Skocz do zawartości
IGNORED

monitory wszechczasów,TOP 20


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, rochu napisał:

A znają się raczej ci co mają z tym do czynienia na co dzień a nie czytacze forów czy pisemek audio.

Wbrew temu co napisałeś czytanie forów (zwłaszcza zagranicznych) jest bardzo przydatne. To zupełnie inny poziom dyskusji niż na polskich, w sensie takim, że tam więcej trafnych i wiarygodnych informacji.
W poszukiwaniu dla siebie optymalnego systemu audio zdecydowałem się na aktywne monitory studyjne. Przetestowałem sporo modeli, wypożyczając za kaucją z salonów. Często nawet zamawiali dla mnie, bym mógł je sprawdzić. Jednak te, które teraz mam, kupiłem w ciemno, korzystając z okazji na rynku wtórnym, bo zaufałem temu, co przeczytałem o nich na forach. Zresztą miałem możliwość wyboru - zostawić Adamy A77X, albo wymienić je na Event Opale.
Zostawiłem te drugie i mam pewność, że to wybór mojego życia. To jest mój hi-end.
Adamy kupił mój kolega, który zajmuje się masteringiem i produkcją płyt.

Taka trochę dygresja, a trochę moja bufonada i megalomania.
Można to też nazwać snobizmem. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie potrzebuję hi-endu.

Gram na monitorach zupełnie nie znanych szerszemu ogółowi (i dobrze), ściągniętych za kilka stówek z e-baya.

Właśnie kupiłem trzecią parę, zanim ktoś się zorientuje co są warte ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2019 o 20:20, xetras napisał:

Słuchałeś może Quested V3110 ?

Nie, nie sluchalem. Monitorow za ponad £10k sluchalem tylko 2, dlatego napisalem, ze z tego co ja sluchalem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rochu napisał:

A ja nie potrzebuję hi-endu.

Gram na monitorach zupełnie nie znanych szerszemu ogółowi (i dobrze), ściągniętych za kilka stówek z e-baya.

To jest właśnie Twój hi-end.
Wyselekcjonowałeś te monitory spośród dziesiątek innych, z którymi miałeś do czynienia i te są najlepsze?

To jest hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Huberto1984 napisał:

Słuchałeś może Quested V3110 ?

Firma Quested ma monitor pasywny - spora rzadkość, bo obecnie niemal bez wyjątku do studia oferuje się zestawy aktywne. Cena nie jest wysoka, a osiągnięcia zapewne dużo lepsze niż domowe, zniekształcające konstrukcje. Zamierzam sprawdzić ten ich monitor, bo to ginący gatunek. Z ciekawości - głośnik niskośredniotonowy ma 8 cali i całość zestrojona na osiąganie wysokiego SPL.

***

Dla niektórych komfort (jego poziom zawsze jakoś koreluje z ceną/kosztem) to konieczność samodzielnego zmagania się z naprawą, w razie jak coś się zepsuje (wyroby DIY). Jak sądzę większość ludzi woli po prostu oddać lub wysłać do naprawy. Kiedy ustalimy taki wstępny warunek wejścia w świat hi-end, to dyskusja powinna nabrać nieco realniejszego charakteru. Hi-end jest dla ludzi, którzy mają pieniądze z pracy innych osób (oczywiście co do zasady i przyjmując w uproszczeniu). Może dlatego nie muszą tak skrupulatnie liczyć każdej złotówki, dolara czy innego euro. Stać ich na najlepsze i z tego korzystają. Bez wyrzeczeń. I bez bezsensownych porównań.

Już samo to, że nie oni (producenci hi-end) się porównują do innych, tylko aspirujący (np. DIY-owcy) spoglądają na to, co ci pierwsi stworzyli. Jak się do nikogo nie porównujesz, to jesteś w grupie najlepszych. Jak zajmujesz się podpatrywaniem innych - sam wiesz, że daleka droga i dużo przed Tobą.

Dźwiękowy hi-end jest dość prosto zdiagnozować: to co słychać ma bez reszty przykuć uwagę. Mniejsza o to z powodu jakich cech. Ale najzwyczajniej ma nikogo nie pozostawić obojętnym. Nikogo, kto ma zwykłe życiowe doświadczenie i nieco większe od średniej uwrażliwienie na muzykę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Wuelem napisał:

Firma Quested ma monitor pasywny - spora rzadkość, bo obecnie niemal bez wyjątku do studia oferuje się zestawy aktywne. Cena nie jest wysoka, a osiągnięcia zapewne dużo lepsze niż domowe, zniekształcające konstrukcje. Zamierzam sprawdzić ten ich monitor, bo to ginący gatunek. Z ciekawości - głośnik niskośredniotonowy ma 8 cali i całość zestrojona na osiąganie wysokiego SPL.

Ten H108 ciekawy jest, tylko jaka jest częstotliwość podziału? Nie znalazłem. Pytam w aspekcie tego wysokiego spl, małe ns10 mają większą kopułkę... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Meloman napisał:

Ale czy posiadanie kasy jest obecnie miarą człowieczeństwa?

Właściwie, to należałoby odpowiedzieć, że tak. Społeczeństwo, które się bogaci, to dobre społeczeństwo i dobrze zarządzane. Społeczeństwo żle zarządzane biednieje i głupieje. Ale i tak najważniejsza jest świadomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

A ja nie potrzebuję hi-endu.

Gram na monitorach zupełnie nie znanych szerszemu ogółowi (i dobrze), ściągniętych za kilka stówek z e-baya.

Właśnie kupiłem trzecią parę, zanim ktoś się zorientuje co są warte ; )

Rochu, to za dwa-trzy lata otworzysz klub-konkurencje dla Sansui ? tylko trzeba "legende" marki zbudowac I bedzie cacy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, babatular napisał:

co to jest HI-END - to JAKOŚĆ Dźwięku i Wykonania na najwyższym poziomie. Jeśli nie ma jednego z tych aspektów to to nie jest HI-END.

Tak sobie myślę, że to ładnie brzmi, ale... Czy może być np. jakość dźwięku na najwyższym poziomie przy jednocześnie obciętym mocno paśmie przenoszenia? Bo wątek jest o monitorach hiend, czyli małych zestawach, i te monitory Quested mnie zaciekawiły... To jak? Najwyższa jakość dźwięku jak na monitory? Bo pasmo do 40Hz? Czyli najwyższa jakość dźwięku i wykonania w konkretnej grupie produktów, z zastrzeżeniami a nie w ogóle? Najlepsze w średnicy za to bez dołu to hiend? Już nie chcę wspominać o subwooferach. Ale czy wtedy dobrze wykonany i bardzo drogi kuchenny radiobudzik też będzie hiendowym sprzętem grającym? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Chicago napisał:

Właściwie, to należałoby odpowiedzieć, że tak. Społeczeństwo, które się bogaci, to dobre społeczeństwo i dobrze zarządzane. Społeczeństwo żle zarządzane biednieje i głupieje. Ale i tak najważniejsza jest świadomość.

To chyba biedniejemy bo w Polsce społeczeństwo jest durne i bezmyślne. Zresztą nie tylko w Polsce. Może 30% ma trochę oleju w głowie. Reszta to bezmyślne bezmózgowie. Łatwo sterowalni idioci. Czasy dzisiaj popaprane bo ludzie niby się bogacą ale za to ewidentnie głupieją.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Rochu, to za dwa-trzy lata otworzysz klub-konkurencje dla Sansui ? tylko trzeba "legende" marki zbudowac I bedzie cacy. ?

Raczej nie. Jeżeli już będę się ich pozbywał to sprezentuje je komuś.

Kolumny są przejściowe zanim podejmę decyzję co dalej - czy dokupić kolumny Linna i je aktywizować czy też pójść inną drogą.

Inna sprawa ten stan przejściowy trwa już 2 lata  i jakoś nie jest mi z nim źle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, przemak napisał:

Tak sobie myślę, że to ładnie brzmi, ale... Czy może być np. jakość dźwięku na najwyższym poziomie przy jednocześnie obciętym mocno paśmie przenoszenia? Bo wątek jest o monitorach hiend, czyli małych zestawach, i te monitory Quested mnie zaciekawiły... To jak? Najwyższa jakość dźwięku jak na monitory? Bo pasmo do 40Hz? Czyli najwyższa jakość dźwięku i wykonania w konkretnej grupie produktów, z zastrzeżeniami a nie w ogóle? Najlepsze w średnicy za to bez dołu to hiend? Już nie chcę wspominać o subwooferach. Ale czy wtedy dobrze wykonany i bardzo drogi kuchenny radiobudzik też będzie hiendowym sprzętem grającym? 

Ile masz płyt z muzyką gdzie zejście jest poniżej 40Hz. No ile ? 

 Dla ułatwienie szukaj płyt gdzie jest: kontrafagot, fortepian, cymbały i organy.

Pozostaje jeszcze kwestia jaki trzeba mieć pokój by te 20-30Hz usłyszeć, a nie buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, soundchaser napisał:

To jest właśnie Twój hi-end.
Wyselekcjonowałeś te monitory spośród dziesiątek innych, z którymi miałeś do czynienia i te są najlepsze?

To jest hi-end.

Pudło.

Pierwszą parę kupiłem 20 lat temu i kurzyła się na półce w moim biurze.

Gdy kupiłem sobie w to miejsce PianoCrafta, wziąłem kolumienki do domu i osłuchałem je z czymś lepszym niż budżet. Uznałem, że jakiś potencjał jest a potem okazało się, że kolumny w obudowie zamkniętej z 20cm wooferem całkiem mi pasują do tego co mam.

Żadnej selekcji nie było, prócz tego, że wcześniej osłuchałem z moim Linnem kilka innych dostępnych zestawów. Po prostu przypadkowo się zgrały.

 

To żaden hajend a tym bardziej mój hajend.

Po prostu na razie mi pasuje i gra satysfakcjonująco a nie mam teraz głowy do szukania czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ile masz płyt z muzyką gdzie zejście jest poniżej 40Hz. No ile ?  

Pozostaje jeszcze kwestia jaki trzeba mieć pokój by te 20-30Hz usłyszeć, a nie buczenie.

 

 

Wspmniane monitory siegaja efektywnie do f3 = ok. 48Hz (niezle)

Poszukiwane Fs = 1.4kHz

 

cf1bc580f808f7da9661c9379a038e0a.jpg

 

Przy ktorej czestotliwosci „bucza“ twoje zestawy w twoim pomieszczeniu? Czy probowales to kiedykolwiek zmierzyc, by stwierdzic, ktora z tych „buczacych“ czestotliwosci jest de facto najbardziej upierdliwa? I czy przypadkiem te najbardziej niezrownowazone, upierdliwe czestotliwosci nie leza w zasiegu mniejszych monitorow (>60Hz).

To uogulnione dyskutowanie o „dudnieniu“ bez uwzglednienia zakresu czestotliwosci (w relacji do mozliwosci zestawu glosnikowego i wielkosci pomieszczenia), w ktorym wystepuje jest bez sensu. Rownie dobrze mozesz powiedziec wszystkie auta sa takie same, bo wszystkie maja 4 kola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, przemak napisał:

Ale czy wtedy dobrze wykonany i bardzo drogi kuchenny radiobudzik też będzie hiendowym sprzętem grającym? 

No nie, bo nie zapewnia najważniejszego kryterium - hi-endowego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

 

Maly przyklad apropos „dudnienia“

Wczoraj porownywalem dwie proste aplikacje do pomiaru RTA.

Pomiar dwoch monitorow (Sonus Faber) wspomaganych subwooferem (Peerles 10“) w pomieszczeniu 8x5,7m za pomoca White Noise.

 

Mimo duzego pomieszczenia i uzycia subwoofera, te najbardziej upierdliwe „dudnienie“ wystepuje przy 65Hz i wyzszych czestotliwosciach. Czyli to tak propagowaneb uzycie mniejszych zestawow glosnikowych jako srodek zapobiegajacy „dudnieniu“ jest w tym wypadku bez sensu.

 

e3b16541decce70ef8167a53b281753d.jpg

 

9882e38d8021b64bd7eadff783863770.jpg

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Ile masz płyt z muzyką gdzie zejście jest poniżej 40Hz. No ile ? 

 Dla ułatwienie szukaj płyt gdzie jest: kontrafagot, fortepian, cymbały i organy.

Pozostaje jeszcze kwestia jaki trzeba mieć pokój by te 20-30Hz usłyszeć, a nie buczenie.

Po pierwsze praktycznie wszystkie, nikt nie tnie równo na 40Hz, bardziej 36-38. Po drugie pisałem ogólnie, te monitory mają jak widać 48, także ten. Po trzecie i najważniejsze nie chodzi o cyferki tylko o fakt, który niniejszym niejako potwierdzasz, pisząc, że według ciebie hi end to pasmo ograniczone do 40Hz, nie musi być więcej i to jest ok. 

1 godzinę temu, xajas napisał:

Wspmniane monitory siegaja efektywnie do f3 = ok. 48Hz (niezle)

Poszukiwane Fs = 1.4kHz

Tak myślałem. To ja bym usłyszał tą calową kopułkę ciętą na 1,4k przy 200W ze wzmacniacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

To chyba biedniejemy bo w Polsce społeczeństwo jest durne i bezmyślne. Zresztą nie tylko w Polsce. Może 30% ma trochę oleju w głowie. Reszta to bezmyślne bezmózgowie. Łatwo sterowalni idioci. Czasy dzisiaj popaprane bo ludzie niby się bogacą ale za to ewidentnie głupieją.

 

Tu 100% zgody. Zawsze sie zastanawialem, czy tylko ja widze, ze "modelki" skarza na miliony za gwalt Ronaldo I jemu podobnych a na Czeska maja wywalone ? widac domniemany gwalt I utraty moralne spowodowane przez Ronaldo sa warte wiecej niz gwalt "Czeska". Zyjemy w swiecie gdzie normalnosc nie jest normalna a mowienie o normalnosci jest rasiznem, gdzie sex mozna uprawiac od 16 roku zycia a ogladac od 18. 

W ubieglym roku Gucci musial wycofac sweter/golf z produkuji i przeprosic caly swiat, bo sweter byl rasistowski. Zwykly kurde sweter z nakladanym na twarz do poziomu oczu "golfem" w kolorze czarnym i czerwonym wycieciem na usta. 

W Polsce jeszcze tego nie ma az tyle co w USA czy UK, ale ludzie beda skarzyc pracodawcow i firmy o co sie tylko da, zeby wyciagnac kase za darmo a pozniej beda narzekac,ze przepisy sa glupie. A takie sa przez glupich ludzi, glupio je interpretujacych. Wiekszosc ludzi jest glupia to I rzad jest glupi, bo niby jak ma byc inaczej. Najlepszy obecnie przyklad z UK I brexit. 

3 godziny temu, rochu napisał:

Raczej nie. Jeżeli już będę się ich pozbywał to sprezentuje je komuś.

Kolumny są przejściowe zanim podejmę decyzję co dalej - czy dokupić kolumny Linna i je aktywizować czy też pójść inną drogą.

Inna sprawa ten stan przejściowy trwa już 2 lata  i jakoś nie jest mi z nim źle?

Wiadomo jak jest Rochu. Mam nadzieje, ze potraktowales moj wpis z przymrozeniem oka. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:

 

Wspmniane monitory siegaja efektywnie do f3 = ok. 48Hz (niezle)

Poszukiwane Fs = 1.4kHz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy ktorej czestotliwosci „bucza“ twoje zestawy w twoim pomieszczeniu? Czy probowales to kiedykolwiek zmierzyc, by stwierdzic, ktora z tych „buczacych“ czestotliwosci jest de facto najbardziej upierdliwa? I czy przypadkiem te najbardziej niezrownowazone, upierdliwe czestotliwosci nie leza w zasiegu mniejszych monitorow (>60Hz).

To uogulnione dyskutowanie o „dudnieniu“ bez uwzglednienia zakresu czestotliwosci (w relacji do mozliwosci zestawu glosnikowego i wielkosci pomieszczenia), w ktorym wystepuje jest bez sensu. Rownie dobrze mozesz powiedziec wszystkie auta sa takie same, bo wszystkie maja 4 kola

No tak się składa, że przez zupełny przypadek (bo przecież wybitne dzieła audio wstawia się do przypadkowych pokoi)   zrobiłem pomiary przed adaptacja akustyczną i zrobiłem pomiary pomieszczenia po adaptacji akustycznej. Więc powiedzmy że mam pełną świadomość gdzie były problemy i gdzie są nadal ( bo idealnie "płaskiej odpowiedzi częstotliwościowej" pomieszczenia w zakresie niskich fs niestety nie udało się zrobić).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:

Wspmniane monitory siegaja efektywnie do f3 = ok. 48Hz (niezle)

Poszukiwane Fs = 1.4kHz

Ale doczytałem, to jest o aktywnych, a nie pasywnych...

5 godzin temu, soundchaser napisał:

No nie, bo nie zapewnia najważniejszego kryterium - hi-endowego brzmienia.

Dlaczego? Jak na radiobudzik? Tu też jest hajendowe brzmienie "jak na monitory", bo nikt ich z Ardenami, everestami czy czymtam nie porównuje przecież...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, babatular napisał:

No tak się składa, że przez zupełny przypadek (bo przecież wybitne dzieła audio wstawia się do przypadkowych pokoi)   zrobiłem pomiary przed adaptacja akustyczną i zrobiłem pomiary pomieszczenia po adaptacji akustycznej.

Chetnie poznamy wyniki tych pomiarow. Takie porownanie "przed" i "po" jest najbardziej pouczajace jesli chodzi o rozpoznanie, ktore srodki adaptacji w jakim stopniu wplynely na jaki parameter akustyczny (w tym wypadku najbardziej interesujacy jest przebieg pasma czestotliwosci i  Reverb/RT60/Waterfall)

 

PS.

Nie bardzo pojalem. ktore dziela audio sa wybitne a czyje pokoje przypadkowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić, żeby na spokojnie, bez zmyślanek, podać listę 20-tu top monitorów wszech czasów? Ja dwudziestu par nie mogę podać, ponieważ znam pewnie max. z osiem, może dziesięć par, z czego większość zapewne nie będzie wszechczasowa. Ale pewnie ze trzy, cztery typy mógłbym wymienić...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, przemak napisał:

Dlaczego? Jak na radiobudzik? Tu też jest hajendowe brzmienie "jak na monitory", bo nikt ich z Ardenami, everestami czy czymtam nie porównuje przecież...

Ale musi kosztować powyżej 30 tys. PLN, bo poniżej tej ceny hi-endu się NIE ZŁOŻY. ?

Teraz, Chicago napisał:

Co trzeba zrobić, żeby na spokojnie, bez zmyślanek, podać listę 20-tu top monitorów wszech czasów?

Ja podam tylko jedne: Event Opal. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Ale musi kosztować powyżej 30 tys. PLN, bo poniżej tej ceny hi-endu się NIE ZŁOŻY. ?

Nie widzę problemu z ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przemak napisał:

Po pierwsze praktycznie wszystkie, nikt nie tnie równo na 40Hz, bardziej 36-38. Po drugie pisałem ogólnie, te monitory mają jak widać 48, także ten. Po trzecie i najważniejsze nie chodzi o cyferki tylko o fakt, który niniejszym niejako potwierdzasz, pisząc, że według ciebie hi end to pasmo ograniczone do 40Hz, nie musi być więcej i to jest ok. 

Tak myślałem. To ja bym usłyszał tą calową kopułkę ciętą na 1,4k przy 200W ze wzmacniacza ?

Tak napisałem ?, że hI-end to pasmo od 40Hz wzwyż ? No moge tylko powiedzieć po raz "N"-ty - przeczytaj spokojnie, w skupieniu i z uwagą podana przeze mnie definicję.   Naprawdę nie wiem już jak tu prowadzić rozmowę, skoro oprócz braku umiejętności czytania, zrozumienia paru linijek tekstu dochodzi jeszcze problem "urojeń". No jak tu prowadzić z Wami jakąkolwiek dyskusję.

58 minut temu, xajas napisał:

 

 

PS.

Nie bardzo pojalem. ktore dziela audio sa wybitne a czyje pokoje przypadkowe

Trudno. No nic na to nie poradzę.

6 godzin temu, soundchaser napisał:

No nie, bo nie zapewnia najważniejszego kryterium - hi-endowego brzmienia.

 

55 minut temu, soundchaser napisał:

Ale musi kosztować powyżej 30 tys. PLN, bo poniżej tej ceny hi-endu się NIE ZŁOŻY. ?

Ja podam tylko jedne: Event Opal. ?

Miło mi że się jednak ze mną zgadzasz. Rozumiem, że sobie policzyłeś te ceny detaliczne.

14 godzin temu, przemak napisał:

 Ale czy wtedy dobrze wykonany i bardzo drogi kuchenny radiobudzik też będzie hiendowym sprzętem grającym? 

Jeśli będzie beznadziejnie brzmiał to nie będzie. Przykro mi że Cię rozczarowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Godzinę temu, soundchaser napisał:

Ale musi kosztować powyżej 30 tys. PLN, bo poniżej tej ceny hi-endu się NIE ZŁOŻY. ?

Ja podam tylko jedne: Event Opal."

 

Chociaż z drugiej strony myślisz że za 31 tys PLN już będziesz miał tego upragnionego Hi-END'a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, babatular napisał:

Tak napisałem ?, że hI-end to pasmo od 40Hz wzwyż ? No moge tylko powiedzieć po raz "N"-ty - przeczytaj spokojnie, w skupieniu i z uwagą podana przeze mnie definicję.   Naprawdę nie wiem już jak tu prowadzić rozmowę, skoro oprócz braku umiejętności czytania, zrozumienia paru linijek tekstu dochodzi jeszcze problem "urojeń". No jak tu prowadzić z Wami jakąkolwiek dyskusję.

Przeczytaj w skupieniu co sam napisałeś. Napisałeś w odpowiedzi na mój post, że w muzyce nie ma nic poniżej 40Hz - w związku z tym monitory mogą być hiend. Jeżeli ograniczenie pasma do 40Hz jest nieakceptowalne dla zestawów hiend, to nie ma monitorów hiend i kasujemy ten wątek. Chyba, że monitory hiend mogą nie odtwarzać całego pasma, ale wtedy właśnie twoja definicja wymaga modyfikacji.

I nie jest to dyskusja o cyferkach (czy 40 czy 50 czy 35Hz) tylko o fakcie węższego pasma i/lub niskiego SPL zestawów typu monitor. Definicja musi je jakoś uwzględniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, babatular napisał:

Trudno. No nic na to nie poradzę.

OK, to teraz zrozmailem, twoje Audio jest wybitne a pokoj podobnie jak pomiary przypadkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High-endowy wzór? Można chyba tak powiedzieć, patrząc na to pomieszczenie.

7ca73dadfa4538a58154aeab797d20aa--audiop  mike-lavigne-s-exceptional-audio-room-lp

Drugi świat?

84247540-interno-soggiorno-sala-di-ascol  2D6GtYn.jpg

Istnieje trzeci świat high-endowy...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.