy ktoś im każe wydawać grubą kasę na coś, co brzmi tragicznie? Nie mają własnego słuchu, gustu i preferencji, tylko biorą w ciemno co ktoś im wciśnie?

To jest jakiś nonsens. Komu chciałeś zaimponować tym tekstem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te Jbl c60 to jest hi-end? Z licznych wpisów Sovereign nie śmiem twierdzić inaczej. 

Jeżeli te obudowy to jest coś  nieosiągalnego dla zwykłego stolarza, to już mam pewność że osoby tak twierdzące nie mają pojęcia jak złożyć nowy taboret z Ikei mając instrukcję w ręku. Jbl z tego okresu to same prostopadłościany. Do tego często nienajlepiej wykończone, bo tam gdzie była maskownica tam malowali farbą, tak samo tył. Wyrafinowanie obudów =0. Takie obudowy by zrobił uczeń na egzaminie w szkole stolarskiej. 

Żeby nie było, mnie się forma starych bydlastych monitorów Jbl-a podoba. Te c60 nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - chyba cały dzień pisałeś ten post.

 

 

Nie nie, Sovereign ma przygotowane takie „gotowce“ z linkami, zawsze te same, wystarczy cut&paste, to kwestia sekund

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak na tle innych jawią Wam się Diapason Micra III, oczywiście do bardzo małych pomieszczeń.

Zgadzam się soundchaser'em, że potępianie w czambuł producentów DIY jest nieporozumieniem. Wynika ono najczęściej z osobistego nastawienia wynikającego z kontaktu z jakimś przypadkowym "producentem", które to doświadczenie służy powszechnemu w naszym kraju uogólnianiu. Faktem jest, że do produkcji masowej nie wybiera się droższych głośników, a te mają niebagatelny wpływ na dźwięk. Samo zaprojektowanie obudowy i zestrojenie zwrotnicy nie jest rzeczą prostą, ale z tym też bez przesady. Ludzie których zatrudniają więksi producenci nie otrzymali jakiegoś specjalnego namaszczenia z niebios, a tzw. szkoły grania preferowane przez określonych producentów wskazują na trzymanie się pewnej tendencji, która na rynku się sprawdziła. Na tej zasadzie np. każdy Spendor gra podobnie. Może się różnić zakresem (basem, sopranami, ich zszyciem itd.), ale ogólna maniera prezentacji dźwięku najczęściej zostaje podtrzymana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
34 minuty temu, soundchaser napisał:

Czy ktoś im każe wydawać grubą kasę na coś, co brzmi tragicznie? Nie mają własnego słuchu, gustu i preferencji, tylko biorą w ciemno co ktoś im wciśnie?

Najłatwiej wszystkich do jednego worka wrzucić. Padły tu już przykłady krajowego DIY za grube tysiące nie warte 1/10 ceny i do tego samego worka i takie same oczekiwania ma się wobec DIY-owców co za kilka tysięcy klocki składają, hi-endy za parę złotych budować mają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu chyba wolno pochwalić się stworzonym DIY produktem. Branża tylko może? A nabywca kupi i tak co dla niego będzie lepsze.
To nie artykuł pierwszej potrzeby, jak żywność. Popatrz jak nas codziennie robią w konia, czy jak wolisz - "łowią jeleni".
Kupujemy gówno i to zjadamy, bo nie mamy czasu na analizowanie i tak często kłamliwych opisów na etykietkach, a najczęściej po prostu nie mamy wyboru.
To jest poważny problem, a nie sprzęt audio, który możemy sobie sprawdzić i wybrać, nie robiąc sobie żadnego kuku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujemy gówno i to zjadamy, bo nie mamy czasu na analizowanie i tak często kłamliwych opisów na etykietkach

 

To mi sie podoba!!!

 

„Dlubacze DIY“ to ci, ktorzy sami gotuja, a „metkowcy“ to ci, ktorzy wsuwaja konserwy :-)

 

PS.

Jestem znakomitym kucharzem hobbysta i kupuje „bio“

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonany jestem, że w tytułowym temacie wymienione już były Xaviany XN250, których miałem przyjemność posłuchać i jak dla mnie osobiście to bez kompleksów zaliczają się do przedsionka hi-end i top 20 monitorów wszech czasów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jbl c60 to jakaś porażka. Wygląd jak z prl-u i tyle ostrych krawędzi - to ma być hiend?

To nawet średnie hifi nie jest.

Moje kolumnienki jvc za 200zł przy tych jblach to dzieło sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że takie c60 to stare pudła i jakość oraz parametry odbiegają od takich nowych z fabryki o ile jeszcze są produkowane. Dizajn mi osobiście się nie podoba ale w tamtych latach właśnie takie segmenty się budowało. Zobacz ówczesne jbl everesty lub k2 wyglądają znacznie lepiej. Brzmienie jak kto lubi i jak głośno?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sto lat temu może to był i dizain, ale przy obecnej technologii i pięknych kształtach kolumn to wygląda tak że tylko płakać.

Parametry starych przetworników też będą inne od wzorcowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piękny Stefan napisał:

Jak tak to sorry. Widziałem gdzieś ten twój wpis z całą wyliczanką podzespołów i byłem przekonany, że sam to skompletowałeś i wsadziłeś w  oryginalną budę.

Czyli słuchasz na kolumnach fabrycznych. Takie jak wyszły z fabryki takie u ciebie stoją?

15 godzin temu, Piękny Stefan napisał:

Rozumiem, że te Jbl c60 to jest hi-end? Z licznych wpisów Sovereign nie śmiem twierdzić inaczej. 

Jeżeli te obudowy to jest coś  nieosiągalnego dla zwykłego stolarza, to już mam pewność że osoby tak twierdzące nie mają pojęcia jak złożyć nowy taboret z Ikei mając instrukcję w ręku. Jbl z tego okresu to same prostopadłościany. Do tego często nienajlepiej wykończone, bo tam gdzie była maskownica tam malowali farbą, tak samo tył. Wyrafinowanie obudów =0. Takie obudowy by zrobił uczeń na egzaminie w szkole stolarskiej. 

Żeby nie było, mnie się forma starych bydlastych monitorów Jbl-a podoba. Te c60 nie bardzo.

U mnie jako sekcje basowe, bo dalej nic nie łapiesz, tylko próbujesz piać personalnie, jak nie masz pojęcia. Byłeś przekonany, że ..., a wymysły piszesz jak wcześniej, gdzie wymyśliłeś sobie ''Bo z tego co piszesz tu na forum'' a nic takiego nie było.

Proste masz w Studio Monitor, a nie różnych domowych np. C60 | Sovereign 1 S8R gdzie wykończenie najbardziej przybliżone do WARP-15W. I się podoba, tym bardziej z maskownicami. Nawet nie załapał, że i wewnętrznie cztery ścianki wymiarowo są różne, jak front jest pochylony. Wolę solidne oryginalne, które cb. przeżyją spokojnie, niż jakieś ''no name'' od bufoniastych DiY-owców.

W mniejsze ilości komponenty takie można zastać także w C44 | D44000 Paragon i Hartsfield. Hartsfield poza wooferemi (150-4C) ma wszystkie te komponenty. Jeszcze więcej nowsza wersja gdzie woofery były ładowane z tyłu i dodatkowo doszył crossovery i bullety. Druga (z trzech) wersja D44000 Paragon posiada wszystkie te same crossovery i przetworniki. Inne horny i cały projekt.

W DiY ktoś chciał/chce zrobić replikę C44 | D44000 Paragon - chyba z ''papieru'' ? (i do tej pory nie widać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To żadna replika bez oryginalnych przetworników, po biedocie z ''D.A.S.'' (MF), ''Isophon PS 385'' (LF). Może jeszcze Hartsfield, czy C60 | Sovereign 1 S8R. Jak nawet na komponenty/przetworniki na mają. Będą mieli jak kupią oryginalne domowe kolumny, ale wtedy nie potrzebna replika.

W pl w diy jedynie najprostsze w wykonaniu klony 4343 / 4344 / 4345 Studio Monitor (i to nie na wszystkich przetwornikach jak w oryginale) na co ich stać, aby sklecić i sprzedać za kilkanaście/kilkadziesiąt tys. PLN. Chyba za dużo nie zarobili, odliczając koszta tańszych pro komponentów i produkcji diy.

Studio Monitory słabsze, nawet przy standardowych. Konfiguracje jak np. w 4345 mnie nie interesują. Od razu przy wooferach horny, a nie mid-bass. Studio Monitor z mid-basem nawet zakresu MF nie ma lepszego, nie mówiąc już o całej reszcie. Do szybkiego/precyzyjnego drivera na HF, najlepsza szybka precyzyjna sekcja MF także z Hornem. Kenrick nawet nie stosuje ''slot'' tweeterów, tylko najszybsze bullety. Do Westlake jeszcze inne brali jak były produkowane/dostępne.

Żadne typowo domowe nie mają konfiguracji z papierami na średnicy/mid-bassie. W nowszych Studio Monitor 4338, 4365, 4367 też już wyszli z tego. Ostanie były 4348 najlepsze z wszystkich studio monitor 4-way.

Rey Audio WARP-15W (z czteropakiem 4 x 15'') wygra jedynie na LF, a przegra na MF/HF/UHF. LF też bez ograniczeń można rozbudować, w dużych metrażach, dostawiając moduły sub-bassowe. I nie potrzebne Tower SM-1.

Driver/Horn/Lens (jak w Hartsfield). Można dostawiać do innych ich kolumn / sekcji basowych z tamtych lat. Tak jak dedykowali.

spacer.pngpost-28079-0-40050100-1378474432_thumb.jpgspacer.png

Największe Horny z Westlake, wcześniej były pod nazwą H-61 (z driverem 375) w wypasionym/niedostępnym systemie głośnikowym z 1965 r. JBL Cinetron IV (D14S20) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - Sekcja basowa dwa x jak u mnie. 2 x 15'' JBL D140B + 2 x 15'' Passive Radiator JBL PR15. Taki zestaw, żeby był dostępne, to też bym zabrał.

Piejesz nie mając pojęcia. Co innego ten pan, od razu wiadomo, że ma orient - z takim miałbym temat.

spacer.png

TAD TH4001 słabe w 2401 i innych kolumnach z tym i mu podobnym drewniakiem uśredniają, kolorują, zamulają. To się daje potężne/grube metalowe horny i rozbudowuje sekcje do trzech driverów dla całego zakresu MF / HF / UHF. Nie wątpię, że w zakresie średnio-wysokotonowym pogoni monitory Kinoshita / Rey Audio. 

Bez żadnego wcześniejszego wspominania, wyskakujesz z obudowami by zapiać personalnie. Dla stolarza tu nie ma miejsca, bo poza obudową basową, same stale/metale (MF/ HF / UHF), metale i granity na podstawie. Metalowe horny z grubo odlanego alu bardzo neutralne tonalnie i nie stonują detalu jak drewniaki. Kwestia wysterowania - wtedy może drewniaki się zbliżą.

Living Voice Vox Olympian (bez subwooferów Vox Elysian) w niczym nie są lepsze. Mniejszy driver Vitavox S2 z drewnianym/hornem Vitavox RW300 podkolorowane (a dedykowane klasyczne horny to Vitavox CN-157, a RW300 to nowe drewniaki), i wyżej w tamtej amplifikacji z kondo dwa zmulone/stonowane TADy: 2002 i 703 (średnie na Vitavox'ie lepsze niż wysokie na TAD). Focal Grande Utopia / Utopia Evo - z tym co mają na średnich i wysokich, nie zagrają lepiej i całościowo z dwa razy wolniejsze. Z sub i mid-bassem zamiast od razu wchodzącym wooferem, to inne konfiguracje. Tych obu powyższych kolumn nawet bym nie chciał mieć, bo po co.

Wolniejsze zestawienia jak w 4350/55 z dużym mid-bassem i wooferami, jedynie bardziej na masę. Chyba, że coś tam rozbudują. Dostawka Horn jak w Westlake lub podobna Yamaha i driver 2450J, to już zacnie.

Świetnie wysterowana sekcja średnio-wysokotonowa z SM-1, pewnie już tak (w przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych). Albo byłyby potrzebne ich horny w wersji z grubego alu, jakby mi było za grzecznie za delikatnie na drewnianych. O stopień niższe modele z 15''-ami, 10'' mid-bass'em, 2'' i 1'' driverem i hornami Westlake. W zakresie średnio-wysokotonowym z FM Acoustics i te grały słabiej - bankowo typ nie dał rady ich wysterować. Coś tam później wspominał, że strasznie zamulające aktywne zwrotnice Westlake. Wcześniej grały w dużym Studio we Francji z trzema wzmacniaczami mocy BGW. Najpotężniejszy ich piec jak dwa mono w jednej obudowie który spodobał się na LF, został zabrany.

Z ograniczeniami, do mniejszych składów nadają się kolumny WE L-8 z 12'' LF Jensenie P-12N i małym driverem WE 713B (Alnico magnet phenolic diaphragm) + KS 12024 aluminium horn. Średnie, wysokie i bas słabsze. Bardzo krótki szybki mid-bass na sztywnym 12'' Jensenie P-12N w odgrodzie. Westerny i Eurodyny z ograniczeniami. Nie dla mnie. Ciekawe są największe drivery WE 594A, to już może być i do konkretnego grania jak moje nowsze w wersji z Alnico V. Jedne i drugie idealnie do moich hornów na MF.

post-28079-0-06807000-1483261587_thumb.jpg

Oprócz tego co mam, jeszcze mogłoby mnie zadowolić tylko EVEREST DD6X000 i TOWER SM-1. Ale tak gra, że dożywotnio mi nie potrzeba innych.

U mnie całe kolumny lepiej się prezentują, solidniej, bardziej konkretnie i rasowo, niż Living Voice Vox Olympian z mosiężną rurą (HF) sterczącą jak w rudym 102. Na takie nie lecę, tym bardziej, że z innej mańki drivery i horny, jeden horn drewniany, drugi mosiężny. Oba horny musza być z tego samego tworzywa - albo wszystkie drewniane, albo wszystkie aluminiowe. A nie jakieś mieszanki i różne drivery - jeden angielski, drugi japoński.

A teraz twoje wcześniejsze pytanie, tu do cb. Stefanie.

''Na czym ty słuchasz'' Piękny Stefan? ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sovereign napisał:

U mnie całe kolumny lepiej się prezentują, solidniej, bardziej konkretnie i rasowo,

Zamiast fotografowac jakies tam gazetki, zrob lepiej jedno zdjecie twoich rasowych kolumn, to zaoszczedzisz sobe ta gadanine i linki do obcych produktow

Jeden obraz mowi wiecej niz tysiac slow ;-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20 lat będziemy wspominać konstrukcje Xajasa z takim samym uznaniem jak dzisiaj legendarne konstrukcje Sonusa czy Dynaudio więc proszę o więcej szacunku dla Mistrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i możesz jeszcze wrzucić kilka charakterystyk z pomiarów jeśli to taki top to i pomiary konkretne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, xajas napisał:

Zrob jedno zdjecie twoich glosnikow a nie jakichs gazetek, to zaoszczedzisz sobe ta gadanine i linki do obcych produktow

Jeden obraz mowi wiecej niz tysiac slow ?

Ponownie chciałeś zabłysnąć swymi prostackimi tekstami jak z rynsztoku diy.

Zdjęcia dawno wrzucałem i to sporo, do swojego wątku.

Wklejasz jakieś zdjęcia z netu i wypisujesz jakieś pierdoły, a nic konkretnego nie widać u cb. Gdzie te twoje ''RM-6VC''? Choć na twoim miejscu uderzyłbym od razu w ładniejsze i większe WARP-15W. Jak to twoje klimaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovereign wszyscy wiedzą, że lubisz takie kimaty ale wrzuć na luz z takimi tekstami nie jesteś na podwórku i pisz jakoś normalnie bo można pogubić się w tym haosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wasze zachowanie od około 55 str. gdzie pieklicie się przez kilkanaście następnych stron i bez końca. Tak jak pisałem wcześniej, gdzie m.in. wspomniałem/zacytowałem trafne wpisy innych z tych waszych przepychanek.

diy-owcy niesympatyczni, niekulturalni itd. A później się dziwią, że ich nie lubią. Nie wszystkich, ale spore grono, w tym klakierów od podwórkowych/osiedlowych polskich wyrobów. Sami wszczynacie.

W diy róbcie swoje bagno jak wielokrotnie.

Ja lubię sympatycznych, kulturalnych i miłych, a nie takich jak wy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrek111 napisał:

Sto lat temu może to był i dizain, ale przy obecnej technologii i pięknych kształtach kolumn to wygląda tak że tylko płakać.

Parametry starych przetworników też będą inne od wzorcowych.

 

Te JBL to jest prawdziwy, rasowy vintage, a nie jakieś popierdółki na greenconach, sampsuj czy szrot z allegro reklamowany na AS przez handlarzy.

 

A co do wyglądu - to sprawa osobnicza.

Mnie akurat się one podobają.

 

A co do parametrów.

Z doświadczenia wiem, że gdy takie kolumny podepnie się do czegoś rasowego, z epoki (lampowy Scott, stary Mcintosh, Marantz 7, gramofon Empire Troubador, etc) i zapuści winyla z epoki - nie będzie mowy o parametrach czy audiofilskich pierdołach.

Będzie muzyka.

Bo tak to kiedyś robiono.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawe video na YT  na temat kosmicznej techniki projektowania zwrotnic

 

Choosing best cap for additional tweeter on Rey Audio RM-6V

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś i teraz się tak robi to racja tylko niech człowiek zrozumie potrzeby innych a nie na siłę wciska to co on lubi i krytykuje konstrukcje diy, ludzie mają pasje i ją realizują i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Ja mogę powiedzieć, że taki Kenrick sound to też w pewnym sensie diy robi renowację i upgrejduje te stare pierniki szacun dla gościa a przy tym robi niezły pieniądz?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zibii napisał:

Kiedyś i teraz się tak robi to racja tylko niech człowiek zrozumie potrzeby innych a nie na siłę wciska to co on lubi i krytykuje konstrukcje diy,(...)

O ile sobie przypominam zaczęło się właśnie od krytyki tzw. "metkowców" i wyśmiewania ich użytkowników przez fanbojów DIY.

Kto wiatr sieje, zbiera burzę.

32 minuty temu, zibii napisał:

(...) ludzie mają pasje i ją realizują i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. (...)

Jeżeli to pasja to niech pozostanie pasją.

Nie trzeba się nią dzielić z wszystkimi bliźnimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sovereign napisał:

U mnie jako sekcje basowe, bo dalej nic nie łapiesz, tylko próbujesz piać personalnie, jak nie masz pojęcia. Byłeś przekonany, że ..., a wymysły piszesz jak wcześniej, gdzie wymyśliłeś sobie ''Bo z tego co piszesz tu na forum'' a nic takiego nie było.

Czy te Jbl c60 są fabrycznie sekcjami basowymi? Bo z tego co widzę to jest kompletna kolumna. Ty zrobiłeś z nich sekcje basowe, pododawałeś te horny,  tweetery? Czy jest to jakiś kit fabryczny Jbla te twoje dodatki? 

Napisz proszę normalnie bez jakiś elaboratów.

5 godzin temu, Sovereign napisał:

Nawet nie załapał, że i wewnętrznie cztery ścianki wymiarowo są różne, jak front jest pochylony.

No tak to zmienia postać rzeczy. Takich się zrobić nie da...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu chcesz słuchać na metkowcach to twoja sprawa. Ja słucham na metkowcach i na diy ale dobrze zestrojonych i to mi wystarczy jak tobie nie to masz problem?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszesz zaczepnie - metkowce - a płaczesz, że oczekujesz takiego samego poszanowania dla produktów DIY to ładnie jakbyś też użył sformułowania - garażowe wypociny Pana Mietka - wtedy będzie sprawiedliwie. A najlepiej nie używać tych durnych, złośliwych nazw...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zibii napisał:

(...) na diy ale dobrze zestrojonych (...)

Wybacz ale to sprzeczność sama w sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek niech tam są sobie te starocie i nawet niech grają?. Wyobrażasz sobie takie kolumny w 25m2 gdzie większość osób w takich warunkach słucha?. To musi dopiero wszystko dudnić i walić po uszach, że już nie wspomnę o zadowoleniu ze słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.