Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jello

 

Słuchałeś już takich kolumn podstawkowych? To nowość z 2018 r. Tylko $4,000.00 za parę w USA, a tak świetnie przemyślane, zaprojektowane/zbudowane przetworniki, waveguide i ogólnie kolumny podstawkowe Revel PerformaBe M126Be:

 

Description: 2-way Bookshelf Loudspeaker

Low Frequency Driver Size and Material: 6.5" (165mm) Deep Ceramic Composite (DCC) Aluminum Cone with Cast Frame

High Frequency Driver Size and Material: 1" (25mm) Beryllium Dome with patented 5th-generation, ceramic-coated, cast-aluminum Acoustic Lens Waveguide

Recommended Amplifier Power: 50 – 150 Watts

Nominal Impedance: 8 Ohms

Loudspeaker Sensitivity (2.83V/1m): 86dB

Frequency Response (+/-3.0dB): 54Hz – 44kHz

Crossover Frequency: 1.7kHz

Dimensions (H x W x D): 15.2 x 8.3 x 10.3" (386 x 211 x 266mm)

Weight: 22 lbs (9.97kg)

Inputs: Gold-plated Binding Posts with Shorting Straps

h10_o.jpg

Największe kolumny z nowej serii PerformaBe mam na prywatnych zdjęciach, tyle, że F228Be w roli statysty, bo hulały 4367 Studio Monitor z No 534. I nie dziwota, bo 4367 są świetne w swojej cenie (15k$ w USA / 60k zł w PL) - w tej cenie za nowe na pewno nic lepszego nie znajdziesz. Tu na tej stronie masz o nowych PerformaBe:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - rozpisali się prawie na 400 stron, bo tam się znają i dużo różnych Reveli mają, nie to co w PL.

 

Od podstawkowych, jeszcze konkretniej prezentują się podłogowe kolumny Revel PerformaBe F228Be za $10,000.00 w USA

 

Description: 3-way Dual 8" Floorstanding Loudspeaker

Low Frequency Driver Size and Material: Dual 8" (200mm) Deep Ceramic Composite (DCC) Aluminum Cones with Cast Frames

Mid Frequency Driver Size and Material: 5.25" (130mm) DCC Aluminum Cone with Cast Frame

High Frequency Driver Size and Material: 1" (25mm) Beryllium Dome with patented 5th-generation, ceramic-coated, cast-aluminum Acoustic Lens Waveguide

Recommended Amplifier Power: 50 – 350 Watts

Nominal Impedance: 8 Ohms

Loudspeaker Sensitivity (2.83V/1m): 90dB

Frequency Response (+/-3.0dB): 27Hz – 44kHz

Crossover Frequency: 260Hz; 2.1kHz

Dimensions (H x W x D): 46.5 x 11.8 x 13.2" (1181 x 302 x 335mm)

Weight: 82 lbs (37.2kg)

Inputs: Dual Gold-plated Binding Posts with Shorting Straps

Finishes: High-gloss Black, White, Walnut and Metallic Silver

review_171107_harman_04.jpg

HK-Revel%20F228Be%20WH-LS-Detail_014_RT.png

W przeciwieństwie do podstawkowych M126Be, podłogowe F228Be mają dwie pary terminali/zacisków głośnikowych - tak, że można podłączyć Bi-Wire lub Bi-Amp.

Widocznie uznali, że dla niedużych podstawkowych kolumn, wystarczy jeden komplet kabli głośnikowych i jeden wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Wielu tak mówiło o swoich kolumnach systemach, i ja też ... A audiofilia robi z takich słów papier do wycierania...:)) <br />

 

 

Tak tak wiem, ale w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniłem cztery razy kolumny i sześć razy wzmacniacz, i zmainy jakie wniosły te kolumny pozwoliły cieszyć mi się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak tak wiem, ale w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniłem cztery razy kolumny i sześć razy wzmacniacz, i zmainy jakie wniosły te kolumny pozwoliły cieszyć mi się muzyką. ������

 

To teraz broń Boże nie słuchaj niczego lepszego i nic nie zmieniaj tylko ciesz się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego też się boje hehe. Chociaż chiwolowo postanowiłem dać sobie spokój i nie ruszać nic. No oprócz zworek i kabli, na które głośniki są czułe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam taką niemałą zagwozdkę. Przeprowadzam się i będę miał w nowym domu do dyspozycji mój "własny" pokój odsłuchowy. Pomieszczenie nie jest zbyt duże 14 m2 i wchodzą w grę tak naprawdę tylko monitory.

 

Mam następujący sprzęt:

NAP 250.2

NAC 282

CDX2

Dual Teddy Cap

Kable Albedo Monolith

 

Przesłuchałem następujące pozycje na moim sprzęcie, niestety jeszcze nie w docelowym miejscu:

 

Dynaudio Contour 20- scena, muzykalność bardzo mi się podobały, lecz myślę że mogą być za duże do mojego pokoju

Dynaudio Special Forty-scena, muzykalność bardzo mi się podobały

Harbeth 30.1- porównując do Dynaudio jakoś za "ostre"

Focal Sopra No.1-w ogóle nie moja bajka

Raidho X-1- piękne brzmienie lecz za mało dołu i za "małe"

 

Niedługo będę jeszcze słuchał ATC SCM 7,11,19

Pytanie: czy któś z was miał okazję posłuchać Raidho C1.1? Do których z ww. monitorów można by je było porównać?

 

Może macie jakieś sugestie, co jeszcze ewentualnie wchodzi w gre?

 

Pozdrawiam

Andiorek

 

Jeśli celujesz w muzykalne, ciepłe kolumny to poszukaj na wtórnym rynku Totem Mani 2. Wielkie granie, tylko nie wiem, czy nie będą za duże so 14 metrów.

 

Polecam tez RLS Nereida II - świetne polskie monitory. I można sprawdzić coś z oferty Diapasona - wyjątkowo przestrzenne granie.

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totem Mani 2

Chyba troszkę za małe pomieszczenie do tych kolumn, świetnych zresztą... ale one potrzebują metrów, żeby zagrać na 100 %. No chyba, ze jest super zrobiona akustyka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów

Chodzi mi pomalu po glowie zmiana moich świetnych zresztą monitorów ATC SCM7 grają w 15,5m w średnio zaadoptowanym pomieszczeniu na krótszej ścianie z bokòw mają b.duzo miejsca gorzej z tyłu około 40 cm jak myślicie czy w takim pomieszczeniu przy RLS nereida2 nie będzie się wzbudzał bas?wybrałem celowo OZ by tego uniknąć niestety SCM 19 są jeszcze poza moim zasięgiem a xavian xn 270 ze świeczką szukać mówię tu o rynku wtórnym oczywiście.

Pozdrawiam

 

Dodam jeszcze że w SCM7 brakuje mi jednak basu gościłem u siebie jakiś czas temu

Jmlab PS 5.1 i byłem naprawdę miło zaskoczony prezentacją niskich tonów zresztą nic dziwnego dwa przetworniki robią swoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Stempur,

posłuchałem i bez żadnych wątpliwości kupiłem używane Raidho D1.

To są emocje których szukałem.

Dźwięku i muzykalności którego szukałem.

Jeszcze muszę zaadoptować akustycznie docelowe pomieszczenie, pokombinować z zasilaniem, wybrać wygodny fotel i zacząć wreszcie słuchać.

 

 

 

 

Jeśli celujesz w muzykalne, ciepłe kolumny to poszukaj na wtórnym rynku Totem Mani 2. Wielkie granie, tylko nie wiem, czy nie będą za duże so 14 metrów.

 

Polecam tez RLS Nereida II - świetne polskie monitory. I można sprawdzić coś z oferty Diapasona - wyjątkowo przestrzenne granie.

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Chyba najlepsze monitory na świecie - Kii Three:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- zejście do 20 Hz @ -6dB, czyli praktycznie grają całe pasmo. Charakterystyka naturalnie oddająca proporcje w nagraniu, trzymająca siew granicach +-1,5dB (nie jak w jakiś zafajdanych Bowers&Wilkins 805)

 

Na pewno nie najlepsze i nie najgorsze :)

 

Kii Audio THREE

Price: £10,990-£12,480 (£995 stands) w teście z sierpnia 2018

 

Sound: AUDIO DYNAMITE

‘With the THREE you have a complete audio system’

‘It picked out this instrument as if it was laser targeted’

 

Sound Quality: 87%

post-28079-0-52657500-1481483688.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Review: Keith Howard & David Price; Lab: Keith Howard

 

HI-FI NEWS SPECIFICATIONS / LAB REPORT

Frequency response error (300Hz–20kHz): ±2.1dB / ± 2.1dB

Pair matching (300Hz–20kHz): ±0.8dB

LF/HF extension (–6dB ref 200Hz/10kHz): <20Hz / 37.2kHz/33.1kHz

THD 100Hz/1kHz/10kHz (for 90dB SPL/1m): 3.4% / 0.1% / 0.4%

Dimensions (HWD) / Weight (each): 400x200x400mm / 15kg

 

* * *

 

Sonus faber Guarneri Tradition

Price: £10,500 w teście z sierpnia 2018

 

Sound: PULLING STRINGS

‘Emma Kirkby’s vocal flew high over the sound of the orchestra’

 

Sound Quality: 86%

post-28079-0-47155300-1506673618.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Review: José Vitor Henriques; Lab: Keith Howard

 

HI-FI NEWS SPECIFICATIONS / LAB REPORT

Sensitivity (SPL/1m/2.83V – Mean/IEC/Music): 87.7dB/86.1dB/85.3dB

Impedance modulus: minimum & maximum (20Hz–20kHz): 3.6ohm @ 229Hz / 38.4ohm @ 86Hz

Impedance phase: minimum & maximum (20Hz–20kHz): –62° @ 105Hz / 45° @ 862Hz

Pair matching/Resp. error (200Hz–20kHz): ±1.0dB/ ±4.6dB/±4.3dB

LF/HF extension (–6dB ref 200Hz/10kHz): 40Hz / 37.5kHz/37.3kHz

THD 100Hz/1kHz/10kHz (for 90dB SPL/1m): 1.4% / 0.1% / 0.6%

Dimensions (HWD) / Weight (each): 377x239x375mm / 16kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepskie głośniki ale na podstawie odsłuchu mojego znajomego... nie spodobaly mu sie kompletnie. Dzwiek nieadekwatny do kosztow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepskie głośniki ale na podstawie odsłuchu mojego znajomego... nie spodobaly mu sie kompletnie. Dzwiek nieadekwatny do kosztow

Ocena głośników na gust jest niewiele warta - bo ilu ludzi, tyle gustów.

 

 

A co tam ma grac? Tam dobre 60-80% to DSP...

Liczy się efekt końcowy - jak kolumna mniej zniekształca (czego "na gust" się nie dowiemy), to niech tam będzie i 99% DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 20stce ale napewno powinny się pojawić Spendory 100

Na pewno NIE !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe brzmienie z bułowatym basem bez rozdzielczości, jakości i zróżnicowania barwowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe brzmienie z bułowatym basem bez rozdzielczości, jakości i zróżnicowania barwowego

...pewnie w TOP20 również nie powinny się znaleźć Harbeth m40.2 Anniversary ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...pewnie w TOP20 również nie powinny się znaleźć Harbeth m40.2 Anniversary ?

A tego to nie wiem bo ich nie słyszałem. Jeśli grają tak słabo jak 5tki czy 7tki to na pewno nie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe brzmienie z bułowatym basem bez rozdzielczości, jakości i zróżnicowania barwowego

 

Hahahahha Człowieku Ty chyba wogule nie słyszałeś Spendora 100 ! A może jakaś chińska wersja, a może ze wzmacniaczem z biedronki. Bo mnie mocno wku....es.

 

Jeśli piszesz takie bzdury to już wiem że nie masz pojęcia o tym. A większość tego co słuchałeś to pewnie Twoja wyobraźnia albo sam nie wiem. Ehh. Dzięki sobą takim jak Ty to forum przestaje mieć sens!.

 

W spendorze bas jest szybki, ciasny, punktulany, napięty, zróżnicowany, grający . a reszta pasma to mistrzostwo pod względem barwy i realizmu bliskiemu prawdziwym instrumentom. Zresztą jak byś miał styczność z instrumentami i słuchał Spendorów 100 to byś nie pisał takich rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku proszę skończ już z tym

 

Takie farmazony wychodzą jak człowiek wstaje rano i czyta takie głupoty... Bo krew gotuje się w żyłach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem bo ich nie słyszałem. Jeśli grają tak słabo jak 5tki czy 7tki to na pewno nie

..jakbyś miał zrobić listę TOP 20 to jakie kolumny powinny się tam znaleźć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie farmazony wychodzą jak człowiek wstaje rano i czyta takie głupoty... Bo krew gotuje się w żyłach.

Darek spokojniej, bo pod emocjami sie tylko nakrecacie. Masz duzy poziom, wiec go trzymaj!

 

Zasilanie Twojego musicala nie daje mi spokoju :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahha Człowieku Ty chyba wogule nie słyszałeś Spendora 100 ! A może jakaś chińska wersja, a może ze wzmacniaczem z biedronki. Bo mnie mocno wku....es.

 

Jeśli piszesz takie bzdury to już wiem że nie masz pojęcia o tym. A większość tego co słuchałeś to pewnie Twoja wyobraźnia albo sam nie wiem. Ehh. Dzięki sobą takim jak Ty to forum przestaje mieć sens!.

 

W spendorze bas jest szybki, ciasny, punktulany, napięty, zróżnicowany, grający . a reszta pasma to mistrzostwo pod względem barwy i realizmu bliskiemu prawdziwym instrumentom. Zresztą jak byś miał styczność z instrumentami i słuchał Spendorów 100 to byś nie pisał takich rzeczy.

Tak jasne. Uśmiałem sie do łez. Jeszcze napisz w jakim systemie to słyszałeś w jakich warunkach akustycznych - pośmieję sie jeszcze trochę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Siebie. Śmieszne rzeczy piszesz i właściwie nie będę ciągnął tej rozmowy dalej, bo najprawdopodobniej oceniasz kolumny po odsłuchach z Youtube.

 

Wykonaj choćby jeden telefon do jakiegokolwiek salonu mającego spendory i zapytaj jeśli nie wiesz. A założę się że jeśli powiesz to co napisałeś Tu zostaniesz wyśmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Siebie. Śmieszne rzeczy piszesz i właściwie nie będę ciągnął tej rozmowy dalej, bo najprawdopodobniej oceniasz kolumny po odsłuchach z Youtube.

 

Wykonaj choćby jeden telefon do jakiegokolwiek salonu mającego spendory i zapytaj jeśli nie wiesz. A założę się że jeśli powiesz to co napisałeś Tu zostaniesz wyśmiany.

Do salonu i z kim mam tam rozmawiać i o czym ? Przez kogo będę wyśmiany - przez sprzedawców, którzy pojęcia nie mają o czym mówią i sa specami od kina domowego i streamingu. W dodatku większość z nich ma mniej lat niż ja doświadczenia w hi-endzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do salonu i z kim mam tam rozmawiać i o czym ? Przez kogo będę wyśmiany - przez sprzedawców, którzy pojęcia nie mają o czym mówią i sa specami od kina domowego i streamingu. W dodatku większość z nich ma mniej lat niż ja doświadczenia w hi-endzie.

 

 

Hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingi i ocena brzmienia to zawsze subiektywna sprawa

Miałem np. Totem Mani2 nad którymi niektórzy pieją z zachwytu

A dla mnie te kolumny są mocno przereklamowane ( już nie mówiąc o tym ze z niczym nie chciały grać , dopiero monobloki Marka Levinsona dały im radę )

Jak dla mnie na tym samym poziomie grały JBL Ti 1000, które na rynku wtórnym kosztują 1/4 ceny Totemów i do tego grają nawet z lampa SE

 

Wiele tez zależy od towarzyszącej elektroniki

Spendory SP-100, o których mowa powyżej z zestawem Naima zagrały lepiej od " legendarnych" Sonus Faber Extrema , z których Naim nie potrafił wydusić dzwieku ( wiadomo ze one motrzebuja monster pieca )

Zaś co do Spendorow ( przynajmniej w zestawieniu z Naimem ) zagrały raczej ocieplonym i lekko zaokrąglonym dźwiękiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankingi i ocena brzmienia to zawsze subiektywna sprawa

Miałem np. Totem Mani2 nad którymi niektórzy pieją z zachwytu

A dla mnie te kolumny są mocno przereklamowane ( już nie mówiąc o tym ze z niczym nie chciały grać , dopiero monobloki Marka Levinsona dały im radę )

Jak dla mnie na tym samym poziomie grały JBL Ti 1000, które na rynku wtórnym kosztują 1/4 ceny Totemów i do tego grają nawet z lampa SE

 

Wiele tez zależy od towarzyszącej elektroniki

Spendory SP-100, o których mowa powyżej z zestawem Naima zagrały lepiej od " legendarnych" Sonus Faber Extrema , z których Naim nie potrafił wydusić dzwieku ( wiadomo ze one motrzebuja monster pieca )

Zaś co do Spendorow ( przynajmniej w zestawieniu z Naimem ) zagrały raczej ocieplonym i lekko zaokrąglonym dźwiękiem

 

 

I uwierz Mi że Spendor 100 również potrzebuje mocnych piecy mimo specyfikacji. One zagrają tak dobrze jak dobra będzie towarzyszącą elektronika, nic nie dodają od siebie a z chęcią przyjmą wszystko od reszty. Takie są właśnie.

 

i myślę że powinniśmy zakończyć ten spór, a Tobie kolego Babatular polecam wybrać się do jednego z salonów Nautilusa i posłuchać Spendorów. Jeśli to zrobisz to osobiście postawię Ci piwo i zaprosze do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto zastanawiam sie o czym sie na forach rozprawia i czyja to sprawka, bo to nie jest bez przyczyny.

zakladalem kiedys konto na forum audio i nocami rozmyslalem co mi odpisza "inni" i nigdy sie nie zawiodlem-ale to mialo miejsce lata temu-Grube lata.

Dzis ide swoja droga i mam to poprostu w dupie!

Ta dupna droga okazuje sie, ze jest sluszna i mowie to z przekonaniem wielkim.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.