Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



postaram sprowadzić do siebie LS3/5a  i zaproszę kilku kolegów by mogli przekonać się ile uroku i muzyki
  mają te maluszki
 


Gość od którego kupowałem kolumny pisał że skończył na LS3/5 . Mówi ze znalazł to czego szukał,a miał u siebie sporo drogich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Aethelred napisał:


 

 

 


Gość od którego kupowałem kolumny pisał że skończył na LS3/5 . Mówi ze znalazł to czego szukał,a miał u siebie sporo drogich kolumn.
 

 

...myślę że LS3/5a  nie są to kolumny ( mogę się mylić)  dla kogoś kto zaczyna zabawę w audio

  wtedy oczekiwania są inne...ale dla kogoś kto jest już osłuchany i przerzucił trochę gratów to właśnie LS3/5a 

mogą być końcem poszukiwań lub jeszcze lepiej -  jako drugie w systemie......

 

 

   dziś spotkałem kumpla który ma dostać w przyszłym miesiącu kolumny Snell (nigdy nie słuchałem) i co ciekawe

  usłyszałem że moje m40.2 zostaną zjedzone ;-) ....jesteśmy umówieni na odsłuch

 podłączone będą do wzmacniacza   Accu a-45

  ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi kolumnami ? mile widziane kilka słów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...myślę że LS3/5a  nie są to kolumny ( mogę się mylić)  dla kogoś kto zaczyna zabawę w audio

  wtedy oczekiwania są inne...ale dla kogoś kto jest już osłuchany i przerzucił trochę gratów to właśnie LS3/5a 

mogą być końcem poszukiwań lub jeszcze lepiej -  jako drugie w systemie......

 

Tak jest wlasnie u mnie. Obok JBL 4343 stanely LS3/5, a tak naprawde okrąglaki Rogers JR150, ktore wygryzly Tandberg Studio Monitor.

Bardzo czesto nie che mi sie wlaczac calego systemu na JBLach.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zibii napisał:

 

Snell - a oni produkuja jakieś nowe kolumny ????  Bo chyba nie mówicie o tych przedpotopowych modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zibii napisał:

A jaki model tych snelli?

...tego nie wiem ....z tego co usłyszałem to mają 30cm na basie....

1 godzinę temu, babatular napisał:

Snell - a oni produkuja jakieś nowe kolumny ????  Bo chyba nie mówicie o tych przedpotopowych modelach.

właśnie o tych mówimy....kumpel wspominał że  są z 1998r

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Tak jest wlasnie u mnie. Obok JBL 4343 stanely LS3/5, a tak naprawde okrąglaki Rogers JR150, ktore wygryzly Tandberg Studio Monitor.

Bardzo czesto nie che mi sie wlaczac calego systemu na JBLach.

 

Pozdro

...Uuu dużo ciekawych rzeczy u Ciebie gości...i nie tylko kolumny mam na myśli.... a magnetofony 

 zazdroszczę ;-)

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

Snell - a oni produkuja jakieś nowe kolumny ????  Bo chyba nie mówicie o tych przedpotopowych modelach.

legenda odżywa na nowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Miroslav1 said:

....przy podobnym pytaniu co myślicie o Harbeth  z pewnością pojawią się pozytywne jaki negatywne opinie - i to jest naturalne

dlatego na zadane pytanie ,, co myślicie ,,  trza spodziewać się różnych odpowiedzi....bo nie ma jednych najlepszych kolumn

...a te wyświechtane słowa ,,gra cały system,,  są  jak najbardziej prawdziwe...

 po wakacjach postaram sprowadzić do siebie LS3/5a  i zaproszę kilku kolegów by mogli przekonać się ile uroku i muzyki

  mają te maluszki ?

 

Tych ktorzy graja Sepulture nie przekonasz,  zwolennikow uniwersalnych glosnikow takze nie. Moim zdaniem tak naprawde nie bardzo jest dla kogo produkowac zaawansowany sprzet audio. Prosty przyklad to bylaby proba sklecenia monitora wszechczasow na podstwie oczekiwan i wymagan uczestnikow tego watku i to za jakies sensowne pieniadze . Nie da sie. 

Ze swojej strony dorzuce Rehdeko -"chamskie , dzikie i smierdzace , ale za to jak gorace",:)  a z monosami na lampkach WE300B to nawet i ocieraja sie o jakas tam oglade. Mialem monitorki Rogers LS3/5a 15 Ohm i byly swietne . Pewnie kiedys sobie znowu kupie ale nie da sie skompensowac moca wzmacniacza niskiej efektywnosci glosnika. Zawsze wychodzi z tego efekt konserwy w mniejszym lub wiekszym stopniu.   

 

 

3 minutes ago, cir said:

legenda odżywa na nowo

Eeee tam odzywa ... Snell'e sie fatalnie starzeja. Byly zrobione na najtanszych komponentach a ich magia polegala na obsesyjnym strojeniu i dopasowywaniu glosnikow do zwrotnicy . Po 30 -40 latach zawieszenia musz byc zmienione, kondensatory elektrolityczne nie trzymaja parametrow wiec  glosniki kosztuja grosze na rynku wtornym. Gdyby nie Peter Q. to wszystko by wyladowalo na smietniku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snell e3 u mnie zagrały lepiej niż: klipsch heresy, sf guarneri memento,  tannoy srm12x,  kef ref 205, kef 104ab, wlm lyra,  mini utopie, audio note j/d - dopiero art emotion monitor, sf electra amator 1 i tannoy gold lsu 10" nie są gorsze lecz dalej snell najbardziej uniwersalny, wszystko to nie jakies wyrokowanie tylko moje subiektywne odczucie ale kilka osób słuchało i podzieli moje poglądy.

Wierzę, że wymienione powyżej kolumny w innym systemie i pokoju mogą być lepsze dla kogoś innego, wszystkie one są bardzo dobre takich nie wartych wymiany nawet nie pisałem.

Co do tematu wątku podam art emotion monitor i sonus faber electra amator 1 jako dwa inne ale genialne monitory, które były w moim systemie.

Zapewne snell j3 to totalny niszczyciel wszystkiego w swojej cenie ale nie słuchałem.

Snell podłączony do wielokrotnie droższej od siebie elektroniki dopiero pokazuje jak może zagrać, bardziej chodzi o źródło bo super efekty daje połączenie go z lebenem a jeszcze lepsze z sun audio 2a3.

Miały też okazję zagrać u mnie z wybornymi tranami jak halcro czy krell fbi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprzedalem Snella J3 po miesiacach na aukcjach za cale $250 , legendarne EII na ktorych bazuje AN regularnie sprzedaja sie w tej samej cenie ,a orginalny K oddalem za $180. Zaden model nie byl tzw. "niszczycielem" nawet z kablami Kondo spx bi -wire i dosyc zacna elektronika  ale to dobre glosniki.

Nie wiem czy Proac Response 1sc byl wymieniany ,ale to wciaz bardzo dobry wybor na rynku wtornym, choc gwiazda Proaca jakby ostatnio przygasla wsrod wielbicieli skorzanej tapicerki i marmurowych podlog....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba padnę - SNELL E3, J3 -   naprawdę w TOP 20 monitorów taki badziew - przecież to gra dramatycznie źle - połowy dźwięków w ogóle nie słychać na tych kolumnach. Zwykłe HI-FI z ubiegłego wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
23 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...myślę że LS3/5a  nie są to kolumny ( mogę się mylić)  dla kogoś kto zaczyna zabawę w audio

  wtedy oczekiwania są inne...ale dla kogoś kto jest już osłuchany i przerzucił trochę gratów to właśnie LS3/5a 

mogą być końcem poszukiwań lub jeszcze lepiej -  jako drugie w systemie......

 

 

   dziś spotkałem kumpla który ma dostać w przyszłym miesiącu kolumny Snell (nigdy nie słuchałem) i co ciekawe

  usłyszałem że moje m40.2 zostaną zjedzone ;-) ....jesteśmy umówieni na odsłuch

 podłączone będą do wzmacniacza   Accu a-45

  ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi kolumnami ? mile widziane kilka słów

Całkowicie się z tym zgadzam. Dodałbym jeszcze, że jeśli ktoś chce słuchać muzyki - czyli setek, czy wręcz tysięcy swoich płyt to istnieje duże prawdopodobieństwo, że skończy na właśnie takich głośnikach. Z kolei jeśli ktoś chce słuchać dźwięków, czyli kilku audiofilskich płyt z miernym muzycznie materiałem, czy paru GB pirackich plików chaotycznie odtwarzanych, to zawsze będzie szukał czegoś i nigdy nie znajdzie zaspokojenia. 

23 godziny temu, Miroslav1 napisał:

dziś spotkałem kumpla który ma dostać w przyszłym miesiącu kolumny Snell (nigdy nie słuchałem) i co ciekawe

  usłyszałem że moje m40.2 zostaną zjedzone ;-) ....jesteśmy umówieni na odsłuch

Harbethy co i rusz zostają "zjedzone", a jakoś dla ich właścicieli nie jest to wielki problem i z zadowoleniem nadal słuchają na nich muzyki. Natomiast Ci właściciele super kolumn co, co i rusz "walcują" Harbethy, jakoś dziwnym tafem co roku zmieniają na jeszcze lepsze i lepiej walcujące kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, limono napisał:

Gdyby nie Peter Q. to wszystko by wyladowalo na smietniku. 

dlatego napisałem że " legenda"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, limono napisał:

Peter Q.

Ten sam który pod koniec ubiegłego stulecia ukradł markę i większość produktów panu Hiroyasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2019 o 13:39, Miroslav1 napisał:

...myślę że LS3/5a  nie są to kolumny ( mogę się mylić)  dla kogoś kto zaczyna zabawę w audio

  wtedy oczekiwania są inne...ale dla kogoś kto jest już osłuchany i przerzucił trochę gratów to właśnie LS3/5a 

mogą być końcem poszukiwań lub jeszcze lepiej -  jako drugie w systemie......

 

 

   dziś spotkałem kumpla który ma dostać w przyszłym miesiącu kolumny Snell (nigdy nie słuchałem) i co ciekawe

  usłyszałem że moje m40.2 zostaną zjedzone ;-) ....jesteśmy umówieni na odsłuch

 podłączone będą do wzmacniacza   Accu a-45

  ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi kolumnami ? mile widziane kilka słów

LS3/5a to świetne monitory, znajomy je ma. Świetna średnica, znakomite odwzorowanie wokali. 
Fantastyczny głośnik, o ile nie próbuje się wycisnąc z niego więcej, niż pozwala na to ta mała skrzyneczka. Oczywiście nie można spodziewać się za wiele na basie. 

Jeżeli Snell ma grać z Accuphase'm to proponuję w ogole nie tracić czasu - nie wierzę, żeby to zagrało dobrze (oczywiscie jesli mowa o modelu E, C,D nie słuchałem)

Snell to szalenie uniwersalna kolumna - jej największym atutem jest to, że znakomicie pokazuje zarówno źródło, jak i elektronikę - dlatego kapitalnie brzmi z lampą i dobrym źródłem. Wówczas możemy liczyć na fantastyczną średnicę, barwę, przestrzeń i otwartość. Jesli ktoś ma system gdzie jedna rzecz łata niedostatki drugiej , to raczej Snell tam nie zagra na miarę możliwości.

Osobiście stawiam Snelle E3 ponad LS3/5 - są znacznie bardziej uniwersalne, potrafią podobnie w średnicy, ale grają jeszcze bardziej otwartym dźwiękiem i znacznie lepiej spiszą się w rocku nie wspominając o elektronice.  Snell J3 nie słuchałem - więc nie wiem. To nie są kolumny, które grają by zabić detalem, uderzeniem... to sa kolumny, które grają muzykę, potrafią czarować i są niesamowicie plastyczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graham LS3/5 gra fajnie ale też to  nie jest żaden cud - dobre przyjemne dla ucha brzmienie. Natomiast Snelle grają po prostu przeciętnie by nie powiedzieć dosadniej. Za chwilę przeczytam tu, że Mildtony i Altusy to super brzmienie i jak się je odpowiednio skonfiguruje to zjadają..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, McGyver said:

Ten sam który pod koniec ubiegłego stulecia ukradł markę i większość produktów panu Hiroyasu.

Ten sam choc czy ukradl i marke i produkty to sprawa dyskusyjna. Marka by nie istniala bez jego wkladu a produkty AN UK poza nazwami (do ktorych sad przyznal mu prawo ) nie  maja tak wiele wspolnego i sa czesto wyzej cenione niz Kondo.  Peter Q. jest podobno trudnym czlowiekiem do wspolpracy ale ma niezprzeczalny talent do nabywania praw do nietuzinkowych produktow audio i po prostu kocha muzyke . A juz napewno wyrobil sobie pozycje w ktorej moze "olac" cala branze audio i wszystkich recenzentow i nie musi im whodzic w tylek. Mysle ze wyzsze wersje "monitora" E , zwlaszcza te z magnesami alnico spokojnie mieszcza sie w tej mitycznej 20 stce najlepszych monitorow , tylko ze musza grac w systemie AN. Nie jestem pod wrazeniem wersji HE (czyli wysokiej skutecznosci ) bo sa zbyt zakolorowane. O ile zakolorowanie paczek Rehdeko zupelnie mi nie przeszkadza to zakolorowania AN E /SPE -He juz tak . 

Snell cieszy sie popularnoscia poniewaz jest postrzegany jako Audio Note dla ubogich , co jest w pewnym sensie prawda. 

7 minutes ago, babatular said:

Graham LS3/5 gra fajnie ale też to  nie jest żaden cud - dobre przyjemne dla ucha brzmienie. Natomiast Snelle grają po prostu przeciętnie by nie powiedzieć dosadniej. Za chwilę przeczytam tu, że Mildtony i Altusy to super brzmienie i jak się je odpowiednio skonfiguruje to zjadają..............

Baba, Grahamy sa oparte na najnowszych przetwornikach Volta i modyfikowanym wysokotonowcu Audax a jego ograniczenia to w pewnym sensie licencja BBC . (. No po co ta blacha, ktora przeslania pol kopulki wysokotonowej ? Pewnie orginalnie w warunkach studyjnych i terenowych miala zabezpieczac glosnik przed uszkodzeniem ale teraz trudno sobie wyobrazic ze ktos bedzie je rzucal na tylne siedzenie minibusa .  No nie mogla firma pana Mietka wykupic licencji BBc i sklecic takiego Grahamka z 9 mm sklejki? Caly swiat by sie rozpisywal i zdjecia we wszystkich kolorowych pisemkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovereign napisał:

50-80-lat to jest minimalny czas po jakim można wymienić zawieszenia piankowe.

Osiemdziesiąt lat... Zawieszania piankowe w głośnikach z 1939? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, S0nic said:

Niesamowita historia, wszyscy się wzruszyli. Musisz być bardzo sfrustrowany, że chce ci się tyle pisać i tłumaczyć na forum internetowym mistrzu DIY ?

E: wpis zgłoszony do moderacji, może oni zrobią z tobą porządek

 

A dlaczego do moderacji ? Przeciez to calkiem niezla brukowa proza i sporo racji tez w tym jest. Choc w USA staram sie unikac wlascicieli JBL ,i orginalnych Altec'ow -straszne zlomy choc przetworniki bardzo dobre) to potrafie sobie wyobrazic ze w Europie trafiaja do koneserow . Podobnie jak z Europierdziawkami ktore robia furrore wsrod zlotouchych za oceanem mimo ze byly projektowane do innego typu pomieszczenia.  

12 minutes ago, przemak said:

Osiemdziesiąt lat... Zawieszania piankowe w głośnikach z 1939? ?

Nowsze  zawieszenia piankowe JBL ktore sa stosowane do serwisowania ich produktow z lat 50 (serie LE ) maja bardzo dlugi czas uzytkowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozd

21 minutes ago, Piękny Stefan said:

Na początek gratulacje dla osób lajkujących osobnika. Nie ważne jak kloaczy i buraczany język, ważne że po naszej stronie. Tak trzymać. A później biadolić, że forum chyli się ku upadkowi, jak się taką biedę umysłową popiera. W każdym bądź razie jest się od kogo uczyć,  teraz tylko naśladować, a będzie lepiej.

Z autorem cytowanwgo postu szkoda pisać, bo ma rozdwojenie jaźni. To co pisze jest dokładnym zaprzeczeniem tego co robi.

Rozdwojenie jazni to czesta przypadlosc u wybitnych osobnikow a wpis nie odbiega generalnym poziomem od sredniej na forum. 

Mimo, ze nie podzielam zdania pana S jesli chodzi o kolumny jakimi sie pasjonuje to zgadzam sie z ogolnym tokiem jego rozumowania.

  PS, Moze z wyjatkiem osobistych uwag odnosnie innych uczestnikow dyskusji choc juz przywyklem do tej formy komunikacj jaka tu panuje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez limono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

chyba padnę - SNELL E3, J3 -   naprawdę w TOP 20 monitorów taki badziew - przecież to gra dramatycznie źle - połowy dźwięków w ogóle nie słychać na tych kolumnach. Zwykłe HI-FI z ubiegłego wieku.

Nie jest to może kolumna zaliczająca się do top 20 monitorów i chyba nikt tego tutaj nie napisał ale z dobrą elektroniką obiektywnie gra to lepej jak  chociażby harbeth shl5plus...

Na focalach mini utopia było więcej słychać ale jakoś muzyka juz nie ta sama.

Snell ma rewelacyjne średnie tony - otwarte , barwne z masą informacji jak tego nie usłyszałeś to znaczy, że czas się zastanowić nad tą całą zabawą w audio czy ma ona sens w Twoim wypadku. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, limono napisał:

 

Rozdwojenie jazni to czesta przypadlosc u wybitnych osobnikow a wpis nie odbiega generalnym poziomem od sredniej na forum. 

  PS, Moze z wyjatkiem osobistych uwag odnosnie innych uczestnikow dyskusji choc juz przywyklem do tej formy komunikacj jaka tu panuje 

Każdy ma swoje standardy akceptacji buractwa. Jeden wywala śmieci do lasu, bo tak "wszyscy" robią, a drugi chodzi i to sprząta, chociaż to nie jego praca... Tak że są różne standardy. Forum w to nie mieszaj.

A sovereign raczej nie jest wybitny, tylko wyjątkowy. Forrest Gump był wyjątkowy. Chyba że sovereign jest wybitnie wyjątkowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Scott z living voice twierdzi ze glosniki Vify z tego okresu maja wyjatkowe wlasciwosci tonalne , niespotykane juz wsrod wspolczesnych przetwornikow. To nie jest zaden sekret ze tanie glosniki zaprojektowane przez swietnego projektanta beda grac bardzo dobrze z wysokiej klasy elektronika. 

Kazdy musi sam znalezc swojego Altusa ...tj, glosnik ktory niewazne czy ma dziure z tylu czy z przodu i jaki ma znaczek ale taki o ktorym sie nie mysli sluchajac muzyki. Czy to wogole mozliwe to nie wiem ale wciaz przeklinam dzien w ktorym kupilem przypadkowo pierwszy numer magazynu "hi fi i muzyka "w kiosku ruchu jakies 30 lat temu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, limono napisał:

Kevin Scott z living voice twierdzi ze glosniki Vify z tego okresu maja wyjatkowe wlasciwosci tonalne , niespotykane juz wsrod wspolczesnych przetwornikow. To nie jest zaden sekret ze tanie glosniki zaprojektowane przez swietnego projektanta beda grac bardzo dobrze z wysokiej klasy elektronika

A jak zagrają drogie i dobre głośniki zaprojekrowane przez świetnego projektanta?. Nieporównywalnie lepiej od tych tanich czy znajdzie się aż taka dobra elektronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Piękny Stefan said:

Każdy ma swoje standardy akceptacji buractwa. Jeden wywala śmieci do lasu, bo tak "wszyscy" robią, a drugi chodzi i to sprząta, chociaż to nie jego praca... Tak że są różne standardy. Forum w to nie mieszaj.

A sovereign raczej nie jest wybitny, tylko wyjątkowy. Chyba że wybitnie wyjątkowy...

"jak go zwal " tylko ze jesli chodzi o Audio to ja nie mam problemu jak ktos mnie nazwie "audio debilem"  w pewnym sensie to hobby to skupisko totalnych,nieracjonalnych czubkow. To ze ktos jest inteligentnym i sznowanym profesjonalista w swoim zawodzie i wogole przyzwoitym,normalnym  czlowiekiem nie znaczy ze musi byc wyrocznia w jakimkolwiek sensie jesli chodzi o audio. O ile nie przepadam za atmosferka tego forum no to tez jestem z tego kraju i czasami brak  zapachu gnoju i wedzonki ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Piękny Stefan said:

Każdy wpis to potwierdzenie. Osobnik wybitnie wyjątkowy... I do tego patriota. 

 

oj tam , wszystkim przechodzi po czasie . Jak pojechalem do Polski w zeszlym roku pierwszy raz po 17 latach to kolega kolegi ktorego pierwszy raz widzialem na oczy zapytal czy bym mu nie sprowadzil Mercedesa AMG . Takiego z poczatkow wieku ma sie rozumiec ze wzgledu na cene . Jak mu powiedzialem ze nie mam pojecia jak moglbym sie do tego zabrac ,ze samochody mnie nie interesuja i nie wiem nic o AMG i ze jezdze 14 letnim podrdzewialym wrakiem bo ciagle jakis JBL albo inny horn mi sie napatoczy to popatrzyl na mnie jakbym sie z choinki urwal a byl dopiero wrzesien . Mowil ze spotkal takiego wariata wsrod swoich biznesowych kolegow ktory go sila sadzal w fotelu i kazal sluchac perkusji a juz szczegolnie talerzy. W koncu musial usiasc kiedy uslyszal cene zestawu audio .Otoz ten kolega zapytal mnie o co w tym wszystkim chodzi . Powiedzialem  mu ze jak juz sie czlowiek uzalezni to doznania dzwiekowe powoduja u pacjenta odczucie rozkoszy calkiem porownywalne do innych mniej naboznych aktywnosci i jest to zupelnie fizyczna przyjemnosc za ktora niektorzy sa w stanie zaplacic kazde pieniadze. Zrozumial od razu i nie mial wiecej pytan. Audio budzi emocje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szatan napisał:

Nie jest to może kolumna zaliczająca się do top 20 monitorów i chyba nikt tego tutaj nie napisał ale z dobrą elektroniką obiektywnie gra to lepej jak  chociażby harbeth shl5plus...

Na focalach mini utopia było więcej słychać ale jakoś muzyka juz nie ta sama.

Snell ma rewelacyjne średnie tony - otwarte , barwne z masą informacji jak tego nie usłyszałeś to znaczy, że czas się zastanowić nad tą całą zabawą w audio czy ma ona sens w Twoim wypadku. ?

Jak mi się zacznie podobać ten miałki i przedpotopowy dźwięk że Snelli to wtedy zacznę się zastanawiać nad kontynuacją zabawy w audio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular jeśli wolno zapytać co Ci pogrywa tak nowocześnie i ogólnie hi-endowo? 

Art emotion monitor czy sf elektra amator 1 są lepsze ale chyba przyjemniej mi się słucha na snell lub starych tannoy lsu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

Jak mi się zacznie podobać ten miałki i przedpotopowy dźwięk że Snelli to wtedy zacznę się zastanawiać nad kontynuacją zabawy w audio .

...piszesz kolego jakbyś nigdy nie słyszał jak Snell potrafi zagrać, może z opowieści wiedza !? Stare Snelle grają dużo lepiej i swobodniej muzykę niż wiele tu wspominanych wyżej drogich kloców... osobiste moje doświadczenia"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.