Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, zibii napisał:

A może zastosować jakieś inne np.dynaudio d76af chociaż z nimi też jest problem? i nie ta liga co atc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten cudak jest jeszcze w opcji ?

13 godzin temu, Sovereign napisał:

Pisząc na forum tracę czas=pieniądze. Natracone mnóstwo grubych tysięcy. Od każdego wpisu powinienem inkasować 1000 zł, żeby coś się zwracało za stracony czas i pieniądze.


Za każdy wpis powinieneś nam płacić za przebywanie w szkodliwych warunkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może kilka słów w temacie wątku...jeżeli  mielibyśmy wytypować listę nie TOP 20 a TOP 3 najlepszych monitorów w historii

to w zdecydowanej większości znalazły by się na tej krótkiej liście  SF Extremy (tylko gdybam)

natomiast przy tworzeniu listy TOP 3 ale w kategorii do 10tys za nowe....to u mnie zdecydowany faworyt jest tylko jeden

nie wiem co wstawiłbym  na drugim i trzecim miejscu ale na pierwszym jest........... Graham Audio LS3/5a

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

Graham Audio LS3/5a

Równie świetne Acoustic Energy AE-1 Series 2 (mk 2).

A z obecnych do legendarnych Grahamków są porównywane Elac Vela BS403.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ....czasami można odnieść wrażenie że liczą się tyko te monitory najdroższe/największe a cała reszta jest na boku

 piękno muzyki trzeba również dostrzec  w tych małych i dlatego moja propozycja  LS3/5a

 kiedyś na ringu w wadze słomkowej (48kg) królował Ricardo Lopez - nie przegrał żadnej walki

 nie miał tak silnego uderzenia jak Tayson (SF Extrema) ale był wielkim mistrzem....Ricardo Lopez to jak LS3/5a ;-)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obowiązku i z przyzwoitości, dorzucam Dynaudio C1. Mógłbym żyć również z Sonusem Faberusem Guarneri Evolution z dwoma Krellami SubResolutionami, oraz...??? Może B&W N805, mógłby być Herbert...??? 

Intryguje mnie najnowsza Yamaha NS-5000...??? Czy ktoś zna temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber Guarneri Homage ( Evolution są super ale muszę sprawdzic u siebie, obecne odsłuchy - większy dzwiek, bardziej nowoczesne brzmienie, utrata intymności na średnicy, gorsze sklejenie głośników.)
Devore orangutan 96 ( nie wiem czy to jeszcze monitor) z Chord Audio nuda ale z SET na lampie super.
Audio Note AN-j spx. ( Wiem że jednostajny bas ale w systemie robionym pod AN to gra)
Accordo - ograniczenie na basie i przy dźwięku głośnym traci klarowność, ale mieszkam z rodzina i o ile nie jest na wakacjach, moje odsłuchy nie wykraczaja poza pewien poziom głośnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guarneri Evolution jest wspaniałym głośnikiem - wiem co mówię ?

W bezpośrednim porównaniu z Guarneri Homage ewidentnie słychać ich ( Evolution ) przewagę w jakości dźwięku. Homage przy Evolution grają "tak sobie". 

Accordo  - kto słyszał ten wie. Oczywiście to nie są monitorki do burzenia ścian.

Podzielam opinie Mirka co do Grahamów LS3/5a - naprawdę mają coś w sobie - podobnie jak Accordo nie nadają się dla firm wyburzeniowych.

Ja dorzucę Xaviany 250EVO, Dynki C1 Platinum i Raidho D1

Ktoś słuchał nowego wcielenia Electy Amator ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś wrażenia że Evolution to nowsze brzmienie ale na tej dodanej potędze brzmienia straciła homogeniczność i taka intymności średnicy? Mam na myśli zwłaszcza wokale kobiece.

W moim odczuciu jest coś takiego w średnich tonach Homage że nie mogę znaleźć ich zamiennika z większą skala dźwięku, i wracam do tych głośników. Dziś Melody Gardot SHMCD My only thrill i nie mogłem przestac słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Ludzie którzy brzydzą się innymi ludźmi, i którzy wrzucają całe grupy innych ludzi do jednego wora z etykietką "niemiłe buce" sami są niemiłymi bucami. I z mojej strony to nie jest żadna inwektywa, tylko proste stwierdzenie faktu.


Wyrwałeś z kontekstu, a to była IRONIA

No czego nie rozumiesz?

Mam kolumny z których powywalałem wszystkie głośniki, powkładałem inne, z trzydrożnych zrobiłem czterodrożne, dokoptowałem do tego zwrotnice. I gra. Za wzór stawiam firmę, która nie produkuje sama swoich głośników, tylko odrestaurowuje i przerabia inne konstrukcje. Ale generalnie brzydzę sie dłubaczami, DIy i ludźmi którzy takowe konstrukcje próbuja tworzyć, bo to niemiłe buce są...

No czego nie rozumiesz? Przecież wywód jest logiczny, co potwierdzają lajki expertów pod postami Pana Sovereign 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2019 o 13:30, babatular napisał:

Pudlo to jest ta skrzynka w ktorej sa zamotowane głośniki ATC.  Tam jest dramatyczny tweeter. Gra po prostu kiepsciutko  - zwykły cykacz. Kiedyś można było kupić głośniki ATC - teraz nie wiem. 

Ma same plusy tylko słabą jakość dźwięku. Typowo studyjno-koncertowa specyfika brzmienia.

Dalej nie napisałeś który tweeter słuchałeś, ATC czy seas? Który model ATC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, S0nic napisał:

Dalej nie napisałeś który tweeter słuchałeś, ATC czy seas? Który model ATC?

ATC SCM11, ATC SCM7, ATC SCM 40

8 godzin temu, Aethelred napisał:

A nie miałeś wrażenia że Evolution to nowsze brzmienie ale na tej dodanej potędze brzmienia straciła homogeniczność i taka intymności średnicy? Mam na myśli zwłaszcza wokale kobiece.

W moim odczuciu jest coś takiego w średnich tonach Homage że nie mogę znaleźć ich zamiennika z większą skala dźwięku, i wracam do tych głośników. Dziś Melody Gardot SHMCD My only thrill i nie mogłem przestac słuchać.

Wg mnie jedną z głównych różnic jest wypełnienie niskiej średnicy/wyższego basu. Przy żeńskich wokalach Homage faktycznie są świetne ale już męskim brakuje wg mnie podbudowy i wypełnienia, nie mówiąc już o kontrabasie czy niskich rejestrach fortepianu.

w GH niska średnica jest "odchudzona" i to sprawia wrażenie większego udziału w muzyce średnicy i wysokich rejestrów. Pewnie dzięki temu GH wydają się  "intymne" i "delikatne" - ja to tak odbieram choć ciężko to precyzyjnie określić słowami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Sine Metu napisał:

To w sumie jaka jest definicja monitorów? emoji6.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jakie to ma znaczenie? 

W tym wątku i tak każdy pisze co chce ... bez znaczenia czy w temacie, czy nie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, morawka napisał:

Czytając co się tu wypisuje , to można pomyśleć ze to zakładka DIY

Raczej poziom spadł do "Adio mitów"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Raczej poziom spadł do "Adio mitów"
Jak niemal całego forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Dynaudio Special 40 ? Jak do tej pory porównywałem z kilkoma monitorami i niezmiennie u mnie grają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adam 38 napisał:

Czołem.

O co teraz jest kłótnia, bo nie czytałem na bieżąco? "Cykacz" z ATC? ?

Atc 150 to hifi dla amatorow i porownujemy do malych monitorkow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Meloman said:

Wolisz nie wiedzieć...

Rozbuduj proszę ?

Wydałem hajs a można było lepiej na Grahama, RLS względnie Harberh’a lub ATC?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bartekkw napisał:

Wydałem hajs a można było lepiej na Grahama, RLS względnie Harberh’a lub ATC?

Każdy kupuje pod i dla siebie.

Mnie marka Dynaudio średnio podnieca. Z Tych wyżej wymienionych to warty jest Graham i ATC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bartekkw napisał:

A co myślicie o Dynaudio Special 40 ? Jak do tej pory porównywałem z kilkoma monitorami i niezmiennie u mnie grają ?

Ciekawą sprawą jest to, że w audio można mieć całkowicie odmienne zdanie na temat danego sprzętu. Dla niektórych dynaudio to najlepsze kolumny na świecie a dla innych ostatnie na liście do zakupu. Do tego dochodzą fanatycy, którzy uznają TYLKO ich ulubioną markę i najchętniej widzieliby tą ich markę u każdego w domu jako jedyne i uniwersalne brzmienie.

 

I potem pytasz się co myślicie o Dynaudio Special 40 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana para kolumn zagra też całkiem inaczej w różnych pomieszczeniach w jednym będzie totalnie do d...y a w innym będą grały o 3 klasy wyżej. Więc trzeba słuchać kolumn u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....przy podobnym pytaniu co myślicie o Harbeth  z pewnością pojawią się pozytywne jaki negatywne opinie - i to jest naturalne

dlatego na zadane pytanie ,, co myślicie ,,  trza spodziewać się różnych odpowiedzi....bo nie ma jednych najlepszych kolumn

...a te wyświechtane słowa ,,gra cały system,,  są  jak najbardziej prawdziwe...

 po wakacjach postaram sprowadzić do siebie LS3/5a  i zaproszę kilku kolegów by mogli przekonać się ile uroku i muzyki

  mają te maluszki ;-)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.